Jump to content
Dogomania

L2HGA u staffikow


ola i zoe

Recommended Posts

  • Replies 655
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Nela'][B][FONT=Comic Sans MS][COLOR=black]Teraz to jeszcze latwiej bedzie znalezc ........ potencjanie CARRIER psy .............[/COLOR][/FONT][/B][FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][/quote][/COLOR][/FONT]

[quote name='ola i zoe']Chyba chodowca wie te informacje lepjej niz my... :placz: :shake:[/quote]

Proponuję powstrzymać się od wszelkich komentarzy w tej sprawie aż do wyjaśnienia kwestii przez samą hodowczynię. Przecież nie można osądzać kogoś nie mając na ten temat żadnych danych...

Link to comment
Share on other sites

[B][FONT=Comic Sans MS]Ale ja nie nakrecam... uwielbiam Red Boya!!! Zastanawialam sie na kupnem szczeniaka po nim, bo on ma niesamowicie silny gen i przekazuje swoje superanckie umaszczenie no i ten jego leb !!!![/FONT][/B]
[B][FONT=Comic Sans MS]i wiem ze w niedlugo znowu sie cos po nim wykluje ... ale teraz... hhhmmmm ciezko bedzie, bo jednak to jest dziwne ze z tego samego miotu co on jest juz dwa osobniki sa CARRIER !! nie mowcie mi ze to nie daje 50% szans ze on tez moze byc nosicielem... a jezeli on jest potencjalnym nosicielem a suka z ktora jest on skojarzony nie jest testowana?? to jak podjac takie ryzyko.?? to troche jak ruletka - trafisz albo nie .... [/FONT][/B]
[B][FONT=Comic Sans MS]a poza tym napisalam ze znajdzie sie "POTENCJALNIE" carrier psy.. nie chore...[/FONT][/B]

Link to comment
Share on other sites

Nela oraz Ola - mam pytanie do Was. Czasami oglądając francuzkie strony związane z psami napotykam się na następujący wynik : "tan ... cyferki", na przykład jedna z suczek z mojej hodowli - Banana Girl ma "tan 25/25". Czy dobrze kojarzę że to coś w rodzaju testu na temperament ? Czy mogłbyscie napisac cos więcej ? Co to jest za test, kto go wykonuje, na jakich zasadach, czy jest obowiązkowy itp. ? Byłbym wdzięczny za wszelkie info.

Link to comment
Share on other sites

[B][FONT=Comic Sans MS]T.A.N = Test D'Aptitudes Naturelles = Test Zdolnosci Zachowan Naturalnych[/FONT][/B]
[B][FONT=Comic Sans MS]masz toche racje , ale jest to bardziej test na zachowanie naturalne psa w roznych okolicznosciach , chodzi glownie o sprawdzenie czy pies jest bojazliwy czy agresywny, czy potrafi idealnie ocenic dana sytuacje, np : psy sa ustawione w szeregu na smyczy - do nich podchodzi egzaminator i podaje reke wlascicielowi w gescie "witajacym" i czasami potem probuje poglaskac psa, potem jest marsz w slalomie miedzy psami, wystrzal z pistoletu i jeszcze kilka innych pierdoulek. Jest to liczone na punkty i pies ktory ma wiecej niz 18 punktow zdal tan. Najwyzsza ocena to 25/25.[/FONT][/B]
[B][FONT=Comic Sans MS]Jak dla mnie pic na wode fotomontarz, w kazdym badz razie o ile sie nie myle test ten jest obowiazkowy dla "maszyn typu bull", bez niego pies nie zostanie "confirmé" - czyli zatwierdzony w rasie ( nastepny wymysl francuzow) i bez TAN'a pies nie zostanie uwzgledniony jako reproduktor czy suka hodowlana, acha i cos tam jeszcze z kotyzacja ma to wspolnego.[/FONT][/B]
[B][FONT=Comic Sans MS]Mysle ze w miare ci to wyjasnilam, nie wiem czy w Polsce jest odpowiednik tego....[/FONT][/B]
[B][FONT=Comic Sans MS]Jak cos to Olga uzupelni ale lepiej nie zasmiecac tpiku o chorobie...[/FONT][/B]
[B][FONT=Comic Sans MS][/FONT][/B]

Link to comment
Share on other sites

Nela napisala:
[QUOTE][B][FONT=Comic Sans MS]nie wiem czy w Polsce jest odpowiednik tego....[/FONT][/B][/QUOTE]

Mozna powiedziec ze jest odpowiednik,nazywa sie: testy psychiczne i jest obowiazkowy dla niektorych ras. Sa roznice w testach w poszczegolnych rasach ...ale dla mnie te testy to i tak smiech na sali.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Cóż.... jak widzę temat przycichł hhhhhhhhmmmmmmmm:???: ..........ciekawe dlaczego ;) :lol:

Ale muszę niestety go odświeżyć , ponieważ wczoraj uzyskałam certyfikat z AHT , który poświadczytł zdrowie moich psów.
tak więc:

CERBERUS Skordatura jest L-2-HGA - clear.
WONDERFUL WOMAN Diabelski Uśmiech - L-2-HGA - clear.

uuuuuuuuffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff :multi: :multi: :multi: , kamien z serca , chodż przyznam szczerze , ze innych wyników ( przestudiowawszy hehe!!! rodowody przebadanych psów ) nie spodziewałam się.;)

Jak dla mnie cała robota w kwestii badań należy do właścicieli suczek , którzy powinni egzekwować od właścicieli repów owe badania.

Każda z ras posiada jakieś paskudztwa na które musi być przebadana. Są rasy , które muszą mieć ich wiele jak i wiele restrykcji dotyczących szkoleń - hodowla tych ras - dopiero bije po kieszeni !
Tak więc cieszmy sie że nasze stafiory i tak należą do tych naprawdę mało wymagających pod owymi względami. Chodż niestety :shake: populacja rasy rośnie , dlatego niewiadomo co nas jeszcze czeka.:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Z mojej strony również ściskam dłoń wszystkim hodowcom przebadanych psów ( niezależnie od wyników).:thumbs:

Zdecydowanie powinien powstać , myślę jednak że osobny topik , najlepiej tzw. PRZYKLEJONY do naszego terrierowego , tak aby było czysto i przejżyście - tak sobie myślę ?
No ale tutaj to już może poprosimy naszego moda , aby coś w tej kwestii zaproponował.

Link to comment
Share on other sites

Witam.
Widzę temat już od dość dawna wałkowany jest na forum,a ja dziś dopiero dowiedziałam się od staff-ki o L-2-HGA :crazyeye:i badaniom wykluczającym nosicielstwo (Kasia dziękuję za info, niestety ale totalny brak czasu uniemozliwił mi wcześniejszy przpływ informacji od Ciebie o tym choróbsku),przeczytałam cały temat i bez żadnego "ale" Szaduś będzie następny w kolejce do badania.Carbonarstaff jutro uderzę do Ciebie na gg po szczegółowe instrukcje co,gdzie i jak bo jak wyczytałam jesteś już z Carbo po takim badaniu więc pomożesz "mumatowi".:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...