Jump to content
Dogomania

Pomóż mu stanąć na nogi! Dog Biguś. Stanął na nogi i pobiegł... za TM :((


joaaa

Recommended Posts

Mysle że czesć ciotek wie,ale jak już wyszło na molosach-obłozenie dogami jest duże i to zdrowymi..a domów stałych niewiele,nie mówiąc o takim co by jeszcze psa rehabilitował....
organizacje sądzę ze po prostu mierzą siły na zamiary, z pustego i Salomon nie naleje,dlatego ostatnio info o kilku zdrowych dogach za darmo przeszły bez echa:( oby w dobre rece trafiły a nie do pseudo....
Ja moge tylko trzymać kciuki skoro podjełyscie sie ratowania go i czasem podrzucić wątek.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Norel']Mysle że czesć ciotek wie,ale jak już wyszło na molosach-obłozenie dogami jest duże i to zdrowymi..a domów stałych niewiele,nie mówiąc o takim co by jeszcze psa rehabilitował....
organizacje sądzę ze po prostu mierzą siły na zamiary, z pustego i Salomon nie naleje,dlatego ostatnio info o kilku zdrowych dogach za darmo przeszły bez echa:( oby w dobre rece trafiły a nie do pseudo....
Ja moge tylko trzymać kciuki skoro podjełyscie sie ratowania go i czasem podrzucić wątek.....[/QUOTE]

Dag! Nie jestem Bogiem (i nie chcę nim być...) Chłopak chce żyć. Stanął na nogi. To dog i to mi wystarczy... A gdyby był mój własny, to czy bym go nie ratowała? Ratowałbym... A czy to jego wina, że nie jest mój??? Mógłby być... A więc jest mój... Nasz... Jest DOGIEM.
Będę wdzięczna nawet za chwilę obecności na wątku Bigusia...

Link to comment
Share on other sites

Allu, bardzo, bardzo dziękujemy za chęć pomocy!!!
Myślę, że Twoja propozycja BDT bardzo się przyda potem, bo chłopak nie ma gdzie jechać po rechabilitacji.
GoniaP, osoba decyzyjna, pewnie się tu pojawi, bo już wróciła z wyjazdu.

Mam też nadzieję, że wreszcie uda się wszystko załatwić.

Link to comment
Share on other sites

Również znam historię z molosów. Super, że stanął na nogi, jest szansa, że mu się polepszy, ale bałabym się robić mu jakiekolwiek badania w narkozie po swoich przejściach z Nadirem. Wiem co znaczy sparaliżowany dog i codzienny strach o to czy znowu go nie położy. A najbardziej pęka serce patrząc w przerażone ślepia, bo pies nie rozumie dlaczego z dnia na dzień przestaje chodzić. Mogę tylko podnieść wątek i trzymać kciuki za Waszą walkę

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maryna']Dajcie dziewczyny nr,konta.Słów mi zabrakło na widok tego biedaka-na byłego właściciela-mam całą wiązankę,a nawet wiąchę[/QUOTE]

Dzięki Maryna!
Co do pieniędzy - jeśli dostanę zgodę Opiekunów, mogę zrobić na niego szybki bazarek. Szybki, bo 31.08 wyjeżdżam za granicę, więc muszę się zmieścić ze wszystkim do tego terminu. Czekam na zgodę Opiekunów

Link to comment
Share on other sites

Bardzo chetnie przyjmiemy bazarek na BIGA bo siedzi w kinice już baaaardzo dlugo, a kazdy dzien jest platny :/ rachunek będzie kosmiczny.

GoniaP wczoraj osobiście nadzorowala glosowanie w Sejmie dt nowelki ustawy i ... przeszło !!! od stycznia swiat się zmieni. Jutro wroci i zajmie się wszystkimi niedokonczonymu sprawami, w tym dokumentami BIGa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='conceited']Bardzo chetnie przyjmiemy bazarek na BIGA bo siedzi w kinice już baaaardzo dlugo, a kazdy dzien jest platny :/ rachunek będzie kosmiczny.

GoniaP wczoraj osobiście nadzorowala glosowanie w Sejmie dt nowelki ustawy i ... przeszło !!! od stycznia swiat się zmieni. Jutro wroci i zajmie się wszystkimi niedokonczonymu sprawami, w tym dokumentami BIGa.[/QUOTE]

Doskonale. Jeszcze dziś zrobię bazarek i wstawię link...

Link to comment
Share on other sites

Allu o bogach na pw popiszemy:)

Ja jestem po prostu realistka bo posiadaczka konia z problemami neurologicznymi...i jako że robie to z własnej kasy to bardzo trzezwo i racjonalnie podchodze do takich przypadków,...choć są to smutne wybory.

hahaha-optymistki..... świat od ustawy się nie zmieni ani dziś ani jutro a może za kilka pokoleń....Ta kiełbasa wyborcza pozostanie w wiekszosci martwym zapisem.
nasi weci maja problem na wsiach wyegzekwowac obowiazkowe szczepienia p/wściekliżnie!!! mimo ze jezdzą po gospodarstwach-bo co chłopu zalezy-w przeciwieństwie do PRL-u teraz obserwacja jest dla chłopa za darmo...
Juz widze te 3m łańcuchy-taki kawał terenu z podwórka zajety....widze tez to spuszczanie psów z łańcucha-jak większosć gospodarstw jest nie ogrodzona wogóle.....u nas 80% psów łańcuchowych nie ma misek z woda nawet w upały!!! bo łańcuchem ja wywracają, wiec dostają tyle płynu co z zupa czy zlewkami jako jedzenie..ehhh, jaki świat się zmieni....
kolejne scieranie lejącej się wody zamiast zakręcenia kranu!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Norel']Allu o bogach na pw popiszemy:)

Ja jestem po prostu realistka bo posiadaczka konia z problemami neurologicznymi...i jako że robie to z własnej kasy to bardzo trzezwo i racjonalnie podchodze do takich przypadków,...choć są to smutne wybory.

[B]hahaha-optymistki..... świat od ustawy się nie zmieni ani dziś ani jutro a może za kilka pokoleń....Ta kiełbasa wyborcza pozostanie w wiekszosci martwym zapisem.[/B]
[B]nasi weci maja problem na wsiach wyegzekwowac obowiazkowe szczepienia p/wściekliżnie!!! mimo ze jezdzą po gospodarstwach-bo co chłopu zalezy-w przeciwieństwie do PRL-u teraz obserwacja jest dla chłopa za darmo...[/B]
[B]Juz widze te 3m łańcuchy-taki kawał terenu z podwórka zajety....widze tez to spuszczanie psów z łańcucha-jak większosć gospodarstw jest nie ogrodzona wogóle.....u nas 80% psów łańcuchowych nie ma misek z woda nawet w upały!!! bo łańcuchem ja wywracają, wiec dostają tyle płynu co z zupa czy zlewkami jako jedzenie..ehhh, jaki świat się zmieni....[/B]
[B]kolejne scieranie lejącej się wody zamiast zakręcenia kranu[/B]![/QUOTE]

czyli lepiej było nie zmieniać nic w tej ustawie?!!!!!!????????...intrygujące podejście.

To prawo rozwiązało nam ręce w przypadku większosci interwencji, na których nie mogłyśmy NIC wymusić na właścicielach bo prawo im zezwalało na trzymanie psów na metrowym łańuchu. Ale przede wszystkim ... poznańska "sielanka" i inne targowiska zwierzętami z pseudo zostaną zlikwidowane ! koniec ze sprzedawaniem szczeniaczków w sklepach, na tragach, KONIEC !

moglabym tak długo, ale nie chcę zaśmiecać watku BIGa i proszę, nie róbcie tego też Wy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joaaa']Dzięki Maryna! :)
Numer konta i dane do wpłaty są w pierwszym poście.[/QUOTE]
No tak zawsze czegoś nie doczytam,ciągle mam za mało czasu,wpadam jak po ogień:-))
Mały przelewik wysłałam:-))
Wczoraj w tv,wypowiadali się różni ludzie na temat ustawy/oczywiście dobrze,że jest!!/i chłop powiedział mniej więcej tak:łańcuch 3 m,nooo to może dla dużego psa ,bo mały nie udźwignie

Link to comment
Share on other sites

tak sobie analizuję.. Każdy pies (czy dog, bokser, kundelek, jamnik,....) potrzebuje naszej pomocy, tym bardziej, że jej wymaga. po to jesteśmy, żeby pomóc.. Jest mnóstwo bezdomnych bokserów, jednym z nich był King, który nadawał się tylko do uśpienia wg 99% wetów, teraz zaczyna chodzić!! Bigusiowi też trzeba pomóc!! Gdyby nie chciało mu się żyć, to by nie wstał, leżałby dalej i umierał w samotności.

Ciotki, co ze zdjęciami rtg??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...