Jump to content
Dogomania

Fado w DS! Iga, Tośka, Majka i Perła też!


AgnieszkaO

Recommended Posts

  • Replies 208
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

My już skontaktowałyśmy się z Panią Beatą, Pani Ola ma dzwonić raz jeszcze aby wszystko potwierdzić. Martwi mnie jedynie ta druga sunia, ona strasznie piszczała za maluchami, poszła za samochodem;/

Niestety Pan dozorca zabrał sobie bez naszej zgody 2 szczenięta wczoraj;/ I dzisiaj przez godzinę była rozmowa z pijanym robotnikiem, gdzie są. Pani Ola już dzwoniła do dozorcy i rozmawiała z nim bardzo spokojnie, aby nie wystraszyć. Powiedziała, że w związku z tym, że to szło przez TV i forum, musimy poznać rodziny do których trafiły maluchy, bo będę mieć okropne nieprzyjemności i konsekwencje prawne. Pan się zgodził. Powiedział jeszcze: " Proszę Pani, ale ja ratowałem te szczenięta, ja chcę dla nich dobrze, no chyba trochę sobie na nie zasłużyłem" i podziękował nam za pomoc. Podjedziemy i sprawdzimy co i jak. Jedna suczka na pewno trafiła do jego córki, do mieszkania w bloku. A zabrano sunię nr 1 i 2. Przykro nam, ale tego nie mogłyśmy przewidzieć, bo wszystko było ustalone. Ale mam nauczkę, aby następnym razem podpisać umowę, że biorę szczenięta i nikt inny nie ma prawa ich zabrać.

Suczka która trafiła do znajomej (nr 4) ma się dobrze. Agnieszka zaobserowała jedynie, że ona już nieco lękliwa jest i gdy np. usłyszy jakiś dźwięk podkula ogonek. Mała spała z Agą w łóżku. Aga na początku postanowiła, ze jej nie bierze do łóżka, ale mała dała czadu i dziewczę się złamało:) Przed chwilą rozmawiałam z nią i mówiła, że piszczy okropnie szatan mały:) Ma już zrobioną sesję zdjęciową do ogłoszeń- jutro dostanę. Szczepienie zrobi i także podeśle mi rachunek.

Suczka nr 5 i chłopak zaszczepione dojechały do Bazyliszka < zdj. rachunku wrzucę jutro, bo aparat mam w kuchni, a tam ulokowałam Molly po sterylce i nie chcę już kręcić się>. Zapłaciłam 100 zł za 2 maluchy, bo dostałam 20 zł zniżki. W sąsiedniej lecznicy zapłaciłabym więcej, więc zostałam już w tej.
Chłopak ( wołali na niego Lider) darł się strasznie całą drogę, no jeszcze nie słyszałam, aby szczenię tak wariowało. Bazyliszek ma noc z głowy na pewno.

Odrobaczanie kolejne maluchy mają mieć 22 sierpnia ( jedno już miały). Karmę Bazyliszek dostał, znajoma kupi sobie sama.


Dzwoniła do mnie Pani która zobaczyła materiał w TV i chce zaadoptować szczenię, zgadza się na sterylkę, tylko obawia się, że może na nią nie mieć pieniędzy. Przez tel. bardzo fajna.

Dzwonił też Łukasz ( dziennikarz), aby zapytać się co się dzieje i czy maluchy mają już DS. Wyjaśniłam, że my sprawdzamy domki, podpisujemy umowy. To powiedział, że może lepiej nie wymagać tej sterylki i zaufać ludziom, bo nie znajdziemy domów. Więc mu tłumaczę, że nie ma takiej opcji i my myślimy przyszłościowo, tzn. jedna taka sunia urodzi trzy kolejne, każda z nich być może będzie miała znowu szczenięta itd. Chyba pomyślał, że jestem stuknięta:)

Teraz maluchy potrzebują ogłoszeń, ale może już nie takich dramatycznych, bo dzwonią dziwni ludzie ( tacy którzy chyba dobrze nie przemyśleli adopcji, tylko nie chcą, aby te maluchy uśpiono) i chyba wystarczą takie standardowe: " śliczne szczenięta..." itd.

Jak to jest z zamawianiem na forum ogłoszeń i płaceniem za nie? Ja do środy muszę napisać 2 rozdziały mgr, a mam 1/2 pierwszego;/ i nie dam rady ich zrobić na pewno.

Bazyliszku, znajdziesz na dniach czas, aby zrobić zdjęcia maluchom?

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny ! Jeżeli udało się wam znaleźć domy dla tych szczeniaczków to może jeżeli są chętni uda się pomóc Justynie i Agacie. Tam jest tragedia :[url]http://www.dogomania.pl/threads/210665-quot-Pilnie-potrzebna-pomoc-ludzi-z-okolic-K%C5%82odawy-Konina-W%C5%82oc%C5%82awka-dla-50-ps%C3%B3w!!!?p=17431463#post17431463[/url]

Link to comment
Share on other sites

No więc tak:
-zdjęcia zrobiłam ale są takie nie za fajne bo maluchy strasznie ruchliwe się zrobiły przy aparacie i nie chciały współpracować :evil_lol: Myślę że na dniach uda się zrobić lepsze ;)
-Pozwoliłam sobie zmienić Liderowi imię na Fado a sunia została Tosia :cool3:
- Co do darcia się Fado to tylko na początku robił taki hałas za to później Tosia przejęła pałeczkę i się strasznie darła. :evil_lol: Nocka prawie przespana budziły mnie tylko co jakieś trzy godziny bo im się na zabawę zbierało a same się bawić nie chciały. Na początku Tosia była osowiała i przestraszona ale za to później jak się rozbrykała to była żywsza nawet od Fado. Zauważyłam że Fadusiowi z noska leci. Poza tym wszystko w jak najlepszym porządku oba mają wielki apetyt i strasznie broją :evil_lol: No i oczywiście spały ze mną :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgnieszkaO']My już skontaktowałyśmy się z Panią Beatą, Pani Ola ma dzwonić raz jeszcze aby wszystko potwierdzić. Martwi mnie jedynie ta druga sunia, ona strasznie piszczała za maluchami, poszła za samochodem;/

To znaczy, że jakaś suczka została? Trochę sie pogubiłam - za duzo ich było.

Link to comment
Share on other sites

Rachunek: [IMG]http://i52.tinypic.com/2nb5ycl.jpg[/IMG]

Psiaki zostały dopisane do konta Pani Oli, ponieważ jest w tej lecznicy stałą klientką i dzięki temu dostałyśmy zniżkę.

W sprawie szczeniąt dzwoniło kilka osób, niestety tylko jedna w miarę sensowna. Czy ktoś może zrobić wizytę przedadopcyjną w Bydgoszczy przed środą?

Co do suczek dorosłych- są dwie. Jedną ( tę starszą) ma zabrać do sobie stróż, druga jej córka może trafić do dt u P. Beaty, ale potrzebny jest kojec, więc szukamy go. Pani Ola jutro chce porozmawiać, aby suczka przez kilka dni mogła zostać razem ze swoją mamą u tego stróża.

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobrych informacji:) Te dwie suczki ( szczeniaki) są u Pana stróża, więc są bezpieczne. Zaszczepi je. Zgodził się, abyśmy z Panią Olą podjechały i zobaczyły w jakich warunkach są, zrobiły zdjęcia.

Mama Majki zostaje u stróża. Majka może zostać u niego tymczasowo ( musimy dostarczyć karmę), musi tylko jeszcze ogrodzenie lepsze zrobić. Więc suczka nie będzie się stresowała. Kiedy ogarnę mgr, będę tam jeździć i uczyć jej chodzenia na smyczy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...