-
Posts
5917 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by TZmestudio
-
AST Fart z przytuliska-już we własnym domku.
TZmestudio replied to mestudio's topic in Już w nowym domu
z pozdrowieniami.... -
DT mestudio -wątek zbiorczy tymczasów (Banda)
TZmestudio replied to mestudio's topic in Psy do adopcji
Może i przechodzi, ale czas idzie cały czas w jednym kierunku. Nasza młodość już dawno przeszła i nadeszła starość. Jak się budzę i nic nie boli, to boję się że umarłem. (to dobry tekst) -
DT mestudio -wątek zbiorczy tymczasów (Banda)
TZmestudio replied to mestudio's topic in Psy do adopcji
Rozi, on się uczy. Powoli, ale uczy. Ale do tego czasami trzeba użyć siły, chociażby po to, aby rozpędzonego psiaka zatrzymać na flexi. W momencie naciśnięcia przycisku smycz się blokuje i cały impet idzie dalej na rękę. Zazwyczaj mi się udaje uprzedzić jego zamiary, ale czasem nie. Dla mestudio jest to problem. Powoli już we jak postępować, ale czasem głupawka jest silniejsza. Za miesiąc, dwa już będzie lepiej, ale teraz jest problem. My się już starzejemy i z pewnymi psami nie dajemy sobie rady z powodu swojego wieku (i dolegliwości). Wolimy postawić sprawę jasno, niż udawać że jest ok. i jesze jedno - mnie prawie w ogóle nie ma w domu w ciągu tygodnia. To mestudio się nimi zajmuje. Ja tu tylko pomagam (a czasem nie :-) ). -
DT mestudio -wątek zbiorczy tymczasów (Banda)
TZmestudio replied to mestudio's topic in Psy do adopcji
Dla kobiety to będzie trudny pies. Z jednej strony potrzebuje czuć że ktoś nad nim panuje i że to nie on decyduje co teraz robimy, a z drugiej strony potrzebuje dotyku i przytulenia. Jak wychodzimy trzeba koniecznie być stanowczym i dość ostrym. Spróbujcie zapiąć smycz psu, który skacze, szczeka, kręci się i próbuje się wydostać między nogami. Potem należy skrócić maksymalnie smycz, aby można było wyjść na pole bez plątania się we wszystko. Na polu smycz 20m to dla niego za mało. Czasami reaguje na komendy słowne wypowiadane energicznie i głośno. Czasem trzeba wzmocnić ruchem smyczy. Cały czas napięta smycz. Skaczemy biegamy, generalnie źrebaczymy. :painting: Ja sam daje sobie radę z nim i jeszcze dwoma sukami. Nad większą ilością już nie da się zapanować. Mestudio będzie bardzo trudno zapanować nad nim. On ewidentnie poszukuje bodźca. Gdyby ktoś z nas biegał to byłby dobry kompan. Musimy mu znaleźć jakąś formę wyładowania tej energii. Ale mestudio z bolącym kręgosłupem ..... :lookarou: On nie ma wad poza .... młodością. Może ktoś jednak od nas go przejmie?? -
...............
-
Usiata, Ja osobiście czuję się zawstydzony. Zawstydzony i to bardzo.
-
No to ja czegoś nie rozumiem. Brakuje w Orzechowcach karmy a wolontariusze stamtąd składają się na Białogonki. http://www.dogomania.com/forum/topic/139401-z-motyk%C4%85-na-s%C5%82o%C5%84ce-czyli-domek-dla-bia%C5%82ogonk%C3%B3w/page-234#entry15850710 Więc o co chodzi?? Nic nie rozumiem. :niewiem: PS dla niektórych: Maść została zaaplikowana - nie pomaga.
-
Moja i Ziutki w tym głowa by dom znalazła sunia - GACUSIOWA!
TZmestudio replied to Kejciu's topic in Już w nowym domu
Jak nie ma potwora (czyli TZ) to czasem wskoczy. Ale musi być spokojnie i najlepiej cicho. -
DT mestudio -wątek zbiorczy tymczasów (Banda)
TZmestudio replied to mestudio's topic in Psy do adopcji
to na wszelki wypadek tędy proszę: :hand: -
A kto w tej chwili czynnie wolentariuszy w Orzechowcach? Tak podpytuję - jak jest tam w tej chwili? Wątek w pewnym momencie zamilkł....
-
Moja i Ziutki w tym głowa by dom znalazła sunia - GACUSIOWA!
TZmestudio replied to Kejciu's topic in Już w nowym domu
za winklem, gdzie nikt nie łazi.... -
Niestety nie jest złota. Jest raczej gorzka jak cholera.
-
Biała sunia z pola - Ara ma swój domek!!!
TZmestudio replied to mestudio's topic in Już w nowym domu
Dalej twierdzę, że mestudio mogła by sama.... -
Biała sunia z pola - Ara ma swój domek!!!
TZmestudio replied to mestudio's topic in Już w nowym domu
TZ zlitował się -
bym napisał, że jest jeszcze jeden, ale to byłoby pisanie z bólem dupy. I tam już byłaś ;-) To taka złośliwość wieczorna...
-
DT mestudio -wątek zbiorczy tymczasów (Banda)
TZmestudio replied to mestudio's topic in Psy do adopcji
coś jakby tak?: -
Moja i Ziutki w tym głowa by dom znalazła sunia - GACUSIOWA!
TZmestudio replied to Kejciu's topic in Już w nowym domu
Bomba widać że jest głodzona. Dopiero u nas może się najeść.... -
DT mestudio -wątek zbiorczy tymczasów (Banda)
TZmestudio replied to mestudio's topic in Psy do adopcji
Zawsze marzyło mi się aby mieć taką małą górkę finansową, pojemniki pełne zakupionej karmy, puszki czekające w szopie.... To pozwalałoby na zajęciu się psami. A tak, to kombinujemy skąd zebrać pieniądze, Pręguskę powinien zobaczyć lekarz i zrobić RTG (ale koszt takiej wycieczki do Radomia to kolejne 150zł odliczone od minusa), niektórych trzeba zaszczepić,.... A gdzie jeszcze pomoc kolejnej suce z nory? Niestety coraz częściej muszę zamknąć oczy i nie widzieć niektórych potrzeb..... Garstka osób co nam pomaga jak widać nawet nie ułata dziury budgetowej. A na innych wątkach pcha się w .... i mają odpowiednie skarbonki na odpowiednie sprawy.... Można to nazwać zazdrością, ja to nazwę goryczą.... Coraz częściej myślę sobie aby zostawić to w cholerę... Będziemy mieli więcej czasu, pieniędzy,.... Młodsi nie jesteśmy z każdym rokiem - może czas zająć się sobą... Tylko psiaków szkoda... Ulało mi się.