-
Posts
5917 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by TZmestudio
-
DT mestudio -wątek zbiorczy tymczasów (Banda)
TZmestudio replied to mestudio's topic in Psy do adopcji
[quote name='mestudio'] (...) A tu zdjęcie zrobione po powrocie, jak weszłam do domu, no i teraz nie wiem czy to sprawka Pręgi czi Beti....w każdym razie kolejne nowe buty mam pogryzione. Z domu powywlekane były rzeczy na werandę. z półek ściągnięta była maść i rozgryziona, rozmazana na podłodze w domu. Myślę, że to Betina bo przecież Pręguska juz zostawała w domu i zawsze było ok, a ponieważ padało to już Beti nie prowadziłam z werandy do kojca. [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-SMV525UDxaw/U_oF9W7L4SI/AAAAAAAAodA/IeEUsUzpiMY/w640-h480-no/003.JPG[/IMG][/QUOTE] w sumie: [URL="https://www.youtube.com/watch?v=DXiNhBB3noQ"]mój komentarz[/URL] :-) -
DT mestudio -wątek zbiorczy tymczasów (Banda)
TZmestudio replied to mestudio's topic in Psy do adopcji
mamy nowych podopiecznych. I to od razu kilka sztuk.... mestudio wklei zdjęcia..... -
Biała sunia z pola - Ara ma swój domek!!!
TZmestudio replied to mestudio's topic in Już w nowym domu
Rozmawiałam przed chwilą z Panią Basią od Ary i wszyscy są zachwyceni sunią. Pani powiedziała że już cała rodzina odwiedziła psa i każdy przyszedł z prezentem i akurat Ara się wybawia gumowym kurczakiem. Pani powiedziała, że sunia zachowuje się tak jakby znała ich od dawna, bawi się jak szalona i z wnukiem i z córką Państwa. Jak Pani pracuje przy komputerze w domu (przy oknie)to Ara zagląda do okna opierając łapy na parapecie. W ogóle jak się z Panią rozmawia to słychać samo zadowolenie i radość. Ja jestem już dużo spokojniejsza i pełna optymizmu. -
Biała sunia z pola - Ara ma swój domek!!!
TZmestudio replied to mestudio's topic in Już w nowym domu
zdjęcie z podróży: [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/--5KvBadfA4g/U_JMW4iYCXI/AAAAAAAAn40/LVeb0mchnVk/s640/2014-08-18-132.jpg[/IMG] Twarde tylne siedzenia więc głowa na małych ręczniczkach :-) PS Ara jechała w samochodzie wzorcowo. Dawno tak spokojnego psa nie wiozłem... -
DT mestudio -wątek zbiorczy tymczasów (Banda)
TZmestudio replied to mestudio's topic in Psy do adopcji
Pani z którą rozmawialiśmy to jest osoba u której bezdomna suka się oszczeniła. Niestety oszczeniła się w taki sposób, że nie ma żadnej możliwości dotarcia do nich - pod stertą desek jest jama która prowadzi pod blaszany garaż. Do pani rzeczywiście się ta suka przyzwyczaiła, bo na nią skakała przednimi łapami aby ją pogłaskać. Inna sprawa to ludzka mentalność w tym i innym rejonie radomskim - po dłuższej dyskusji pani zaakceptowała (na tą chwilę) sterylizację. Niestety ze względu na szczeniaki musimy trochę odczekać aż zaczną same jeść i wychodzić z nory. Myślę, że trzeba będzie dopilnować tej sterylizacji i być może wyłożyć na nią pieniądze. A dla szczeniaków szukać intensywnie domów jak się już pokażą. Wszystko można było zrobić inaczej... no ale cóż. Ta pani u której się oszczeniła to nie jest ta sama pani co ją przez lata dokarmiała. Z panią wolontariuszką co ja niby dokarmiała jeszcze nie mieliśmy okazji się spotkać. I może to i lepiej. Ta pani nie zrobiła nic co pozwalałoby ją nazywać psią wolontariuszką. Czasem mam wrażenie, ze więcej się poklasku dostaje jak się mówi że się pomaga niż wtedy gdy się rzeczywiście coś robi.... Coraz bardziej facebook kojarzy mi się z portalem lansowania siebie a nie sensownej platformy do szybkiego reagowania. Wiem, że mój osąd jest tendencyjny, ale trudno mi nie odnieść takiego wrażenia. -
DT mestudio -wątek zbiorczy tymczasów (Banda)
TZmestudio replied to mestudio's topic in Psy do adopcji
[quote name='malagos']Ale co, ta bezdomniaczka dzika, czy ze szczeniakami coś nie tak?... :([/QUOTE] mestudio napisze, tylko musimy sobie to w głowie poukładać i zmienić definicję "wolontariat". Bo zupełnie inaczej je rozumiemy od definicji Radomskiej. Poza nielicznymi wyjątkami można na nowo zdefiniować nowe znaczenie słów dodając Radomska - radomska odpowiedzialność, radomska uczciwość, radomski wolontariat,... itd. To coś na wzór Szydłowca. Może mają wspólny wzór do naśladowania? -
DT mestudio -wątek zbiorczy tymczasów (Banda)
TZmestudio replied to mestudio's topic in Psy do adopcji
[quote name='Gusiaczek']o matulu, ależ się dzieje u Was aż mi goopio że się wczasowałam ...[/QUOTE] Zebrać siły przed nowymi wyzwaniami - bezcenne. -
DT mestudio -wątek zbiorczy tymczasów (Banda)
TZmestudio replied to mestudio's topic in Psy do adopcji
Cała psia rodzinka ze stacji została zlokalizowana. Jutro, o ile nic się nie wydarzy, mestudio jedzie próbować je złapać. Musimy przemyśleć co z nimi zrobimy.... -
DT mestudio -wątek zbiorczy tymczasów (Banda)
TZmestudio replied to mestudio's topic in Psy do adopcji
Miałem dziś telefon ze stacji benzynowej: suka ma już małe. Najpierw muszą wyśledzić gdzie się oszczeniła i zabrać je wszystkie. Miód ma moje ucho....:angryy: -
DT mestudio -wątek zbiorczy tymczasów (Banda)
TZmestudio replied to mestudio's topic in Psy do adopcji
Nie jestem w stanie zrozumieć logiki w tej sprawie. To co mam do powiedzenia w tej sprawie jest tak niecenzuralne że nie nadaje się do wpisania w post. Bardzo inaczej rozumiem okrślenie "pomoc psom" i słowo "wolentariuszka". Takie "pomaganie" nie mieści się w mojej głowie. Pojechaliśmy tam najpierw przy okazji i okazało się że ci co dokarmiają sukę mogą ją spokojnie złapać. No to przyjechałem jeszcze raz i zostawiłem klatkę. Czy nie można tego było zrobić rok temu? Albo wcześniej? Jeszcze nie wiem co zrobimy jak się uda złapać, ale patologii nie można tolerować! Pod żadną postacią. Czekamy na telefon, że już jest w klatce. I że można ją zabierać. -
DT mestudio -wątek zbiorczy tymczasów (Banda)
TZmestudio replied to mestudio's topic in Psy do adopcji
Korzystając z chwili, chciałbym podziękować tym którzy nas wspierają aktywnie w naszej pomocy. Bez was byśmy zrobili zdecydowanie mniej. Dzęikujemy. -
AST Fart z przytuliska-już we własnym domku.
TZmestudio replied to mestudio's topic in Już w nowym domu
[quote name='Murka']Dzisiaj dzwoniła kolejna pani spod Lublina, zapowiedziała się wstępnie na poniedziałek na zapoznanie z Fartem. Miała amstafy i miała też jednego starszego asta ze schroniska. Obecnie ma 3,5 letnie dziecko i dlatego chce poznać psa osobiście. Nie wiem co za mania z tymi małymi dziećmi (u tej rodziny co byli też było najmłodsze dziecko w wieku 4 lat)... w sumie Fart się bardzo zmienił, uspokoił i nie widzę w nim jakichś zagrożeń dla dzieci, ale to silny, słoniowaty pies i niechcący może zrobić krzywdę. Wszystkim to mówię i wszyscy oczywiście nie robią z tego problemu :roll:[/QUOTE] Może założenie tych ludzi jest takie, że on ma ich obronić przed obcymi i ma dać im poczucie bezpieczeństwa? Taka broń bez pozwolenia.... Może macie gdzieś znajomego psychologa i takim ludziom dawać wizytówkę zamiast psa na poradę. Bo to nie jest normalne. -
DT mestudio -wątek zbiorczy tymczasów (Banda)
TZmestudio replied to mestudio's topic in Psy do adopcji
Zabezpieczenie przed wchodzeniem do pomieszczeń i jednocześnie domowy kojec: [url]http://allegro.pl/kojec-metalowy-stabilny-6-el-z-furtka-mata-dolna-i4460816970.html[/url] [IMG]http://img13.imageshack.us/img13/448/screenhunter13jan071928.gif[/IMG] -
DT mestudio -wątek zbiorczy tymczasów (Banda)
TZmestudio replied to mestudio's topic in Psy do adopcji
[quote name='kejciu'](...) ps. po ciastkach psiaki rewolucji nie miały?:D[/QUOTE] Miały - chciały jeszcze! -
DT mestudio -wątek zbiorczy tymczasów (Banda)
TZmestudio replied to mestudio's topic in Psy do adopcji
Niestety nie zdążyliśmy.... Jak trochę nam przejdzie to napiszemy kilka zdań. Chwilowo nie znajduję słów. -
DT mestudio -wątek zbiorczy tymczasów (Banda)
TZmestudio replied to mestudio's topic in Psy do adopcji
[quote name='Ziutka']Czy jest ktoś, kto może za zwrot kosztów paliwa pojechać do dr. Marcińskiego w piątek ?[/QUOTE] Ziutka, nie ma szans na piątek. We wszystkich miejscach mają już komplety chetnych i nieststy przyjmuje przed południem. Chyba, że masz jakiś tajny sposób wkręcenia się. W tej chwili, tak jak mestudio napisała, memy termin w Lublinie koło 21:00. Mam nadziję że do tego czasu nie będzie za późno, ale nie mamy żadnego pomysłu co jeszcze moglibyśmy zrobić w tej sytuacji. Bezradność jest najgorsza.... -
DT mestudio -wątek zbiorczy tymczasów (Banda)
TZmestudio replied to mestudio's topic in Psy do adopcji
[quote name='Maupa4']Doktor Marciński - tylko i wyłącznie. Zaraz Ci poszukam gdzie i jak przyjmuje.[/QUOTE] Niestety Marciński nie przyjmuje w soboty ani niedziele. Chyba, że ktoś zna jakieś tajne miejsce gdzie to robi. Dla Sańki w obecnym stanie nie zostało dużo czasu i nie można czekać. Niestety nie mogę zrobić sobie wolnego i pojechać w piątek (wszystkie miejsca już zarezerwowane) -
DT mestudio -wątek zbiorczy tymczasów (Banda)
TZmestudio replied to mestudio's topic in Psy do adopcji
[quote name='malagos']ot, takie stawy to wyraz niedożywienia i niedoboru wapnia - nadrobi przy normalnej diecie, a czasem kawałek białego serka nie zaszkodzi :)[/QUOTE] Kawałek białego serka już nie zaszkodził. Był wczoraj. -
AST Fart z przytuliska-już we własnym domku.
TZmestudio replied to mestudio's topic in Już w nowym domu
[quote name='andzia69']Murka - pozwolę sobie zabrać go na mój profil na FB - mogę?[/QUOTE] za plecami mestudio udzielam oficjalnie zgody :lol: -
[quote name='Marysia O.']Udało się coś znaleźć dla suni?:-([/QUOTE] Nic, nigdzie, żadnego odzewu, a pies wcale nie kwalifikuje się do uśpienia po konsultacji w innym miejscu...............i co teraz zrobić?
-
DT mestudio -wątek zbiorczy tymczasów (Banda)
TZmestudio replied to mestudio's topic in Psy do adopcji
[quote name='Poker']Podobnoi przeciw owadom są jakieś bardzo dobre środki , które stosuje się do obór.Może jakiś wet obsługujące zwierzęta hodowlane będzie wiedział co to takiego.[/QUOTE] Wprawdzie jeszcze do obory nam troszkę brakuje :evil_lol: ale wiem o takich środkach. Tylko zawsze jest dylemat czy kupić taki środek za te dwie stówy czy pomóc jeszcze jednej bidzie. U nas komary są przez kilka dni po długich opadach jak nie skoszę trawy. Myślę, że z dnia na dzień będzie ich coraz mniej. -
DT mestudio -wątek zbiorczy tymczasów (Banda)
TZmestudio replied to mestudio's topic in Psy do adopcji
Dziś komarów niet, słońca też prawie niet więc jest super, za to : [COLOR=#141823][FONT=Helvetica]Pilnie potrzebny DT dla suczki ok. 10 kg po wypadku - złamana miednica, problemy z oddychaniem - opuchnięte płuca. Suczka wg wskazań przytuliska ma zostać uśpiona - w tej chwili przebywa w gabinecie weterynaryjnym i mamy 3-4 godziny maksymalnie do 16 na znalezienie jej lokum. 507-271-588[/FONT][/COLOR] -
[COLOR=#141823][FONT=Helvetica]Pilnie potrzebny DT dla suczki ok. 10 kg po wypadku - złamana miednica, problemy z oddychaniem - opuchnięte płuca. Suczka wg wskazań przytuliska ma zostać uśpiona - w tej chwili przebywa w gabinecie weterynaryjnym i mamy 3-4 godziny maksymalnie do 16 na znalezienie jej lokum. 507-271-588[/FONT][/COLOR]