-
Posts
23786 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
17
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Maciek777
-
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
I jednak dzisiaj szczepienia nie było bo wetka nie mogła przyjechać do nas bo miała pilny przypadek - przed zamknięciem gabinetu przyjechał myśliwy z psami do szycia, poszarpanymi przez dzika. Pozwolicie, że nie skomentuję by nie psuć atmosfery na wątku. Tak więc zaszczepiona będzie prawdopodobnie w poniedziałek, a teraz zrobię rozliczenie za zakupy. Pewnie będzie słabo widać fakturę to wypiszę tu dodatkowo artykuły dla Pandy (po kolei wg faktury), które oznaczone są czerwoną strzałką na fakturze. Można kliknąć w zdjęcie, a wtedy je jeszcze trochę powiększyć, a wtedy daje się dość ładnie odczytać. PEDIGREE DentaStix 180g - 7,28 zł MACED Ścięgno 100g - 6,69 zł BOSCH Goodies Light 450g - 10,09 zł BUTCHER'S Blue Beauty z łososiem - 400g puszka - 3,50 zł BUTCHER'S Blue Light z wołowiną i warzywami - 400g puszka - 3,50 żł Butchers Life kawałki indyka w galaretce 400g - 3,40 zł Natural Taste filet z piersi kurczaka 80g - 3,87 zł Wiejska zagroda - kurze wąrtóbki 80g - 8,70 zł Wiejska Zagroda Kaczka z Gruszką 9kg - 145,53 zł RAZEM: 192,56 zł Rozliczenie: Stan z 10 października: +2239 zł 12 listopada: -192 zł za zakupy Stan na chwilę obecną: +2047 zł -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
Może się uda, ale i tak Panda zawsze będzie mogła u mnie mieszkać za darmo, oczywiście:) Miło, że zaglądasz:) Również pozdrawiam:) W końcu dzisiaj doszło moje zamówienie na karmę i przysmaki dla Pandy. Wszystko już obfocone, ale jutro (najdalej w niedzielę) to wstawię bo jutro będzie miała szczepienie więc wszystko zrobię za jedną robotą;) -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Wpadam tylko na chwilę by podzielić się z Wami dobrą wiadomością. Po długim czekaniu za wynikami, w końcu dzisiaj doszły i wykazały jedynie stan zapalny, bez żadnych nowotworów:) A więc jednak 9 żyć:P W pewnym sensie 3 już u mnie wykorzystał. Jedno teraz z podejrzeniem chłoniaka, jedno latem z podejrzeniem białaczki i oczywiście to jedno gdy do mnie przyszedł zimą pojawiwszy się w świetle kilka sekund po zamknięciu Baja i Alfreda w kojcu. Oby tak dalej;) -
Miniaturowa sunia na stałe w DT. 27.12.2021 [*]
Maciek777 replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Tu zawsze ciepła atmosfera panuje to jak mogę nie zajrzeć:) Zwłaszcza w chłodne dni:P Rzadko bo rzadko, ale jednak zaglądam. -
Miniaturowa sunia na stałe w DT. 27.12.2021 [*]
Maciek777 replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Wszyscy powinniśmy brać z nich przykład:) Z tego co widzę to chyba od nowego tygodnia już zima:/ No jak tak można???:/ :) -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
A to super:) Liście nie zając;) OK, kupię jej:) Dzisiaj zamówię jakąś karmę bo jeszcze też czasu nie miałem by się spokojnie rozejrzeć za karmami. -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Dzięki! Na razie nie mam o czym pisać bo badanie Baj będzie miał za jakieś półtora miesiąca. Zachowanie bez zmian:) Karmę staram się zmieniać gdy tylko zjedzą worek lub dwa i zwykle mija ponad rok zanim wrócę z powrotem do którejś, a to wszystko by im się nie nudziło:) Aktualnie dostają Markus Muhle NaturNah Hundefutter. Pytałem weta o karmę "na wątrobę" to powiedział, że można mu to wprowadzić jeśli by drugie badanie nie pokazało poprawy, a pokazało. Sylwester czeka za wynikami z Niemiec. Miały do czwartku już być i tak wydzwaniałem codziennie, a wyników nie ma. Zadzwonią z lecznicy do nich i mam jutro się odezwać. Póki co to Sylwester czuje się bardzo dobrze, humor i apetyt dopisują, a same węzły mocno się zmniejszyły, ale jeszcze wyczuwalne. Do tego mam problem z Alfredem. Po raz trzeci wychodzi mu jakaś bolesna wysypka w pysku. Jest już po dwóch kuracjach antybiotykowych. Szybko i skutecznie pomagają, ale tydzień, dwa po odstawieniu objawy wracają :/ Nie wiem czy to złe antybiotyki, uczulenie czy co to jest... -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
Do Wrocławia pojechała do innego DT czy już DS? Trzymam kciuki za jej zdrowie! Co do rudego do adopcji to dziękuję, ale mam już trzy, w tym jednego rudego:) Ze spraw aktualnych: Panda zjadła już prawie wszystkie swoje pędy bambusa więc potrzebuje nowej porcji. W sensie trzeba zamówić worek karmy:P I teraz pytanie czy zamówić, jak zawsze, za ok 150 zł czy z okazji nadchodzących Świąt mam zamówić worek np za ok 200 zł? Oczywiście nic na siłę bo nawet nie rozglądałem się jeszcze za takimi droższymi i jeśli to wciąż ten sam przedział jakościowy i nie mają lepszego składu niż te, które zwykle dostaje to wiadomo, że nie ma sensu płacić za samą firmę. -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
Nie wiedziałem, że koty mogą zachodzić w ciążę tak często... Zdrowia jej życzę i szybkiego dojścia do siebie. Świeżo upieczona mama to i nerwowa trochę jest;) Również pozdrawiamy! Jeśli o Pandę chodzi to wszystko w najlepszym porządku. Nie licząc tego, że mam wrażenie, że ona z miesiąca na miesiąc coraz gorzej słyszy. Nie to żeby była zupełnie głucha, ale raczej gorzej słyszy od czasu gdy niedawno o tym pisałem. Zwłaszcza gdy śpi. Można stać nad nią i ją wołać, a ona nic, bez dotknięcia się jej nie obudzi:/ -
Miniaturowa sunia na stałe w DT. 27.12.2021 [*]
Maciek777 replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Odpowiadam po ponad 2 miesiącach:/ Szczęściary, że na Was trafiły:) Mówisz, że Twoje wolnożyjące koty nie potrafią egzystować w zamknietych pomieszczeniach to powiem Ci, że moje niewychodzace koty tez nie potrafią;) Póki cały dom ich to nie ma sprawy, ale gdy tylko zamknąć drzwi, nawet będąc z nimi w tym pomieszczeniu w czasie gdy śpią to od razu przypomina im się, że mają ważną sprawę do załatwienia za drzwiami i zaczynają w nie drapać;) I słusznie. Nie martw się na zapas. Skoro wszystko OK to nic tylko się cieszyć każdą chwilą:) Scena jak z bajki:D W ogóle tyle super fotek. Nie wystarczyło by mi dziennego limitu plusów więc nie klikałem, ale przejrzałem wszystkie od mojej ostatniej wizyty. Masz nie tylko bardzo fotogeniczne zwierzaki, ale też talent do fotografowania ich jak i przyrody! Dokładnie:) -
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
Maciek777 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Przesyłam wyrazy współczucia:( A dzwoniłaś na policję? Oni pewnie słyszą huki, ale skoro nikt nie dzwoni to cieszą się, że mają mniej roboty. Doskonale wiem co musisz czuć Ty i zwierzaki bo ja mam podobnie. Mieszkam na wsi i mimo, że nie mam nigdzie w pobliżu żadnych młodzieżowych grupek to jednak sąsiad (zza płotu) hoduje gołębie i dość często strzela petardami (zwłaszcza latem) gdy widzi, że w pobliżu pojawia się jastrząb. A tutaj jastrzębi nie brakuje... Psy oczywiście wtedy panikują. -
grześ >>> Grześ po 3,5 roku znalazł w końcu swój dom...<<<
Maciek777 replied to Olena84's topic in Już w nowym domu
Może w końcu jakiś się zjawi - jesteśmy po zmianie czasu na zimowy, wieczory są długie, ciemne, chłodne i wietrzne. Nic tylko czekać aż depresja kogoś dopadnie i najdzie ochota na adopcję;) -
To i owo o Ovo wyrwanej z olkuskiej mordowni - Ovka ma DS
Maciek777 replied to Gusiaczek's topic in Już w nowym domu
Myślę, że wszyscy tu o Was pamiętamy, tylko jakoś czasowo nie do końca nam pasuje by na dogo zaglądać. Niby tak jest bo w końcu dla chcącego nic trudnego więc może to jakieś wypalenie czy coś:/ Mnie też to dotknęło i jestem rzadko na swoim wątku, a jeszcze rzadziej na innych:( Pozdrawiamy również:) -
Norek już w Nowym Domu w Krakowie! :-D
Maciek777 replied to Halo (Alfa i Zuzia)'s topic in Już w nowym domu
Pan Norek na zdjęciu (na polu) wygląda jak lis:) A Pan Kot też bardzo fotogeniczny:) U Norka to ogólny brak sił czy może bolą go np stawy? Weci nic nie mogą wymyślić? Przecież skoro humor i apetyt ma to przecież na pewno da się go czymś wzmocnić czy zmniejszyć ból. Liczę, że to chwilowe osłabienie spowodowane zmianą pogody... -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Dziękuję. Jestem dobrej myśli i wierzę w kocie 9 żyć. Za 2 miesiące (po skończeniu Heparegenu) pojadę też z Bajem na badania krwi bo pomimo poprawy i tak przekracza normę z alatem. -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Wczoraj byłem u kontroli z nim. Jak widać, wyniki na szczęście się poprawiły (Alat 175 U/L), ale mam mu jeszcze podawać Heparegen przez 2 miesiące. Teraz już w dawce tylko jednej tabletki na dobę, zamiast 2 tabletek jak wcześniej. Dodaję fotkę wyników. Wczoraj też zabrałem Sylwestra do weta (razem z Bajem) bo znowu miał powiększone wszystkie węzły chłonne. Akurat miałem to szczęście, że trafiłem na najlepszego weta w lecznicy. Niestety on mówi, że to prawdopodobnie chłoniak. Pobrał płyn z węzłów i wysłał do zbadania. Wyniki przyjdą za 10-14 dni. W ogóle nie dopuszczam do wiadomości, że to może być to. Stawiam na jakiś zbieg okoliczności, i że jest to tylko jego kolejna infekcja z nieznanej mi przyczyny. Tak jak u Alfreda podejrzewali niewydolność nerek z powodów tych nadżerków w pysku. By się upewnić zapytała mnie wetka czy on nie pije więcej wody, a pił więcej. Czy nie schudł, a przecież schudł z 12 do 9 kg chociaż z wyglądu się nie zmienił. Wszystko wskazywało na te nerki, a jednak okazało się, że to nie to więc liczę, że u Sylwestra okaże się to czymś niegroźnym. Zwłaszcza, że w czerwcu, przez te węzły i anemię miał podejrzenie białaczki. Od razu miał zrobiony test i wyszedł OK. -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Na początku października byłem z Alfredem u weta bo miał w pysku jakieś bóle. Okazało się, że to może być wina nerek. Polecono mi badanie krwi. Pomyślałem, że skoro tak to od razu zabiorę Baja na pełne badanie krwi. U Alfreda okazało się jednak wszystko OK:) Niestaty u Baja wróciły nie najlepsze wyniki wątroby (Alat 199 U/L), chociaż tak jak i poprzednim razem, z zachowania nic nie dało się negatywnego wyczytać. Do tego jeszcze jakaś infekcja. Dostał antybiotyk i Heparegen na 2 tygodnie. Kotom badania zrobię w listopadzie. Tu fotka z drogi (wiedział gdzie jedzie;) ) i wyniki: Wydruk bardzo złej jakości i żeby coś odczytać trzeba kliknąć w zdjęcie i wtedy sobie przybliżyć:/ -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
I małe wyjaśnienie: Sylwester (kot) lubi się "pobawić" Pandą gdy ona gdzieś idzie bo jak leży na swoim posłaniu to w ogóle do niej nie podchodzi. Może to kwestia braku miejsca w jej kącie:) Pozdrawiamy i widzimy się już niedługo:) -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
Choćbym chciał to nie mam komu;) I ja Cię pozdrawiam:) Tez mam zaległości na Twoim wątku, ale mam ciężki miesiąc i potrzebowałbym kilku godzin na dogo:/ O i właśnie, jak piszę, że cienko u mnie z czasem i np dlatego fotek nie ma to oznacza tylko, że nie mam dodatkowego czasu na fotki, a nie, że w ogóle czasu na Pandę (i resztę zwierzaków) nie mam. Codzienne spacery są jak były i właśnie dlatego wolę by się przeszły niż tylko pozowały do zdjęć. Z drugiej strony wiem, że fotki są ważne w przypadku tymczasów i zdaję sobie sprawę, że wstawiam je zbyt rzadko:/ Na rozgrzewkę wrzucam kilka dzisiejszych zdjęć, a następne już wkrótce póki jest jesienny krajobraz, chociaż w tym tygodniu pogoda u nas głównie deszczowa z małymi przerwami na słońce... -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
To na pewno masz wesoło:) Ja z tego wszystkiego zapomniałem o rozliczeniu za krople na pasożyty. I to już ostatnia porcja na ten rok. Myślę, że więcej jej się to nie przyda. Co do szczepienia to jednak ma je późno bo dopiero na koniec listopada. Rozliczenie: Stan z 20 września: +2246 zł 27 września: -7 zł za Fiprex Stan na chwilę obecną: +2239 zł -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
Też tak myślę. Muszę sprawdzić kiedy dokładnie ma datę. Z aktualności to Panda sypia już u mnie w domu. W dzień jest w kojcu/na podwórku. Póki jeszcze temperatura pozwala to niech korzysta:) -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
Dziękuję, że tyle czekaliście. Już wracam bo miałem krucho z czasem. Jak zawsze przekładałem napisanie z dnia na dzień aż tu tygodnie się zrobiły:/ Z nowości to Panda została odrobaczona, jak zapowiadałem. Wiadomo, dwie porcje po półtora tabletki. Paragon jest na "usługę weterynaryjną" jak rok temu. Za dobry miesiąc znowu odchudzimy jej budżet bo przyjdzie czas na szczepienie. I tu pytanie czy szczepić na sama wściekliznę czy na wszystko? A tak w jej życiu nic się nie zmieniło. Cieszy się złota polską jesienią:) Gdy zrobi się chłodniej to przyjdzie pora na powrót do domu, ale póki temperatura w noc nie spada poniżej 10* C to chyba jeszcze nie ma sensu. I o fotkach muszę wreszcie pomyśleć. Rozliczenie: Stan z 20 sierpnia: +2261 zł 5 września: -15 zł za 3 tabletki Aniprazolu Stan na chwilę obecną: +2246 zł -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
Ciąg dalszy uszczuplania Pandowego portfela;) Tym razem za sobotnie zakrapianie na pasożyty. Jeszcze za miesiąc jedno zakropienie i myślę, że koniec na ten rok. Producent podaje, że daje ochronę 1 miesiąc na kleszcze i 3 miesiące na pchły. Na początku września będzie coroczne odrobaczenie. Rozliczenie: Stan z 20 sierpnia: +2261 zł 25 sierpnia: -7 zł za Fiprex Stan na chwilę obecną: +2254 zł -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Powiedziałbym nawet, że od wczoraj, w dzień jest trochę chłodno, a w nocy zimno... Dzięki i Twojemu zwierzyńcowi też przekaż ode mnie:) Dzięki dzięki:)