Jump to content
Dogomania

Moli@

Members
  • Posts

    14649
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    44

Everything posted by Moli@

  1. https://www.onet.pl/styl-zycia/wamizpl/w-tym-kraju-nie-ma-juz-schronisk-ani-bezdomnych-psow-jak-to-mozliwe/08pr1gz,30bc1058 "Przepis na sukces Po pierwsze, Holendrzy wcielili zaawansowany program sterylizacji czworonogów. To znacznie zmniejszyło liczbę miotów wśród bezdomnych zwierząt. Do tej pory udało się wysterylizować prawie 80 proc. zwierząt, a przy okazji przebadać je i zaszczepić. Po drugie, wprowadzono wyższy podatek od kupna psa, by zachęcić ludzi do adopcji. Po trzecie, wprowadzono nowe, restrykcyjne prawo, według którego psy mają prawo do zdrowego i szczęśliwego życia. Osobom, które zaniedbują i maltretują czworonogi, grozi kara grzywny nawet do 15 tys. euro oraz do 3 lat więzienia. Po czwarte utworzono specjalną służbę publiczną, której zadaniem jest egzekwowanie nowych przepisów. Grupa ta jest upoważniona do odebrania zwierzęcia każdemu, kto je maltretuje. Po piąte Niderlandy rozpoczęły też ogólnokrajową kampanię zachęcającą do adopcji zwierząt ze schronisk"
  2. Balutek wychodzi na wieczorny spacerek jak Dianka..., na ranny też tak "pędzi"
  3. Worek 20kg suchej karmy od dreag Dzięki
  4. https://kobieta.wp.pl/kundelek-czy-pies-z-hodowli-naukowcy-nie-maja-watpliwosci-6832157810801312a
  5. Przydałoby się sprawdzić jak starsi ludzie (rodzice) zareagują na żywiołowego psa! Osobiście mam bardzo złe doświadczenia
  6. Dla mnie Royal = choroba..., dziękuję nie chcę Przy tej małpie onki są niedużymi psami..., nie kracz
  7. Przyjechała sucha karma 20kg dla Julci od dreag Dzięki
  8. https://www.onet.pl/informacje/onetbialystok/trzymal-psy-w-skandalicznych-warunkach-zapadl-wyrok/mg8n0jy,79cfc278
  9. Czy ja napisał że ktoś zmuszał Renatę do pomagania? Czy ja kwestionuję rozliczenia, podważam zaufanie?
  10. Można tak myśleć Taki "opiekun" wcale nie musi pomagać..., proszę pamiętać, że to ON rozlicza się z lecznicą - ważne jest zaufanie.
  11. "Nie mam tutaj na miejscu takich fundacji, nie współpracuję z fundacjami, raz miałam pod opieką pieska z warszawskiej fundacji i fundacja ZEA jeśli może to pomaga bidom zamojskim" Szkoda trudno się mówi
  12. Może jest zaprzyjaźniona FUNDACJA czy inne ORGANIZACJE, które mają upusty w lecznicach, żeby piesek był pod ich "opieką". Przeważnie minimum 20% taniej - badania, zabiegi, szpitalik. Rozliczenie - darowizna. Kopie dokumentacji, faktur wydawane dla osoby opiekującej się biedakiem.
  13. Bez przesady Jeżeli wpłaci na innego psa kilka złotych, czy zrobi zakupy na bazarku (od czasu do czasu) czy zadeklaruje grosik to naprawdę nie wyrwie dużej kasy od psa którego bierze pod opiekę.
  14. przechodzi obok dwóch dużych psów oszczekujących nas z ogrodzonej działki (dwa zdjęcia) - szybko traci zainteresowanie, nie ciągnie w kierunku psów
  15. Psy które opuściły hotel Murki (z powodu zamknięcia) mają długi w nowych miejscach?
  16. Cudna Pikunia ma podobną mięciutką, aksamitną sierść..., nawet kolor ten sam. Włos na bank się jeszcze zmieni..., będzie co szczotkować i wyczesywać wiosną
×
×
  • Create New...