Jump to content
Dogomania

Patmol

Members
  • Posts

    7079
  • Joined

  • Days Won

    2

Everything posted by Patmol

  1. ja też za śniegiem nie przepadam -wole kwiatki
  2. jakie tam są ceny? oglądałam zdjęcia -ale nie widzę czy teren wokól jest jakos ogrodzony na ile to jest osób?
  3. 3 kilometry tam i 3 z powrotem a ile po lesie? bo 6 km raz dziennie to żaden spacer dla aktywnego psa rozumiem, że poza podwórkiem nigdzie go nie spuszczasz, bo w lesie nie wolno -tym bardziej, że ten pies może zapolowac a w jakieś nowe , ciekawe miejsca go bierzesz? poznaje jakieś obce psy? bo wygląda że on się po prostu nudzi jak mops
  4. jak długie spacery? czasowo i jak wyglądają?
  5. ludzie i dzieci zostawiają i wyjeżdżają do Niemiec czy Włoch a dzieci, takie w wieku gimnazjalnym, to całkiem same zostawiają bo przecież sąsiadka czasem zajrzy ja mogę zrobić 25 ogłoszeń dla jakiegoś psa- tylko zdjęcia potrzebne i dane do kontaktu nowofunland to ma duże szanse na znalezienie domu -tylko go ogłaszać trzeba intensywnie
  6. Caillou nareszcie się doczekała śniegu -zimą nie padał wcale, ale spadł 3 maja ciesząc Caillou [URL="http://naforum.zapodaj.net/ae6a720085fa.jpg.html"][IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/ae6a720085fa.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://naforum.zapodaj.net/0eba4de55b8d.jpg.html"][IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/0eba4de55b8d.jpg[/IMG][/URL] no i wypoczęła, w lasach w górach bystrzyckich było zbyt dużo zwierząt na spuszczenie Caillou ze smyczy -nawet kunę widzieliśmy [URL="http://naforum.zapodaj.net/a0f019bda40d.jpg.html"][IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/a0f019bda40d.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://naforum.zapodaj.net/5580b9965253.jpg.html"][IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/5580b9965253.jpg[/IMG][/URL] Sweetie raczej się naskakała (i nalatała) [URL="http://naforum.zapodaj.net/3b2694a65c0c.jpg.html"][IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/3b2694a65c0c.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://naforum.zapodaj.net/98d0b0c1d914.jpg.html"][IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/98d0b0c1d914.jpg[/IMG][/URL]
  7. no nie wiem mnie to przypomina bajkę o czarownicy z lustrem -"lustereczko powiedz przecie kto jest najpiękniejszy w świecie" ale jak chcecie to mogę gratulować no może będzie miała jednak farta i nie będzie najpiękniejsza - i tego jej zyczę (jako czarownica Patmol)
  8. teraz psy szczęśliwe -tyle wąchania i tyle się dzieje
  9. A mnie zawsze ciekawi skąd w takiej sytuacji wiadomo kto jest ojcem piesków To znaczy -osoba, która kupuje takiego pieska musi zaufać jak jej mówią że ojcem jest ten i ten piesek - ale tak naprawdę sprzedający może powiedzieć co chce. Czyli ojcem może być ten piesek koleżanki, ale może być tez każdy inny, przypadkowy piesek.. Kiedyś ktoś miał amstafkę (nie wiem czy z rodowodem) i ona uciekła na wycieczkę potem urodziły się szczeniaczki -wyglądały jak małe amstaffy ktoś je kupił czy dostał a potem , po 3 miesiącach, zaczęły jakoś tak wyglądać -no, nie tak jak amstaffy wyszło cos takiego podobnego do hieny, albo do likaona Jedna pani była oburzona, ze coś takiego wyrosło -bo przecież kupiła amstaffa -rozmawiałam z następną właścicielka, która wzięła suczkę dwie inne identyczne ktoś przywiązał w lesie w największe mrozy -chyba się nie spodobały mieszaniec to zawsze loteria moze wyrosnąć szuka w typie maltańczyka, ale może nie wyrosnąć
  10. zajączek legnicki [URL="http://naforum.zapodaj.net/4bdeadf22ec3.jpg.html"][IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/4bdeadf22ec3.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://naforum.zapodaj.net/76386c9bd473.jpg.html"][IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/76386c9bd473.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://naforum.zapodaj.net/5d1564b33795.jpg.html"][IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/5d1564b33795.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://naforum.zapodaj.net/2eae1554f550.jpg.html"][IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/2eae1554f550.jpg[/IMG][/URL] i panna Frania [url=http://naforum.zapodaj.net/1982a56f21c2.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/1982a56f21c2.jpg[/img][/url]
  11. Patmol

    Nowy pies

    zdjęcie mi się nie otwiera -zobaczę pózniej pewnie trzeba mu dać czas, żeby sie wszystkiego nauczył -przecież wszystko nowe dla niego
  12. Patmol

    Nowy pies

    i jak było na spacerze?
  13. atrakcji dużo i fajne tereny spacerowe można iść cały dzień Caillou to pies polujący ale Sweetie nie - raz czy dwa weszła na zająca -i zauważyła go dopiero jak wyskoczył prawie spod jej nóg, dzików sie bardzo boi Caillou kiedyś ją próbowała nauczyć łapania myszy -ale zrezygnowała, bo Sweetie była bardzo marną uczennicą -brzydziła się nawet wziąć do pyskamysz złapaną specjalnie dla niej przez Caillou
  14. w wąwozie jest całe mnóstwo intensywnych zapachów pewnie przez to obniżenie terenu -jest tam specyficzny mikroklimat; no i mieszkają zwierzęta -salamandry, muflony, dziki, zające, sarny psy pewnie czują to wszystko bardzo intensywnie -i dlatego ten zafascynowany wzrok dlatego Młodemu czasem trudno było nad nimi zapanować [URL="http://naforum.zapodaj.net/eec7a7e0e1df.jpg.html"][IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/eec7a7e0e1df.jpg[/IMG][/URL] ja sama czuję że tam całkiem inaczej pachnie niż na normalnych łąkach [url=http://naforum.zapodaj.net/c57373871640.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/c57373871640.jpg[/img][/url]
  15. jaki grzeczny jest Pan Norek -mogę tylko zazzdrościc Caillou na otwartej przestrzeni w lesie już po 10 minutach zniknęłaby wśród drzew nawet jeden kot by wystarczył -by pogoniła ze zjeżoną sierścią albo wiewiórka -marny jej los u nas w parku wiewiórki są głupie niestety siedzi taka pod drzewem i się gapi jak podchodzę do niej z psem siedzi przy ścieżce ciekawska bo może coś dla niej mamy gdybym nie trzymała Caillou króto na smyczy -to by złapała wiewiórkę w trakcie mijanki wiewiórka odskakuje dopiero jak prawie na nią wchodzimy dlatego Caillou -i w parku i w lesie musi być na smyczy
  16. wychodzisz na spacer z dzieckiem w wózku a psy zostają w domu -bo normalnie byłoby się w pracy ; wiec nie na każdy spacer z wózkiem muszą iść też psy jak TŻ wraca -psy idą na spacer i rano jak jest TŻ -psy idą - z Tobą albo z nim albo dziecko bierzesz w chuście/ w nosidełku i wtedy nie trzeba nosić wózka ja z pierwszym dzieckiem chodziła naprawdę dużo w nosidełku -takim na brzuchu -bardzo jest wygodnie; chociaz kwestia przyzwyczajenie albo prosisz sąsiada/sąsiadkę żeby ci chwilkę popilnowała dziecka w wózku albo umawiasz się na wspólne spacery z inna mamą -i ona ci chwię popilnuje wózka itd itd
  17. na las nigdy nie jest za wcześnie
  18. poprosimy o ciąg dalszy książki o Panu Norku
  19. chociaż na jedną wycieczkę warto wyskoczyć :diabloti: my mamy mały psi zaprzęg tak jakby może warto by zainwestować w jakiś wózek -ciągną czasem jak prawdziwe husky -można by im plecaki na wózek wrzucić albo i samemu podjechać czasem [URL="http://naforum.zapodaj.net/338b4c594859.jpg.html"][IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/338b4c594859.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://naforum.zapodaj.net/4de1038cee79.jpg.html"][IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/4de1038cee79.jpg[/IMG][/URL] tylko ścieżki wąskie -musiałby być jakiś jednoślad -
  20. pojechaliśmy tylko na wycieczkę-w Niedzielę -niedaleko nas do Wąwozu Myśliborskiego a potem przeszliśmy szlakiemami przez las jeszcze do Wąwozu Siedmickiego razem nam wyszło jakieś 7 godzin maszerowania wcale nie było łatwo 8) szczególnie niektórym Wąwóz Myśliborski [URL="http://naforum.zapodaj.net/937795bcf7f9.jpg.html"][IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/937795bcf7f9.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://naforum.zapodaj.net/3586950143e2.jpg.html"][IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/3586950143e2.jpg[/IMG][/URL] i Wąwóz Siedmicki -szlak prowadził przez zwalone drzewa i strumyki [URL="http://naforum.zapodaj.net/02bfc712ca9f.jpg.html"][IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/02bfc712ca9f.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://naforum.zapodaj.net/b226fdcfe26d.jpg.html"][IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/b226fdcfe26d.jpg[/IMG][/URL] a i nad psami nie tak łatwo zapanować [URL="http://naforum.zapodaj.net/1ebd8e854353.jpg.html"][IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/1ebd8e854353.jpg[/IMG][/URL]
  21. Ja kupiłam je na dogomanii jakieś dwa lata temu . Nie ma śladów od psich pazurów - czasem psy się moszczą i robią porządki i przesuwają kocyki. Oba bardzo lubią te legowska.
  22. ja zawsze miło wspominam spacery po okolicach Brennej i Górek jeździłam tam często jakieś 20 lat temu ach -to były czasy
  23. niekoniecznie będą tłumy -ja tez nie lubię gór jest dużo i dla wszystkich starczy, a w Niedzielę raczej ludzie siedzą i jedzą są zreszta miejsca w Sudetach w których nawet w święta majowe nie ma tłumów npo góry Bialskie czy Masyw Śnieznika czy Bystrzyckie a i w Karkonoszach są szlaki na których nawet w wakacje, przy ładnej pogodzie, można dwie godziny iść i spotkać najwyżej jednego człowieka - i najczęściej jest to miejscowy, który jagody lub grzyby zbiera czasami spotykamy takie starsze panie, z takimi tobołkami jak Twoje -luzem puszczonymi pogadamy sobie pani gdzieś w pobliżu mieszka i o skrótach nam poopowiada, powie gdzie na grzyby i jagody chodzi pouśmiecha się do Młodego czasem miło kogoś spotkać w Sudetach jest wielu miłych tubylców często z psami chodzą raczej nie po szlakach
×
×
  • Create New...