-
Posts
7079 -
Joined
-
Days Won
2
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Patmol
-
POMOCY!!! Pies jest nie do wytrzymania.
Patmol replied to Wierkotka's topic in Grupa 'Extra' - Kundelki
pomysłowo ja wkładałam smaczki w zabezpieczenie -żeby drugi pies też miał szansę bo inaczej pierwszy -by przebiegając zebrał wszystkie smaczki do pyska i potem poszedł spokojnie wszystko zjeść na legowisko chowałam im też się za drzewa jeden był zajęty kopaniem dziur i nie zwracał na mnie uwagi (miał głowę i prawie całe ciało w wykopanej dziurze) drugi wpadał w panikę jak znikałam i szukał mnie panicznie , próbował po śladach i wypatrzeć i biegał aż w końcu wyciągał pierwszego psa z dziury i tak długo mu jęczał, aż tamten zaczynał się rozgladac nie mógł mnie widzieć, ale zawsze przyprowadzał piszczacego psa prościutko do mnie i wracał do swojej dziury z psami jest śmiesznie -
ja kupiłam szelki z dogstyle -mój pies ma je już rok i wszystko jest idealnie dobre i dopasowane i wygodne i wzorek nadal mi się podoba
-
domy z górnej półki - to są też czasem te bez ogrodu tak sobie myślę -chociaz ogród fajny jest dla psa oczywiscie ja ludzi z domów bez ogrodu to widuję na spacerach codziennie czy śnieg czy deszcz czy pogoda no i pies z ogrodu nie ucieknie napisałam tak, bo często w ogłoszeniach piszecie [I]wymarzony byłby dom z ogrodem [/I]a przecież dom bez ogrodu też czasem jest przywoityi dobry
-
Caillou się boi gipsowych czy jakiś takich postaci-kucharzy-i nie tylko-kucharzy które często stoją w Czechach przy boudach i hospodach są wielkości człowieka albo i większe bardzo na nie szczeka, bardzo zachowując odpowiedni dystans i potem mnie odciąga w innym kierunku ale żeby tak ogon pod siebie i uciekać to -dopiero na huk ufo -statku
-
ciekawe czy Reksiowi podobałyby się takie statki te wystrzały rzeczywiście grzmiały groźnie a niektóre jeszcze dodatkowo śmierdziały jakimś gazem marsjańskim
-
bo musi pisać na opakowaniu "kreatywne" reszta nieistotna
-
ja myślałam, ze moja Caillou to się niczego nie boi ale jednak i ona czegoś się boi strzelającego statku UFO -tego [url]http://legnica.naszemiasto.pl/galeria/zdjecia/xvi-splyw-samorobek-w-legnicy-zdjecia,2323994,galeria,9618088,t,id,tm,zid.html#material-artykul[/url]
-
nie robiłam zdjęć statków, bo pilnowałam Caillou
-
poszliśmy wczoraj na spływ "bele czym" po Kaczawie jako widzowie oczywiscie chodzimy co roku teraz był temat ufo wiec po Kaczawie płynęły statki kosmiczne ale niektóre udawały, że strzelają był huk i dym i światła przedziwne jeden akurat udawał że strzelał w nas na statku siedziała facet przebrany za potwora Młody był zachwycony ale Caiilou najpierw go obszczekała, bardzo była groźna, a potem , jak znowu huknęła, usiłowała mnie namówić żebyśmy juz sobie poszli jako że i tak był koniec poszłam za nią -bo byłam ciekawa dokąd tak mnie ciagnie normalnie to ona ładnie idzie na smyczy a teraz ciągnęła jak ciągnik z Ursusa nie mogliśmy za nią nadążyć prościutko, najkrótszą drogą kierowała się do Domu a jaka była z siebie zadowolona -jak nas do domu zaciagnęła
-
POMOCY!!! Pies jest nie do wytrzymania.
Patmol replied to Wierkotka's topic in Grupa 'Extra' - Kundelki
ja do szaf nie wkładam tylko w rolki od papieru toaletowego i gdzieś za fotelem czy pod łózko i np w dwie rolki wkładam smaczki, a trzy są puste -ładnie układam i puszczam dwa psy (bo mam dwa) jeden z psów od razy leci do pełnej rolki, niezależnie gdzie leży, a pustych nawet nosem nie dotyka drugi pies miota się po pokoju, bo pierwszy pies już ma smaczka zagląda w nieprawdopodobne miejsca piszczy w końcu pokazujemy mu palcem gdzie są jeszcze rolki -a on sprawdza wszystkie po kolei aż nareszcie -zwycięstwo -
Nika , wrocławianka z konińskiego schroniska za Tęczowym Mostem
Patmol replied to NikaEla's topic in Już w nowym domu
Sweetie nie łowi niczego -ona się brzydzi takim jedzeniem ale uwielbia wodę, każdą, włącznie z błotem -
mój pies podkrada surowe warzywa i próbuje, nie zjada ich dużo, bardziej tak jakby jakby chciał posmakować - zdarzało mu się zabrać sobie do legowiska surowego ziemniaka (więc ostatnio już je chowam w miejscach niedostępnych) zabiera także czasem surową cebulę - czy rzodkiewkę bardzo lubi gotowane warzywa i owoce i nowe smaki chętnie spróbuje [I]czegoś nowego [/I]zawsze podbiera wystawione na wierzchu owoce [I]([/I]bardzo lubi jabłka[I]) [/I]i przede wszystkim surową marchewkę
-
Nika , wrocławianka z konińskiego schroniska za Tęczowym Mostem
Patmol replied to NikaEla's topic in Już w nowym domu
bardzo ładna okolica moja Sweetie nie chciałaby chyba wcale wyjść z taaakiej wody -
niedobrze, że pies nie reaguje na Twoje zakazy dotyczace kotów możesz uzywać jakiegos innego słowa podobnego, do tego które jest skuteczne -a które juz stosujesz i pies je rozumie jakiego słowa używasz, gdy bierze coś w zęby -czego nie powinien? zostaw? puść? albo gdy robi coś nieodpowiedniego? albo gdy chcesz żeby zszedł z fotela -bo Ty chcesz usiąść? nie ma znaczenia ze pies nie jest agresywny w stosunku do kotów co za różnicą czy goni je i gryzie bo jest czy nie jest agresywny moim zdaniem to Twoja rola, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim zwierzakom
-
POMOCY!!! Pies jest nie do wytrzymania.
Patmol replied to Wierkotka's topic in Grupa 'Extra' - Kundelki
z psem, który lubi szukać nosem - fajnie się można bawić na spacerach w chowanie można się chować samemu i nagradzać psa jak Cie znajdzie, albo zabrać na spacer kogoś znajomego -kto się ukrywa, a pies go szuka można tez w domu chować smaczki ( ja wkładałam najpierw do rolki po papierze toaletowym -można zawinąć brzegi) i schować jak pies nie widzi a potem -niech szuka -
ja nie kojarzę u na jerzyków jest dużo różnych ptaków i ptaszków -ale jerzyków jakoś nie widuję
-
spacerujemy i wąchamy -wszystko kwitnie -pięknie jest nasze miejskie tereny spacerowe [URL="http://naforum.zapodaj.net/e1430005dee0.jpg.html"][IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/e1430005dee0.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://naforum.zapodaj.net/49b833b5ade0.jpg.html"][IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/49b833b5ade0.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://naforum.zapodaj.net/a2e09d7bb16e.jpg.html"][IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/a2e09d7bb16e.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://naforum.zapodaj.net/6c82ee700ba3.jpg.html"][IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/6c82ee700ba3.jpg[/IMG][/URL]
-
[quote name='natruszka']ale jak ją tego oduczyć??[/QUOTE] pies to zwierzątko, które zazwyczaj wpatrzone jest w człowieka i chetnie wykonuje polecenia ja po prostu mówiłam do psa [I]nie wolno [/I]jeśli gonił kota, albo na niego szczekał jeśli pies nie rozumie[I] -[/I]można mówić np[I] siad [/I]i jak pies usiądzie i się uspokoi - nagrodzić go smaczkiem można kazać psu siedzieć w pomieszczeniu gdzie biegają koty[I] i [/I]siedzieć koło niego,chwalić go jak nie szczeka i nie goni ( w razie potrzeby nawet przytrzymać) i nagradzać smaczkami moje koty wiedzą, ze psu nie wolno ich gonić -więc nieszczególnie uciekają nawet jak pies podejdzie niewiele się psami przejmują czasem sprawdzają co psy mają w miskach jeden z kotów chętnie sie bawi z psami -ale nie jest to zabawa w gonienie
-
a ja chciałam tylko napisać, że mam średniego psa i bardzo nie lubię jak właściciel takiej agresywnej małej suczki bierze ją na ręce -i nagradza ją w ten sposób za szczekanie i potem taka mała, wyraźnie zachwycona swoja ważnością, szczeka na nas ,a szczególnie na mojego psa z góry -z ramion właściciela trudno się dziwić że szczeka na każdego psa jak w nagrodę od razu jest brana na ręce
-
Ja nie pozwalam i nie pozwalałam swoim psom szczekać na koty ani ich gonić . Nie uważam za właściwe, żeby pies dręczył moje koty, nawet jeśli pies uważa to za zabawę. Po za tym wystraszony kot może naprawdę zrobić krzywde psu -jeśli przejedzie mu pazurem po pysku.
-
POMOCY!!! Pies jest nie do wytrzymania.
Patmol replied to Wierkotka's topic in Grupa 'Extra' - Kundelki
może problem z tym, ze ona ucieka i nie jest Tobą zainteresowana na spacerze wynika tez częściowo z tego że wasze spacery są zbyt krótkie lub zbyt nudne 17 kg pies -to średniak -nie wiem jak wygląda, ale średnie psy przeważnie potrzebują dużo ruchu mój pies wazy ok 18 kg - i chętnie codziennie pójdzie na dwugodzinny spacer - na spacerze albo bawi się z innymi psami albo naprawdę szybko idziemy -i pokonujemy dość długa trasę -rożną i interesującą czasem widzimy konie, czasem przebierańców, czasem maszyny w wolnym czasie oczywiscie chodzimy na dłuższe spacery i jeździmy w nowe miejsca piszesz, że Twój pies boi się samochodu ale nie wiem czy często bierzecie psa na jakieś wycieczki w nowe miejsca samochodem, ewentualnie autobusem czy pociągiem to bardzo atrakcyjne dla ciekawskiego i aktywnego psa -
Nika , wrocławianka z konińskiego schroniska za Tęczowym Mostem
Patmol replied to NikaEla's topic in Już w nowym domu
i gdzie zdjęcia ze spaceru? -
oczywiscie sprawdzi się też przy bieganiu z psem ja jestem za słaba kondycyjnie na bieganie ja zakładam tez pas jak biorę jednocześnie dwa psy wtedy Caillou idzie sobie z przodu na pasie - jest na smyczy a jednoczesne nie muszę jej trzymać -i mam ręce wolne i mogę się skupić na Sweetie -która trzeba brać krótko jak się mija ludzi czy psy -bo potrafi obszekać , obwąchać czy zawarczeć i nie zawsze idzie równo Caillou gorzej czy lepiej jakoś tam ludzi minie i bardzo jest dumna -jak tak idzie z przodu ona uwielbia iść na pasie z przodu uwielbia iść PIERWSZA
-
myślę że przy takich psach jak nasze to nie ma znaczenia ja mam pas z dogstyle (kupiłam na allegro) [URL]http://dogstyle.republika.pl/pasy.html[/URL] i do niego przypinam smycz z amortyzatorem fajne pasy, tylko droższe ma manmatt z pasem jest wygodnie jak idzie się dość szybko i długo, a pies idzie na lekko luźnej smyczy z przodu nie wącha i nie kombinuje -tylko idzie w góry są świetne -chociaz trzeba najpierw potrenować wspólne schodzenie i w łąki -jesli nie można spuścic psa po mieście trudno sie chodzi z psaem mój pies wie, ze ma ludzi wymijac z prawej strony i się stara ale w miescie jest trudno jeśli potrzebny jest pas do takich luznych spacerów -nie do szybkiego i dalekiego chodzenia lepiej zamiast pasa kupic smycz z amortyzatorem bardzo jest wygodna przykładowa [URL]http://dogstyle.republika.pl/smyczeamort.html[/URL]