Często ludzie sami robią z psa agresora np.pozwalaja dzieciom dokuczać psu. Czasem też po prostu kłamią,chcąc pozbyć się psa. Miałam goldena przez wiele lat,wzięłam go ze schroniska,miał być agresywny. Okazało się to bzdurą,był najłagodniejszym psem na świecie. Czasem psy źle traktowane przez ludzi próbują gryźć po prostu ze strachu.