Jump to content
Dogomania

*Magda*

Members
  • Posts

    33712
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by *Magda*

  1. Rok temu kupiłam sukę owczarka niemieckiego. Była po 2 szczepieniach na choroby zakaźne. Na kilka dni przed planowanym ostatnim szczepieniem na choroby zakaźne i wściekliznę, moja Tora obgryzła ścianę. Pojechałam do weta, żeby dostarczyć jej niezbędnych witamin, żeby ścian nie gryzła (dostawała i nadal dostaje preparaty witamnowe), no i odrazu zaszczepić. Tora dostała wit. D, wit. z grupy B oraz została zaszczepiona. Wszystkie kucia były w okolicy lewego biodra. Następnego dnia Tora była obolała w tym miejscu, nie pozwoliła się tam głaskać, ani dotykać. Kolejnego dnia suczce wyskoczyły dwa guzy, jeden mniejszy drugi większy. Pies do auta i do weta. Do tego pies dostał gorączki. Wet nie wiedział co się stało. Ogolił psa, przpisał maść do smarowania (HEPATHROMB) i co 2 dni jeździłam na zastrzyki, przez 10 dni, bo Tora ciągle gorączkowała. Skonsultowałam się również z panią weterynarz z mojego rodzinnego miasta, która leczyła wszystkie moje zwierzęta. Zaleciła kupienie tabletek TRAUMEEL i podawanie psu każdego dnia 1 tabl. Po około 4-5 tygodniach guzy zaczęły powoli znikać. Konsultowałam tą sprawę jeszcze z wetem w internecie. Dostałam odpowiedz, cytuję: "[I]rzeczywiście po podaniu niektórych środków mogą się zdarzać miejscowe odczyny tkankowe, które najczęściej samoistnie znikają po 6.-8. tygodniach od pojawienia się".[/I] Teraz Tora ma 14 miesięcy i musiała zostać ponownie zaszczepiona na choroby zakaźne. No i po 5 dniach znowy wymacałam guza. Tylko że szczepienie dostała w prawą łopatkę, a guz wyskoczył przy prawym biodrze. Tora nie gorączkuje, ma apetyt, biega, skacze. Niby wszystko jest ok. Ale martwię się, że po każdym szczepieniu "coś" wyskakuje. Z poprzednimi moimi psami nic się takiego nie działo. Czy to jest normalne?
  2. [quote name='Polari']A Tora by nie upolowała?[/QUOTE] Tory jeszcze wtedy z nami nie było. Ale na tyle ile znam moją psinę, to myślę, że by nie upolowała. Raczej by chciała być "matką zastępczą" :D
  3. Pozwól im uwinąć sobie gniazdko :p Mi kiedyś gołębie uwinęły gniazdo w wiszącej doniczce z pelargoniami. Zrobiły to w kilka godzin jak byłam w pracy. No i potam Lumpek nie mógł wychodzić na balkon, bo chciał upolować ptaszki :evil_lol:
  4. I jak tam Marcelek? Co wet wogóle powiedział? Powiedział jakie ma podejrzenia?
  5. Piąteczka dla Bobiego ;) No właśnie, gdzie się wybieracie z Bobim??
  6. [quote name='aganela']e no trochę jest...to nie spacerek po chodniczku...zwłaszcza jak kondycja średniawa...;) Saby też...bo ma swoje latka;)[/QUOTE] Ale może taką całodniową wyprawę. Można po drodze zrobić kilka przerw, odpocząć...
  7. [quote name='mychaaaaa'] Polari, moim zdaniem lepiej na ringu sprawdzają się te żywiołowe psiaki niż te 'zamulone' - mają większą radość z tego co robią, na ringu chodzą dumne, z ogonem w górze, pięknie się prezentują, choć taki psiak wymaga sporo wkładu pracy by poskromić żywioł.[/QUOTE] Po tym jak byłam na wystawie w Opolu, doszłam do wniosku, że Tora nie będzie wystawiana :( [quote name='milenaa']haha, a ja byłam święcie przekonana, że tylko Atos preferuje taki rodzaj rozrywki :D[/QUOTE] Tora się tak wydurnia tylko w ogródku :D I jeszcze czasem robi fikołki, ale jak dotej pory nie udało mi się tego uchwycić aparatem. Ale kiedyś mi się uda :diabloti:
  8. Filmik fajny. Najbardziej mi się podobało jak Qwendi powaliła Nerona :D
  9. *Magda*

    Amstaff Rico

    [quote name='kiti7'] [url]http://imageshack.us/m/593/4358/75210845.jpg[/url] [/QUOTE] Ale się rozwalił :D:D:D
  10. [quote name='sator_k_']Teraz się zastanawiam, bo byliśmy u znajomych no i oni jakąś książkę, gdzie jest napisane, że jak pies je surowe to jest agresywny, ale ja słyszałam, że to mi i tak to traktowałam, a teraz już sama nie wiem...[/QUOTE] Nie wierz w takie głupoty. Ponoć psy o czarnym podniebieniu też są "złe". Jakoś moja Tora się do tej definicji nie zalicza.
  11. [quote name='Kashdog'] [URL]http://i1005.photobucket.com/albums/af178/Cooves/DSC_0188.jpg[/URL][/QUOTE] :loveu: [quote name='Kashdog'] [URL]http://i1005.photobucket.com/albums/af178/Cooves/DSC_0207.jpg[/URL] [/QUOTE] Jaki ładny ukłon ;)
  12. Jakby stanął na tylnych łapach, to byłby większy niż siostrzyczka :D
  13. Witam się w galerii Chestera :p Jaki on jest słodziutki :loveu:
  14. [IMG]http://imageshack.us/m/801/3748/dsc0393qr.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/m/16/4625/dsc0394v.jpg[/IMG] I szybki zwrot, bo pańcia woła :D [IMG]http://imageshack.us/m/691/7744/dsc0396d.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/m/135/8922/dsc0398hy.jpg[/IMG]
  15. [IMG]http://imageshack.us/m/88/5139/dsc0386l.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/m/508/6100/dsc0389b.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/m/714/6205/dsc0390h.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/m/836/8137/dsc0391zr.jpg[/IMG]
  16. [IMG]http://imageshack.us/m/812/9420/dsc0379xx.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/m/268/4294/dsc0380p.jpg[/IMG] Morducha roześmiana :loveu: [IMG]http://imageshack.us/m/802/2203/dsc0381s.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/m/64/9409/dsc0382n.jpg[/IMG]
  17. Dzisiejsza porcja fotek :D [IMG]http://img856.imageshack.us/img856/8391/dsc0375bj.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/m/862/5381/dsc0376y.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/m/703/1191/dsc0377lh.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/m/217/8661/dsc0378lh.jpg[/IMG]
  18. [quote name='kalyna'] [url]http://imageshack.us/m/808/2708/p4260269.jpg[/url] [/QUOTE] Dają sobie buzi tak żeby pańcia nie widziała :D
  19. Piękna Tema :loveu:
  20. Ja mam to samo z Torą i Lumpkiem :D
  21. [quote name='kalyna']a nawet gdyby były to miałabyś co nosić :) bo raczej 5 kilo ona nie waży :)[/QUOTE] No nie, tylko 26 kg. Daleko z nią na plecach raczej bym nie zaszła :D Już teraz mam problem, żeby wejść z nią na wagę jak chcę ją zważyć :roll:
  22. [quote name='dOgLoV']Nawet moj tata nie daje rady czasami go utrzymac , ile razy juz przez niego leżał to nie policze :roll: zaraz ide z nim na spacer to spróbuje tą kolczatke zalozyc zaraz za uszami i przejde sie koło płotu gdzie jest pies na ktorego sie rzuca , najwyzej bede leżała , pada błoto jest to bede miala ożywcza kapiel błotną :roll:[/QUOTE] Kąpiel błotna jest zdrowa :D
  23. [quote name='aganela']To zalew muszę się kiedyś do niego wybrać z Sabą ,ale mamy tam z 10 km. no i myślę jak tam pojechać,bo [COLOR=blue][B][U]rowerem[/U][/B][/COLOR] z Sabą to nie bardzo,bo ona nie biegła na jezdni przy rowerze(a to dość ruchliwa trasa),a jak będą obce psy to ona zaciągnie mnie do nich.Z kolei [COLOR=blue][B][U]autem[/U][/B][/COLOR],to o jesuu pół auta będzie spiaszczone[IMG]http://www.owczarek.pl/forum/smileys/smiley24.gif[/IMG][/QUOTE] No to z buta :D Co to dla Was 10 km. Pikuś :D
  24. [quote name='kalyna']a teraz o raczej nie produkują takich dużych torebek :lol:[/QUOTE] No nawet plecaków takich dużych nie ma :D
  25. [quote name='ania90'] [URL]http://imageshack.us/m/546/6876/dsc00166jakzmniejszycfo.jpg[/URL] [/QUOTE] Boski :loveu: Wymiziaj Bobiego ode mnie
×
×
  • Create New...