Jump to content
Dogomania

*Magda*

Members
  • Posts

    33712
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by *Magda*

  1. Twoja suczka jest w takim wieku, że dziś słucha, a za pół roku będzie "głucha". Taki urok psiego nastolatka :D Jednak jak pisałam konsekwencja i będzie dobrze ;) Jeśli jednak masz jakiekolwiek wątpliwości czy sobie poradzisz, to szukaj jej domu. Lepiej teraz, kiedy jest jeszcze młoda, szybko się przyzwyczai do nowego opiekuna/domu, niż jeśli ma być u Was 2-3 lata, pokocha Was, a potem będziesz szybko szukała dla niej domu, bo nie dajesz sobie z nią rady :/
  2. Ja kupuję w lidl'u ;) To jest coś tego typu: Tylko są różne "smaki", bo i ostre i łagodne ;)
  3. Nie, papryczki faszerowane serem, w zalewie :P
  4. W dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe ;)
  5. A może ona jest żywym trupem?! :D
  6. A do tego jeszcze faszerowane papryczki. Pyyyyyyyyyyyyycha :)
  7. Skąd to wiesz?
  8. Hej :) Co u św. trójcy? :D
  9. Za mało miałam :P Ja zjadłam 3, Bogdan 3 i Theodor 1 :) Zapraszam :)
  10. A czy wszystkie odcięte głowy mają zamknięte oczy? :P
  11. A ja nie :P Dzięki :* A balon? Przeleciał nam nad głową właśnie jak rozpalaliśmy sobie ognisko w ogródku. Ognicho, jak ognicho. Kiełbasa z ognicha była mega :)
  12. Dlatego psy powinny nosić łańcuszki :D
  13. Ta głowa może być obcięta :P
  14. Jeżeli chcesz suczkę zostawić, to musisz liczyć się z małymi problemami. Jednak nie są one tak straszne jak większość twierdzi. Owczarki niemieckie są w moim życiu od ponad 30 lat. Pierwszego wychowanego przez siebie samą owczarka miałam w wieku lat 14 i dałam radę, więc i Ty sobie poradzisz :) Z dwojga złego dobrze, że to suczka. Moim zdaniem łatwiejsze "w obsłudze". Sama zawsze wybieram do swojego domu suczki. Pierwsze 2 lata życia psa nie będą łatwe. To jest rasa, która dojrzewa psychicznie właśnie w okolicach 2 lat. Do tego czasu suczka może mieć lepsze i gorsze dni jeśli chodzi o słuchanie i wykonywanie komendy. Najważniejsze, żebyś była konsekwentna. I znaleźć coś co będzie dla psa motywacją. U jednego to będzie smakołyk, u innego szarpak, a u kolejnego piłka. U nas to właśnie piłka była i jest numerem "1". Moja suka ma klapki na oczach jak widzi piłkę. Nie interesuje ją wtedy nic, ani inne psy, ani ludzie, ani nawet jedzenie. To dzięki piłce nauczyła się chodzić przy nodze, wracać za każdym razem jak ją wołam....Na chwilę obecną mam psa w 99% posłusznego. Ten 1% zostawiam, bo to w końcu jest pies i nigdy nie można być go pewnym ;) Wszystko czego od niej oczekujesz, musisz jasno pokazać. Jeśli czegoś jej nie wolno, to nie wolno jej tego nigdy. Nie może być tak, że raz może, a następne 10x jej czegoś nie wolno. Owczarek lubi uczyć się przez zabawę, więc to wykorzystaj. Pomęcz trochę psa fizycznie (np. aport), a potem poćwicz trochę posłuszeństwo. Suczka jest teraz pełna energii, więc łatwiej będzie jej się skupić, jak będzie troszkę zmęczona. Jeśli rozpoczniesz posłuszeństwo na początku spaceru, to może być ciężko ją okiełznać, bo będzie miała za dużo powera w sobie i będzie myślała o rozładowaniu energii, a nie na tym, żeby Cię słuchać. Zadbaj o kontakty Azy z innymi psami, żeby za kilka miesięcy nie szarpać się z ponad 30-sto kg psem jak tylko zobaczy innego czworonoga.
  15. Hej Justyś :) Dzięki :* To był czysty przypadek ze zdjęciami, bo przyjechała koleżanka na kawę. Nathan był dzień po szczepieniu i był strasznym przytulasem mamusi :D Normalnie, to on ma lepsze zajęcia niż dawać się przytulać :D Na całowanie go, też już mam swój sposób, bo inaczej to interesuje go wszystko, ale nie buziaki :D No i wykorzystałam koleżankę, żeby szybko jakieś foty zrobiła ;) Mi wchodzi stary link ;) Ale dogo świruje, bo przy moim każdym poście, mam w załącznikach wszystkie foty, które dziś dałam. I zanim dodam posta, to muszę je wszystkie usunąć, bo jak nie, to "dokłada" mi je do każdego napisanego posta :/ Świat schodzi na psy :P Spadaj, więcej nie dam :P
  16. Na zdjęciu widać tylko Shadowa, więc on żyje ;) A co do reszty, to nie wiadomo :P
  17. A tak Theodor obserwował lot balona :) A potem już zajął się czym innym :D
  18. Mariolka już się przeprowadziłaś, to teraz wbijaj na dogo :P a nie leć w balona :P
×
×
  • Create New...