-
Posts
32979 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
25
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Gabi79
-
[quote name='ceris']Decyduję się przetrzymać pieski u siebie. Może nie będą długo u mnie. Na razie jedna buda wystarczy. Schronią się przed deszczem póki co we dwójkę.[/QUOTE] Ok. czyli mogę pisać, że zbierają na budę, weta i karmę. Tylko żeby psiaki tam chętnie przyszły....
-
[quote name='Bogusik']ceris,to może w takim razie będziesz tym dt ale musisz się konkretnie zdeklarować abyśmy wiedziały co zrobić.Kurczę ale by było super!Ja ze swojej strony postaram się jak tylko potrafię,Wam pomóc...:smile:[/QUOTE] No właśnie, bo ja rozsyłam prośby o wsparcie i wspominam o tym , że psiaki mają szansę jechać do Karmelci. Ceris, przemyśl to jeszcze i daj odp. Jeśli będą u Ciebie w ogródku to potzrebna buda na już. Jedna czy dwie???????? Czy ktoś się orientuje ile kosztuje buda????????????
-
[quote name='iwonamaj']Jeśli zdecydowałabyś się przetrzymać chłopaków u siebie, wtedy Ty byłabyś dla nich domem tymczasowym i Tobie należałaby się pomoc. Środki, które zebralibyśmy z bazarków można by było przeznaczyć na potrzeby psiaków- buda, wet, karma, ogłoszenia... Gorzej z sąsiadami:cool3:[/QUOTE] Najgorzej z sąsiadami:-( Ceris, jeśli byś ich przetrzymała było by super
-
[quote name='ceris']Ślicznie dziękuję [B]Gabi[/B] :loveu: [B][SIZE=3]Prosimy o grosiki dla Cypiska i Alfika dwóch bezdomnych uroczych chłopaków porzuconych przez człowieka.[/SIZE][/B][/QUOTE] Nie ma za co, ceris, czy Ty się podejmiesz zbierać na swoje konto?????? Trzeba umieścić rozliczenie na pierwszej str.
-
Toleńka już w nowym domku ;)))))))))))))))))))
Gabi79 replied to AgusiaP's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='Beatkaa']Kochana nasza Tolunia :loveu: Miziam ją wirtualnie :) Gabrysiu,sama nie wiem...ale chyba w pierwszej kolejności na transport,bo za coś trzeba je tam zawieźć :roll: Ale fakt faktem i na to i na to.[/QUOTE] Zadeklarowałam na Cypiska i Alfika 10zł/miesiąc. Niedługo będę chyba jadła chleb z margaryną..... Muszę kupić Toluni jakąś większą paczkę suchej karmy. Nie znam się na karmach dla kotów, zapytam w zoologicznym, bo nie chcę kupować jakiejś najtańszej w markecie, jeszcze by Toluni zaszkodziła i bym sobie tego nie wybaczyła Macie może jakieś propozycje?????????? -
Cioteczki, kto się podejmie być skarbnikiem Alfika i Cypiska, bo trzeba by zapisać kto ile deklaruje. Ja napisałam, że deklaruję 10zł, jeśli Lalunia znajdzie domek. Mimo, iż były na to ogromne szanse niestety nic z tego nie wyszło... Ale ok. niech będzie ta dycha, w końcu to nie majątek [B][COLOR=#000080]deklaracje stałe [/COLOR][/B] [B]Gabi79 - 10 zł Bogusik - 40 zł ceris - 20 zł Razem 70 zł[/B] [COLOR=#000080] [B]Na ewentualny transport:[/B][/COLOR] [B]ewu ......jakiś "grosik"[/B] Kto dorzuci grosik, każda złotówka na wagę złota!!!!!!!!!!!!!!!
-
[quote name='ewa gonzales']Cioteczki , moze juz zaczac jakies bazarenki czynic ?kto moze niechaj juz zrobi bazarki:ylsuper::ylsuper:[/QUOTE] Ewuś, a ty byś nie zrobiła bazarku np. cegiełkowego????? Ty kochana zawsze tworzysz takie magiczne, kolorowe, aż miło tam zaglądać i kupować!!!!!!!!!!!!!
-
[quote name='ceris']Zgadza się. Weterynarz im by się przydał w pierwszej kolejności. Wyglądają na zdrowe, ale nie wiem czy mogę im zafundować odrobaczanie na własną rękę.[/QUOTE] OK. więc rozsyłam wątek z prośbą o pomoc. Może trzeba zmienić tytuł np. na bardzo prosimy nie żałuj chociaż grosika dla Cypiska i Alfika, czy coś w tym rodzaju. Zaczynam rozsyłanie. Bogusik wie, że jak ja się uprę, to każda kwota zostanie zebrana:loveu: Cioteczki proszę bądźcie na wątku, bo w qpie siła;)
-
Toleńka już w nowym domku ;)))))))))))))))))))
Gabi79 replied to AgusiaP's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='Beatkaa']a kwiatków nie gryzie ??? :diabloti: łobuziara mała :loveu:[/QUOTE] Próbowała, ale nie tyle gryźć, co trącała łapką liście. Dzisiaj polowała na muchę, teraz śpi na fotelu. Biorę się za rozsyłanie wątku Alfika i Cypiska, ale nadal nie wiem, czy zbieramy pieniążki na pdt i transport?????????? -
Pipi, dziękuję za wydarzenie dla chłopaków, ja jeśli chodzi o fb jestem osiołek. Czyli co zabieramy się za zbieranie funduszy???????????????? Bo nie wiem co pisać do ludzi??????? Nawet jeśli psiaki jakimś cudem szybko znalazł by domki to zawsze można uzbieraną kwotę przekazać innemu biedakowi
-
Lalunia już ma wspaniały domek ;)))))))))))))))
Gabi79 replied to AgusiaP's topic in Już w nowym domu
[quote name='Mysza2']Witam się u Laluni:). Miałam tyko 1 maila z pytaniem czy ogłoszenie aktualne. Szkoda że tamten domek nie wypaił, ale pewnie tak miało być[/QUOTE] Nasza kochana Myszka wróciła:multi::multi::multi: Eluś, kochana mam takie pytanie, czy jak będziesz robiła bazarek możemy część kwoty przeznaczyć na te 2 biedaki: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/229271-Dom-na-wag%C4%99-z%C5%82ota-dla-dw%C3%B3ch-ps%C3%B3w-z-ulicy[/url] -
[quote name='iwonamaj']Ja raz zrobiłam wydarzenie na FB dla Perełki i chyba wszystko było ok...Mogę spróbować zrobić też dla chłopaków, ale potrzebny byłby tekst i zdjęcia na mojego maila...[/QUOTE] Jestem cioteczki, Iwonko wspaniale, że zrobisz wydarzenie. Nie wiem, co z tekstem, może uda mi się coś sklecić z informacji zawartych na wątku. Bogusik, dzięki serdeczne za przybycie na wątek i oferowaną pomoc. Myślę, że trzeba działać, tzn. prosić o deklaracje, zobaczymy, jak się sytuacja rozwinie, jak nie zawalczymy, to się nie uda, więc do dzieła. Ceris, proszę uwierz, że się uda. Było wiele przypadków, że pies nie miał ani grosza, a potem trafiał do dt i udało się zebrać kasę. Proszę Cię kochana zmień tytuł, że Alfik i Cypisek zbierają na pobyt w pdt. Ja porozsyłam wątek ( już rozsyłałam trochę). Ja sobie nie daruję, jak im nie pomożemy, taki już mam charakter. Cioteczki, kto się podejmie zrobić chociaż skromny bazarek????????
-
Wspaniałe wieści, nie mogę już się doczekać na fotki i filmik. Teraz sobie spokojnie poczeka na wyjazd do dt:lol:
-
6 kg NIEWIDOMY dotkliwie POGRYZIONY głębokie rany na ciele:( MA DOM
Gabi79 replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
[quote name='alinka6']Dancik, naprawdę uratowałaś Komarka i chwała Ci za to:) W schronie był bez szans, i to bez żadnej przesady...[/QUOTE] Ja zawsze najbardziej się obawiam pogryzień lub chorób -
Karmelciu, właśnie się zorientowałam, że u Ciebie była Milka, którą facet z mojego miasta oddał po kilku miesiącach. Nie poznałam suni osobiście, ale wiele o niej słyszałam:loveu:
-
[quote name='karmelcia']no ja czekam na jakies propozycje....[/QUOTE] Karmelciu, Ty musisz zaproponować kwotę. Ceris ma obawy, że nawet jak będą deklaracje to z czasem się wykruszą. A ja liczę na to, że psiaki szybko znajdą nowe domki (może nie po kilku dniach, ale miesiącach). Ja bym zaryzykowała. Na dogo jest bardzo dużo wrażliwych ludzi, trzeba wierzyć, że się uda i robić wszystko, by tak było. Myślę, że zawsze ktoś zrobi bazarek i damy radę. Wiele jest psiaków, które startują od zera, a jednak udaje się opłacać hotel, czy pdt. Ja mam kilka deklaracji, w tym na 3 pieski mało adopcyjne (dwie staruszki i jeden agresor), już długo na nie wpłacam i nikt tam nie wstrzymał swoich deklaracji. Można zacząć od zbierania deklaracji i zobaczymy co i jak. Nie chcę nikomu nic narzucać, po prostu wyraziłam swoją opinię. Jeśli kilka osób zobowiąże się, że będzie wspierać psiaki, nie koniecznie finansowo, ale podtrzymując i rozsyłając wątek, robiąc co jakiś czas bazarki może się udać. Może jestem zbyt dużą optymistką, ale te biedaki spędzają mi sen z powiek
-
6 kg NIEWIDOMY dotkliwie POGRYZIONY głębokie rany na ciele:( MA DOM
Gabi79 replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
Będę śledzi losy Komarka Dzięki ludziom takim jak Dancik chce się żyć i pomagać zwierzakom -
6 kg NIEWIDOMY dotkliwie POGRYZIONY głębokie rany na ciele:( MA DOM
Gabi79 replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
[quote name='alinka6']Nie Gabi79, tutaj doszło do nieporozumienia. Wydadzą Komarka z pocałowaniem ręki, po to został wrzucony na dogo, rozmawiałam z Panią Justyną i ten temat już jest wyjaśniony. Teraz skupmy sie na sprawie transportu. Oferuję, ale jak napisałam, jestem z Krakowa. Czy jest koś bliżej?[/QUOTE] Całe szczęście, że to zwykłe nieporozumienie, ja niestety nie jestem zmotoryzowana, więc nie pomogę -
Ja cały czas piszę do kogo się da z pytaniem o tymczas. Nie możemy się poddawać
-
Ceris, doskonale Cię rozumiem. 600 zł miesięcznie, to jest duża kwota, a ty tam na miejscu jesteś sama. Deklaracje trudno jest zebrać Tylko co teraz, jesteśmy w punkcie wyjścia.... Boję się, że psiaki spotka coś złego, albo zostaną wyłapane:-( One są śliczne, gdyby były w dt można by było poznać ich charaktery i może szybko znalazły by domek. Chyba trzeba szukać bdt bliżej miejsca pobytu biedaków. A co do ogłoszeń, to wiele schroniskowych psiaków jest ogłaszanych mimo, że nikt za wiele o nich nie wie. Ktoś kilka stron wcześniej deklarował, że wykupi pakiet ogłoszeń. Tylko potrzebny jest tekst i dane do kontaktu.
-
6 kg NIEWIDOMY dotkliwie POGRYZIONY głębokie rany na ciele:( MA DOM
Gabi79 replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
[quote name='Aryste']Tez uwazam ,ze Komarka nalezy ajk najszybciej umiescic w bezpiecznym miejscu. Dt w zaden sposob nie wyklucza szukanai ds, wiec nei wiem jaki sens jest tzrymac bezbronnego,malego wrazliwego pieska w schronisku. A jak, odpukac, cos mu sie stanie to bedzie placz, ze "trzeba bylo go zabrac a teraz taka tragedia..." jesli pojawila sie propozycja dt i za to Dancik Ci dziekuje , tro tzreba korzystac. To szansa dla psa na zycie. Jest okres wakacyjny i czekanei na "cud" w postaci szybkiego ds... jest grpche jak liczennei na wygrana w totka...[/QUOTE] W 100%się zgadzam. Już nieraz były przypadki, że pies miał być lada dzień zabrany do dt czy ds i nie doczekał, bo został zagryziony, albo nie wytrzymał psychicznie. Trzymam kciuki. Nie wiem, jak z transportem, ale z Rudy Śl. do Sosnowca nie jest daleko - sprawdziłam ok. 25 km Tylko co teraz, Dancik zaproponowała tymczas i co ma teraz błagać, żeby wydano jej psa, to trochę niedorzeczne..... Ktoś ze schronu powinien się z nią skontaktować. -
[quote name='kejciu']Powiem Wam ze to jest okropny problem - zostawić nie moglam a wziąść do domu też nie - nikogo chętnego do pomocy - ale to nikogo naprawdę...jedynie P. Jola z przytuliska Znajdki koło Radzymina nie odmówila mi pomocy - tysiące telefonów do schronisk, znajomych fundacji spełzły na niczym...szczerze?drugi raz się naprawdę zastanowię zanim uratuję kolejnego psiaka czy kociaka...ja pracuję właściwie codziennie po 12h...u mnie nikt się w domu nie zajmie maluchem - i tak rodzice są obarczeni moim zwierzyńcem więc nie mogę im kolejnego dorzucać[/QUOTE] Czasem niestety tak bywa, że wszystkim żal zwierzaka, ale pomóc nie chcą lub nie są w stanie. I jak się znajdzie jakąś bidę, to człowiek zostaje z tym sam na zasadzie "pomogłeś, to sobie teraz radź"
-
6 kg NIEWIDOMY dotkliwie POGRYZIONY głębokie rany na ciele:( MA DOM
Gabi79 replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
[quote name='Dancik']To teraz podwójnie nie rozumiem Alinka6 najpierw piszesz że "...pani Justyna bardzo liczy na dom tymczasowym dla Komarka. Nawet mówiła, że dla psa byłoby wybawieniem nawet go w hotelu umieścić jeśli ktoś ma fundusze, o domu tymczasowym nie wspominając..." a teraz piszesz że pani Justyna nie dostrzega potrzeby natychmiastowego zabrania go żeschroniska...?[/QUOTE] Chyba chodziło o to, że nie ma nic dobrego w zatrzymaniu Komarka w schronie i najlepiej go zabrać. -
[quote name='Izabela124.']Jestem na zaproszenie. Biedactwa i to jeszcze blisko mnie. Gdzie dokładnie przebywają? Nietety nie wiem jak mogę pomóc, bo na razie finansowo niet[/QUOTE] Dzięki, że zajrzałaś. Każda pomoc mile widziana, obecność na wątku również. Ceris, jednak jest ktoś z dogo z Twoich okolic:lol: Mnie te psiaki spędzają sen z powiek, musimy im pomóc
-
[quote name='Igiełka']też trzymam mocno kciuki :) a z drugiej strony może dałoby się zejść trochę z co miesięcznej opłaty za bezpieczny kącik dla chłopaków skąd to na wszystko nabrać :roll:[/QUOTE] O tym samym pomyślałam, karmelciu, może jakiś mały upuścik dla chłopaków????????? 600 zł będzie trudno uzbierać, a nie wyobrażam sobie, żeby jednego umieścić w dt, a drugiego pozostawić na ulicy. Ceris czekamy aż się wypowiesz