Jump to content
Dogomania

inga.mm

Members
  • Posts

    8496
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by inga.mm

  1. Tessuniu, staramy się, ale niestety, naród ciemny nie pomaga nam, a Was krzywdzi.
  2. [quote name='Jezabel']Na dogomanii watek nic nie da, bo tu są ludzie,którym nie trzeba uświadamiac, co dla zwierząt jest dobre. Trzeba dotrzeć do wiosek, nauczyć dzieci, żeby nie powielano złych nawyków, jak np. karmienie psów chlebem z wodą...:-([/QUOTE] Nie chodzi o uświadomienie dogomaniaków, tylko o pomysły na program edukacyjny
  3. a tak zapytam: czy "któś" dzwonił w sprawie "zaginięcia" Misia?
  4. [quote name='inga.mm']rejestruję się na razie do czytania, ale jeśli będę miała jakiś pomysł lub ofertę pomocy zaktywizuję się. Pomyślałam dziś (pewnie nie ja pierwsza) o opracowaniu programu edukacyjnego dla szkolnictwa i wystosowaniu petycji w sprawie włączenia takiego programu do lekcji pod niegdysiejszą nazwą wychowania obywatelskiego. Co Wy na to?[/QUOTE] [quote name='gallegro']Inicjatywę popieram w całej rozciągłości. Edukacja zdecydowanie TAK !!! Kościół, szkoła, władze gminy - moim skromnym zdaniem, właśnie od działań systemowych należy zacząć. Praca u podstaw - mozolna, wymagająca zaangażowania wielu ludzi i znacznych środków. Jeśli dobrze zorganizowana, w przyszłości może zaowocować znaczną poprawą warunków bytowych zwierząt. Musimy sobie uświadomić jedno - bez tego, nasze doraźne, aczkolwiek równie istotne, działania, nie wystarczą. Jeśli tylko uznacie, że mogę się do czegoś przydać - oddaję się do Waszej dyspozycji :lol:. Przepraszam, że tak ni z gruszki, ni z pietruszki, ale... czy dla kilku pierwszych osób są przewidziane jakieś nagrody? Może choćby po lizaku firmowym :evil_lol:[/QUOTE] a może założc wątek edukacyjny? Obawiam się, że w powodzi różnych informacji dotyczących regionu sprawy edukacyjne sie tak wymieszają, że sam watek stanie sie nieczytelny albo któras z idei zostanie przytłoczona drugą
  5. [quote name='gallegro'] Przepraszam, że tak ni z gruszki, ni z pietruszki, ale... czy dla kilku pierwszych osób są przewidziane jakieś nagrody? Może choćby po lizaku firmowym :evil_lol:[/QUOTE] Chcesz lizaka? Proszę... [IMG]http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRW_T2mIgKQi-lC3etBq90PlttAsPbUm0lUaPnpkA80mTXgkyN6[/IMG] wprawdzie nie przepadam za pajęczakami, ale to jest szczyt... Czy jeszcze masz ochotę na lizaka?
  6. [quote name='Jasza']Nie, nie BROŃ BOŻE! Chciałam napisać, że Pani Celina Duniowe miejsce "trzyma" w pogotowiu, gdyby coś...wiadomo. Ale nie sądzę, żeby to było konieczne.;-)[/QUOTE] To może zmienić tytuł...
  7. rejestruję się na razie do czytania, ale jeśli będę miała jakiś pomysł lub ofertę pomocy zaktywizuję się. Pomyślałam dziś (pewnie nie ja pierwsza) o opracowaniu programu edukacyjnego dla szkolnictwa i wystosowaniu petycji w sprawie włączenia takiego programu do lekcji pod niegdysiejszą nazwą wychowania obywatelskiego. Co Wy na to?
  8. ale z sadystycznym debilem nie wygrał. Żeby nie interwencja, to.... ...nie chcę kończyć
  9. [quote name='Marycha35']Izuś przebiorę się za GAZOWNIKA:):):)[/QUOTE] Już niemodne, bo to relikt socjalizmu. Teraz za wnuczka się przebierz
  10. [quote name='majqa']Ja pierdziu! Gratulacje!!! :-) Taki wynik za pierwszym podejściem nie w kij dmuchał. Nie dalej na parę dni wstecz rozmawiałam z kumplem, który ma już za sobą 6 podejść. Zgroza.[/QUOTE] Bo chce być lepszy niż dobry. Ale fakt, że teraz nie tak łatwo przedrzeć się przez sito. Ja zdawałam jeszcze przed wejściem pierwszej nowelizacji. Ale i tak stresa miałam niemałego. Ale za to egzaminator był w porządku. Nie stresował, coś podpowiedział. Na prawdę życzliwy ludź.
  11. [quote name='nescca']Ingo..... ból głowy nie da mi rozsądnie ując tego wszystkiego w regulamin. Wybacz kochana..... jeśli masz tel stacj. lub playa daj prosze nr na pw. Zadzwonie i naradzimy się w tej kwestii . ślę tele, bo tabletek nie mogę...
  12. [quote name='elik']Też żem zmotoryzowana, lecz nie prowadząca. No może się. Raz lepiej, raz gorzej :eviltong: ale nie samochód. A oboje z mężem nie moglismy jechać, bo czasowo to długo trwało, a moje czipsy nie wytrzymałyby tak długo bez wyprowadzki :)[/QUOTE] To się zabierz do robienia prawka. Zrobiłam je w 46 r.ż. i zdałam od pierwszego kopa! Rany... jaki luz... I nie dźwigam ciężarów, nie jestem zależna od ludziów, tztów i innych humorzastych. Polecam uwadze
  13. Gdy tak podczytuję o tych Waszych wojażach, to przygina mnie brzemię wieku. Chyba by szlag mnie trafił przy tych przesiadkach, autobusach, pociągach. Ale sie człowiek rozpasał dobrobytem zmotoryzowanym....
  14. wezmę przykład z AresekSE i po raz drugi zmyję się z wątku. Przeoczyłam wpis zacytowany przez AresekSE. I całe szczęście. Krócej się wkurzam na takie zachowanie. "A jeśli będą na nas tutaj ataki i w jakikolwiek sposób naruszane dobre imię Fundacji BERNARDYN to nie będziemy dalej obecni na tym wątku." Czy to szantaż? "Jeśli komuś się nudzi to niech się weźmie za konkretną robotę a nie wymyśla problemy." zadziwiające i niesmaczne zdanie. Mam wrażenie, że osoba kryjąca się pod nickiem [B]Fundacja BERNARDYN [/B]straciła wyczucie.
  15. [quote name='Soko'][url]http://pl.wikipedia.org/wiki/Emilian_Kami%C5%84ski[/url] chodzi o tego tak?[/QUOTE] tak właśnie
  16. właśnie na TVP INFO leci "minęła 20-ta" o zwierzętach i schroniskach "dramat zwierząt w schroniskach" Gościem jest Emilian Kamiński Kto ma do niego dojście?????????????????????? Pozyskać go dla nas !!!!!!!!!!! Wypowiada się Czarek Wyszyński z VIVY
  17. [quote name='pikola']Ktora Lusia?Mozna prosic link?[/QUOTE] [B][URL="http://www.dogomania.pl/threads/214123-*Pabianice*-bernardynka-Lusia-BEZ-OCZU-%21%21%21%21%21%21%21%21%21%21%21%21%21%21%21%21"]*Pabianice* bernardynka Lusia BEZ OCZU !!!!!!!!!!!!!!!![/URL][/B]
  18. [quote name='arabiansaneta']Ale z tego można wywnioskować, że to w fundacji gryzie psy, a dom "nie sprostał wyzwaniu", nie sprecyzowano, w jaki sposób.[/QUOTE] To co napisałam było podsumowaniem moich wniosków. Niezależnie od tego czy dobrze zrozumiałam, czy źle, uważam, że umiejętność przyznania się do porażki jest lepsza niż ciągnięcie na siłę nieudanego związku (w tym przypadku adopcji). Poza tym chyba była wizyta pa? zaakceptowano dom. Nie sądzę, żeby domowi znudziła się nowa zabawka, cytując z elaji "No tak , emocje , atrakcja przez jakiś czas ( patrzcie i podziwiajcie - jacy jesteśmy wspaniali ! Inni , zwykli snobi kupują rasowe [B]ale nam nikt nie dorówna - trudno znaleźć drugiego takiego psa[/B]) - na końcu szara rzeczywistość ....i pies potraktowany jak zabawka , która straciła blask nowości i nikogo już nie wprawi w podziw. Już wolę takich , którzy uczciwie mówią że nie chcą i nie potrafią zaopiekować się chorym psem." Sądzę, że zadanie ich przerosło i umieli się przyznać. Niestety, cała sprawa przebiegła ze szkoda dla psa. I jeszcze: jeśli u Ewy był problem (to czego nie zrozumiałam), to nie wiadomo czy nie pojawiłby się w innych okolicznościach. Jeśli Państwo nie radzili sobie, to być może w sytuacji ekstremalnej tym bardziej nie poradziliby sobie. Tak czy inaczej: źle, że adopcja nie wyszła, ale lepiej, że szybko sprawa się wyjaśniła, niż po długim czasie, gdy Lusia zadomowiłaby się
  19. [quote name='piechcia15']inga.mm o jakim ty zagryzieniu mówisz? przecież o ile wiadomo ona tam nikogo nie ugryzła, tylko u Ewy w domu rzuca się na psy.[/QUOTE] [quote name='Fundacja BERNARDYN']Lusia wróciła z adopcji. Dom nie sprostał wyzwaniu. Przedwczoraj, w niedzielę, sunia została odwieziona do naszego ośrodka. Była to decyzja domu, nie nasza. Dwa dni próbowaliśmy u nas włączyć Lusię w stado domowe, żeby mogła mieszkać w domu, ale nie da się. Suka gryzie inne psy, wskakuje na kark i targa, tak się nakręca, że nie można odciągnąć. Gryzie mocno i mogłoby dojść do zagryzienia. I to raczej ona zostałaby zagryziona przez stado, bo jest nieczytelna dla psów, dominująca i szuka zaczepki. [/QUOTE] Z tego zrozumiałam, że jest problem i dlatego napisałam "Uważam, że lepiej się stało, gdy oddali teraz Lusię, niż gdyby ona zagryzła lub ją zagryziono."
  20. [quote name='elik']Dobry dom, to to nie był, ale myślę, że PATOLOGICZNY to za mocne określenie.[/QUOTE] no to napisać "z nieudanej adopcji". [B][URL="http://www.dogomania.pl/threads/195758-Osoby-z-Krakowa-N.-S%C4%85cza-pom%C3%B3%C5%BCcie-przy-odbiorze-MISIA-DS-pomy%C5%82ka%21%21%21"]Misio odebrany [/URL][/B][URL="http://www.dogomania.pl/threads/195758-Osoby-z-Krakowa-N.-S%C4%85cza-pom%C3%B3%C5%BCcie-przy-odbiorze-MISIA-DS-pomy%C5%82ka%21%21%21"]z nieudanej adopcji[/URL][B][URL="http://www.dogomania.pl/threads/195758-Osoby-z-Krakowa-N.-S%C4%85cza-pom%C3%B3%C5%BCcie-przy-odbiorze-MISIA-DS-pomy%C5%82ka%21%21%21"], szukamy dla niego PRAWDZIWEJ rodziny[/URL][/B] Przepraszam, jeśli zbyt surowo oceniłam dotychczasowy "ds".
  21. [quote name='3 x'] szkoda tylko że jak dzieje sie wielka tragedia to jest wielkie halo a jak psiaki są zdrowe i zabezpieczone DT robi sie wokół nich cisza[/QUOTE] Otóż to. Od soboty mam kolejną lokatorkę, a do poprzedniej jakoś tłumy nie walą. [SIZE=2][I][B][URL="http://www.dogomania.pl/threads/212629-Maciejka-kolejna-bieda-w-sieropsi%C5%84cu-Ingi.mm-potrzebuje-cudownego-domu."][FONT=Georgia][I][COLOR=darkred]Maciejka[/COLOR][/I][/FONT][/URL] [/B][/I]radosny, mały szczeniorek - nic [/SIZE][SIZE=2][B][I][URL="http://www.dogomania.pl/threads/216180-Birma-onkowata-sunia-porzucona-w-%C5%9Brodku-miasta-ju%C5%BC-w-sieropsi%C5%84cu-Ingi.mm-szukamy-domu"][COLOR=purple][B][COLOR=blue][COLOR=purple][COLOR=blue][COLOR=darkred][FONT=Georgia][COLOR=darkorange][I]Birmę[/I][/COLOR][/FONT][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/B][/COLOR][/URL][/I][/B][/SIZE] poparzoną papierosami i nieco pochlastaną mam od soboty i boję się, że pobędzie długo, bo to onkowata. Pieniędzy na nie nie uzbieram, bo nie ma tragedii.
  22. proszę Was o zmianę tytułu np. [B][URL="http://www.dogomania.pl/threads/195758-Osoby-z-Krakowa-N.-S%C4%85cza-pom%C3%B3%C5%BCcie-przy-odbiorze-MISIA-DS-pomy%C5%82ka%21%21%21"]Misio odebrany z patologicznego DS, szukamy dla niego PRAWDZIWEJ rodziny [/URL][/B]
  23. Rozmawiałam z Citibankiem i najprawdopodobniej będę mogła założyć bezpłatne, ale nieoprocentowane, konto internetowe z upoważnieniem dla drugiej osoby. Regulamin, o którym pisałam, powinien jasno określać komu taką pomoc przyznajemy, jakie są reguły spłaty, kiedy można dług umorzyć, jaka forma zobowiązania będzie obligatoryjna, czy muszą być faktury, czy wystarczy rozliczenie na wątku zwierzęcia, czy psom domnym też możemy pomagać (tu byłbym ostrożna, bo zobowiązanie pożyczkobiorcy może nie być wiążące prawnie). Jest kupa pytań. No i chciałabym, żeby poza Nescą i mną ktoś jeszcze dołączył na stałe.
  24. Dziewczyny, nie potępiajcie tak bardzo tej rodziny. Rzeczywiście, dziwne, że dzieci się śmiały, ale może nie rozumiały do końca tragizmu sytuacji. Uważam, że lepiej się stało, gdy oddali teraz Lusię, niż gdyby ona zagryzła lub ją zagryziono. Wtedy konsekwencje dla niej byłyby tragiczne. Również byłyby tragiczne dla pozostałego zwierzyńca i tych ludzi, których wieszałoby się, Pojawiłyby się teksty "skoro wcześniej były problemy, czemu nie zgłaszali?". Albo "co za nieodpowiedzialni ludzie, że do tego dopuścili, a mogli przecież zgłosić problem!" I tego typu. Już nie raz widziałam takie "wieszanie". Doceńcie to, że mieli odwagę przyznać się do porażki.
  25. Tośmy się dogadały! Nie ma co! Lusia wróciła???? zaraz tam biegnę
×
×
  • Create New...