-
Posts
8070 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by WATACHA
-
Mendy Dwie Złe nie dadzą nudzić się... Tazzman i Idefix męczą mnie :)
WATACHA replied to Saththa's topic in Foto Blogi
[quote name='zerduszko']Wegan jeśli już, ale niestety niedobór tej witaminy grozi nam wszystkim jedzącym prod. z masowych produkcji :shake: A smaczne toto?[/QUOTE] Czytałam, że wegetarian to bezmyślnie powtarzam, ale masz rację.To weganie nie jedzą produktów pochodzenia zwierzęcego.A co B12 nie ma w masówkach?Nie rozumiem za bardzo o czym piszesz, ale dziś słabo myślę, bo się w ramach mojej konsekwencji cukru najadłam.Spirulina czy smaczna?Sama w sobie nie bardzo i dziwnie pachnie.Ja sobie robię kanapkę, a potem posypuję nią pomidorka i wtedy jest apetyczne :) -
Mendy Dwie Złe nie dadzą nudzić się... Tazzman i Idefix męczą mnie :)
WATACHA replied to Saththa's topic in Foto Blogi
[quote name='AnkaG']Ciekawe jak Wasia rozdzieli to żółtko na 6 i zapoda ha ha. Pół żółtka dziennie na piesa małego. No a my znowu ciut lepiej. :) Odtruwa się Kajcia i jest różowa od buraków. :)[/QUOTE] Na wątrobę są bardzo dobre też karczochy i cykoria.Niestety karczochy są drogie i trudne do zdobycia :( -
Mendy Dwie Złe nie dadzą nudzić się... Tazzman i Idefix męczą mnie :)
WATACHA replied to Saththa's topic in Foto Blogi
[quote name='zerduszko'] Ale tego nie można za dużo, bo costamcośtam;)[/QUOTE] Bo ma dużo witamin jak wątróbka, komplecik właściwie, a nadmiar niektórych witamin może uszkodzić niektóre narządy lub zakłócić ich funkcjonowanie.Drożdże też są bardzo zdrowe, bo mają komplecik z grupy B, ale grzybica na nich też pięknie rośnie ;). Najgroźniejsze jest przedawkowanie wit A chyba, nawet można umrzeć.Zanotowano jeden przypadek śmiertelny, kiedy to facet, gdzieś na Antarktydzie zjadł swoje psy i wykorkował.Największa ilość znajduje się w wątrobie niedźwiedzia polarnego, 1000-krotnie przekracza dawkę dopuszczalną dla człowieka.Także jakby Was ktoś częstował to odmówcie grzecznie ;) -
Mendy Dwie Złe nie dadzą nudzić się... Tazzman i Idefix męczą mnie :)
WATACHA replied to Saththa's topic in Foto Blogi
[quote name='AnkaG']No tfu tfu chyba mamy przełom. Kajcia dzisiaj mniej łazikowała, zaczyna łapać kontakt wzrokowy. Jak jechałam do wetów to wyglądała przez okno i patrzyła już w oczy wetów. Więc chyba się odtruwa :) No i przeszły drgawki. Ustalenia: przechodzimy na spirulinę co weszka doradziła. Wg wetów to spirulina jest i dla ludzi dobra i nawet nie wiedzieli, że jest juz specjalna dla psów. Tak, że przy okazji mała reklama sklepu weszki :). Ten preparat zawiera wszystko co Kajci teraz potrzeba: aminokwasy, wit. z grupy B i żelazo no i wiele innych. Przechodzimy na dietę warzywną (ziemniaki, buraki, jabłka). Znalazłam na wątku wątrobowym. Napisał o niej m@d (niektóre z was wiedzą kto :) ). Zostawiamy żółtko. No i czekamy na efekty ... Ech lepiej mi dzisiaj ...[/QUOTE] Ja wpierdzielam spirulinę od 2 miesięcy, bo zawiera B12, a większość wegetarian ma jej niedobór.Znajduje się bodajże jeszcze w brązowym ryżu i pestkach dyni.W ogóle algi są bardzo zdrowe i niedrogo wychodzą.Ja zapłaciłam paręnaście zł za 100 gram, a dopiero zużyłam połowę, ale fakt faktem dziennie zalecana jest łyżeczka, przynajmniej dla ludzi.Nawet nie pomyślałam, żeby to psom dać, ale spróbuje:).Zawsze jak jem to się upierd... tak świństwo brudzi ;).Aaaaaaaaa i maseczka jest fajna z tego :). -
Mendy Dwie Złe nie dadzą nudzić się... Tazzman i Idefix męczą mnie :)
WATACHA replied to Saththa's topic in Foto Blogi
[quote name='AnkaG']Na łąki jeździmy do Wołczkowa - są łąki i las. Ludzi różnie ale spoko. Jak ktoś idzie to można na łąke głębiej wejść i ludzie się ogólnie pilnują z psami. U Kajci był totalny zastój - ogólnie źle. Dzisiaj jakiś przełom chyba bo rano nawet Nukę pod ogonem niuchnęła, trzymajcie kciuki bo ... jest mi strasznie i nie mogę spać. Dzisiaj jedziemy do weta.[/QUOTE] Trzymamy nieustająco -
Mendy Dwie Złe nie dadzą nudzić się... Tazzman i Idefix męczą mnie :)
WATACHA replied to Saththa's topic in Foto Blogi
[quote name='Saththa']No wiesz co.... AnkaG gdzie Ty chodzisz ze swoimi psami na te łąki? sa tam ludzi duzo? Mój dół ukochany został zaadoptowany przez 10 chłopaczków sobie jakies dziury buduja coby sobie na rowerach skakac :( I dzieci sie w krzakach bawia... Nie mam gdzie chodzic z psami :( Tj Tazzman byłby ucieszony jakbym wczoraj pozwoliła m u zjesc tę gromade dzieci co mu przed nosem z traw ( wysokiej jakies 1,20m) wyskoczyły na sciezke i znikneły w trawie obok :mdleje: na szczescie był na smyczy :razz: jestem nieszczęśliwa :( ile to wiecej?:)[/QUOTE] to był taki żarcik w związku, że Zarduszko jest wege. -
Mendy Dwie Złe nie dadzą nudzić się... Tazzman i Idefix męczą mnie :)
WATACHA replied to Saththa's topic in Foto Blogi
[quote name='zerduszko']Półtorej jakoś ;) Ciężkość mnie nie interesuje, tylko wielkość ;) Ps. No ja bym musiała też schudnąć, może nie 15 kg, ale zawsze coś jest do zrzucenia ;) Poproszę o przepis ;)[/QUOTE] Musisz jeść więcej warzyw :evil_lol: [quote name='AnkaG']Leki przeciwzapalne są często sterydowe i niestety dają skutki uboczne. Jedno leczy na drugie szkodzi.[/QUOTE] W ogóle większość leków ma skutki uboczne, z tym, że jedne większe drugie mniejsze.Przecież potem trzeba też coś leczyć...i biznes się kręci :shake: -
Oskar i Filip - kombinatorski duecik cudakow. Felix w DS
WATACHA replied to Pink's topic in Już w nowym domu
Gratulujemy zdanego egzaminu :) Oj współczuje "kurołapa".Ja mam jedną taką u siebie co to ptaszki lubi ;) i nie da jej się odwieść od ganiania, ale na szczęście pomyka na smyczce.Tylko czasem potrafi znienacka pociągnąć i nie zawsze człowiek jest przygotowany. -
Liza-z ruchliwej ulicy wprost do WSPANIAŁEGO domu STAŁEGO!
WATACHA replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
[quote name='zerduszko']Na szczęście jest jeszcze Damian i on powiedział, że jak chce to on jej już grzeje miejsce na kanapie :lol:[/QUOTE] On to taki jak i mój :) -
[quote name='Doginka']Dzięki:lol: Już jest ciężko, a to dopiero początek:razz: Kuracja ma trwać od 3 do 5 lat:sad: [B]No współczuje.Moja szefowa jak miała chemię (ostrą) to ledwo zipiała przez 3 dni po.Dzięki temu, że jest silną kobietką i wzmacniała porządnie organizm między jedną, a drugą chemią to nie miała żadnej przerwy co rzadko się zdarza, aż pielęgniarka jej się spytała co robi, że ma takie dobre wyniki badań po paru już seriach.Tak samo pewnie i Ciebie wykańczają tak silne antybiotyki, więc na pewno lekko nie będzie, ale dasz radę, bo masz mocny charakter. [/B] Dziś było całkiem dobrze. O 15 wzięłam się za psy i o 20 już je skończyłam - prawie, bo została jeszcze kompiółka:lol: Ale obskoczyłam wszystkie trzy:multi:Mam skutki uboczne, dostaję przykurczy dłoni i na nowo boli mnie ręka, ale do rana odpuści:razz: Jak nie, to wesprę się tramalem, który mam na czarną godzinę:lol: A w Krakowie mozemy przegrać, bo Gordonek ma silną konkurencję w weteranach:mad: Lotos pewnie jak zwykle odpadnie - nie wiem, czemu ale ma chłopsiaczek ostatnimi czasy pecha:angryy: Ale kciuki się przydadzą;-)[/QUOTE] Nigdy nic nie wiadomo, trzeba być dobrej myśli :).W każdym bądź razie życzę jak najlepszych wyników.
- 21590 replies
-
Liza-z ruchliwej ulicy wprost do WSPANIAŁEGO domu STAŁEGO!
WATACHA replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
Może za dużo od niej wymagasz i się zbuntowała:eviltong: -
Liza-z ruchliwej ulicy wprost do WSPANIAŁEGO domu STAŁEGO!
WATACHA replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
[quote name='zerduszko']No to Lucyna szaleje :loveu: Dumbo :multi: To dla odmiany mój cukiereczek delikatny :evil_lol: [URL]http://www.youtube.com/watch?v=WmnubtspuMY&feature=youtu.be[/URL][/QUOTE] ha,ha jaki energiczny (jakby filmik był w przyśpieszonym tempie, ale tylko jego postać), a ta sunia(chyba) to jakby trochę po rodzinie (podobna0 -
Jaka urocza :) [url]http://images10.fotosik.pl/4310/05c66444149cce8b.jpg[/url]
-
Zachary scyzoryk z farmy został HANYSEM :) MA DOM :P
WATACHA replied to malawaszka's topic in Już w nowym domu
Biedny maluszek :(, ale daje radę, dzielny chłopak :) -
Dużo sił życzę do walki.Niestety momentami będzie ciężko.
- 21590 replies
-
Dziękuję, dziękuję bardzo.
-
[quote name='malawaszka']haha świetna! i jaka duża! dopiero teraz widać na filmiku, że sporo większa od minika nooo i Lilka - wyglądasz bosko!!!![/QUOTE] :oops: dziękuję [quote name='Fides79']Lila wszystkiego najlepszego, dużo szczęścia i radości 100 lat :Rose::BIG::drinking:[/QUOTE] [quote name='ulana']I od nas wszystkiego naj, naj - spełnienia marzeń i coraz więcej sznupków :) :multi: :tort:[/QUOTE] A Wy łobuzy już żeście wypatrzyły:lol:.Starość nie radość:placz:.Dziękuję:loveu:
-
Ferajna z Czarcich Rewirów - czyli Biały Bokser, Tosa i CAO
WATACHA replied to Bolsbokser's topic in Foto Blogi
[quote name='Aleks89']A nawet gdyby?:diabloti:Umarł jakiś pies od pierdzielnięcia gazetą w łeb za głupotę?:cool3:[/QUOTE] Wolę szczypać w dupę ;) -
Mendy Dwie Złe nie dadzą nudzić się... Tazzman i Idefix męczą mnie :)
WATACHA replied to Saththa's topic in Foto Blogi
Dużo wit, jest w wątróbce, w żółtku jaj i brokułach, ale nie wiem czy to przy wątrobie wskazane to znaczy wiem u człowieka,ale nie mam pojęcia jak to się przekłada na psa. -
Mendy Dwie Złe nie dadzą nudzić się... Tazzman i Idefix męczą mnie :)
WATACHA replied to Saththa's topic in Foto Blogi
[quote name='ulana']Nie czytam zaległości, ale zdjątka obejrzałam. Te Twoje mordy dwie cudnie do siebie pasują. Po prostu idealnie uzupełnienie przez kontrast. :) [B]Watacha[/B] a co Ty za dietę stosujesz? Ja też bym schudnąć mogła, ale bardziej jeszcze efekty zdrowotne mnie interesują. Przymierzałam się nawet do diety dr Dąbrowskiej, ale na to przynajmniej pierwsze 3 dni spokoju powinnam mieć i szyki trochę mi złośliwość losu pomieszała...[/QUOTE] Dietę mieszaną, trochę "ukradłam" od jednego, trochę od drugiego.To zależy co komu dolega, lub jaki chce efekt osiągnąć.Do tych diet warzywnych trzeba niestety mieć czas.Ja osobiście dużo pije różnych rzeczy i nie wiem czy by mi starczyło miejsca na jeszcze ileś tam soków warzywnych czy owocowych.trzeba też wiedzieć czego z czym nie mieszać np wapnia z żelazem, bo jedno blokuje wchłanianie drugiego itp, ale to długa historia, sama jestem jeszcze niedouczona i ciągle odkrywam coś nowego, mimo, że już parę miesięcy się "dokształcam". Szczególnie się zawzięłam jak mi wykończyli mojego ojczyma, w 4 tygodnie się "przekręcił", a oni i tak nie wiedzieli na jakiego raka umarł, mimo, że nie umarł na niego(miał raka, ale nie on był przyczyną zgonu) tylko nerki mu siadły i już nie ruszyły :(.Jak chcesz to możemy sobie jutro popisać na gg. -
[quote name='ulana']Obejrzałam sobie zdjątka - śliczna panna :) I filmik - nie wyglądasz na niezadowoloną. hihi.[/QUOTE] Śliczna, ale nie mogę jej utuczyć ;), bo wciąż jest za chuda :(.No fakt było dość śmiesznie, ale na aż takie czułości zazwyczaj nie pozwalam, chciałam pokazać na filmie jaka jest bez żadnych hamulców.
-
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
WATACHA replied to Amber's topic in Foto Blogi
Mi się wydaje , że to jest jak z ludźmi, jeden okazuje emocje (choleryk), drugi je trzyma w sobie, trzeci odreagowuje np biegając, ćwicząc.Jednemu jest z tym dobrze drugi chciałby to zmienić.Dlatego wydaje mi się, że każdy po obserwacji swojego psa powinien stwierdzić co mu psuje i z czym jest szczęśliwy.Najważniejsze by nie zaszkodził i nie przeszkadzał, ani sobie ani innym. My z mężem mamy akurat tak, że nie trzymamy w sobie, czasami jest "ostro" i powiem szczerze, że jakbym miała takich sąsiadów jak my to nie wiem co bym myślała, ale pewnie nie najlepiej.Z tym, że my mamy zdrowy związek od ładnych paru lat, nigdy nie mieliśmy "cichych dni". A przedwczoraj kolega nam opowiadał, że jego znajomy z pracy wziął rozwód , bo...uwaga ,codziennie żonie mówił, że słodzi tyle i tyle, a ona słodziła mu zawsze 3 łyżeczki.W końcu nie wytrzymał i po paru ładnych latach małżeństwa wziął rozwód.Jak podał w sądzie dlaczego chce rozwodu to śmiechu było co nie miara ;). Ja też mam psa bardzo wylewnego jeżeli chodzi o emocje.I jeżeli mu pozwolę na pewne rzeczy to za chwilę jest grzeczniutki, bo się wyżył.Są jednak sytuacje gdy nie może tego zrobić, bo sytuacja na to nie pozwala, więc chodzi nabuzowany i szuka dymu.Z tym, że to ma niecałe 10 kilo wagi ;).Są jednak rzeczy nad którymi będziemy pracować, ale nie będę na siłę zmieniać psa.Nie znam Jariego, ale wydaje mi się, że każdy kochający właściciel najlepiej wie co dla jego psa jest dobre. -
Ferajna z Czarcich Rewirów - czyli Biały Bokser, Tosa i CAO
WATACHA replied to Bolsbokser's topic in Foto Blogi
Nie, no moje szczekają jak ktoś podejdzie pod siatkę i jak tamten zaczyna.Jednak od razu są uspakajane, nawet jeżeli ma to być robione 10 razy.Ostatnio grożę im gazetką (nie biję broń Boże) i grzecznie wracają.W domu to szczekają jak ktoś dzwoni, jak się rozszczekają psy na klatce lub na zewnątrz.Niestety problem mam na zewnątrz w mieście.