-
Posts
22256 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
12
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Anula
-
Szira zostaje na stałe w dt:) znalazła swoją rodzinę:)
Anula replied to anetek100's topic in Już w nowym domu
No to czekamy z niecierpliwością na ten dzień i na wiadomości a może nieśmiało fotki bo z nimi zazwyczaj problem. -
Mała sympatyczna Tobisia jedzie do BDT u Anuli
Anula replied to martaipieski's topic in Już w nowym domu
[quote name='martaipieski']jeszcze nikogo na wizyte nie mam, nie mam jeszcze adresu tej Pani, ale w warszawie myslę że kogoś na wizyte znajdziemy[/QUOTE] To w takim razie trzeba szybko szukać bo został dzisiejszy dzień i w ostateczności jutro.Mail od Pani był bardzo skromny a więc wg.mnie wizyta powinna być konieczna.A rozmawiałaś już z Martyną czy da radę dowieść Tobisię do Warszawy bo o ile wiem Ona nie wiezie tylko z Krzyża do Leszna Tobisi ale także wiezie inne zwierzaki,jedzie przez Wrocław,Częstochowę,Katowice i na końcu Warszawa a więc też w razie czego by się trzeba skontaktować z Martyną czy jest taka możliwość.Bardzo mało czasu zostało aby to wszystko dograć.W każdym razie moje BDT jest aktualne. Ja ze swojej strony co mogłam to zrobiłam. -
Mała sympatyczna Tobisia jedzie do BDT u Anuli
Anula replied to martaipieski's topic in Już w nowym domu
[quote name='martaipieski']jak ja nie lubię jak sama musze podejmować takie decyzje, a co Wy cioteczki sadzicie o tym??? może faktycznie niech Tobisia jedzie do anuli a jak tej Pani bardzo zalezy to poczeka a może nawet przyjedzie??:)[/QUOTE] Niestety jest jeszcze mało na wątku osób aby mogły się wypowiedzieć.Bogusik powinna wejść koło 15 a reszta nie wiem.Wiem,że podjąć decyzję jest bardzo ciężko w przypadku DS.DS nie jest sprawdzony tym gorzej,a masz już kogoś kto by na cito sprawdził DS i jeszcze trzeba zaglądnąć na Czarne kwiatki tak na wszelki wypadek. -
Mila już w swoim DS. Lejdi wysterylizowana i jej byt poprawiony.
Anula replied to Lili8522's topic in Już w nowym domu
Zastanawia mnie jedna rzecz.Musiał być tatusiem suni chyba PON a nie pierwszy lepszy samiec.Ciekawe skąd ten tatuś jest może też żyje przykuty do łańcucha. -
Mała sympatyczna Tobisia jedzie do BDT u Anuli
Anula replied to martaipieski's topic in Już w nowym domu
Marto decyzja należy do Ciebie.Ja tylko zaproponowałam BDT.Jednak wiem,że gro ludzi woli psa z DT.No ale jak Pani jest przygotowana na przyjęcie Tobisi z jej nawykami schroniskowymi to okey,tylko aby nie wylądowała w budzie,a dlaczego,ponieważ z maila wynika,że Pani ma dom i ogród a więc jest możliwość pobytu psa w budzie.Jeszcze napomknę,że po mojego tymczasowiczka Tusika vel Rysia Państwo przyjechali osobiście z Warszawy aby odebrać go,a więc są takie możliwości i dla chcącego nic trudnego.W każdym razie mam nadzieję,że farmerka dzisiaj zabierze Tobisię do domku aby ją przygotować do drogi.A jak się dalej sytuacja potoczy to, to zależy od logistycznego załatwienia i od decyzji Twojej. -
Dolar potrzebuje dużo ruchu i jakiś niezniszczalnych zabawek.On się nudzi w kojcu,kurcze przydał by się mu dom,który by zapełnił ruch i bycie z nim przez 24h.
-
W polskiej bazie danych chipy składają się z 15 cyfr albo z 10 - ten chip ma 14 cyfr a więc nie wiem,nie da rady sprawdzić.A w europejskiej bazie danych wyszło,że pies pochodzi z Albani.
-
Benek teraz Muflon szczęsliwy w swoim nowym domku
Anula replied to anetek100's topic in Już w nowym domu
Roszponko ja absolutnie nie chcę Tobie wchodzić na ambicję,może to tak wyszło jakoś jeżeli tak to bardzo przepraszam za nietakt z mojej strony,tylko fotki nieraz przekłamują i wydawało mi się,że Beniutek nic nie przybrał,ale piszesz,że się już wypełniły żeberka to jest okey.Wiesz ja też tymczasuję piesie i wiadomo każdy tymczas przyjeżdża raczej w opłakanym stanie i przez pierwsze dwa tygodnie jest duża szansa podtuczyć psa,ponieważ rzuca się na jedzenie a już po dwóch tygodniach niekoniecznie to wygląda.Przez te dwa tygodnie i następne jednak gotuję i pies dostaje gotowane a sucha karma stoi cały czas aby sobie jeszcze dojadał.Karmię gotowanym trzy razy dziennie w początkowej fazie,później dwa razy i w przeciągu dwóch tygodni praktycznie pies dochodzi do prawidłowej wagi.Zdarza się,że pies jest zaadoptowany po trzech tygodniach i nie widać zabiedzenia po schronisku.No oczywiście do gotowanego raz dziennie dostaje Olekardin 3-6-9+E i też mieszam gotowane z siemieniem lnianym i tym sposobem wyprowadzam psa na prostą.Witamina E zawarta w Olekardinie wspaniale wpływa na oczy,które stają się czyste.No ale ja mam mniejsze psy na DT a więc zazwyczaj kupuję w promocji ćwiartki z kurczaka bo jest dużo mięska i w moim mniemaniu jest to opłacalne,gotuję je tak jak bym gotowała rosół tj z jarzynami a osobno ryż tylko absolutnie nie doprowadzam do papai ryżu bo nie bardzo chcą psy taką papaję jeść,następnie obieram mięsko,posiekam marchewkę ugotowaną i wymieszam z ryżem i super - psy się tym zajadają a wywar wykorzystuję na zupkę dla siebie.Jest to bardzo esencjonalny wywar nadający się praktycznie na każdą zupę,a wiec nic się nie marnuje-piesie najedzone i ja też.Oczywiście nie musisz brać przykładu ze mnie,tylko chciałam przedstawić jak ja to robię.Jeżeli pies ma pozostać dłużej na DT to i dojdzie do formy i na suchym ale to będzie trwać.O ile wiem Bernardyny potrzebują o wiele więcej jedzenia zresztą to logiczne zważywszy na ich posturę.Mam sąsiadkę,która ma bernardyna i jest na gotowanym a więc gotuje spory gar mięsa z ryżem albo makaronem no ale Benio wygląda przepięknie i też dodaje siemię lniane. -
Szira zostaje na stałe w dt:) znalazła swoją rodzinę:)
Anula replied to anetek100's topic in Już w nowym domu
Ja też się cieszę i mocno trzymam kciuki. -
Mała sympatyczna Tobisia jedzie do BDT u Anuli
Anula replied to martaipieski's topic in Już w nowym domu
Nie wiem ale Tobisia by spędziła noc i dzień w pociągu bo o ile się orientuje to Martyna planowała przyjazd do Warszawy w niedzielę o godz.20.A Pani wie,że Tobisia jest ze schroniska a nie z DT i chyba trzeba będzie nauczyć Tobisię czystości itd? Ja tylko tak piszę aby nie umknęło. -
Mała sympatyczna Tobisia jedzie do BDT u Anuli
Anula replied to martaipieski's topic in Już w nowym domu
[quote name='farmerka63']Myślę, że w ciemno Tobisi nie damy...ale nie ja tu decyduję. Na wizytę PA mamy jutrzejszy dzień i cały piątek. To jest raczej trudne ale nie niemożliwe ;) Czekamy na Martę.[/QUOTE/] Chciałaś napisać chyba jutrzejszy dzień i jeszcze sobotę. -
Mała sympatyczna Tobisia jedzie do BDT u Anuli
Anula replied to martaipieski's topic in Już w nowym domu
O ile wiem to Szalony Kot,która ma dostarczyć Tobisię do Leszna końcówkę trasy ma w Warszawie,a więc jest możliwość dostarczenia Tobisi do Warszawy,tylko nie wiem na jakich zasadach działacie bo dom nie będzie raczej sprawdzony i Tobisia pojedzie w ciemno.Może jak Marta wejdzie na wątek to zadecyduje. -
To może można z Państwem uzgodnić aby Oni dopilnowali sterylki.Ciężko jest znaleźć dobre domki dla takich psiaków a nie wiem czy będą czekać tak długo bo to wypada przynajmniej dwa miesiące.
-
Benek teraz Muflon szczęsliwy w swoim nowym domku
Anula replied to anetek100's topic in Już w nowym domu
[quote name='anetek100']przytył, przytył troche, nie będzie to szybki proces, wszyskto musi się unormowac, ale fajny chłopaczek powoli dochodzi do siebie:)[/QUOTE] No tak na przytycie trzeba trochę czasu.A jak on je,ma apetyt czy nie koniecznie.A ten kubrak by mógł być większy ale w sklepie nie było już większego rozmiaru. -
Benek teraz Muflon szczęsliwy w swoim nowym domku
Anula replied to anetek100's topic in Już w nowym domu
Fotki cudo a Benek prześlicznościowy.Kurcze kiedy on trochę przybierze na wadze,a może już przybrał tylko jakoś tego jeszcze nie widać.Chyba dalej żebra na wierzchu. -
[quote name='tanitka']Poker, to trzeba by poprosić syna właścicieli, żeby do Szczytna zawiózł.[/QUOTE] Poker dzisiaj przyjęła sunię ze Schroniska we Wrocławiu.Sunia nie dawała sobie rady w schronie. Jej opiekunka 90-letnia osoba znajduje się w szpitalu.Tyle wiem.Może Poker wejdzie na wątek i napisze więcej.
-
[quote name='erka']To wielka szkoda, bo 3 tyg cieczki, potem trzeba po cieczce odczekać następne 3 tyg.do zabiegu. I sunia zimę zamiast w cieplutkim domku , spędzi w schronisku. Może jednak mogłaby juz pojechać i sterylkę juz zrobić w nowym domu. Co do tego, że nowi państwo by ją zrobili, nie ma co się obawiać. Może tylko jakos wspmóc ich w kosztach, skoro mieli mieć juz sunię po zabiegu, a przy dużej suni koszt będzie spory.[/QUOTE] Oczywiście umowa może być tak spisana,że w danym miesiącu wykonają sterylkę tylko tego trzeba przypilnować.Szkoda mi suni.
-
O kurcze to trzeba będzie poczekać przynajmniej miesiąc po cieczce ze sterylką.
-
Mila już w swoim DS. Lejdi wysterylizowana i jej byt poprawiony.
Anula replied to Lili8522's topic in Już w nowym domu
Zawsze pisałam na dogo, że dla mnie pies na łańcuchu to totalna porażka człowieczeństwa! "Człowieku"! Przypnij SOBIE łańcuch na szyję, przybij się do budy i tak żyj całe lata! W skwarze i pełnym słońcu.... I nie zakładaj w zimę czapki na popsuty czerep! Jest Ci nie potrzebna - przecież masz włosy! -
Mała sympatyczna Tobisia jedzie do BDT u Anuli
Anula replied to martaipieski's topic in Już w nowym domu
Marta masz zapchaną skrzynkę. -
Ale cudowne wiadomości.Zakręciła mi się łezka w oku.Braszka naprawdę się otwiera i ma super domek i kochających ją ludzi,a ja miałam takie wielkie obawy jak sobie poradzi.
-
Mała sympatyczna Tobisia jedzie do BDT u Anuli
Anula replied to martaipieski's topic in Już w nowym domu
Marta!Dziękuję za założenie wątku Tobisi i Tobie farmerka,że jesteś też u okruszka.A my z TZ i rezydentem Mikim czekamy na małą i odliczamy dni. Marta a może wstawisz opis suni do pierwszego postu to zawsze coś.