Jump to content
Dogomania

Anula

Members
  • Posts

    22256
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    12

Everything posted by Anula

  1. No tak! Ciotka okazała skruchę a może żal,bo nie sądziła,że Orlen jest przepiękny! A TZ to rozumiem,że zrobił kwaśną minę na Cioteczki stwierdzenie,że go weźmie - tak? Napiszę Tobie coś - wiem na bank,że TZ zakochał się w Orlenie a coś o tym wiem,ponieważ mój TZ do tej pory wspomina Fini.Twierdzi,że to był piękny,mądry,przemiły pies. Do mnie na tymczas szykuje się takie cudo! [url]http://www.dogomania.pl/threads/224726-Ma%C5%82a-kud%C5%82ata-zagubiona-Gwiazdeczka-POM%C3%93%C5%BB-zobacz-[/url]... [IMG]http://imageshack.us/photo/my-images/341/dsc0271ew.jpg/[/IMG][IMG]http://img341.imageshack.us/img341/466/dsc0271ew.jpg[/IMG]
  2. [quote name='Dogo07']A transport na już potrzebny czy za kilka dni ?[/QUOTE] Nie wiem,Ocelot załatwia jakiś transport na sobotę do Poznania ale musi sama wejść na wątek i napisać.Dostałam tylko sms czy mogę odebrać sunię w sobotę w Poznaniu,odpisałam ,że tak.
  3. A może być golfik taki chyba z anilany,długość bez golfa 46. Jeżeli tak to proszę na pw dane zaraz wyślę priorytetem.
  4. [quote name='Anula']Zostałam zaproszona na wątek przez Zofija.Fakt Fabian potrzebuje na cito wizyty i gruntownego przebadania. Na badania prześlę 100zł proszę o pełne dane na pw.[/QUOTE] Przelew poszedł. Trzymam kciuki za Fabiana!
  5. [quote name='farmerka63']A może Szalony Kot, która wiozła pociągiem Tobisię do Wrocka i tym razem nam pomoże ?[/QUOTE] [quote name='Dogo07']To do Wrocławia czy jeszcze dalej ?[/QUOTE] Napisałam już do Szalony Kot. Dogo post 57
  6. Może Anik.Jest taki kudłaczek starowinka,niewidomy,który znalazł wspaniały domek.Nadając to imię może się poszczęści i Anie.
  7. To i ja też czekam z niecierpliwością to by było super rozwiązanie tylko trzeba dokładnie sprawdzić Panią i czy sobie poradzi, bo Pako wymaga intensywnej opieki - to nie jest zdrowy pies.A za 500zł Pako by miał super karmę dla cukrzyków i leki.
  8. Napisałam na transportowym.Robimy co możemy z Ocelot! Do Wrocławia mam 100km a więc mogę sunię odebrać,w piątek prawdopodobnie będę w Poznaniu to też wchodzi w grę Poznań.Zielona Góra,Leszno,Legnica,Trzebnica,Wolsztyn.
  9. [B]Szukamy na cito transportu[/B] [B]Tomaszów Mazowiecki - Wrocław![/B] Gwiazdeczka przyjeżdża do mnie do BDT.
  10. No to czekam z niecierpliwością na fotki Pikulińskiego.Ciekawe jaka będzie ta metamorfoza?
  11. Bardzo często wracam do pierwszej strony wątku i czasami nie mogę uwierzyć jak może odmienić się los psa pozytywnie, przedtem upodlonego,a teraz żyjącego w godnych warunkach.Leo wygrał los na loterii.Jest piękny,zadbany,zadowolony.Fotki przecudowne. Pozdrawiam wiosennie Leona i opiekunów!
  12. No wiesz, jeżeli chodzi o strony to reklama jest dźwignią handlu. Jedynie tu trzeba szukać raczej osób i ich opinii,które poddawały swoje psy szkoleniu.
  13. [quote name='Kalva']Kochani dziękuję Wam bardzo! Okazało się, ze Ulv może iść jutro! Serfer bardzo chętnie porozmawiam, żeby dowiedzieć się czegoś więcej. Fido jest z tych psiaków, które przywiązują się tak, że fizycznie cierpią rozłąkę, dlatego zależy nam na kochającym domu, który go nie zawiedzie, nie odda[/QUOTE] Kalva wyczyść skrzyneczkę!
  14. Wiem też,że jest szkoleniowiec w Lubinie tylko gdzieś zapodziałam nr.tel ale można znaleźć chyba w goglach. Mam wrażenie,że teraz to intratny zawód jeżeli to można tak go nazwać i pojawiło się bardzo dużo ofert szkolenia psów tylko bądź tu mądrym komu zaufać.
  15. Jeżeli ustali się odpowiednią insulinę i dawkę to Pako na spokojnie jeszcze może cieszyć się długim życiem,tylko insulina musi zadziałać.
  16. [quote name='asia-s']ja tez jestem za[/QUOTE] To może jeszcze ktoś wyrazi zgodę z darczyńców.Aszka potrzebuje pieniążków na hotelikowanie tak jak dziadulinek.Dziadulinka hotelikuje stonka w domu bo nie może być na dworze.Mały bezradny stareńki,chory ślepaczek.
  17. [quote name='asia-s']Na koncie Deniska jest [B][COLOR=darkred][SIZE=4]249,60 zl [/SIZE][/COLOR][/B]+[B] [SIZE=3][COLOR=darkred]20[/COLOR][/SIZE][/B][SIZE=3] zl u Zuzi[/SIZE] [SIZE=2]prosze dziewczyny z watku o propozycje[/SIZE] [SIZE=2]jest juz pierwsza Holminy - dla Aszki[/SIZE][/QUOTE] To ja przychodzę po prośbie dla kudłaczka - wystarczy oglądnąć filmik - serce pęka! Może chociaż w małym stopniu można pomóc finansowo dziadziusiowi. [url]http://www.dogomania.pl/threads/224376-%C5%9Alepy-g%C5%82uchy-stary-i-przera%C5%BCony...-PILNIE-POTRZEBNE-DT[/url]!!!
  18. Ja bym obstawała za tą behawiorystką z Wrocławia.Nie oddałabym psa na dwa miesiące bo to bardzo długi okres czasu no i oczywiście koszta.A napisz czy ze szkolenia Dosi jesteś zadowolona? Jak tak,to może na to się skusić?
  19. [quote name='docha']bylismy wczoraj z Orlenem we Wrocku u szkoleniowca, hm.... efekt zapoznania się taki sobie.[/QUOTE] Docha rozwiń temat no chyba,że nie możesz.
  20. Zostałam zaproszona na wątek przez Zofija.Fakt Fabian potrzebuje na cito wizyty i gruntownego przebadania. Na badania prześlę 100zł proszę o pełne dane na pw.
  21. [quote name='malizna78']Telimeno, czyli norma u psa to ok 150? Mam nadzieje, że faktycznie nie ma co jeszcze się denerwowac bo piesek dopiero zaczął być leczony.[/QUOTE] Malizna wystarczy poczytać post wyżej tj.163 i wszystko będziesz wiedziała.
  22. To też się cieszę z wiadomości.A As będzie wykastrowany u zuzi czy to już będzie na głowie nowego domku?
  23. To ja może wstawię temat cukrzycy,jak ktoś będzie zainteresowany tym tematem to sobie przeczyta. Cukrzyca jest przewlekłym schorzeniem metabolicznym charakteryzującym się zaburzeniami równowagi kwasowo - zasadowej, gospodarki węglowodanowej, tłuszczowej oraz białkowej, spowodowanej całkowitym lub względnym niedoborem insuliny. Insulina jest hormonem produkowanym przez trzustkę. Dzięki temu hormonowi następuje pobieranie glukozy z krwi przez komórki mięśniowe, wątrobowe i tłuszczowe. Organizmowi dostarczana jest energia potrzebna do wszelkich procesów życiowych. Przy zaburzeniu tego mechanizmu poziom cukru we krwi wzrasta, i usuwany jest przez nerki. Organizm pozbawiony tego podstawowego źródła energii, jakim jest cukier, musi pobierać ją z rozpadu tłuszczu i białka. Powoduje to stopniowe wyniszczenie organizmu. Jednocześnie tworzą się ciała ketonowe - produkty zatruwające zwierzę. [B]Wyróżnia się trzy typy cukrzycy:[/B] [LIST] [*][B]Cukrzyca insulinozależna.[/B] Jest to o najczęstsza forma cukrzycy u psów i stanowi ok. 95% przypadków. Przyczyną jej są: zapalenie trzustki, choroby autoagresywne oraz schorzenia dziedziczne. Charakterystyczna jest tu predylekcja rasowa. Najczęściej chorują: pudle, jamniki, PONy. [*][B]Cukrzyca insulinoniezależna.[/B] Jest ona związana z brakiem reakcji receptorów insulinowych na insulinę. [*][B]Cukrzyca wtórna[/B] Występuje najczęściej przy chorobach endokrynogennych i stosowaniu hormonów (sterydów, środków antykoncepcyjnych). [/LIST] [B]Występowanie cukrzycy u psów:[/B] [LIST] [*]cukrzyca występuje najczęściej u psów starszych 7-9 letnich (chyba że jest wrodzona, wtedy w wieku 1-2 lat) [*]U suk 3-krotnie częściej niż u psów. Bardzo często rozpoczyna się po cieczce. [/LIST] [B]Objawy cukrzycy u psów:[/B] [LIST] [*]Nadmierne pragnienie [*]Wielomocz [*]Wzmożony apetyt [*]Postępujące chudnięcie [*]Zaćma cukrzycowa, która rozwija się w ciągu kilku miesięcy, ale może powstać też w ciągu jednej doby [*]Towarzyszące cukrzycy choroby skóry i układu moczowego [/LIST] Oprócz charakterystycznych objawów w rozpoznaniu największe znaczenie ma badanie krwi na zawartość w niej glukozy. Zwykle wynosi ona grubo powyżej 200mg/% przy normie 100mg/%. Cukier obecny jest również w moczu. Wyniki innych badań też są podwyższone i są związane z uszkodzeniem wątroby, nerek i wikłających stanów zapalnych. Cukrzyca jest chorobą nieuleczalną. Nasze działania skupiają się na utrzymaniu odpowiedniego poziomu cukru we krwi i zapewnienie w miarę komfortowego życia naszym pupilom. W leczeniu cukrzycy najczęściej stosuje się insulinę. Istnieje kilka rodzajów insuliny o różnym czasie działania. W praktyce najczęściej stosuję się insulinę lente o średnim czasie działania. Szczyt działania tej insuliny występuje najczęściej po 6-8 h. Niestety nie u każdego psa działanie jest takie same. W związku z tym zaleca się wykonanie krzywej cukrowej, która określa jaką powinno się zastosować dawkę insuliny i kiedy występuje szczyt działania. Niestety nie wszystkie lecznice wykonują to badanie. Można je zrobić w większych placówkach posiadających na miejscu laboratorium. Jeśli szczyt działania insuliny przypada po 6-8 godzinach to insulinę stosuje się 1 raz dziennie. Jeśli szczyt jest poniżej 5 godziny od podania to należy podawać 2x dziennie lub zmienić insulinę. Dawkowanie ustala lekarz w zależności od wielkości zwierzęcia. W związku z tym, że insulinę dawkuje się na kg/mc, a przy cukrzycy następuje utrata masy ciała, co 2 tygodnie należy zwierzę dokładnie zważyć by zweryfikować dawkę insuliny. [B]Żywienie[/B] Drugim bardzo ważnym zagadnieniem w kontroli cukrzycy jest żywienie. Pies powinien dostawać pokarm o stałej zawartości energetycznej. Zalecany jest pokarm zawierający bardzo wysokiej jakości białko i łatwo strawne węglowodany. Można stosować również gotowe karmy dla psów z cukrzycą, które maja jednak wady (są drogie i niezbyt chętnie zjadane przez psy). Zaleca się podać 25% pokarmu na 30 minut po podaniu rannym insuliny. Następna porcja przypada w szczycie działania insuliny a więc po 6-8h i wtedy należy podać pozostałe 75% pokarmu. W przypadku psów przyzwyczajonych do nocnych posiłków można zastosować 25% śniadanie, 50% obiad i 25% kolacja. Reżim pokarmowy trzeba ściśle utrzymywać, gdyż zmiana żywienia powoduje skoki cukru we krwi, kwasice metaboliczną i śpiączkę. [B]Ruch[/B] Trzecią bardzo istotną rzeczą przy kontroli cukrzycy jest stały wydatek energetyczny zwierzęcia a więc zapewnienie stałej aktywności ruchowej. Nadmierny ruch powoduje zwiększone spalanie cukru i może doprowadzić do hipoglikemii, czyli nadmiernego spadku cukru we krwi. [B]Hipoglikemia u psów[/B] Nadmierny spadek cukru we krwi może spowodować utratę przytomności. Należy ją rozróżnić od tzw. śpiączki cukrzycowej, gdzie utrata przytomności jest spowodowana nadmiarem cukru w krwi. Objawy hipoglikemii: [LIST] [*]utrata przytomności, [*]szybkie narastanie objawów, [*]podwyższona temperatura ciała, [*]bladość błon śluzowych, [*]wzmożone odruchy, [*]rozszerzone źrenice, [*]reakcja na podanie glukozy lub cukru (zwierze po podaniu glukozy bardzo szybko powraca do przytomności). [/LIST] Bardzo istotne jest, aby właściciel był przygotowany na taki stan i zawsze miał przy sobie kilka kostek cukru. W takich sytuacjach należy podać doustnie cukier w kostkach lub roztwór cukru uważając, aby pies się nie zachłysnął. Absolutnie nie podawać czekolady! [B]Śpiączka cukrzycowa u psów[/B] Objawy śpiączki cukrzycowej: [LIST] [*]objawy narastają powoli, [*]obniżona temperatura ciała, [*]osłabienie odruchów, [*]błony śluzowe nastrzykane i suche, [*]charakterystyczny zapach acetonu z jamy ustnej świadczący o kwasicy, [*]źrenice prawidłowe, [*]brak reakcji na podanie glukozy czy cukru (podanie glukozy nie zaszkodzi zwierzęciu). [/LIST] Niezwykle istotna przy cukrzycy jest stabilizacja hormonalna samicy. W związku z tym, że absolutnym przeciwwskazaniem jest stosowanie antykoncepcji hormonalnej, pozostaje sterylizacja chirurgiczna. Bez tego zabiegu możemy zapomnieć o jakiejkolwiek kontroli cukru we krwi mimo stosowania insuliny.
×
×
  • Create New...