-
Posts
22256 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
12
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Anula
-
Orlen kudłacz w typie rasy PON w swoim domu u docha
Anula replied to docha's topic in Już w nowym domu
No tak! Ciotka okazała skruchę a może żal,bo nie sądziła,że Orlen jest przepiękny! A TZ to rozumiem,że zrobił kwaśną minę na Cioteczki stwierdzenie,że go weźmie - tak? Napiszę Tobie coś - wiem na bank,że TZ zakochał się w Orlenie a coś o tym wiem,ponieważ mój TZ do tej pory wspomina Fini.Twierdzi,że to był piękny,mądry,przemiły pies. Do mnie na tymczas szykuje się takie cudo! [url]http://www.dogomania.pl/threads/224726-Ma%C5%82a-kud%C5%82ata-zagubiona-Gwiazdeczka-POM%C3%93%C5%BB-zobacz-[/url]... [IMG]http://imageshack.us/photo/my-images/341/dsc0271ew.jpg/[/IMG][IMG]http://img341.imageshack.us/img341/466/dsc0271ew.jpg[/IMG] -
Mała kudłata zagubiona Gwiazdeczka -POMÓŻ, zobacz ...
Anula replied to Onaa's topic in Już w nowym domu
[quote name='Dogo07']A transport na już potrzebny czy za kilka dni ?[/QUOTE] Nie wiem,Ocelot załatwia jakiś transport na sobotę do Poznania ale musi sama wejść na wątek i napisać.Dostałam tylko sms czy mogę odebrać sunię w sobotę w Poznaniu,odpisałam ,że tak. -
Fabian-cudny mix-boskera nie daje rady w schronisku-ma ds:)
Anula replied to Zofija's topic in Już w nowym domu
[quote name='Anula']Zostałam zaproszona na wątek przez Zofija.Fakt Fabian potrzebuje na cito wizyty i gruntownego przebadania. Na badania prześlę 100zł proszę o pełne dane na pw.[/QUOTE] Przelew poszedł. Trzymam kciuki za Fabiana! -
Mała kudłata zagubiona Gwiazdeczka -POMÓŻ, zobacz ...
Anula replied to Onaa's topic in Już w nowym domu
[quote name='farmerka63']A może Szalony Kot, która wiozła pociągiem Tobisię do Wrocka i tym razem nam pomoże ?[/QUOTE] [quote name='Dogo07']To do Wrocławia czy jeszcze dalej ?[/QUOTE] Napisałam już do Szalony Kot. Dogo post 57 -
Mała kudłata zagubiona Gwiazdeczka -POMÓŻ, zobacz ...
Anula replied to Onaa's topic in Już w nowym domu
......................... -
Pudle i pudlowate w potrzebie proszą o pomoc !!!
Anula replied to Energy's topic in Już w nowym domu
Może Anik.Jest taki kudłaczek starowinka,niewidomy,który znalazł wspaniały domek.Nadając to imię może się poszczęści i Anie. -
Mała kudłata zagubiona Gwiazdeczka -POMÓŻ, zobacz ...
Anula replied to Onaa's topic in Już w nowym domu
Napisałam na transportowym.Robimy co możemy z Ocelot! Do Wrocławia mam 100km a więc mogę sunię odebrać,w piątek prawdopodobnie będę w Poznaniu to też wchodzi w grę Poznań.Zielona Góra,Leszno,Legnica,Trzebnica,Wolsztyn. -
Mała kudłata zagubiona Gwiazdeczka -POMÓŻ, zobacz ...
Anula replied to Onaa's topic in Już w nowym domu
[B]Szukamy na cito transportu[/B] [B]Tomaszów Mazowiecki - Wrocław![/B] Gwiazdeczka przyjeżdża do mnie do BDT. -
Bardzo często wracam do pierwszej strony wątku i czasami nie mogę uwierzyć jak może odmienić się los psa pozytywnie, przedtem upodlonego,a teraz żyjącego w godnych warunkach.Leo wygrał los na loterii.Jest piękny,zadbany,zadowolony.Fotki przecudowne. Pozdrawiam wiosennie Leona i opiekunów!
-
Orlen kudłacz w typie rasy PON w swoim domu u docha
Anula replied to docha's topic in Już w nowym domu
No wiesz, jeżeli chodzi o strony to reklama jest dźwignią handlu. Jedynie tu trzeba szukać raczej osób i ich opinii,które poddawały swoje psy szkoleniu. -
[quote name='Kalva']Kochani dziękuję Wam bardzo! Okazało się, ze Ulv może iść jutro! Serfer bardzo chętnie porozmawiam, żeby dowiedzieć się czegoś więcej. Fido jest z tych psiaków, które przywiązują się tak, że fizycznie cierpią rozłąkę, dlatego zależy nam na kochającym domu, który go nie zawiedzie, nie odda[/QUOTE] Kalva wyczyść skrzyneczkę!
-
Orlen kudłacz w typie rasy PON w swoim domu u docha
Anula replied to docha's topic in Już w nowym domu
Wiem też,że jest szkoleniowiec w Lubinie tylko gdzieś zapodziałam nr.tel ale można znaleźć chyba w goglach. Mam wrażenie,że teraz to intratny zawód jeżeli to można tak go nazwać i pojawiło się bardzo dużo ofert szkolenia psów tylko bądź tu mądrym komu zaufać. -
DENIS nasz kochany, po wielu latach w schronisku, ma wspaniały DOM!!!
Anula replied to asia-s's topic in Już w nowym domu
[quote name='asia-s']ja tez jestem za[/QUOTE] To może jeszcze ktoś wyrazi zgodę z darczyńców.Aszka potrzebuje pieniążków na hotelikowanie tak jak dziadulinek.Dziadulinka hotelikuje stonka w domu bo nie może być na dworze.Mały bezradny stareńki,chory ślepaczek. -
DENIS nasz kochany, po wielu latach w schronisku, ma wspaniały DOM!!!
Anula replied to asia-s's topic in Już w nowym domu
[quote name='asia-s']Na koncie Deniska jest [B][COLOR=darkred][SIZE=4]249,60 zl [/SIZE][/COLOR][/B]+[B] [SIZE=3][COLOR=darkred]20[/COLOR][/SIZE][/B][SIZE=3] zl u Zuzi[/SIZE] [SIZE=2]prosze dziewczyny z watku o propozycje[/SIZE] [SIZE=2]jest juz pierwsza Holminy - dla Aszki[/SIZE][/QUOTE] To ja przychodzę po prośbie dla kudłaczka - wystarczy oglądnąć filmik - serce pęka! Może chociaż w małym stopniu można pomóc finansowo dziadziusiowi. [url]http://www.dogomania.pl/threads/224376-%C5%9Alepy-g%C5%82uchy-stary-i-przera%C5%BCony...-PILNIE-POTRZEBNE-DT[/url]!!! -
Orlen kudłacz w typie rasy PON w swoim domu u docha
Anula replied to docha's topic in Już w nowym domu
Ja bym obstawała za tą behawiorystką z Wrocławia.Nie oddałabym psa na dwa miesiące bo to bardzo długi okres czasu no i oczywiście koszta.A napisz czy ze szkolenia Dosi jesteś zadowolona? Jak tak,to może na to się skusić? -
Orlen kudłacz w typie rasy PON w swoim domu u docha
Anula replied to docha's topic in Już w nowym domu
[quote name='docha']bylismy wczoraj z Orlenem we Wrocku u szkoleniowca, hm.... efekt zapoznania się taki sobie.[/QUOTE] Docha rozwiń temat no chyba,że nie możesz. -
Fabian-cudny mix-boskera nie daje rady w schronisku-ma ds:)
Anula replied to Zofija's topic in Już w nowym domu
Zostałam zaproszona na wątek przez Zofija.Fakt Fabian potrzebuje na cito wizyty i gruntownego przebadania. Na badania prześlę 100zł proszę o pełne dane na pw. -
Bardzo kudłaty,młody i przyjacielski AS w NOWYM DOMU!
Anula replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
To też się cieszę z wiadomości.A As będzie wykastrowany u zuzi czy to już będzie na głowie nowego domku? -
To ja może wstawię temat cukrzycy,jak ktoś będzie zainteresowany tym tematem to sobie przeczyta. Cukrzyca jest przewlekłym schorzeniem metabolicznym charakteryzującym się zaburzeniami równowagi kwasowo - zasadowej, gospodarki węglowodanowej, tłuszczowej oraz białkowej, spowodowanej całkowitym lub względnym niedoborem insuliny. Insulina jest hormonem produkowanym przez trzustkę. Dzięki temu hormonowi następuje pobieranie glukozy z krwi przez komórki mięśniowe, wątrobowe i tłuszczowe. Organizmowi dostarczana jest energia potrzebna do wszelkich procesów życiowych. Przy zaburzeniu tego mechanizmu poziom cukru we krwi wzrasta, i usuwany jest przez nerki. Organizm pozbawiony tego podstawowego źródła energii, jakim jest cukier, musi pobierać ją z rozpadu tłuszczu i białka. Powoduje to stopniowe wyniszczenie organizmu. Jednocześnie tworzą się ciała ketonowe - produkty zatruwające zwierzę. [B]Wyróżnia się trzy typy cukrzycy:[/B] [LIST] [*][B]Cukrzyca insulinozależna.[/B] Jest to o najczęstsza forma cukrzycy u psów i stanowi ok. 95% przypadków. Przyczyną jej są: zapalenie trzustki, choroby autoagresywne oraz schorzenia dziedziczne. Charakterystyczna jest tu predylekcja rasowa. Najczęściej chorują: pudle, jamniki, PONy. [*][B]Cukrzyca insulinoniezależna.[/B] Jest ona związana z brakiem reakcji receptorów insulinowych na insulinę. [*][B]Cukrzyca wtórna[/B] Występuje najczęściej przy chorobach endokrynogennych i stosowaniu hormonów (sterydów, środków antykoncepcyjnych). [/LIST] [B]Występowanie cukrzycy u psów:[/B] [LIST] [*]cukrzyca występuje najczęściej u psów starszych 7-9 letnich (chyba że jest wrodzona, wtedy w wieku 1-2 lat) [*]U suk 3-krotnie częściej niż u psów. Bardzo często rozpoczyna się po cieczce. [/LIST] [B]Objawy cukrzycy u psów:[/B] [LIST] [*]Nadmierne pragnienie [*]Wielomocz [*]Wzmożony apetyt [*]Postępujące chudnięcie [*]Zaćma cukrzycowa, która rozwija się w ciągu kilku miesięcy, ale może powstać też w ciągu jednej doby [*]Towarzyszące cukrzycy choroby skóry i układu moczowego [/LIST] Oprócz charakterystycznych objawów w rozpoznaniu największe znaczenie ma badanie krwi na zawartość w niej glukozy. Zwykle wynosi ona grubo powyżej 200mg/% przy normie 100mg/%. Cukier obecny jest również w moczu. Wyniki innych badań też są podwyższone i są związane z uszkodzeniem wątroby, nerek i wikłających stanów zapalnych. Cukrzyca jest chorobą nieuleczalną. Nasze działania skupiają się na utrzymaniu odpowiedniego poziomu cukru we krwi i zapewnienie w miarę komfortowego życia naszym pupilom. W leczeniu cukrzycy najczęściej stosuje się insulinę. Istnieje kilka rodzajów insuliny o różnym czasie działania. W praktyce najczęściej stosuję się insulinę lente o średnim czasie działania. Szczyt działania tej insuliny występuje najczęściej po 6-8 h. Niestety nie u każdego psa działanie jest takie same. W związku z tym zaleca się wykonanie krzywej cukrowej, która określa jaką powinno się zastosować dawkę insuliny i kiedy występuje szczyt działania. Niestety nie wszystkie lecznice wykonują to badanie. Można je zrobić w większych placówkach posiadających na miejscu laboratorium. Jeśli szczyt działania insuliny przypada po 6-8 godzinach to insulinę stosuje się 1 raz dziennie. Jeśli szczyt jest poniżej 5 godziny od podania to należy podawać 2x dziennie lub zmienić insulinę. Dawkowanie ustala lekarz w zależności od wielkości zwierzęcia. W związku z tym, że insulinę dawkuje się na kg/mc, a przy cukrzycy następuje utrata masy ciała, co 2 tygodnie należy zwierzę dokładnie zważyć by zweryfikować dawkę insuliny. [B]Żywienie[/B] Drugim bardzo ważnym zagadnieniem w kontroli cukrzycy jest żywienie. Pies powinien dostawać pokarm o stałej zawartości energetycznej. Zalecany jest pokarm zawierający bardzo wysokiej jakości białko i łatwo strawne węglowodany. Można stosować również gotowe karmy dla psów z cukrzycą, które maja jednak wady (są drogie i niezbyt chętnie zjadane przez psy). Zaleca się podać 25% pokarmu na 30 minut po podaniu rannym insuliny. Następna porcja przypada w szczycie działania insuliny a więc po 6-8h i wtedy należy podać pozostałe 75% pokarmu. W przypadku psów przyzwyczajonych do nocnych posiłków można zastosować 25% śniadanie, 50% obiad i 25% kolacja. Reżim pokarmowy trzeba ściśle utrzymywać, gdyż zmiana żywienia powoduje skoki cukru we krwi, kwasice metaboliczną i śpiączkę. [B]Ruch[/B] Trzecią bardzo istotną rzeczą przy kontroli cukrzycy jest stały wydatek energetyczny zwierzęcia a więc zapewnienie stałej aktywności ruchowej. Nadmierny ruch powoduje zwiększone spalanie cukru i może doprowadzić do hipoglikemii, czyli nadmiernego spadku cukru we krwi. [B]Hipoglikemia u psów[/B] Nadmierny spadek cukru we krwi może spowodować utratę przytomności. Należy ją rozróżnić od tzw. śpiączki cukrzycowej, gdzie utrata przytomności jest spowodowana nadmiarem cukru w krwi. Objawy hipoglikemii: [LIST] [*]utrata przytomności, [*]szybkie narastanie objawów, [*]podwyższona temperatura ciała, [*]bladość błon śluzowych, [*]wzmożone odruchy, [*]rozszerzone źrenice, [*]reakcja na podanie glukozy lub cukru (zwierze po podaniu glukozy bardzo szybko powraca do przytomności). [/LIST] Bardzo istotne jest, aby właściciel był przygotowany na taki stan i zawsze miał przy sobie kilka kostek cukru. W takich sytuacjach należy podać doustnie cukier w kostkach lub roztwór cukru uważając, aby pies się nie zachłysnął. Absolutnie nie podawać czekolady! [B]Śpiączka cukrzycowa u psów[/B] Objawy śpiączki cukrzycowej: [LIST] [*]objawy narastają powoli, [*]obniżona temperatura ciała, [*]osłabienie odruchów, [*]błony śluzowe nastrzykane i suche, [*]charakterystyczny zapach acetonu z jamy ustnej świadczący o kwasicy, [*]źrenice prawidłowe, [*]brak reakcji na podanie glukozy czy cukru (podanie glukozy nie zaszkodzi zwierzęciu). [/LIST] Niezwykle istotna przy cukrzycy jest stabilizacja hormonalna samicy. W związku z tym, że absolutnym przeciwwskazaniem jest stosowanie antykoncepcji hormonalnej, pozostaje sterylizacja chirurgiczna. Bez tego zabiegu możemy zapomnieć o jakiejkolwiek kontroli cukru we krwi mimo stosowania insuliny.