Jump to content
Dogomania

Anula

Members
  • Posts

    22256
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    12

Everything posted by Anula

  1. Ja jak na razie nic nie wiem.Kontakt z Bogusik ma Hania.Hani zostało przekazane,że nie ma odrzucać innych sensownych domków. Wczoraj Bogusik rozmawiała z panią z Cieszyna o adopcji Rafika ale nie wiem jaki jest wynik rozmowy,czy na tak,czy na nie. Poczekajmy na wpis Bogusik. Izuniu bardzo dziękuję za informacje.Jeżeli ujął Ciebie jeden mail to może to jest ten właściwy domek i odezwał się do Hani?
  2. Bardzo fajnie już Alis reaguje na komendę.Tak dom był potrzebny Alis.Alis nie nudzi się.
  3. Już nie muszę oczekiwać odpowiedzi na której bardzo mi zależało.Sama sobie poszukałam.
  4. Dla mnie ta rana Lapi jest straszna.Tam chyba nie narasta skóra.Każde otarcie nawet minimalne musi boleć. Ja się modlę aby muchy nie dopadły tej otwartej rany. Położyłam dosłownie na chwilę ugotowaną zimną ćwiartkę z kurczaka na desce,odcedziłam tylko ryż i przelałam zimną wodą,mucha już złożyła jaja.Całe szczęście,że miałam na nosie okulary,gdyby nie to Miki by miał posiłek z jajami much.
  5. Eluniu,nie muszę być przepraszana i nie oczekuję tego.Nie stawiam własnych ambicji wyżej niż dobro Czesia. Niekiedy jest tak,że człowiek pewnych rzeczy nie przeskoczy i zdaje sobie sprawę,że nie da rady chociażby bardzo by chciał.
  6. Bożenko,faktycznie przestałyśmy się rozumieć w niektórych kwestiach.Główna kwestia to czy będziesz odpowiedzialna za Czesia?Na tej odpowiedzi bardzo mi zależy. Już wyjaśniam, jeżeli chodzi o skarbnika Czesiowego na dogo to jak napisałam wyżej w wyjaśniającym poście mogę nim pozostać nadal a więc jedna kwestia załatwiona.
  7. Może się uda przemycić w torebce dlatego napisałam mały bukiecik a nie wiązanka. Odnośnie psiaka to musi być ktoś za niego odpowiedzialny,założony wątek itd.Bez Basi to raczej będzie trudne.
  8. Po wpisie ola.mo zaraz dostałam na pw dane P.Aldony a więc jak miałam to zrozumieć jedynie tak,że odpowiedzialną za Czesia jestem ja.Następna forma nie do przyjęcia to,że uzależniasz bycie na wątku z moim.Ja nie zakładałam wątku i mogę na nim być albo nie być,mogę pisać posty albo nie.Tego już nie rozumiem i nie rozumiem tego wpisu,że SP Czesia nie utrzyma a także,że Ty go sama nie utrzymasz .To uważasz,że ja zagarnę pieniądze Czesiowe,które są uzbierane na Dogo? Czy naprawdę uważasz,że mogłabym zagarnąć te pieniądze? Możesz w każdej chwili złożyć deklarację skarbnika.Wszystkie pieniążki zostaną przelane na Twoje konto. Tak,jest taka możliwość,ponieważ absolutnie nie czuję się odpowiedzialna za Czesia.Umowa adopcyjna jest fikcyjna jak zazwyczaj to bywa.Ja byłam tylko osobą pomocową.W tej chwili jestem wrobiona w odpowiedzialność za Czesia przez wpis ola.mo.Nie oferowałam nawet takiej opcji.Zresztą wyjaśniłam to w moim poście wyżej. Jeżeli Bożenka nie czuje się odpowiedzialna za Czesia to Czesio pozostaje bez opiekuna a tak być nie może,nawet ze względu na DT,w którym w tej chwili przebywa.Przecież musi się kontaktować jak i jedna tak i druga osoba ze sobą. Oczekuję konkretnej odpowiedzi.Czy Bożenka będzie dalej odpowiedzialna za Czesia i będzie wszystkie decyzje podejmować a także kontakt z DT. W przeciwnym razie jeżeli nie będzie odpowiedzialnej osoby to jest taka opcja możliwa,że Czesio wróci tam skąd przyjechał. Czesio ma pieniążki uzbierane na Dogo i w każdej chwili są do dyspozycji.Można zaglądnąć w post rozliczeniowy,że tu nie chodzi o utrzymanie Czesia.
  9. Trzymam mocno kciuki.Ob po wizycie okazało się,że to jest ten właściwy domek dla Uli.
  10. Bardzo,bardzo dziękuję.Jesteś Kochana.
  11. Aneciu,czy nie sprawiło by Tobie kłopotu gdybyś mogła kupić mały bukiecik kwiatów,jakieś lepsze soki,owoce,może coś słodkiego i przekazała naszej Basi? Ja pokryję koszt zakupu(przeleję na konto). Chciałabym a żeby Basia wiedziała,że o niej myślimy i jesteśmy dobrymi myślami powrotu do zdrowia.
  12. Bogusik,która ocenia domki też ma z tym problem po zwrocie Rafika.A świadomość złej oceny bardzo ją przytłacza. W tej chwili analizuje każde słowo,które zostaje wypowiedziane przez chętnego.Ciężko jest podejmować decyzje po porażce.
  13. Asiu,Koko znajdzie domek i to niebawem.Było duże zainteresowanie Koko,napisałaś,że usuwasz ogłoszenia bi nie możesz dać rady.Będzie dobrze,Koko znajdzie ten najlepszy domek.Trzeba poczekać.
  14. Aneciu,przekaż naszej Basieńce,że życzę jej jak najszybszego powrotu do zdrowia.Ucałuj ją delikatnie ode mnie.
  15. Twój post jest napisany w formie niezdrowego szantażu. Autentycznie Czesio ma podpisaną umowę z U.M Lubin.W umowie widnieję ja i DT z danymi anecik(nie zgłaszałam aneksu do umowy odnośnie DT u P.Aldony).Umowa została tak skonstruowana,że Czesio w każdej chwili może być przejęty przez U.M tj.do przechowalni w Osieku a następnie po dwóch tygodniach przetransportowany do Miedar. Chciałam pomóc,ponieważ Bożenka szukała pomocy dla Czesia zakładając wątek pomocowy - nie ja.Pomogłam Bożence w ten sposób,że pojechałam do Lecznicy-przechowalni (Osiek jest 25km od mojego zamieszkania),załatwiłam umowę i transport do jaguska.Wzięłam na siebie umowę adopcyjną bo taka wynikła potrzeba,jestem skarbnikiem,pilnuję wydatków,wpłat,płacę stałą deklarację,na początku porozsyłałam do ludzi prośby o wpłaty,bazarki itd.Uważam,że sporo pomogłam. Nie było czasu na zastanawianie się,trzeba było pomóc.No chyba,że Ty uważasz inaczej.Wystarczy przeglądnąć pierwsze strony wątku.Gdybym mogła to bym Czesterka zaadoptowała od razu dała mu DS albo BDT ale nie mogłam i nie mogę z bardzo osobistych powodów.Nie biorę psiaków pod opiekę( opis poniżej) ale pomagam osobom,które to robią i psiakom,w innej formie. Mam poważną wadę wymowy(jąkam się) w związku z tym mój kontakt ogólny i np.tel.jest mocno utrudniony.Tyle lat przeżyłam z tą ułomnością i dałam radę i jeszcze kilka lat,które pozostały, przeżyję jakoś.Nie chciałam ujawniać moich osobistych problemów ale sytuacja mnie do tego zmusiła. Mój post był sformułowany źle,przyznaję,powinien być napisany w innej formie tj.opuszczam wątek nie będę pisać swoich niezrozumiałych postów dla innych aby ich nie denerwować ale nie oznacza to,że dalej nie będę pomagać.Dalej będę skarbnikiem Czesterka jeżeli sobie tego życzy Bożenka i będę dalej pilnować ogłaszać,będę myślami z nim. Mój post był sprowokowany wypowiedzią marmosi,ponieważ zostałam napadnięta, a ja tylko zapytałam.Nie mam nic przeciw wizycie u dr.Hebela jak dowiedziałam się po poście marmosi(wcześniej nie było wzmianki do jakiego weta jest umówiony Czester). Decyzja była bardzo słuszna (wet sprawdzony) ale należało to napisać w innej,spokojnej formie. Ogromne przesyłam uznanie dla dziewczyn,które były razem z Czesiem we Wrocławiu.Dały z siebie ogrom,ogrom swojego prywatnego czasu,poświęcenia,skoordynowania tej wizyty i troski o dobro Czesia.Należy im się wielka wdzięczność.Są wspaniałe i niesamowite w swoim działaniu. To tyle z mojej strony.Mam nadzieję,że ten post już będzie bardziej zrozumiały. Teraz oczekuję na ruch ze strony Bożenki,jeżeli chce pomagać dalej Czesterkowi,sprawować nad nim opiekę,nie porzucać go, nie pozostawiać go bez pomocy swojej i Skarpety to będzie super.
  16. marmosia,post mój był zacytowany Bożenki,ponieważ Bożenka jest na wątku i Ona orientuje się w temacie Czesia.Z postu Bożenki wynikało,że Czesio ma jechać na wizytę do Kliniki Niedzielskiego dlatego skojarzyłam,że ma to być konsultacja bezpośrednio u Niedzielskiego i stąd te moje posty m.in. na temat mojego psa operowanego przez Niedzielskiego.Gdyby było napisane,że będzie przyjmował Czesia Hebel bym nie wcinała się z moimi postami o Niedzielskim bo i po co. Nie mam nic przeciwko Heblowi,ponieważ nawet go nie znam.Tak zadecydowała Bożenka o wizycie i to jest jej decyzja do której absolutnie nic nie mam i nie mam pretensji czy coś podobnego w tym stylu. Zaszło nieporozumienie i złe zrozumienie mojej wypowiedzi. Bożenka powinna w momencie moich wypowiedzi o Niedzielskim przerwać mój dialog i napisać,że nie będzie przyjmować Czesia Niedzielski tylko Hebel i wyprowadzić mnie z błędu i tyle. Nie rozumiem skąd u Ciebie tyle jadu,tyle nienawiści. A z wątku wynoszę się, jest mi bardzo przykro,że tak mnie oceniłaś,a Ty powinnaś odczuć ulgę z mojego stwierdzenia i zapewne nie będziesz już miała powodu do duszenia się i szlak nie będzie Cię trafiał.
  17. Trzeba było napisać wcześniej do jakiego weta jedzie Czesio,nie wysilałabym się z pisaniem o Niedzielskim. Byłam przekonana,że Czesio zaliczył wizytę bezpośrednio u Niedzielskiego.
  18. Bożenko a z jakiego powodu Niedzielski zalecił badanie moczu i kału co jakiś czas? Czy przyjmował Czesia Niedzielski,czy inny lekarz?
  19. Tak bardzo miałam ogromną nadzieję,że da się pomóc Czesiowi,że Niedzielski coś wymyśli,poradzi. Czesio jest wspaniałym psiakiem a przy tym ślicznym.Ja miałam przyjemność poznać pierwsza Czesia i do tej pory jestem nim zauroczona(charakterem,wyglądem).Taki jest właśnie kochany nasz Czesio jak widać na filmikach. Cudowny pies o wspaniałym charakterze,tak go odbieram.
  20. agat21 zadała konkretne pytanie i zapewne znając ją chce pomóc,poszukać organizacji jakiś na tym terenie.Nie odpowiedziałaś a to jest bardzo istotne chcąc pomóc.
  21. Haniu w takim razie odliczę pieniążki pozostałe u Ciebie i zrobię przelew za SPA.Będą przynajmniej wyzerowane. Napisałam pw,nie odczytałaś jeszcze.
  22. Jeżeli bardzo kochasz swoje dzieci to zrób krok w ich kierunku i zrób wszystko aby dziewczynki miały swojego przyjaciela.Z dzieci wypływa sama dobroć i hołduj ją,nie niszcz jej. Jeżeli wyjeżdżasz to otwórz komórkę i poproś koniecznie sąsiadów o dokarmianie psiaka i koniecznie nalewanie mu wody.Tak jak wcześniej napisano,karma w markecie kosztuje grosze. Bardzo proszę pomóż mu,daj na kilka tygodni schronienie.Zrób mu zdjęcia,podaj kontakt,wstaw na wątek a my pomożemy ogłaszać go.
  23. Bo to nie ten domek,który powinien być pisany dla ślicznej Pchełki.Pchełka nie może być drugi raz porzucona i tego się trzeba trzymać.Musi mieć domek wypasiony i odpowiedzialny,który pokocha ślicznotkę na umór .
×
×
  • Create New...