Jump to content
Dogomania

Anula

Members
  • Posts

    22256
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    12

Everything posted by Anula

  1. W odpowiedzi u góry w pasku trzeba kliknąć na spinacz i wstawić tam skopiowany link wątku.Link pokarze się w poście. https://www.dogomania.com/forum/topic/345792-bella-w-stanie-tragicznym-z-ogromnym-guzem-chuda-jak-szkielecik-potrzebuje-pomocyjuz-zdrowa-szukamy-domu/
  2. Ja bym osobiście nie czekała i nie głodziła psa, oczywiście bez soli i przypraw ugotowany ryż+warzywa(marchewka,seler,pietruszka) i troszeczkę ugotowanej piersi z kurczaka zalane wywarem.To jedzenie jest stosowane przy chorej trzustce,wątrobie i żołądku. Nifuroksazid100(dla dzieci jest.natomiast 200 dla dorosłych - tabletki).Stosuję to od lat i pomaga błyskawicznie,biegunka szybko mija.Jeżeli jest silne rozwolnienie to psiak się może odwodnić,następna sprawa trzeba odbyt smarować linomagiem albo sudocremem bo będzie zaczerwieniony i będzie boleć.Dobrze stosować chusteczki dla dzieci z pantenolem. Nie wiem czy Pani ma go w domu jako dyżurny lek,jeżeli nie to trzeba gonić do Apteki.Nie jest drogi. Ja to piszę ze swojego długoletniego doświadczenia bo różnie to było z psiakami. Nie wiem jaką Miłka karmę je bo być może rozwolnienie jest spowodowane przez karmę albo po podaniu tabletki przeciw robalom chociaż ja się nie spotkałam z tym,żeby po tabletce miał psiak rozwolnienie jeżeli już to luźny stolec a nie rzadki.
  3. Dzięki.Jakoś za dużo na raz tych sensacji i zmartwień.Na szczęście moja malunia Szałwia już troszeczkę lepiej się czuje.
  4. Myślę,że najlepszym rozwiązaniem dla Miłeczki by było aby uprosić Panią o DT za karmę i weta niż zbierać deklaracje na hotelik. Porobić zdjęcia suni i intensywnie ogłaszać.Na karmę i weta by się dało jakoś uzbierać.Byłaby także nadzieja,że być może miłka by została jednak u Pani. Podać suni Nifuroksazid 100 2x/dz.i biegunka przejdzie.Węgiel nie zawsze pomaga,jest za słaby.Jeżeli Pani mieszka w bloku to dla niej biegunka u psa jest uciążliwa i będzie miała serdecznie dość Miłki.Pamiętajmy o tym,że to nie są psiarze z prawdziwego zdarzenia jak my tylko przeciętni ludzie.
  5. Nad nami krąży jakieś piekielne fatum choróbskowe psiaków.Muszę poszperać w internecie tylko teraz nie mam czasu.Czy ta choroba jest wyleczalna? Dobrze,że wycinek poszedł do badania.Czy będzie wiadome kiedy będzie wynik?
  6. Dobrze,że Czester już po zabiegu.A te larwy to mnie zaskoczyły.Nawet nie wiedziałam,że coś takiego może żyć w ciele a jeszcze widoczne okiem.
  7. Asiu,nie wiem co się dzieje,co to teraz jest.Ten wirus autentycznie jakiś silny jest. U nas panuje świńska grypa bardzo groźna,szpitale są zamknięte dla odwiedzających,wczoraj zmarła 60-letnia kobieta a dzisiaj już informowali o dwóch przypadkach zgonu.Masakra. Apeluję o mycie dokładne rąk po powrocie do domu.
  8. Dziękuję P.Aniu za tak szybki przelew.Serdecznie pozdrawiam. A Szałwiątko jest cudne moje maleńkie.Jestem myślami z moimi maleństwami.A z odejściem Meliski trudno mi się pogodzić.
  9. Schron wie o parwo,przynajmniej na pewno wie wet bo przecież wydawał surowicę ale czy w schronie boks był /jest odkażany to chyba nikt tego nie będzie wiedział. Natomiast jeżeli chodzi o pomoc to raczej musi sprecyzować to Tola bo my jesteśmy po drugiej stronie Polski i trudno tu cokolwiek działać.Tola jest w kontakcie z DT-Karmelki a także z Lecznicą,w której szczeniaki są leczone.
  10. A czy one cokolwiek jedzą? Może zakupić RC Gastro Intestinal low fat liquid by jadły albo podawać w strzykawce? To jest karma w płynie. Co idzie w kroplówce,czy inne leki mają zalecone?
  11. Na wątku naszych szczeniaczków własnie zapytałam o to wcześniej i proponowałam zasięgnięcie porady u innego weta.I ten Fentanyl mnie przeraził,100 razy silniejszy od morfiny i metabolizuje się w 90% wątrobie. Wątek - str.8 https://www.dogomania.com/forum/topic/349383-parwowiroza-pomocypomóżcie-uratować-3-malutkie-szczeniaczki/?page=8
  12. Właśnie się też pytałam o to.Była podana jeden raz surowica,tak zadecydował wet.Teraz są na kroplówkach.
  13. Żegnaj maleństwo,bądź szczęśliwa za TM*.
  14. Maleńka Szałwio walcz,nie poddawaj się,bardzo proszę! Tak nie miało być,nie dopuszczałam myśli,że nie zobaczę Cię.Jestem załamana totalnie.Nawet łzy,moje myśli przy Tobie nie uratowały Ciebie. Żegnaj moje przepiękne,kochane maleństwo.Bądź szczęśliwa za TM*.
  15. P.Agata od Aleksa wpłaciła 30,00zł dla Czesterka.Ślicznie dziękujemy za ogromną pomoc Rodzince Aleksa.
  16. O tych maleństwach nic nie wiemy.Tam trzeba jechać do schronu aby się cokolwiek dowiedzieć.Prawdopodobnie gdyby ich nie było to i tak powiedzą,że zaadoptowane.
  17. Bardzo smutne wiadomości.Może zasięgnąć rady,porozmawiać z innym wetem może by doradził coś.Dwie głowy to nie jedna.Jestem załamana totalnie.Trzy sunie już by były w hoteliku,gdyby nie ich choroba. Fentanyl jest to bardzo silny środek narkotyczny,przeciwbólowy.Nie leczy.Przedawkowanie grozi śmiercią,uduszeniem.Jeżeli już musi być podany to bardzo precyzyjną dawką.
  18. Zapraszam serdecznie na bazarek m.in. dla maluszków (szczeniaczków). https://www.dogomania.com/forum/topic/349435-z-jednej-szafy-do-drugiej-szafykurtkibuty-itd-110219-160219/
  19. Zapraszam serdecznie na bazarek m.in. dla Czesterka.Zbieramy pieniążki na kastrację bo krucho jest z finansami Czesterka. https://www.dogomania.com/forum/topic/349435-z-jednej-szafy-do-drugiej-szafykurtkibuty-itd-110219-160219/
  20. Wpłynęła stała deklaracja od b-b za II.Ślicznie dziękuję.
  21. A czy nie trzeba podać następnej dawki surowicy.Z wątku ewu(bo tez walczy z parwo) wynika,że maluchy dostają chyba dwie dawki.Ewu dzisiaj jedzie do Cieszyna po surowicę dla szczeniaczków.
×
×
  • Create New...