-
Posts
8383 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Ewanka
-
Cudowna sunia Lenka juz w swoim wspanialym domu !!!!!!!!
Ewanka replied to Szarotka's topic in Już w nowym domu
Dzisiaj będzie tochę 'na poważnie' ... w punktach ... ... Lenusia jest u nas już trzy tygodnie, zna nas wszystkich dobrze i jak sądzę ... lubi ;) ... nadal panicznie boi się widoku smyczy, natychmiast kładzie się na ziemi i siusia pod siebie :( ... zauważyłam to dopiero dzisiaj, gdy chciałam przypiąć jej smycz w pokoju, zwykle robię to na dworze i w trawie nic nie widać ... a na podłodze od razu pojawiła się kałuża :( ... druga moja obserwacja dotyczy gości, groźnie ich obszczekuje i warczy ostrzegawczo, zapewne z wielkiego strachu ... a Zorba, z psa, który kocha wszystkich, przemienił się w psa-stróża i też zaczął warczeć i obszczekiwać, nawet znane mu osoby, czym wprawił je w istne osłupienie - szybko się uczy chłopak ;) ... a miałam nadzieję, że to Ona od niego 'złapie' trochę dobrych manier ;) ... Lenka jest bardzo żywiołowym, temperamentnym psiakiem, na swój użytek mówimy, że ma ADHD ... uspokaja się jedynie, gdy ma jak najmniej bodźców, np. gdy siedzimy we dwie w zamkniętym pokoju, potrafi się położyć i zrelaksować, ale gdy tylko usłyszy jakiś szmer zza drzwiami, natychmiast stoi pod nimi, gotowa bronić nas jak niepodległości ... o piłkę też walczy do upadłego, zresztą wszystko robi na maxa ... na szczęście piłeczek jest kilka i dzielimy je sprawiedliwie, najczęściej rzucając dwie na raz ;) ... cały czas stara się skupić na sobie całą uwagę ludzi, ale i Zorby(!) ... biega, skacze, liże wszystko i wszystkich po rękach, nogach, wszędzie gdzie dosięgnie ;) , w jednej sekundzie jest w stu miejscach i wszystkich kocha, tych, których zna - jest naprawdę słodka!!! ... cały czas jest z nami i stara się wszystkich zadowolić, typowa cecha osób (chyba też psów???) z niskim poczuciem własnej wartości - przypuszczam, że nie była zbyt często chwalona, przytulana. My staramy się eliminować jej lęki, ale zdajemy sobie sprawę, że to bardzo długotrwały proces. Jeszcze dodam, że nasz wet zaproponował dla niej KALM AID jako środek uspokajająco-tonizujący ... Zorba kiedyś go dostawał, z dobrym skutkiem ... ciekawa jestem, co o tym sądzicie ??? -
Jestem, na sygnał liki1771 ... przeczytałam wątek sunieczki, bardzo współczuję malutkiej Żabce, jednak u mnie nie ma możliwości zapewnienia jej spokojnej egzystencji :( ... mamy tymczasowiczkę Lenkę z ADHD, jest niebywale aktywna, szczeka, zaczepia, nieustannie prowokuje ... Zorba jest duży i sobie z nią radzi, ale autystyczna sunia z problemami neurulogicznymi miałaby poważne kłopoty. Tak myślę, że sunia miałaby najlepiej, gdyby trafiła do domu bez zwierząt ... sądzę, że potrzebuje ciszy i spokoju, a nie bieganiny, szczekania itp. wokół siebie.
-
ONka Bianka czyli Lara :) już w kochającym domu :-))
Ewanka replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
Gusia, trzeba było zadzwonić na nocne pogaduchy ;) ... mizianko dla Bianeczki, dzielna dziewczyna, mimo wszystko :) -
[quote name='luka1']Ewanka, jesteś z Sochaczewa, może wpadniesz do nas?[/QUOTE] Jestem 20 km od S. i to mocno uziemiona ;) .. ale serdecznie zapraszam do nas :) Mizianko dla cudnych myszowatych :)
-
Malutka Żabka,już bezpieczna i ma swój domek - dziękujemy
Ewanka replied to Pipi's topic in Już w nowym domu
Odwiedzam Żabkę :) -
Zaglądamy, zaglądamy ... podziwiamy myszowate piękności ;) hihihi ... telepatia? ;)
-
"Przez moją postępujacą chorobę muszę ją oddać"...
Ewanka replied to katarzyna.cane's topic in Już w nowym domu
Bardzo trudna sytuacja ... i dla Kasi i dla suni. Bardzo współczuję i wspieram!!! Niestety niewiele mogę pomóc.- 300 replies
-
- komendy
- niepełnosprawny
-
(and 3 more)
Tagged with:
-
Malutka Żabka,już bezpieczna i ma swój domek - dziękujemy
Ewanka replied to Pipi's topic in Już w nowym domu
Igiełko, umieść link do Twojego wątku w swoim podpisie ... wtedy łatwiej będzie Cię znaleźć :) -
ONka Bianka czyli Lara :) już w kochającym domu :-))
Ewanka replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
Bianeczko, trzymaj się dzielnie ... w nagrodę wylegiwanie na pomarańczowym - zazdroszczę ;) -
Cudowna sunia Lenka juz w swoim wspanialym domu !!!!!!!!
Ewanka replied to Szarotka's topic in Już w nowym domu
[B]... nieeeeeeee chcę ... znowu nauka chodzenia na smyczy ....[/B] :shake: .... :placz: [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images44.fotosik.pl/304/ceb2686a969c10efmed.jpg[/IMG][/URL] [B]... nie płacz, jeszcze kilka dni i polubisz te spacery ... [/B] [B]... nieeeeeeee polubię, nigdzie nie idę ... buuuuuuuuuuuu[/B] :placz: [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images43.fotosik.pl/304/6942ae2c1066738fmed.jpg[/IMG][/URL] [B]... gdzie ten Zorba??? strasznie mi ostatnio podpadł ...[/B]:mad: [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images48.fotosik.pl/304/56f0970cffc8d77emed.jpg[/IMG][/URL] [B]... jak nauczywsz się ładnie chodzić na smyczy, to pozwolę ci dziabnąć Zorbę ... jak go dogonisz[/B] :evil_lol: [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images36.fotosik.pl/191/d6a96b5fab4570c8med.jpg[/IMG][/URL] -
owczarek australijski i belgijski miniatura do oddania!Warszawa!
Ewanka replied to dziobakson's topic in Już w nowym domu
[quote name='Marta67']czy to sarkazm w moją stronę? mam to brać do siebie? ;) ale końcówkę biorę za komplement ;) (...)[/QUOTE] Martusiu, oczywiście, że komplement :) ... wiem z doświadczenia ... jak to niektóre osoby, potrafią wymyślać niesamowite historie, by spotkać w realu inne osoby - tak to zawile ujmę - czasem trzeba mieć oczy dookoła głowy , w przenośni oczywiście :mad: -
owczarek australijski i belgijski miniatura do oddania!Warszawa!
Ewanka replied to dziobakson's topic in Już w nowym domu
[quote name='dziobakson'] (.....) Marta, my b chetnie na spacerek sie wybrac mozemy, tylko jakos po 18 gdy jest chlodniej:)[/QUOTE] Jak już wcześniej pisałam, nie wierzę w całą tę historię ...... przyszło mi na myśl, że może całą intrygę z psami, pan dziobakson wymyślił, by spotakać się na spacerze z uroczą dogomaniaczką M. -
TRÓJŁAPEK-URWANY kawałek tylnej łapki, -PO AMPUTACJI MA DOMEK
Ewanka replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
Na zdjęciach pycholek wyraźnie zadowolony :) ... na szczęscie, bardzo szybko dochodzi do siebie, po tak poważnym i bolesnym zabiegu. -
Cudowna sunia Lenka juz w swoim wspanialym domu !!!!!!!!
Ewanka replied to Szarotka's topic in Już w nowym domu
Zdjęcie dnia ............... może nawet tygodnia ....... :evil_lol: [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images42.fotosik.pl/216/9e12cf0d77313f0emed.jpg[/IMG][/URL] -
MAJA - ONkowata sunia już zdrowka! Już w domku :)
Ewanka replied to gusia0106's topic in Już w nowym domu
No to może Bydgoszcz ??? ... ładne miasto ;) -
Cudowna sunia Lenka juz w swoim wspanialym domu !!!!!!!!
Ewanka replied to Szarotka's topic in Już w nowym domu
W czasie deszczu dzieci się nudzą ... a psy ??? :eviltong: :evil_lol: :eviltong: ... eeee, taki deszcz, co tu robić ... [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images43.fotosik.pl/304/a15d459ed3b5a416med.jpg[/IMG][/URL] .... Zorba, choć się pobawimy ... no chooooooodź ... [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images43.fotosik.pl/304/f0cf2716eb3ac74cmed.jpg[/IMG][/URL] ... daj mi spokój ... nie widzisz, że śpię ..... [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images47.fotosik.pl/304/fc62ebcd7a83812cmed.jpg[/IMG][/URL] ..... no dobra, ale nigdzie nie idę .... [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images47.fotosik.pl/304/7cc715f083b8e121med.jpg[/IMG][/URL] ..... pobawimy się na dywanie ... [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images37.fotosik.pl/299/d2deafeb4d5bff76med.jpg[/IMG][/URL] ... eeeeeeee, to marna zabawa ..... [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images47.fotosik.pl/304/45a3d14ffa8328c3med.jpg[/IMG][/URL] ... chodź, pokażę ci świetną sztukę ... zobacz jak fajnie ...... :diabloti: [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images48.fotosik.pl/304/4153836af213c5e2med.jpg[/IMG][/URL] .... no coś ty przestań ....... przecież ja tu rządzę ...... :mad: [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images43.fotosik.pl/304/cf0736d81f70e716med.jpg[/IMG][/URL] ... a teraz mycie i spać ... [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images40.fotosik.pl/300/98a050dbe0062148med.jpg[/IMG][/URL] -
Malutka Żabka,już bezpieczna i ma swój domek - dziękujemy
Ewanka replied to Pipi's topic in Już w nowym domu
Bardzo się martwię o suczynkę ... pamiętam, (na innym wątku) przedłużające się rozmowy i w końcu już było za późno na sterylkę. Z jednej strony sunia słabiutka, a z drugiej - ciąża coraz bardziej zaawansowana. -
Słodkie myszowate ;) ... dobrze, że juz bezpieczne ... dzięki Luka !
-
Malutka Żabka,już bezpieczna i ma swój domek - dziękujemy
Ewanka replied to Pipi's topic in Już w nowym domu
Cieszę się, że to był fałszywy alarm :) ... jednak sunieczka jest baaaaardzo chuda, widać to wyraźnie na fotkach ... martwię się jak bidulka zniesie zabieg, szkoda, że jest ta mało czasu i nie można jej choć trochę odżywić.