-
Posts
8383 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Ewanka
-
Pudle i pudlowate w potrzebie proszą o pomoc !!!
Ewanka replied to Energy's topic in Już w nowym domu
[quote name='eve-w']To jak tak bardzo Ci jej żal, to weź ją na bezpłatne DT za karmę i weta. Pytanie tylko, czy umiesz sobie poradzić z psem wycofanym. To jak? uratujesz ją w dosłownym tego słowa znaczeniu? Schronisko nie wie co robi. Szukanie 3 sukom DT na raz to strata czasu. A depresja z dnia na dzień będzie się pogłębiać .[/QUOTE] Żebyś wiedziała, że o tym myślę ... ale mam tz, z którym muszę to skonsultować. ... a doświadczenie mam spore ... choćby nasz Zorba, adoptowany prawie trzy lata temu na DGM, był po wielkiej traumie w strasznym stanie psychicznym ... np. trzeba było go przez ponad pół roku przenosić przez próg, bo nie był w stanie się przemóc i przejść sam ... a dzisiaj jest szczęśliwym wyluzowanym psem. -
Pudle i pudlowate w potrzebie proszą o pomoc !!!
Ewanka replied to Energy's topic in Już w nowym domu
Najbardziej mi żal tej malutkiej srebrzystej ... ale nie miałabym sumienia ich rozdzielać ... i myślę, że schronisko jednak wie co robi. -
Rzeczywiście, jak serial ... w tv ich nie oglądam, jeden Welshyk wystarcza za całą tv :D co dzisiaj słychac u przystojniaka ?
-
Pudle i pudlowate w potrzebie proszą o pomoc !!!
Ewanka replied to Energy's topic in Już w nowym domu
[quote name='mshume']Jak Ci tak ząl, to przecież możesz je wziąć za zwrot kosztów karmy, pudelki by pewnie pomogły. I usuń tą reklamę swojego DT, od takiej działalności płacisz podatek?[/QUOTE] Chętnie bym im jakoś pomogła ... ale nie mam pomysłu ........ :( W drugim budynku jest wprawdzie pokój gościnny, ale nieogrzewany i tam suczkom byłoby za zimno, a ogrzewanie piecykiem elektrycznym cholernie drogie ... w domu mam 4 psy, w tym dwa żywiołki (Lenę i Molly) ... nie bardzo jest gdzie ... cały czas myślę jak by tu pomóc, sunie są w rozpaczliwej sytuacji :( -
Niesamowite ... jakie tempo :crazyeye: Poker, masz świetną rękę do adopcji !!!
-
Pudle i pudlowate w potrzebie proszą o pomoc !!!
Ewanka replied to Energy's topic in Już w nowym domu
[quote name='anita_happy'](...)Jutro jestem w schronie - nagram filmik bo krew mi się gotuje jak to pisze!!! Ja miałm psa z ulicy - 3 mc depresji - wynosiłam na siku i koope. jedzenie do łózka poddawałam...czy one mają szanse na adopcje u kogoś KTO ma doświadczenie z psem trudnym..a moze po miesiącu, w gorszym stanie, trafią do schroniska come back... to nie jest przerażenie - [B]ta szara poddała się psychicznie - ile jej serce wytrzyma i jakie będą tego konsekwencje??? jak zafunduje jej się rozłakę z tymi od których czerpie ostatki poczucia bezpieczeństwa....[/B] nie histeryzuje..ale te suczyny przeszły gehenne 1. pseudo 2. cudem uratowały się spod kół, a ich dwie koleżanki zabite na ich oczach... /moze psy nie mają uczuć..to nie pamiętają tego...sarkazm.../ jedno jest pewne - ciezka sprawa [B]Jak zabiora te dwie c/b, a ta szara zostanie sama to bedzie jeszcze gorzej...[/B] te c/b - młodsze są...srebrna starsza....ile lat nie wiem...ale zadzwonei i się dowiem...[/QUOTE] Dokładnie to samo pomyślałam, jak je zobaczyłam ... nie wolno ich teraz rozdzielać !!!!!!!!!!!!! -
Pudle i pudlowate w potrzebie proszą o pomoc !!!
Ewanka replied to Energy's topic in Już w nowym domu
[quote name='mshume']Czy proponujesz bezpłatne Dt, czy reklamujesz swój płatny tymczas? Takim suniom trzeba najpierw szukać bezpłatnego Dt, za zwrot kosztów zakupu karmy[/QUOTE] Nie reklamuję swojego DT , choć może powinnam ;) :) ... kilka dni temu odmówiłam miejsca (za kasę!) dla suni Azy, bo mam komplet, u nas nie ma kojców itp. jesteśmy razem z psami w domu i traktujemy je jak swoje (linki w podpisie - zapraszam). ... a tu link do Azy ... [URL]http://www.dogomania.pl/threads/193589-Zagłodzona-onka-16-kg-brak-DEKLARACJI-prosimy-o-ogłoszenia-marzymy-o-DS[/URL]!!! Bardzo mi żal tych pudelkowych suniek, bo widzę przerażenie w ich oczach, dlatego napisałam, że uważam, że powinny iść razem, nawet na krótko, a potem, jak troszkę dojdą do siebie, dopiero do adopcji ... wyglądają , szczególnie ta srebrna, jakby były w szoku. ... popytam znajomych .............. szkoda, że tak mało o nich wiadomo. -
Witaj Emisiu, bardzo się cieszę, że brzuch już w lepszym stanie ... już nie mogę się doczekac na fotki ;)
-
[quote name='andegawenka']Radość wielka, tylko co my będziemy teraz czytać:roll:[/QUOTE] ... relacje z nowego domku Szczylka ... :) ale to już nie to samo ........... :/
-
Hunter piękny i wesoły ,kto mnie pokocha ?Hunter już w DS !! Z
Ewanka replied to funia's topic in Już w nowym domu
Witaj rozbójniku, coś słyszę, że przestałes rozrabiać .... eeee, nie wierzę :evil_lol: -
Szczylku nowe życie Cię czeka ... oby interesujące i pełne miłości ... trzymamy kciuki :)
-
Pudle i pudlowate w potrzebie proszą o pomoc !!!
Ewanka replied to Energy's topic in Już w nowym domu
Rzeczywiście można znielubić ród ludzki .............. :( Taaakie maleństwa, te czarno białe wyglądają jak szczeniaki, czy mnie wzrok myli ??? Srebrna sunia w depresji ... aż żal patrzeć, powinna siedzież na kolankach, a nie w klatce ... one chyba z klatkowej hodowli, wyglądają jak wystraszone malutkie wypłoszki. Jakies informacje, wiek, wielkość (nie wiem jaki wymiar ma klatka) i czy badał je wet? pomyślę ........................ one powinny iść chyba trzy razem ....... dopóki nie zrozumieją , że człowiek to przyjaciel !!! -
Czarna niby-jamniczka mniejsza, niż kot. Przerażona:( DT albo DS
Ewanka replied to Greven's topic in Już w nowym domu
[quote name='Greven']Gdyby tylko były warunki... (...) U mnie pierwsze spacery wyglądały tak, że pies miotał się na smyczy, plątał dookoła mnie i wpadał mi na nogi, próbował w panice wspinać się na buty, przerażony odskakiwał, a potem leciał z powrotem i cała "zabawa" od nowa. W końcu, zamiast ostrożnie stawiać stopy, żeby jej nie nadepnąć i przekładać smycz z ręki do ręki, ustawiłam ją po jednej stronie na wyciągniętej ręce, żeby mi nie wchodziła pod nogi i ruszyłam naprzód, nie zwracając na nią uwagi. Po kwadransie była już znacznie spokojniejsza, w końcu zaczęła wąchać trawę i krzaczki, interesować się otoczeniem. Od tej pory na spacerach nie było już problemu... aż do wczoraj. Nowe miejsce i kompletnie się rozsypała. Poprzednio okres adaptacyjny trwał ok 3 dni. Zobaczymy, jak będzie teraz.[/QUOTE] Masz rację, u mnie identycznie było z wczasowiczką Lenką -
[quote name='Shania']... ale proszę, bądź w odwodzie, bo gdyby zabrakło kasy (w co nie wierzę!) to żeby suczynka nie wylądowała w jakimś niefajnym miejscu.[/QUOTE] Ewanka nie wyląduje...pisałam już, boshe czy czytasz co ja napisałam??? Nigdzie nie wyląduje, tym bardziej, że są wpływy więc będzie dobrze...pisałam też , że ostatecznie wzięłabym ją do siebie więc nie ma co pisać[/QUOTE] [quote name='ewa36']Nie ma sprawy. U mnie nie ma wirusówek ani żadnych innych gronkowców itp to ważne w jej stanie.[/QUOTE] Ciotki, strasznie się boję o małą i jak przeczytałam, że nie jest do końca bezpieczna ...... to napisałam, to co napisałam. Teraz już wierzę, że nic złego ją nie spotka, bo przeżyła już dość w swoim krótkim życiu ... teraz więcej ciotek się uaktywniło i o to w sumie chodzi... im więcej osob będzie się czuło odpowiedzialnych za suczynkę, tym jest bezpieczniejsza !!!
-
Czarna niby-jamniczka mniejsza, niż kot. Przerażona:( DT albo DS
Ewanka replied to Greven's topic in Już w nowym domu
Biedna malutka psinka .......... :( coś czuję, że powinna zostać w 'swoim' gospodarstwie , aż dojdzie do siebie, czyli baaardzo długo. -
[quote name='ewa36']Czyli zbieramy na hotelik u Uli :) Widać że sunia ma tam dobrze :loveu:[/QUOTE] Tak, w hoteliku sunia ma jak w raju :loveu: ... ale proszę, bądź w odwodzie, bo gdyby zabrakło kasy (w co nie wierzę!) to żeby suczynka nie wylądowała w jakimś niefajnym miejscu.
-
[quote name='eliza_sk']Karo i Karat to najprawdopodobniej bracia - zżyci jak syjamscy, nie było opcji ich rozdzielenia. I kiedy już traciłyśmy nadzieję na wspólny dom, zadzwoniła Jelenia Struga. Teraz charciole zalegają na kanapie w recepcji, w gabinecie księgowej lub apartamencie dyrektora hotelu, szef kuchni dogadza podniebieniom, a cały personel rozpieszcza łobuzy. Codziennie chodzą na spacery po górach i obchód terenu hotelowego :loveu:[/QUOTE] Cudownie się to czyta ... brzmi jak bajka ... ech, rozmarzyłam się :D Oby Lira i Prego też trafiły do psiego raju :) ... czy one teraz są w jakimś DT, zupełnie nie wiem, gdzie takie psiaki, odebrane właścicielowi, się znajdują?
-
[quote name='luka1']ta sunia jest w DT, ale długo tam nie może zostać, dlatego szukamy dla niej innego DT a szczytem szczęścia byłby DS[/QUOTE] Może ja krążę po takich 'pechowych' wątkach, ale już od dawna nie czytałam o udanej adopcji ... nie wiem, od czego to zależy , bo psiaki są przecież rózne i każdy może wybrać takiego, jaki mu się podoba. Sunia na fotce, może nie lubi obiektywu, ale wydaje mi się, że jest w wielkim stresie.
-
[quote name='luka1']nie przed sochaczewskimi :evil_lol:, nasi lokalni żule potrafią ukraść kanapke z żołądka. I nawet nie nazywaja tego kradzieżą tylko "biorą żeby ktoś nie ukradł ":evil_lol:[/QUOTE] Zdolny naród :evil_lol: ... mieszkam tu od niedawna ... widać wiele muszę się jeszcze nauczyć :p
-
Widać, jaka jest przerażona ... skąd brać dla nich domy??? Ostatnio strasznie trudno z adopcjami ... moje 'wczasowiczki' tez nie mają szczęścia i czekają na uśmiech losu, tyle że w cieple i z pełną miską.
-
[quote name='luka1'](...) My możemy dawać im tylko jedzenie. Najgorsza będzie zima, ciekawe ile z nich przeżyje jesli będą mrozy.[/QUOTE] Jedzenie to bardzo wiele ... ale też myślę o zimie z coraz większym niepokojem.
-
[quote name='luka1']Niestety, pies wraca na działkę. Psy Pani, u której miał mieć tymczas nie zaakceptowały go i po nocy pełnej awantur psina wraca do punktu wyjścia. Jedyne wyjście to postawienie tam budy, ale jak uchronić ją przed złodziejami?[/QUOTE] Oj, to smutne ... a może on sam obroni swą budę przed złodziejem???
-
Cudowna sunia Lenka juz w swoim wspanialym domu !!!!!!!!
Ewanka replied to Szarotka's topic in Już w nowym domu
[quote name='FIFA']Witam Lenkę o poranku to nasza Molly ma dobry wpływ na nia:eviltong:[/QUOTE] Taaaak, niezaprzeczalnie ;)