Akrum
Members-
Posts
20500 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Akrum
-
Myszka -w domu jest dziecko uczulone na sierść. PROSZĘ O RADY :(
Akrum replied to obraczus87's topic in Już w nowym domu
nie ma za co :) próbowałam wykasować to "trzęsienie" się obrazu, ale jednak ja noga jestem co do komputerów i nic z tego nie wyszło. -
Odszedl Barni:(zostal tylko smutek:(zegnaj Piesku:(
Akrum replied to DORA1020's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
[quote name='hotelterier5']Niezły wyskok jak na takiego "STAROWINKĘ", no nie? W Nowym Tomyślu w centrum natknęłam się w końcu na piękne plakaty ze zdjęciem Barniego, wcześniej przebiegałam i nie zwracałam uwagi na te ogłoszenia, strasznie mi wstyd. Wolontariat z tego miasta, to doprawdy sprawna machina, chociaż jak wszyscy teraz- także zapracowani ... hihi zapracowani i owszem, bo takie akcje jak "psi tydzień", który własnie mija dzisiaj, organizowanie adopcji itd.. to jednak dużo czasu zabiera. ale czego się nie robi dla tych psinek :) zdjęcia super, szczególnie to: http://img706.imageshack.us/img706/7483/dscn2945m.jpg gdzie Barni skoczył wyżej niż Ania jak stoi :) -
Diana doczekała się własnego Domu- takiego, o którym dla niej marzyliśmy
Akrum replied to Juldan's topic in Już w nowym domu
Kochana Dianka, piękna jest :) Zdjęcia rewelacyjne, szczególnie to, gdzie zamiast oka ma piłkę, albo jak udaje "chińczyka" :):):) dzięki wielkie imperator za odwiedziny :) Dianka to subtelna, ale aktywna sunia - trzeba jej towarzysza takiego, który nie bedzie jej dominował. -
Patusia już znalazła swoją przystań- ma wspaniały DS :).
Akrum replied to toyota's topic in Już w nowym domu
Super, że wszystko dobrze u Patysi :) Bardzo cieszą takie wieści :) -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Akrum replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
ten tydzień mam bardzo napięty, zobaczymy jak wyjdzie z wizytą. Może jeśli byście chciały, to zrobimy tak, że Baj już się przeprowadzi, a my z Pyrdką na poadopcyjną pojedziemy?? A teraz Penny na przedadopcyjną by pojechala sama?? Co Wy na to?? -
Myszka -w domu jest dziecko uczulone na sierść. PROSZĘ O RADY :(
Akrum replied to obraczus87's topic in Już w nowym domu
A ja mam filmiki z Myszką :):):) [video=youtube;YZXFm4Qquhk]http://www.youtube.com/watch?v=YZXFm4Qquhk&feature=youtu.be[/video] [video=youtube;nklu8b4lY70]http://www.youtube.com/watch?v=nklu8b4lY70&feature=youtu.be[/video] [video=youtube;-_5qAo0pTAY]http://www.youtube.com/watch?v=-_5qAo0pTAY&feature=youtu.be[/video] -
Elvis śpi już na kanapie i i ma kochającego człowieka obok
Akrum replied to Juldan's topic in Już w nowym domu
suuuper wieści :) bardzo się cieszę z takiego obrotu spraw :) -
super foteczki, widac jaka szczęśliwa jest Gwiazdeczka :)
-
Elvis śpi już na kanapie i i ma kochającego człowieka obok
Akrum replied to Juldan's topic in Już w nowym domu
i ja przydreptałam popatrzeć jak się mają sprawy jamniorka. -
ale że co?? że będziesz zainteresowana adopcją??
-
Nelson - szorściak, już nie szczeniak po raz drugi znalazł dom!
Akrum replied to Andzike's topic in Już w nowym domu
i jak tam sprawy Nelsona?? cały czas trzymam za chłopaka kciuki. -
PW poleciało :) jeśli chodzi o guziołka koło odbytu - wet powiedział, że wg niego lepiej podreperować stawy, serducho, żeby poprawić komfort życia Pikusia. Nie ryzykował by podawania narkozy i usuwania guzioła. Bardziej się martwił o ten polip, bo on co chwilę będzie podkrwawiał, że może w pewnym momencie pęknąć :( Teraz najważniejsze to podawać leki na stawy, by ulżyć w bólu, ząbki - ale to jak podreperuje się serducho. No i czekamy na wyniki zeskrobin. Pierwsze mają być najprawdopodobniej we wtorek. Pikuś już jest w domowym DT :) Wczoraj po badaniach tam pojechał :)
-
Wszystkie szczeniaczki już w swoich super domkach. SZCZĘŚCIA MALUCHY :)
Akrum replied to Akrum's topic in Już w nowym domu
Pyrdka rozmawiała z Nadią, ale już nie pamiętam co mi mówiła o nich :) sama pewnie tu napisze :) Maluchy są zdrowe, szaleją :) dużo telefonów dzwoni w sprawie Miszki i Daszki, ale nic konkretnego, dzwonią, pytają i cichosza. -
Penny - czekamy na zdjęcia, bo jutro znów nie dam rady do hoteliku podjechać :( Tak jak Pyrdka mówiła do Joasi, przez tydzień jeszcze nie zabierajcie mamuśki na spacery, ma swój wybieg, to jej wystarczy. Niech maluchy nabiorą odporności po szczepieniu. A mamuśka oswoi się z nowym miejscem. Później po woli, ze spokojem - nauczy się chodzić na smyczy. Początkowo może bierzcie ją na obróżkę i szczelki i dwie smyczki, jakby z jednej się wyswobodziła, to będzie jeszcze druga ochrona.
-
Dzisiaj zadzwoniła jedna Pani - w końcu - zainteresowana Sambą, ale... domek mi się nie spodobał. Chociaż powiedziałam Pani, że ma przemyśleć sprawę adopcji, że może inny psiak, bo może to i dobry domek, ale znów niestety nie dla Samby. Pani z Poznania, mieszka w bloku, z synem w wieku szkolnym (podstawówka). Pani chodzi do pracy na 8-9 godzin. Rano krótki spacer, po południu syn - spacer dookoła bloków i na wieczór znów spacer z Panią koło bloków. Gdy powiedziałam, że Samba jest psem aktywnym, lubi biegać - Pani mi odpowiedziała, że się Samba przyzwyczai do ich trybu życia. Hm... prędzej chyba by Sambucha dom rozniosła :)
-
Patusia już znalazła swoją przystań- ma wspaniały DS :).
Akrum replied to toyota's topic in Już w nowym domu
ja się przyznam, że wczoraj spędzilam tylko kilka godzin z Patysią i się w niej zakochałam :loveu: i wyjeżdżając spod lecznicy do DS Patysi, wsiadając do auta mówiłam Pyrdce, że jeśli coś, najmniejsza rzecz mi w domu nie przypasi, to jej nie oddamy, że zabiorę pod pachę i będę uciekać :p niestety, nie miałam się na prawdę do czego przyczepić. Wracając do tej sterylki - umówiłyśmy się z Panią, że jeśli z jakiś względów nie będzie w stanie wysterylizować Patysi (jak już Patysia będzie mogła być sterylizowana), wówczas podjedziemy do Poznania i same tego dopilnujemy, ale Pani mówiła że na 100% załatwi sterylizację, gdy już wet. pozwoli. Na prawdę to jest super domek, odpowiedni dla Patysi :) Gdzie dostanie dużo, bardzo dużo miłości :) -
Patusia już znalazła swoją przystań- ma wspaniały DS :).
Akrum replied to toyota's topic in Już w nowym domu
To ja już piszę. Później imperator jeszcze wklei zdjęcie opinii lekarskiej :) Wczoraj chyba godzinę spędziliśmy w gabinecie wet. Fajne pani kardiolog nas przyjmowała. U Pati lekka arytmia, ale to na prawdę nic groźnego, dużo psiaków takie zmiany serduchowe ma. Więc wg Pani kardiolog - narkoza może być podana. Na serducho żadnych leków nie musi przyjmować. Ale pod kontrolą musi być, bo z wiekiem arytmia może się nasilać. Jednak ten "kaszel" nie pojawiał się bez powodu. Patysia ma uszkodzoną tchawicę. Wystarczyło, że wet. w odpowiedni sposob dotknął i już Patusia chrząkała przez dluzszy czas. Węzłów chłonnych nie ma powiększonych. Na pewno też musiała przejść silne przeziębienie i tak to się wszystko połączyło. Patusia musi chodzić na szelkach, a nie na obroży, ma to samo co yorki, u nich często się tchawica zapada i w przyszłości może się też tak stać u Patusi. Przy takich atakach kaszlu - trzeba ją przytulać i uspokajać. Patusia została przebadana w szerz i wzdłuż. Ogolnie musi jeszcze troszkę przytyć. Dostała wczoraj zastrzyki (antybiotyk i lek przeciwzapalny) + leki na kolejne kilka dni, żeby na 100% wyleczyć to przeziębienie. Dostala tez leki na tą tchawicę i bedzie je przyjmowała przez kilka dni. Jak leki się skończą i wszystko bedzie dobrze, to Patusia może być za 4-5 tygodnie sterylizowana. Pojechalismy do przyszłego DS Patusi. A tam wspomniana już wcześniej mała sunia kupiona z hodowli z Polkowic, ale nie wiem w jakich ta sunai warunkach przez 3 lata żyła w tej hodowli, chyba była trzymana gdzieś w jakiejść klitce, bo na nowych ludzi czyli nas zareagowała strachem, ma chore jelita, na pewno nie rodziła i jak na chart angielski wippet jest bardzo, bardzo drobniutka, malutka, sięga może do połowy łydki. Pewnie odrzut z hodowli. Sunia wpatrzona w panią jak w obrazek, widać miłość i przywiązanie. Sunia jest jeszcze cały czas diagnozowana, z Panią jest od 5 miesięcy. Będzie sterylizowana na jesień. A futerko - piękne błyszczące i delikatne jak jedwab. Patysia - od razu poczuła się jak u siebie, pochodziła, zwiedziła mieszkanie, z sunią się poznały. Nie było warków i pokazywania ząbków na siebie. Patusia na kolankach u swojej pańci zasypiała :) Z uwagi na to, że oddalabym tej Pani pod opiekę swojego psa z czystym sercem, ustaliłysmy z Panią, że zostaje u Pani od razu (żeby nie zżyła się za bardzo z Emmą i potem znów zmiana miejsca za 5 tygodni), ale na zasadzie opieki tymczasowej i taka umowa też została podpisana. Po przeprowadzeniu sterylizacji - co będziemy nadzorować, będzie podpisana umowa adopcyjna. Tak robimy w przypadku szczeniaków, które wydajemy na DS i suk chorych, ktore w danym czasie nie mogą zostać od razu wysterylizowane. Jeśli cokolwiek będzie nie tak, Pani ma do nas dzwonić i Patusie zabieramy. Jednak to odpowiedni domek dla Patusi. Mieszkanie w bloku na 1 piętrze w bardzo fajnej dzielnicy, gdzie dużo zieleni jest pod blokami, fajne miejsce na spacery. Pani na emeryturze, ale jeszcze od poniedzialku do czwartku pracuje. W czwartek po pracy zabiera psy i jedzie na działkę, gdzie mieszka do niedzieli :) Pani kocha swoje psiaki, pokazywała nam zdjęcia poprzednich suniek, które odeszły w wieku 11 i 13 lat, też charciki wippetki :) Piękne były i zadbane :) Wczoraj w lecznicy wydalyśmy na wszystkie badania, leki i wizytę za Patusie 200 zł. Mam paragon, później zrobię zdjęcie i wkleję. Aha, zapomniałam - Pani jest lekarzem, więc pojęcie o lekach, leczeniu i opiece ma duże :) Nie, Patysia w DS nie była przestraszona, tylko w lecznicy - nowe zapachy, nowi ludzie... -
Myszka -w domu jest dziecko uczulone na sierść. PROSZĘ O RADY :(
Akrum replied to obraczus87's topic in Już w nowym domu
wpadłam na szybkie odwiedziny do Myszolinki :) -
Wszystkie szczeniaczki już w swoich super domkach. SZCZĘŚCIA MALUCHY :)
Akrum replied to Akrum's topic in Już w nowym domu
[quote name='farmerka63']Pyrdko - najprościej chyba będzie zasilić koszyczek - a już nowotomyskie ciotki wiedzą najlepiej, czego szczeniaczkom trzeba :) Idę do banku ;)[/QUOTE] pieniążki w kwocie 57 zł - dotarły :):):) OGROMNIE DZIĘKUJĘ :) [IMG]http://www.picturesanimations.com/h/hearts/62.gif[/IMG] -
super zdjęcia :) Kubuś - sportowiec :)
-
~~ Czarna plamka na śniegu - maleńka Nocka z Kieleckiego MA DOM!!
Akrum replied to malagos's topic in Już w nowym domu
cudowne wieści, fajny obrót sprawy - nawet się nie spodziewałam :)