Jump to content
Dogomania

Ellig

Members
  • Posts

    38345
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    40

Everything posted by Ellig

  1. Czorcik, to około roczny pies, który nieco przypomina Wilczarza irlandzkiego.
  2. [quote name='Marta67']ten hotelik wygląda bardzo dobrze ;) eko-patrol nie umie czasem złapać psa, który lgnie do ludzi i ledwo się rusza... :/ no ale bywa... dlatego my musimy wkroczyć ;) jak będzie miejsce w hoteliku to wyruszymy na złapanie psiaka... wydaje mi się, że ona zaczyna ufać Ewie Marcie... mam rację? ;)[/QUOTE] A masz pieniadze na hotelik ? No prosze Cie, zobacz ile deklaracji jest zebranych.Jezeli sa skargi na hotelik to ja to zawsze biore pod uwage oby nie powtorzyla sie sprawa AlinyS.Najwazniejsze dla Bialaska jest bezpieczne miejsce gdzie poczeka na DS!!!!!!!!!!!!!!!
  3. Weszlam na watek "Jeziorka" moim zdaniem to nie jest miejsce dla Bialaska.:shake: Bialasek musi znalezc sie w bezpiecznym miejscu,ktore na 100 % zagwarantuje bezpieczenstwo, spacery na smyczy i socjalizacje, potem trzeba bedzie pomagac znalezc dla niego dom staly.
  4. [quote name='Tora&Faro']Wczoraj chwilę rozmawiałam z Gusią, gdyby coś było nie tak u Marleja powiedziałaby....bądźmy więc dobrej myśli:):):)[/QUOTE] Oby tak bylo, szkoda ,ze nie wiemy nic wiecej...
  5. Bardzo prosze!Ale bez wspanialej bezinteresownej pracy Lilki nie byloby tak pieknego Allegro. Kajko i Kokosz to sa moi chrzesniacy:)Tym bardziej musze o nich dbac:)
  6. [IMG]http://images44.fotosik.pl/274/3a8bfb61702e98a1med.jpg[/IMG] "Jeśli będziesz tamtędy spacerowała, spróbuj okrążyć budynek [B]Meander 15, tuż przy Braci Wagów[/B]... W tych okolicach widywałem go najczęściej..." "Bywa też na bazarku....[B] Róg Płaskowickiej i Braci Wagów - tam jest tzw. Bazarek Na Dołku[/B]... Dzisiaj znów widziałem "latawca" (tym razem bez towarzysza) [B]na trawniku przed Meander 15"[/B] "A dzisiaj widziałem obydwa już w okolicach osiedlowych uliczek Szczuki, Warchałowskiego i Wasilkowskiego. A to znaczy, że poszerzyły swój obszar wędrówek i przebiegają ul. Płaskowickiej, znacznie bardziej ruchliwą niż Braci Wagów" "Sprawa wymaga załatwienia tym bardziej, że podobno ci od czarnego psa mają sie niedługo wyprowadzić pod Warszawę, a wtedy Białasek będzie szukał towarzysza i może pójść w świat na dobre..." "Białasek w nocy z wczoraj na przedwczoraj zrobił pod blokiem przy Meander koncert wycia, bo jego współtowarzysz został wpuszczony do domu..." "Wczoraj były w okolicach bazarku, biegały bardzo blisko ludzi, wręcz wyglądało to jakby były czyjeś." zdjecie z dnia 08-05-2010 [IMG]http://images39.fotosik.pl/288/7e1404252f67b9a8.jpg[/IMG] "Psy wylegiwały się leniwie na słońcu tuz obok chodnika, po którym chodzili ludzie. Nie wydaje mi sie bardzo dziki, ale trzeba go zwabić na jakiś smakołyk." "Musiałam dzisiaj podskoczyć na moment na bazarek. Wzięłam więc kilka kawałków kabanosa i [B]podjechałam od strony Meander.[/B] No i psiaki były, jakieś 3 metry od miejsca, gdzie spotkałam je wczoraj. Kiedy podchodziłam pod krzakami do Białaska, leciutko zamruczał, ale zaraz zobaczył torebkę w moich rękach, więc z zainteresowaniem patrzył. Ten czarny piesek wyskoczyl nagle z.... balkonu na wyższym parterze. Ma tam jak sądzę swoją miejscówkę. Białasek spal na trawie wyciągnięty i zrelaksowany. Czarny psiak nie chcial nic jeść, a Białasek chętnie zjadał podrzucane kawałeczki. Kucnęłam pół metra od niego, kiedy wyciągałam rękę bliżej, odchylał się, ale ejdzenie było na tyle atrakcyjne, że nie uciekał. Moim zdaniem on jest do oswojenia." "Wczoraj byłem tam z moją Misią. Misia, tak jak poprzednio, obwąchiwała się z obydwoma psiakami" 23-05- "Przed chwilą minąłem Białaska [B]wylegującego się na chodniku przy Meander 15[/B]. Obok, na trawniku, leżał jego czarny współtowarzysz - Kajtuś... Wyciągnąłem do Białaska rękę, zawarczał pod nosem i cofnął się, ale tylko troszkę. Parę metrów dalej siedziała na ławeczce pani, której obecność nie robiła na nim żadnego wrażenia. Białasek więc nie boi się ludzi." 24-05-"Ja go [B]widziałam na trawniku przy Meander 15[/B] w niedzielę. Poszłam wydeptana ścieżką do niego i wyciągnęłam rękę kucając. POzwolił mi podejść na odległość metra, potem zawarczał cichutko, ale ostrzegawczo i cofnął się. Mam wrażenie, że ten [B]balkon obok ma wejście po schodkach i oba psiaki tam wchodzą.[/B]" 05-06-"Bialaska przed chwila widziala Ewa Marta, jest tam gdzie zawsze.....Prawie podszedl do reki Ewy....Troche pracy i pies jest do zlapania i do oswojenia." [IMG]http://images42.fotosik.pl/213/27f5ed7311994ec9.jpg[/IMG] "To prawda, kiedy szłam na bazarek, podeszłam do leniwie leżącego pod krzakiem Białaska. Leciutko zamruczał, ale nie uciekał do jakiegos metra odległości między nami. Wracając, miałam już kupione uszy dla obu psiaków. Podszedł po nie tylko Białasek. Kiedy go zawołałam, leżał koło balkonu, z którego wyskoczył ten czarny. Białasek podszedl do mnie na jakieś 10 cm, juz prawie mogłam go dotknąć, ale się zatrzymał. Położyłam więc ucho na ziemi i wycofałam się. Białasek złapał ucho i stal patrząc na mnie. W takiej pozycji właśnie zrobiłam mu zdjęcie..." "Ubocze chcesz nr do pana z hoteliku 10zl/doba?jesli powiesz co i jak i ze pies ma wychodzic na spacery najpierw na teren posesji to tak bedzie, ja trzymam tam psy od pol roku i nie mialam jeszcze zadnego problemu " "Wiem, że tych falstartów łapankowych dużo, za co bardzo przepraszam... Ale za mało mam doświadczenia, żeby całą sprawę - moim zdaniem niełatwą - ogarnąć... " [B]Wiadomosci w pigulce[/B].
  7. [quote name='Kostek']a widzialas/les jak eko -patrol lapie zwierzeta?jesli nie to prosze nie pisz ze cos jest proste jak drut...eko juz wiele razy ploszylo psy/koty bo po prostu nie potrafia ich zlapac... Ubocze chcesz nr do pana z hoteliku 10zl/doba?jesli powiesz co i jak i ze pies ma wychodzic na spacery najpierw na teren posesji to tak bedzie, ja trzymam tam psy od pol roku i nie mialam jeszcze zadnego problemu[/QUOTE] Ja chce numer do hoteliku, zadzwonie.Gdzie jest ten hotelik?
  8. [quote name='pietrucha204']w przytulisku ok, poza zalanym podwórzem znowu nic niepokojącego się nie dzieje - na szczęście. Straż wypompowała wodę i na razie spokój...oby tylko ta 3 fala nie była taka jak 1 ale chyba nie am takiej obawy. wtedy nie dałoby rady rozpocząć prac naprawczo-remontowych[/QUOTE] W Warszawie swieci slonce , kolejna" fala" niestety byla, zalene domy w Wawrze i Piasecznie, na Saskiej Kepie, cala noc i od switu slychac wycie syren Strazy pozarnej i pogotowia ratunkowego, nie ogladam widomosci bo serce sie sciska potwornie, jak patrzy sie na ten ogrom nieszczescia... Dziewczyny trzymajcie sie cieplo i slonecznie:)
  9. [quote name='ewikS']mi też udało się zamienić z Nią kilka słów. Iza bardzo dziękuje jeszcze raz wszystkim którzy Jej pomagają :) Od siebie dodam, że z leków które zawiozę dziś najmniej będzie butapirazolu. Mogę go jaszcze załatwić ale niestety nie dam już rady zasponsorować... Jeśli ktoś chciałby/mógłby to proszę o pw. Koszt jednego opakowania (5 amp) to około 14 zł.[/QUOTE] Poprosze o dane do przelewu na pw, moge zaplacic za 10 ampulek .
  10. Trzymajcie sie!!!!!!!!!!!! Czy jeszcze wysylac karme dla psow?
  11. Dzien dobry, czekam na wiesci od Feli co z Polą i trzymam kciuki.
  12. [quote name='mmd']Może Ra_dunia coś wymyśli. Pisze fajne teksty, takie optymistyczne i zachęcające.[/QUOTE] Dziekuje mmd, na razie jest duzo ogloszen, poprosze Ra_dunie o tekst do nastepnych. Allegro, Viki ma pieknie zrobione przez Lilke:)Tu nic nie zmieniamy Dzien dobry Urwiskowa Rodzinko:) Viki we wtorek o godz. 10:00 bedzie miala zabieg kastracji,prosze, trzymajcie kciuki:)
  13. Ewa musi byc dobrze Idolek na to zasluzyl, wszyscy tu obiecalismy jemu zycie bez cierpienia , uzbieramy na te operacje , bedziemy prosic, robic bazarki....:)
  14. [quote name='mru']do fundacji Viva? :) to wystarczy pw do mnie... chyba, że to była jakaś zawoalowana złośliwość heh powiedzcie, czy dla Białaska jest jeszcze miejsce w hotelu? pisać do Owieczki czy ktoś z nią gadał? ile jest osób chętnych do pomocy w łapaniu? ja pisałam jakiś czas temu, że szukamy chętnych i odzew był praktycznie żaden... po prostu: a) zaklepmy miejsce b) umowmy sie na jakis konkretny termin, najlepiej w tyg popołudniowy nawet dość późny, żeby było mniej ludzi i już nie czekajmy na chętnych, damy radę we 4 osoby czy ile tam nas może ;)[/QUOTE] Dlaczego zlosliwosc? Juz jest obietnica ,ze bedzie Go mozna umiescic tak jak proponowalam zima w schronisku w Milanowku. Bialasek nie ucieka, nawet zlapanie siatka pewnie by sie udalo.Jak mowilam nie znam osob z Ursynowa, ktos powinien napisac do tych osob, najlepiej sasiad do sasiada ale musi byc osoba koordynujaca akcje. Za kilka dni bedzie w Warszawie moja znajoma , ktora powiedziala ,ze pomoze zlapac Bialaska z kim ja kontaktowac?
  15. [quote name='UBOCZE']Przed chwilą napisałem do Mru...:lol:[/QUOTE] Swietnie, moze jako doswiadczona osoba w organizacji pomocy tego radzaju spraw i interwencji, zajmie sie rowniez Bialaskiem :)
  16. [quote name='UBOCZE']Mru poproszę! Ona zna bardzo dobrze problem, nawet od dłuższego czasu niż ja, bo mi podesłała link tuż po założeniu wątku: [URL]http://www.zaginionepsy.waw.pl/viewtopic.php?p=12803&sid=26441565de077f5dbbd7db7e86eaaa9c[/URL] Byliśmy z Mru i Pawłem tam i pokazywałem im obydwa psiaki. Obiecali pomóc. Tylko problem chyba w tym, że sami mają teraz na głowie tyle bid innych... Mnie też przytłacza ta bezradność, a sam jestem znacznie mniej doświadczony w załatwianiu spraw takich trudnych przypadków...[/QUOTE] No wlasnie , to swietny pomysl, musimy poprosic mru, zeby zaczela tu dzialac. Inne "bidy" zawsze beda a Bialasek zyje w ciaglym zagrozeniu i tez jest "bida" ...:( Trzeba napisac jakis tekst z prosba o pomoc np. do Fundacji ViVA.
  17. [quote name='UBOCZE']... i tak chyba zrobię i już... Ellig, przeczytaj od początku wątku przewinęło się osób, też z Ursynowa. Może znajdziesz więc kogoś "prężniejszego" do poprowadzenia sprawy? PS. Myślę, że zaklepać miejsce w hoteliku można tylko wtedy, gdy hotelik się zna z socjalizowania trudnych przypadków. Bo chyba nie o to chodzi, żeby pies tylko tam był - nie wiadomo dokąd. Ja nie znam...[/QUOTE] Nie, zle mnie zrozumiales, ale chyba tez chcesz w koncu dobrego zakonczenia sprawy Bialaska? Bo ja jak wchodze tu na watek i widze ,ze nic sie nie dzieje to jest mi smutno i bardzo sie denerwuje i boje sie ,ze kiedys jak tu zajrze to znajde zle wiadomosci i tego bym nie chciala. Rzucam pomyslami,bo chce ratowac tego psiaka a nie tylko o nim pisac to chyba rozumiesz? Lepiej niz ja znasz Osoby , ktore tu pisza np. [B]mru[/B] , moze trzeba Ja poprosic o pomoc?
  18. [quote name='NiJaSe']napewno nabierze , dzisiaj na spacerku co chwila siadal ale mam nadzieje ze z każdym dniem będzie lepiej , nooo teraz to juz musi być trzymamy cały czas za niego kciuki [/QUOTE] Bardzo dobre wiadomosci:)
  19. [quote name='UBOCZE']Otoż to... Ja przynajmniej nie mam takich kredytowych znajomości nie mam, a i hotelików, które byłyby najlepsze w socjalizowaniu jednak nie tak łatwego psiaka, nie znam... Tu przydałby się też ktoś, kto miał do czynienia z podobnym przypadkiem i sobie z nim poradził. Nie jest to takie łatwe, skoro tyle osób naprawdę bardzo doświadczonych z dogo i Ursynowa zna sytuację Białaska i jeszcze trudno mówić o jakimkolwiek najlepszym rozwiązaniu...[/QUOTE] To moze dajmy ogloszenie na dogomani ,ze szukamy osoby , ktora pomoze znalezc sposob na rozwiazanie tej sytuacji, bo wiadomo ,ze nikt z nas nie jest milionerem , ja zeby zdobyc karme to chodze, pisze do hurtowni i zebrze , naprawde to nie jest mile zajecie. Codziennie dzwonie do Gmin, Urzedow itd, zeby zalatwic chociaz jedna sprawe, siedze po 12 godzin przy komputerze i telefonach. Kazdy ma jakas prace ale skoro wyciagamy psy ze schronisk, ratujemy psy wyrzucone z domow, zbieramy pieniadze na Dt i rozne inne rzeczy to dlaczego nie moze udac sie nam z Bialaskiem? Ubocze napisz prosze jakis teks-prosbe , ktory bedziemy mogli rozeslac na pw do znajomych i poprosic Ich o rade i pomoc.
  20. [quote name='Marta67']no właśnie... co mamy robić? nie ma kasy, nie ma hoteliku... chyba, że ktoś da bezpłatny dt? Ellig masz taką możliwość? albo ty Adam? albo ktokolwiek? ja szans nie mam na razie u rodziców, wcześniej się gięli ale powrócili do "nie"...[/QUOTE] Trzeba pisac na pw do Wszystkich z Ursynowa i okolic, Ja juz napisalam na watku ,ze bede przez jakis czas wspierala psa, ale ja nie mieszkam na Ursynowie i nie jestem w stanie z roznych wzgledow, bezposrednio brac udzial w akcji lapania Bialaska, wkleilam linki do hoteli czy ktos tam zadzwonil?zaklepal miejsce ?Napisalam ogloszenia do wszystkich grup pomagajacych zwierzetom na Facebook-u i GoldenLine, jakie mam podawac namiary na kogo, kto bedzie kierowal akcja, zbieral pieniadze itd.?A moze po prostu trzeba Bialaskowi znalezc dobre schronisko? Albo zaprosic na watek kogos z Dogomani co preznie pokieruje akcja i bedzie prowadzil watek.... Uwazacie ,ze nic nie mozna zrobic? To zamknac watek?
  21. [quote name='Marta67']och to dobrze, że wszystko z nim w porządku... już się bałam, że te burze, ulice pozalewane.... och ale kamień spadł mi z serca ;)[/QUOTE] Kamien z serca na jak dlugo?Przepraszam ale chwilami nie rozumiem po co jest ten watek skoro osoby ,ktore mieszkaja tak blisko Bialaska nie sa w stanie ustalic wspolnie jak dzialac , co robic i w koncu "zalatwic" sprawe tego biedaka.....
  22. Bialaska przed chwila widziala Ewa Marta, jest tam gdzie zawsze.....Prawie podszedl do reki Ewy....Troche pracy i pies jest do zlapania i do oswojenia. [IMG]http://images42.fotosik.pl/213/27f5ed7311994ec9.jpg[/IMG]
  23. Jestem Viki szukam domu i kogos kto mnie pokocha... [img]http://www.lilka.grabalski.gre.pl/dogob/viki1.jpg[/img]
  24. Ktory psiak oparlby sie takim smakolykom:) Lakus ty to masz szczescie, trzymamy kciuki za poniedzialek.......
×
×
  • Create New...