Jump to content
Dogomania

gryf80

Members
  • Posts

    10790
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by gryf80

  1. kiedy byl odpchlany?jak obecnie wyglada skóra,sierść.to co sie dzieje z psem wcale nie musi świadczyć o alergii.jeśłi sie drapie trzeba wziasc zeskrobine ze skóry.co do [B]barfa[/B]-czy twoi rodzice dali by rade,przeciez to oni w większości czasu się nim opiekuja.
  2. sympatyczne foty.ttb'y to sie chyba nigdy nieczym nie prezejmuja zawsze pstro w glowie,ciąża czy łapa w gipsie...co za róznica,zabawa to zabawa ;)
  3. tak [B]diuna[/B] masz rację-zrób poszerzony nerkowy z wapniem i fosforem i tak jak wetka radziła przejsc na dietę nerkowa i rubenal,ipaktine-czekałabym aż ten fosfor zrobisz,bo moze jest w normie i nie trzeba podawać ipaktine.spytaj wetki o jekis benazepril coby obnizyć ciśnienie w nerkach .może pokus sie o badanie moczu u obu psiaków. ile lat maja twoje zwierzaki?
  4. [B]river[/B] ubranko pooperacyjn mozesz zrobic sama np.z ręcznika uprzednio wycinajac dziury na łapy i przyszywajac sznurówki lub kawałki tasiemek tak,aby na grzbiecie mozna było zawiazać(3-4 miejsca),mozna trez kupic gotowca -koszt rzędu 25-35 zl
  5. może spróbuj kupić saszetke proszku convalescence support instant,rozrób z woda i podawaj doustnie strzykawka.osobiscie smiem twierdzic że karsivan nie powinien spowodowac niechęci do jedzenia.prędzej inne leki
  6. napisałam że "najczęściej"nie "zawsze".....z doświadczenia życiowego,niestety:(.
  7. ok.super.pogadać z wetem co on sadzi na ten temat.myślę że sterylizacja może (ale nie musi)p[ogłębic tę sytuację.
  8. może te objawy nie sa wina nadziaślaka?
  9. [quote name='JamniczaRodzina.']Nie wiem co powiedzieć, bardziej bym naciskała na weterynarza, jeśli to marskość wątroby to same witaminy nie pomogą.[/QUOTE] przy marskiej najczesciej transaminazy sa w granicach normy
  10. zbadac mocz koniecznie i zrobic badanie krwi
  11. odczyny po injekcjach występuja przewaznie po pewnym czasie ,np po ok.miesiacu
  12. myślę że w podobny sposób do działania soku z czarnej rzepy działa rapacholin(tyle że on jest bardziej na wydzielanie żółci)
  13. duże prawdopodobieństrwo że to po injekcjach z antybiotyków.mozesz zaczekać,to powinno się z czasem wchłonac
  14. moga byc ludzkie b compositum,ale sypatj weta uprzednio te bolesne pochodne b1(nie b12)to cocarboxylaza
  15. aga wszystkie leki,suplementy podawaj w uzgodnieniu z lekarzem.dostawała wcześniej,kiedyś jakieś leki,na co była chora?wit z gr b mozna podawac -regeneruja ,pomagaja w regeneracji watroby
  16. obecne szczepionki p/wściekliznę sa jednymi z najbezpieczniejszych szczepionek(wirusy zabite).fakt-zdarzają się reakcje poszczepienne ale to sie może zdazyć po kazdej szczepionce p/ch zaklażnym(generalnie reakcje na adoiuwant szczepionkowy).w Polsce wszystkie psy które skończyly 12 tydz.życia powinny zostać zaszczepione p.wściekliznie
  17. ja ci mogę odnośnie puriny powiedzieć tylko,że jest dość droga
  18. [B]bera[/B] nie wiem jak teraz,ale jeśli pies wymiotuje to nic doustnie nie powinnas podawać.cokolwiek podajesz drazni śluzówkę żółądka powodując wymioty.do weta i na kroplówki
  19. moze ma ciaze urojona,jesli nie była sterylizowana oczywiscie.nie gromadzi zabawek?a może wystawia brzuch do głaskania? może po prostu starosc ja dopada
  20. zakładam ze pies jest nie kastrowany.moze w okolicy zaczeły sie cieczki?
  21. niestety nawet w wybitnych hodowlach mozna nabyc zwierzaka obciazonego chorobami genetycznymi kupionymi za duze pieniadze,a hodowca wypina sie zadkiem do nabywcy w momencie gdy choroba zostaje stwierdzona....przykre ale prawdziwe
  22. akurat w "tę stronę" nie powinno byc problemu ;)
  23. masz rację,najlepsze sa sprawdzone metody,dla twojego psiaka foresto ,dla moich fypryst dla kogos innego frontline(mimo ze ta sama subst,czynna różnica tkwi czasem w nośniku)
  24. z dosc podobnym co lab charakterem do ludzi mogłabym polecic amstaffa-tez jak lab szczeka za siatka a ma "złote serce"do ludzi,czy dzieci nie słusznie oczerniane.potencjalnie sam wygląd wystarczyłby do odstraszenia(u mnie tak jest).ale...na pierwszego psa,no nie wiem....rasa dominująca. akurat ja mam pita(ale "prawie to samo) i jest to mój pierszy terier typu bull.poradziłam sobie z jego wychowaniem bez problemu(fakt-okres dojrzałosci socja;lizacji odbywal sie w mieście).tyle że ja akurat wszystkie moje psy prowadze "twardą reką"(wszystkie które mam psiaki to "rasy"dominujace) co do[B] labków[/B] jeśli bys sie decydował proponuje czarnego-wielu ludzi myli je z rottweilerami(serio!)
  25. [B]weimar [/B]napisałes "pod skórę"-pod skóra jest tkanka podskórna ;) ja pewnie jak co roku dla pso-kotów kupie fypryst
×
×
  • Create New...