-
Posts
10790 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
4
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by gryf80
-
kiedy byl odpchlany?jak obecnie wyglada skóra,sierść.to co sie dzieje z psem wcale nie musi świadczyć o alergii.jeśłi sie drapie trzeba wziasc zeskrobine ze skóry.co do [B]barfa[/B]-czy twoi rodzice dali by rade,przeciez to oni w większości czasu się nim opiekuja.
-
sympatyczne foty.ttb'y to sie chyba nigdy nieczym nie prezejmuja zawsze pstro w glowie,ciąża czy łapa w gipsie...co za róznica,zabawa to zabawa ;)
-
tak [B]diuna[/B] masz rację-zrób poszerzony nerkowy z wapniem i fosforem i tak jak wetka radziła przejsc na dietę nerkowa i rubenal,ipaktine-czekałabym aż ten fosfor zrobisz,bo moze jest w normie i nie trzeba podawać ipaktine.spytaj wetki o jekis benazepril coby obnizyć ciśnienie w nerkach .może pokus sie o badanie moczu u obu psiaków. ile lat maja twoje zwierzaki?
-
[B]river[/B] ubranko pooperacyjn mozesz zrobic sama np.z ręcznika uprzednio wycinajac dziury na łapy i przyszywajac sznurówki lub kawałki tasiemek tak,aby na grzbiecie mozna było zawiazać(3-4 miejsca),mozna trez kupic gotowca -koszt rzędu 25-35 zl
-
może spróbuj kupić saszetke proszku convalescence support instant,rozrób z woda i podawaj doustnie strzykawka.osobiscie smiem twierdzic że karsivan nie powinien spowodowac niechęci do jedzenia.prędzej inne leki
-
Masakryczne wyniki wątrobowe, co mogę podać zioła, homeopatia???
gryf80 replied to aganiechaa's topic in Hepatologia
napisałam że "najczęściej"nie "zawsze".....z doświadczenia życiowego,niestety:(. -
ok.super.pogadać z wetem co on sadzi na ten temat.myślę że sterylizacja może (ale nie musi)p[ogłębic tę sytuację.
-
może te objawy nie sa wina nadziaślaka?
- 4 replies
-
- guz
- nadziąślak
-
(and 3 more)
Tagged with:
-
Masakryczne wyniki wątrobowe, co mogę podać zioła, homeopatia???
gryf80 replied to aganiechaa's topic in Hepatologia
[quote name='JamniczaRodzina.']Nie wiem co powiedzieć, bardziej bym naciskała na weterynarza, jeśli to marskość wątroby to same witaminy nie pomogą.[/QUOTE] przy marskiej najczesciej transaminazy sa w granicach normy -
zbadac mocz koniecznie i zrobic badanie krwi
-
odczyny po injekcjach występuja przewaznie po pewnym czasie ,np po ok.miesiacu
-
Masakryczne wyniki wątrobowe, co mogę podać zioła, homeopatia???
gryf80 replied to aganiechaa's topic in Hepatologia
myślę że w podobny sposób do działania soku z czarnej rzepy działa rapacholin(tyle że on jest bardziej na wydzielanie żółci) -
duże prawdopodobieństrwo że to po injekcjach z antybiotyków.mozesz zaczekać,to powinno się z czasem wchłonac
-
Masakryczne wyniki wątrobowe, co mogę podać zioła, homeopatia???
gryf80 replied to aganiechaa's topic in Hepatologia
moga byc ludzkie b compositum,ale sypatj weta uprzednio te bolesne pochodne b1(nie b12)to cocarboxylaza -
Masakryczne wyniki wątrobowe, co mogę podać zioła, homeopatia???
gryf80 replied to aganiechaa's topic in Hepatologia
aga wszystkie leki,suplementy podawaj w uzgodnieniu z lekarzem.dostawała wcześniej,kiedyś jakieś leki,na co była chora?wit z gr b mozna podawac -regeneruja ,pomagaja w regeneracji watroby -
obecne szczepionki p/wściekliznę sa jednymi z najbezpieczniejszych szczepionek(wirusy zabite).fakt-zdarzają się reakcje poszczepienne ale to sie może zdazyć po kazdej szczepionce p/ch zaklażnym(generalnie reakcje na adoiuwant szczepionkowy).w Polsce wszystkie psy które skończyly 12 tydz.życia powinny zostać zaszczepione p.wściekliznie
-
ja ci mogę odnośnie puriny powiedzieć tylko,że jest dość droga
-
[B]bera[/B] nie wiem jak teraz,ale jeśli pies wymiotuje to nic doustnie nie powinnas podawać.cokolwiek podajesz drazni śluzówkę żółądka powodując wymioty.do weta i na kroplówki
-
moze ma ciaze urojona,jesli nie była sterylizowana oczywiscie.nie gromadzi zabawek?a może wystawia brzuch do głaskania? może po prostu starosc ja dopada
-
zakładam ze pies jest nie kastrowany.moze w okolicy zaczeły sie cieczki?
-
niestety nawet w wybitnych hodowlach mozna nabyc zwierzaka obciazonego chorobami genetycznymi kupionymi za duze pieniadze,a hodowca wypina sie zadkiem do nabywcy w momencie gdy choroba zostaje stwierdzona....przykre ale prawdziwe
-
akurat w "tę stronę" nie powinno byc problemu ;)
-
masz rację,najlepsze sa sprawdzone metody,dla twojego psiaka foresto ,dla moich fypryst dla kogos innego frontline(mimo ze ta sama subst,czynna różnica tkwi czasem w nośniku)
-
z dosc podobnym co lab charakterem do ludzi mogłabym polecic amstaffa-tez jak lab szczeka za siatka a ma "złote serce"do ludzi,czy dzieci nie słusznie oczerniane.potencjalnie sam wygląd wystarczyłby do odstraszenia(u mnie tak jest).ale...na pierwszego psa,no nie wiem....rasa dominująca. akurat ja mam pita(ale "prawie to samo) i jest to mój pierszy terier typu bull.poradziłam sobie z jego wychowaniem bez problemu(fakt-okres dojrzałosci socja;lizacji odbywal sie w mieście).tyle że ja akurat wszystkie moje psy prowadze "twardą reką"(wszystkie które mam psiaki to "rasy"dominujace) co do[B] labków[/B] jeśli bys sie decydował proponuje czarnego-wielu ludzi myli je z rottweilerami(serio!)
-
[B]weimar [/B]napisałes "pod skórę"-pod skóra jest tkanka podskórna ;) ja pewnie jak co roku dla pso-kotów kupie fypryst