Jump to content
Dogomania

Mehari

Members
 • Content Count

  38
 • Joined

 • Last visited

 1. Mehari

  Wsparcie po operacji wycięcia 1/3 jelita

  Wiesz co... ja pojechałam do znajomej lekarki naszej wetki, która nas wcześniej prowadziła i ona zrobiła wywiad, znała historię leczenia i wyniki badań wcześniejszych pooperacyjnych, zrobiła tylko wymaz z prostnicy. Było to badanie cytologiczne, czyli służące ocenie rodzaju komórek złuszczajacych się aktualnie w przewodzie pokarmowym; badanie to wymaga pewnej wiedzy cytologicznej ze strony lekarza wykonujacego; sprawdzano też kał Bruna na okoliczność występowania lamblii oraz rzęsistka bydlęcego i oczywiscie trzeba wykonać zwykłe badanie parazytologiczne. A jakie macie objawy? Dodam, że Bruno w ciągu 3 tygodni na diecie przytył już 3 kg !!
 2. Mehari

  Nieswoiste zapalenie jelit

  kroplówkę już dawno bym jej dała, choćby podskórną... przy biegunkach nie trudno się odwodnić... to niewielki krok to uszkodzenia nerek, skoro nie sika..
 3. Mehari

  Nieswoiste zapalenie jelit

  U nas było 5-6 wetów zaangażowanych w Bruna. Bruno miał pobierany wymaz z okrężnicy (było to badanie cytologiczne,czyli służace ocenie rodzaju komórek złuszczajacych się aktualnie w przewodzie pokarmowym;badanie to wymaga pewnej wiedzy cytologicznej ze strony lekarza wykonujacego;sprawdzałam też kał Bruna na okoliczność występowania lamblii oraz rzęsistka bydlęcego i oczywiscie trzeba wykonać zwykłe badanie parazytologiczne), ale pewno są i inne badania do tego celu. Może Twój pies ma zapalenie jelit, podobno zdiagnozować IBD jest ciężko, niestety. Sprawdźcie ten rzęsistek bydlęcy i ogólnie pasożyty też...
 4. Mehari

  Nieswoiste zapalenie jelit

  Nie wiem czy przeciwzapalne leki by zwalczyły pasożyty... niekoniecznie chyba. I nie zawsze przy robakach jest gorączka. Ale może się nie znam... To może czas zmienić weta, skoro ci nie wiedzą co robić dalej i nie potrafią zdiagnozować psa przez taki długi czas? A dostawała sterydy? Może to są skutki uboczne sterydów? Miała badania pod kątem zapalenia jelit w ogóle?
 5. Mehari

  Nieswoiste zapalenie jelit

  Toffina pisała o zastrzykach, ale fakt, jedzenia nie powinna psina dostawać przy wymiotach. Myślę, że RTG niewiele się tu zda, powinno się chyba zrobić wymaz z dupki i usg, skoro podejrzenie jest krwawienia. Może ona coś zjadła po prostu i uszkodziła sobie brzuszek?
 6. Mehari

  Pies po usunięciu śledziony

  Martyna, współczuję. Jednak nie martw się na zapas! Mój 9 letni pies przeszedł już trzy operacje, miał wycietą śledzionę i jelita i szereg komplikacji. Ze śledzioną czy bez - można żyć ;) Zrobisz badania histopatologiczne - koniecznie ! - i będziesz wiedziała co dalej robić. Jak już tu 3x pisała, to niekoniecznie może być nowotwór. Bruno nie miał nowotworu mimo, ze wszyscy myśleli - ba! byli pewni - że to rak. Próbki badano 3 razy (3 wycinki), na wszelki wypadek, ale zawsze odpowiedź taka sama (badaliśmy w laboratorium w Niemczech i w PL). Także - trzymam kciuki !
 7. Mehari

  Wsparcie po operacji wycięcia 1/3 jelita

  Tak, oczywiście, teraz już wiadomo jak próbować mu pomóc. Niestety po takim długim czasie i komplikacjach, nie należy oczekiwać cudów. Wierzę jednak, że coś się poprawi. W necie szukałam, ale nie znalazłam tylko kilka stronek. Szukam informacji od ludzi, którzy przechodzili przez to ze swoimi psami...
 8. Mehari

  Nieswoiste zapalenie jelit

  Mój pies ma IBD - czy możecie mi powiedzieć dokładnie jak zwalczaliście chorobę i jakie były jej objawy? My mamy gorszy problem pewnie, bo jestesmy też po operacjach i kompliakcjach, ale chciałabym podpytać co działalo w leczeniu IBD.
 9. Mehari

  Wsparcie po operacji wycięcia 1/3 jelita

  Rybna dieta nie pomogła nic a nic. W ogóle z Brunem jest taki problem, że wybrzydza. Po kilku dniach/porcjach nudzi mu sie karma. Zjada, jak zmieszam z łyżką puszki... Dostawał też Loperamid. Nie zadziałał. Bruno teraz jst bardzo smętny. Smutny i bez sił. Martwię się :( Chcemy spróbować leku o nazwie Debutir - czy ktoś coś słyszał o nim ?
 10. Mehari

  Pies po usunięciu śledziony

  Dokładnie - nasz też wyglądał na złośliwy. A nie był. Powinnaś szybko zdecydować się, żeby nie okazało się, że wyrzucili wycinki albo materiał do badania stracił "wartości" z powodu złego przechowania. My badaliśmy 2x w Niemczech (niewiele drożej, a szybciej i skuteczniej) i raz w PL.
 11. Mehari

  Anallergenic 8 kg

  Sprzedam bądź wymienię (na Orijen 6 ryb) karmę RC Anellergenic 8kg. Karma nierozpięczętowana. PILNIE
 12. Mehari

  Wsparcie po operacji wycięcia 1/3 jelita

  Wiem, miałam dawać indyka, tylko policz sobie ile to wychodzi, jak on je mięsa koło 600 gramów piersi dziennie.... Prawdopodobnie będziemy w ogóle przechodzić na jakąś karmę, bo inaczej pójdę z torbami na samym mięsie. Dobija mnie też fakt, że pozostałe moje zwierzęta chorują, co mnie tak zdołowało, że ja już nie mam siły by żyć... A Brunowi daję zioła przeciwbiegunkowe, jeśli nie zadziałają, to zmienię je pewnie na ten lek.
 13. Mehari

  Wsparcie po operacji wycięcia 1/3 jelita

  Beta, a powiedz dlaczego Czata miala biegunki ?
 14. Mehari

  Ile mięsa?

  Jestem spod Warszawy. Szukałam w necie psiego dietetyka, ale z marnym skutkiem, niestety.
 15. Mehari

  Ile mięsa?

  Dlaczego nie był uczciwy? Chciałam tylko wiedzieć, ile normalny, zdrowy pies powinien dostawać mięsa dziennie, jeśli się daje gotowane jedzenie. Na gastrologii mam swój wątek, owszem. Jestem w kontakcie z kilkoma wetami. Ale miałam wątpliwości co do ilości mięsa. Więc pytałam jakie są założenia przy zdrowym psie. Przepraszam, jeśli tak źle to odebrałaś...
×