-
Posts
10790 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
4
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by gryf80
-
powtarzam jak mantre-badałas qpkę?jeśli liże okolice odbytu to moze zatoki przyodbytowe sie przepełniły dodatkowo?
-
mieszaniec?
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
[quote name='evel']Dobra, zapytanko brzmi: czy jest jakaś rasa, która jest w rozmiarze M/L (optymalnie 15 - 20 kg - już nie maluch, ale jeszcze nie całkiem duży pies), jest [B]bardzo[/B] nastawiona na kontakt i pracę z człowiekiem, nie schizuje i nie przeżywa każdego nowego elementu w otoczeniu ani dziwnych rzeczy (wiem, socjal, ale sporo zależy od samej psychiki rasy, bo strachobździela nie szukamy teraz :evil_lol:), jest lekkiej budowy, skoczna, zwinna, poręczna i takie tam, która [U]nie jest[/U] borderem? :evil_lol: Aaaa, i NIE JEST kudłata, nie ma brody ani różnych innych dziwnych rzeczy? Raczej otwarta na ludzi i inne zwierzęta, chociaż nie musi kochać całego świata, wystarczy zdrowa tolerancja, która zostanie odpowiednio wzmocniona? ;) I nie drze ryja jak opętana przez szatana? :evil_lol: P.S. Czemu rozmnaża się bordery, o których wiadomo, że mają reakcje na strzał, histeryzują na burze itd.? Bo w niektórych rasach się na to bardzo zwraca uwagę a tutaj się "troszeczkę" zdziwiłam.[/QUOTE] [B]evel[/B] obycie z psami masz.to mogłabym ci albo proponawnego już staffika albo suke pit bulla,czy tez amstaffa.zakładam że psa szukasz dla siebie co do dalmatów-mieszkajac swego czasu w mieście i spotykajac sie z innymi"psiarzami"na spacerach pamiętam dlamatynke zawsze biegajaca w kagańcu-na pytanie czemu nosi pan własciciel odpowiedziała -dominujaca wobec suk.więc chyba coś w tym jest
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
wszystko przez długa zime,jeśli w tym roku bedzie podobnie to będzie"powtórka z rozgrywki"
-
maron czyli psu nadgarstek niejako wygina się/leci bardziej ku tyłowi tak?jeśli nie to podawanie tranu jest ryzykowne,nie znamy także poziomu wapnia.a może suplementowałaś ostanio lub cały czas(za wyjatkiem chondroprotektyków)jakims prep.mineralno wit.?
-
zastrzyk na odpornośc możesz zrobić-ale ważne żeby nie pomylic immunostymulatora z immunosupresorem(ewentualnie podaj nazwe zastrzyku).antybiotyk nie jest prep.na odpornosć ;).alergia moze wystąpić zawsze,ale nia wcale być nie musi w w/w[przypadku
-
wykładnia jest oczywiście regularne ważenie psa nie na"oko".co ze zdjęcia wynika wg mojej oceny-szczupły ale nie chudy.robione miała np.badanie stolca?czy krew?
-
no własnie.moje mają pess na opakowaniu było napisane-wodoodporne.tyle że mnie to i tak nie urządza bo nie pływaja.
-
no to moze rodzice beda z niem wychodzić częściej na spacery,oczywiście o ile moga.w sumie bezruch tez nie byłby wskazany....
-
no raczej internet nie pomoże,poniekad xx52 ma rację mozna zrobic posiew z wydzieliny po pewnym czasie po odstawieniu antybiotyku i zobaczyć czy cokolwiek wyrośnie.
-
myślę że może byc niezły-permetryna działa(chyba gdzies pisałam juz)działa bójczo i odstraszajaco,imidocloprid podobnie
-
co ja bym zrobiła-zrezygnowała z treningów przyrowerowych to raz,normalne spacery bez wyskakiwania do patyków,piłek i nagłych podskoków.utrzymac prep.wspomagajace na stawy,dorażnie p/bólowe gdy wstac nie moze(ale te leki u weta mysle że sporzedałby ci bez problemu,wage psa znasz)albo ma problemy z chodzeniem.łapy broń boze nie usztywniać. kleszcz nie ma związku(chyba że to borelioza,ale możse nie)
-
przypuszczam że wyniki wyszłyby dobrze.jeśli jesteś wstanie zapłacić za rchinoskopię to moze bykoby wart-byc moze nie jest to wcale zwykły katar a np.jakiś polip w nosie lub inny twor.co możesz podawać na pewno-beta glukan (np.bioimmunex)na odpornośc. albo jeśłi nie jest to dla ciebie upporczywe-dać sobie spokój .
-
arion sensitiv ale ten kupiony w lecznicy a nie w starej wersji premium(jest nowa linia)
-
też mi sie tak wydaje
-
myślę że [B]leepa[/B] ma racje,jeśli sa juz kołtuny to lepiej dla zwierza ogolic choćby na zero niz szrpać i podrasżniac skórę.z mojego doswiadczenia wynika,że nie wszystkie kołtuny(nie jakies mikro kołtuniki)da się rozczesac bez zadania -niestety -bólu psu
-
jeśli pies dużo pije lub dostaje kroplówki może waryo spróbowac zawsze można po np.tyg.zrobic kontrolne badanie krwi)biochem na kreatynine)
-
zmierz temp.rectalnie.jeśli apetyt dopisuje to powinno byc ok
-
czekamy na wyniki
-
dragosław odpisałam.mam nadzieję że pomogłam.bna pocieszebnie moge dodać że mój pit ma takie odczyny po inj. z rabisinu
-
generalnie preparaty zawierajace glukozamine i chondroityne powinno sie stosowac 2-3 m-ce.podajac za duża dawke nie zaszkodzisz.ja sama mojej wówczas "szczeniakowej"suce podawała dawke podwojną-na jedno klapiace ucho,zeby stało-ale mozna podawac 1-2 kulek/tabletek.a ile wazy twoja psinka,bo jeśli mniej niz 2 kg to jedna taka kulka powinna spokojnie wystarczyc
-
przedstawiciele handlowi prep.zawierających permetryne zachwalaja je twierdzac ze permetryna skutecznie takze odstrasza.do końca to ja nie wiem .szczerze powiedziawszy jak z tym jest. jest jeszcze w miare nowy na rynku preparat activyl ticplus z permetryna i indoksakarbem.podobno i zabija i odstrasza insekty,ale ta cena....
-
gdzies czytałam-chyba nawet w tym dziale-że daja skrzydła-ja osobiście sie obawiam własnie tych drzazg i wole skrzydelka kurczaków(oczywiscie pisze o surowiznie)
-
wasylek możesz oczywiscie jesli to coś da-"postraszyc"cukrzyca u psa i codziennym wykonywaniu inj z insuliny,a takze ty ze grubasy maja dosc wczesnie chore stawy oraz kregosłup i tzreba bedzie psa nosić,o chorym sercu i bardzo drogich lekach nasercowych nie wspomne bo poprzednicy wspominali
-
albo ex spot'a,w sumie tanio wychodzi.