Jump to content
Dogomania

Cajus JB

Members
  • Posts

    6347
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Cajus JB

  1. Zaznaczam sobie. Czaruś śliczny. Widzieć Go z bliska to sama przyjemność. Cudo pies. Doskonale sobie nie tylko radzi, ale i nie traci wiary w człowieka.
  2. [quote name='Monika z Katowic']Wszystkie szczeniaki uśpili? Dlaczego nie zostawili Jej chociaż jednego? :(:(:([/QUOTE] Nie ma warunków aby trzymać szczeniaki. Podejrzewam, że schronisko byłoby przepełnione. Dziś przywieziono psa. Opiekunowie Go oddali bo dzieci miały alergię. Notabene pies mieszkał w kojcu. Piękny mieszaniec o białych oczach. Dwulatek.
  3. [quote name='Monika z Katowic']Jestem u Soni. Udało się załatwić hotelik?[/QUOTE] Nie. Ale behawioryści dwaj uważają podobnie. To przede wszystkim efekt zmiany miejsca i ciąży. Nadal jestem za szukaniem hotelu, ale może gdzieś bliżej i niekoniecznie z behawiorystą, ale z kimś kto bedzie mógł Soni poświęcić czas.
  4. Znów mam tylko chwilę. Sonia trafiła do schronu w zaawansowanej ciąży. Urodziła kilka dni temu. Szczeniaki zostały uśpione. Stała się przez to wszystko bardzo drażliwa. Pokazuje zęby pracownikom. Próbowała ugryźć. Dlatego taka kwalifikacja. Dziś byliśmy u Niej. Dała się lekko pogłaskać. Ilon_n zaproponowała aby posadzić Ja w boksie z innym psem, aby nie siedziała sama.Zobaczymy. Behawioryści też podesłali mi podobne rady. Zobaczymy co będzie. Rozpiszę się porządnie w nocy.
  5. No to jestem. Doszły wpłaty od; AgusiaP - 10 zł wenia41 - 20 zł Wszystko opiszę w nocy bo teraz brak mi znów czasu. Ciężko było rozstać się z Dinem. Edit W drodze powrotnej ilon_n wypatrzyła mieszańca przy drodze. Koczował przy przydrożnym barze od pół roku. Oczywiście zabrał się z nami. Jest w schronie. Założymy Mu wątek. Piękny pies.
  6. Byliśmy u Bambo. Nie reaguje na imię. Jest bardzo podobny, ale są pewne różnice. Poprosiłem o więcej zdjęć.
  7. Czyli został mi do zapłacenia lipiec jeśli dobrze liczę.
  8. Na razie zaznaczam. Dziękuję TERESA za link.
  9. Nie mogę zatrzymać Dina. Bardzo bym chciał. Muszę myśleć rozsądnie. Dino znajdzie dobry dom. Proszę o pomoc dla Soni. [URL="http://www.dogomania.pl/threads/187646-IG%C3%85%C2%81A-18-lipca.-Czym-Sonia-zas%C3%85%C2%82u%C3%85%C2%BCy%C3%85%C2%82a?"]Igła 18 lipca. Pomocy.[/URL]
  10. Byłem dziś w schronisku. Psiaki są. Niestety Sonia urodziła w schronie. Stała mało przyjazna. Wisi nad Nią igła. Będzie uśpiona. Mam czas do 18 lipca. Chcę Ją wyciągnąć do takiego hotelu, w którym będzie można nad Nią popracować. Mówiąc krótko szukam hotelu, zbieram deklaracje. Opiszę wszystko w nocy dokładnie. Znam ją trochę i wiem, że może znaleźć dom. Schronisko nie da Jej takiej szansy.
  11. Dziś doszły wpłaty od: Lu_Gosiak - 20 zł ania760 - 25 zł al-ka 30 zł TERESA BORCZ - 50 zł Saphira - 100 zł Dino coraz bardziej przyzwyczaja się do mnie. Ciężko będzie się Nim rozstać.
  12. Nie wiem ile kosztuje pobyt u Arktyka dokładnie, ale widzę to tak: U Donka5 będzie odpchlenie i odrobaczenie. Do tego dojdą koszty hotelu. Transport do Torunia jest płatny po kosztach paliwa Za jedną stronę płaci Dino za drugą Szczotek. Niestety mieliśmy nieprzewidziane wydatki, dlatego transport jest płatny. W Toruniu zrobimy gruntowna wizytę weterynaryjną. Zobaczymy w jakiej kondycji jest Szczotek. Wet podejmie decyzję o szczepieniach i założymy książeczkę. Co Wy na to? Edit Trasa optymalna to 250 km w jedna stronę co daje orientacyjnie przy 36 zł za 100 km koszt 90 zł.
  13. Wybacz[B] ludwa[/B]. Zmęczenie daje znać o sobie. Teraz jest dobrze poprawione :lol:. Ciszę się, że wywołałem uśmiech na Twojej twarzy. Bardzo go nam wszystkim brakuje czasami.
  14. Tak [B]ludowa[/B] to Ty. Deklaracja doszła. Mój komputer nie wiem czemu wyświetla forum dogo w postaci zminiaturyzowanej. Literka ma u mnie wielkość 2-3 milimetrów. Dlatego taki błąd. Przepraszam. Pierwszy poprawiony.
  15. Dziś doszły wpłaty od paros - 40 zł marzenkap - 20 zł Radek - 10 zł Yana - 20 zł Dziś ustalę dokładny koszt transportu i umieszczę go w pierwszym. Dino dziękuje za deklaracje.
  16. Wczoraj inny wątek mnie pochłonął i nie zajrzałem. Na razie nie doszły nowe wpłaty. Chłopak nie bardzo lubi jak Mu się zakrapla oczy. Nieustannie się wierci. Sam mam z tym poważny problem. W dwie osoby jest dużo łatwiej. Dziś dostał tabletki na odrobaczenie. Do hoteliku u Donka5 jedziemy w piątek. Nie wiem czy zbierać na trasport osobno czy wykorzystać środki od Was? Według mnie mogą się przydać później. Zwracam się z prośbą o decyzję do darczyńców. Transport byłby po kosztach i jedzie ilon_n.
  17. Dziękuję za zaproszenie Estrella. Przeczytam. Finansowo niestety nie mogę pomóc.
  18. [quote name='oliwkag2003']"Ryzyko prokreacji jest ogromne. Co się stanie z tymi szczeniakami jeśli stanie się to poza kontrolą?" [B]Za każdym razem, jak będzie okazja, będziemy go dopuszczać. Pies też musi mieć coś z życia. Trzeba mu jakoś zrekompensować te bezpańskie rozpasanie. Kto zamawia szczeniaki? [/B] "Sam sposób decyzji. Bo się podoba, a nie z litości. A co będzie jak przestanie się podobać? Trafi na ulicę? Do śmietnika?" [B]Spakujemy do walizki i wyślemy kontrahentom w Chinach. Maja mnóstwo przepisów. [/B] "Ja swoje mam bo ratowałem Im życie, a nie dlatego , że były ładne czy brzydkie." To jest teraz trendy? "Nie jestem za zamknięciem wątku, gdyż dla mnie sytuacja psa jest niejasna." Pisz na priva to Ci powiem, bo dzieje się dużo jak widzisz. Kolejka suk. Jedna lepsza od drugiej. P.S. Upały Wam nie służą?[/QUOTE] Ratowanie życia zwierząt nie jest ani trendy, ani żadne inne. Ratuję tak jak wszyscy tutaj bo zwierzęta zasługują na to. Okaleczone, potrącone, pozostawione, oddane do schroniska, bite, czy wyzyskiwane przez [B]nieustanną prokreację[/B]. [B] Agata69. Czy umowa adopcyjna ma punkt o kastracji? Czy to odpowiedni dom dla Diesla? [/B]
  19. Dziękuję ilon_n za informację. Ciesze się, że Twoja kotka się odnalazła i ratujesz Ją mimo tak fatalnego stanu i ogromnych kosztów. Nie jestem za zamknięciem wątku, gdyż dla mnie sytuacja psa jest niejasna. Został adoptowany na podstawie umowy adopcyjnej? Jeśli tak czy jest tam punkt o kastracji? Diesel jak mniemam został znaleziony. Nikt raczej świadomie nie pozbywa się takiego psa. Można przypuszczać, że komuś uciekł. Już to raz zrobił w nowym domu. Dlaczego ma tego nie zrobić kolejny raz. Ryzyko prokreacji jest ogromne. Co się stanie z tymi szczeniakami jeśli stanie się to poza kontrolą? Sam sposób decyzji. Bo się podoba, a nie z litości. A co będzie jak przestanie się podobać? Trafi na ulicę? Do śmietnika? Ja swoje mam bo ratowałem Im życie, a nie dlatego , że były ładne czy brzydkie. A co się tyczy ilon_n to doskonale Ją znam i wiem, że pomaga od lat. Nie tylko wszelkim zwierzętom, ale i ludziom. Swojej suni szukała 37 dni w najgorsze mrozy. Odnalazła Ją i jeszcze uratowała wspaniałego mieszańca bernardyna i kaukaza. A pisanie na wątku o czymkolwiek innym jest nie na miejscu. Zaciemnia to wątek. Mi bardziej zależy na zwierzętach niż ludziach. Bo same się nie obronią przed ludzką niewiedzą i mylnymi poglądami.
  20. Przepraszam za nieobecność. Konto rozesłane. Doszły wpłaty od: reniax1 - 50 zł asiaczek - 30 zł aska7 - 15 zł jola_li - 30 zł viola005 - 25 zł Saphira jedzenie dla Dina jeszcze jest.
  21. Poinformuję pozostałe domki. Chociaż i tak nie wiem wszystkiego o nich. Wątek Kojaka solidnie kulał. Ja krótko po tym jak miałem się nim zająć straciłem dostęp do netu. Moje prośby na wizyty często pozostawały bez echa. Więcej załatwiłem przez telefon niż przez wątek. mam zaznaczone domki, które byłby zainteresowane innym jamnikiem.
  22. Dziękuję TERESA za zaproszenie. Mogę zadeklarować stałe 10 zł dla Szczotka. Teraz mam remont i ograniczony czas. Dołączę jednak Chłopaka do listy wysyłanych przeze mnie pw i w każdej wolnej chwili będę to robił. Nie czytałem wątku z braku czasu. Postaram się doczytać aby być na bieżąco. Edit Tereso. Link który mi wysłałaś nie działał.
  23. Dziękuję [B]paros[/B] za allegro dla Dina i przepraszam, że nie zdążyłem przygotować tekstu.
  24. Byliśmy dziś u weta na szczepieniu. Dino wsiadł do samochodu i podróżował bardzo ładnie. Nie pchał się na tylne siedzenia. W lecznicy zachowywał się bardzo grzecznie, przywitał się z innymi psami bez żadnej agresji. Wręcz jedna mała sunia jak na Niego fuknęła to odskoczył. Na spacerku wokół budynku obszczekał tylko pieska równego sobie z daleka, ale to po tym jak solidnie zaznaczył teren. O samej wizycie. Dino został zaszczepiony przeciw wściekliźnie. nie było problemów przy robieniu zastrzyku. Zakupiliśmy też tabletki na odrobaczenie i fiprex. Dino waży 34,5 kg. Temperatura 39 stopni. Według wetów spowodowana upałem i stresem. Jeśli chodzi jej mierzenie to niestety okazało się problematyczne. Dino nie bardzo sobie życzył. Pokazał mi zęby i to bardzo wymownie. Założenie kagańca rozwiązało problem. Osłuchowo dobrze. Oczy ma przekrwione. Trzy razy dziennie przez 7-10 dni będzie dostawał krople. Narośl okazała się mocno przerośniętym sutkiem. Najgorzej jest ze skórą. Jest zainfekowana i poraniona z braku pielęgnacji. Nie jest to coś poważnego i podobno dwie porządne kąpiele powinny rozwiązać problem. Zapytaliśmy jakim mixem może być Dino. Padła odpowiedź: berneńczyka i ONka. Dino naprawdę wspaniale się prezentuje i inni oczekujący w lecznicy mimo tak fatalnego wyglądu sierści byli Nim zachwyceni. Dino [IMG]http://img249.imageshack.us/img249/6913/d21w.jpg[/IMG] Opis wizyty [IMG]http://img710.imageshack.us/img710/9596/r22u.jpg[/IMG] [IMG]http://img294.imageshack.us/img294/3268/37104204.jpg[/IMG] Paragon za krople do oczu [IMG]http://img215.imageshack.us/img215/5848/34078797.jpg[/IMG] Dino ma już książeczkę. Dzięki ilon_n za transport. Wydatki: Wizyta 98,00 zł Krople do oczu 8,37 zł
  25. Dziękuję bardzo za kolejne deklaracje i wpłaty. Dziś doszły elmira - 5 zł stała malicja - 10 zł WiosnaA - 20 zł ranias - 20 zł stała 5 zł za 4 miesiące lidowa - 15 zł stała W. K. - 20 zł poproszę o nick na pw wujek & ciocia - 30 zł
×
×
  • Create New...