Jump to content
Dogomania

Cajus JB

Members
  • Posts

    6347
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Cajus JB

  1. [COLOR=Silver]Przez półtora miesiąca się nikt taki nie znalazł? Schronisko jest w budowie. Dla nich każdy grosz jest ważny.[/COLOR] [COLOR=Silver] Poczekam na rozmowę [/COLOR] [COLOR=Silver][B]marysia55[/B]. [COLOR=Black]Edit Nie widziałem poprzednich postów. Czekam na rezultat rozmowy. [/COLOR][/COLOR]
  2. Myślę, że to jedyne i idealne rozwiązanie. Trzymam kciuki.
  3. Dzięki za wyjaśnienia [B]asiuniap[/B]. Rozumiem, że teraz już wszystko wiadomo. Jak azyl zapatruje się na adopcję Rudzika? Czy w ramach dogo można przeprowadzić wizytę przedadopcyjną? Jak wygląda sprawa transportu? Azyl da radę czy szukamy jakby coś pomocy?
  4. Link z pierwszego nie wchodzi. [URL]http://www.schroniskohajnowka.fc.pl/[/URL] Edit Rozumiem, że Kaskaderka nie ma wątku? Transport przy takiej ilości propozycji na pewno uda się zorganizować. Trzeba więc zebrać fundusze na niego. Może warto założyć wątek adopcyjny po rozmowie ze schroniskiem?
  5. Nie wiem jak teraz, ale pamiętajcie aby nie było za dużego tłumu przy Jurandzie.
  6. [B]papatkiole[/B] jest sprawdzony i pewny. Jest zalogowany. [B]marysia[/B] zapytaj. Jak coś będziemy zbierać. Kaskaderka za długo czeka. O [B]SzczepoN[/B] chyba słyszałem. [B]pati-c[/B] wiadomo.
  7. Też jestem. Wrzucam w nk.
  8. Umieściłem Go u siebie na nk. [url]http://nk.pl/profile/25776426/gallery/album/24/899[/url] Są jakieś wieści?
  9. Wrzuciłem na nk wraz z allegro [url]http://nk.pl/profile/25776426/gallery/album/15/898[/url]
  10. Na nk dostałem link z allegro. Jak zobaczyłem kto wystawia to jestem. Na razie tylko trzy, ale umieszczę u siebie na nk i będę Myszkę polecał. Edit [url]http://nk.pl/profile/25776426/gallery/album/15/897[/url]
  11. A ja będę szukał kogoś do wizyty i może będą jakieś informacje z Azylu.
  12. [quote name='olciamiel']26 km na południe od Zielonej Góry.[/QUOTE] Dzięki za pomoc. [quote name='olciamiel']oby smutny dotychczas wątek Rudzika zmienił się na moje opowieści o nim[/QUOTE] Oby tak było.
  13. Nie mogę umiejscowić Twojej miejscowości na mapie. Możesz mi pomóc? Koło jakiego większego miasta mieszkasz?
  14. [quote name='olciamiel']Punkt 19 zrozumiałam początkowo w sensie smyczy a nie wychodzenia na zewnątrz stąd inna odpowiedź.[/QUOTE] Nie ma problemu. Dlatego poprosiłem o sprostowanie. Wszystko ok.
  15. No to trzeba szukać kogoś do wizyty i dowiedzieć się jak to widzi Azyl.
  16. [quote name='Gonia13']Oj wujek;) ale "maglujesz" p.Olę :)[/QUOTE] Wszystko według zasad. Nie pozwolę aby Rudzik stracił taką szansę. Wiesz doskonale jak bardzo nam na Nim zależy. Aby miał swojego człowieka. Swoje miejsce na świecie. [quote name='olciamiel'] 19. Czy pies będzie miał możliwość wychodzenia na zewnątrz bez opieki? Tak [/QUOTE] Tutaj czytam to inaczej. Czy pies będzie mógł opuścić sam teren posesji. Np brama wjazdowa jest cały czas otwarta. Możesz to olciamiel skorygować?
  17. Odeślij komuś z Azylu lub umieść też tutaj. Da to nam pogląd na Twój stosunek do zwierząt i trochę Ciebie poznamy. Jeśli będą jakieś niejasności lub problemy forum zawsze jest wstanie pomóc. Ankietę wysłałem.
  18. W takim razie poszukamy kogoś do wizyty. To przykładowa ankieta. Mogą ją wysłać Tobie na maila i spokojnie ją sobie wypełnisz. Co Ty na to? [FONT=ComicSansMS]ANKIETA PRZEDADOPCYJNA (PIES)[/FONT] [FONT=ComicSansMS]Bardzo prosimy o wyczerpujące odpowiedzi na zawarte w ankiecie pytania, co[/FONT] [FONT=ComicSansMS]pozwoli nam lepiej Państwa poznać. Odpowiedzi typu „tak” lub „nie” mówią nam[/FONT] [FONT=ComicSansMS]bardzo niewiele i utrudniają podjęcie decyzji o adopcji.[/FONT] [FONT=ComicSansMS][/FONT] [FONT=ComicSansMS]1. Czy mieszkacie Państwo w domu czy w mieszkaniu (dom jednorodzinny, kamienica,[/FONT] [FONT=ComicSansMS]blok)?[/FONT] [FONT=ComicSansMS][/FONT] [FONT=ComicSansMS]2. Czy pies będzie mieszkał z Państwem czy na zewnątrz?[/FONT] [FONT=ComicSansMS][/FONT] [FONT=ComicSansMS]3. Jeśli mają Państwo ogród, czy zamierzają Państwo wyprowadzać psa poza teren?[/FONT] [FONT=ComicSansMS][/FONT] [FONT=ComicSansMS]4. Jak często i na jak długo pies będzie chodził na spacery? (wszystkim nam brakuje[/FONT] [FONT=ComicSansMS]czasu, więc prosimy o realne i zgodne z Państwa możliwościami prognozy).[/FONT] [FONT=ComicSansMS][/FONT] [FONT=ComicSansMS]5. Czy obecnie w Państwa domu mieszkają jakieś zwierzęta, jeśli tak to jakie?[/FONT] [FONT=ComicSansMS][/FONT] [FONT=ComicSansMS]6. Czy w Państwa rodzinie były wcześniej zwierzęta i jakie były ich losy?[/FONT] [FONT=ComicSansMS](prosimy krótko opisać ich historię oraz powiedzieć czemu już ich z Państwem nie[/FONT] [FONT=ComicSansMS]ma).[/FONT] [FONT=ComicSansMS][/FONT] [FONT=ComicSansMS]7. W jakim wieku są dzieci (jeśli są)?[/FONT] [FONT=ComicSansMS][/FONT] [FONT=ComicSansMS]8. Czy zgodzą się Państwo na krótką wizytę przedadopcyjną jednego z naszych[/FONT] [FONT=ComicSansMS]wolontariuszy w Państwa domu?[/FONT] [FONT=ComicSansMS][/FONT] [FONT=ComicSansMS]9. Z kogo składa się Państwa rodzina? Czy wszyscy członkowie rodziny akceptują[/FONT] [FONT=ComicSansMS]fakt adopcji psa i godzą się na nowego domownika?[/FONT] [FONT=ComicSansMS][/FONT] [FONT=ComicSansMS]10. Co się będzie działo z psem w czasie Państwa wyjazdów, wakacji, itp.?[/FONT] [FONT=ComicSansMS][/FONT] [FONT=ComicSansMS]11. Pies może żyć kilkanaście lat. Czy przewidziane jest miejsce dla psa w życiu[/FONT] [FONT=ComicSansMS]Państwa rodziny na tak długo?[/FONT] [FONT=ComicSansMS][/FONT] [FONT=ComicSansMS]12. Czy w Państwa domu są osoby z alergią na sierść lub ślinę psa?[/FONT] [FONT=ComicSansMS][/FONT] [FONT=ComicSansMS]13. Psy porzucone są często po przejściach, mogą odczuwać lęk, w nowym[/FONT] [FONT=ComicSansMS]miejscu być zestresowane nawet przez dłuższy czas, mogą nie wiedzieć, że[/FONT] [FONT=ComicSansMS]załatwia się na dworze, posiusiać się nie tam, gdzie trzeba, mogą coś zniszczyć itd.[/FONT] [FONT=ComicSansMS]Czy jesteście Państwo gotowi to znieść?[/FONT] [FONT=ComicSansMS][/FONT] [FONT=ComicSansMS]14. Psy chorują - tak jak ludzie - i leczenie czasem jest kosztowne. Czy jesteście[/FONT] [FONT=ComicSansMS]Państwo na to przygotowani?[/FONT] [FONT=ComicSansMS]Posiadanie psa wiąże się także z koniecznością szczepień, odrobaczeń, profilaktyki[/FONT] [FONT=ComicSansMS]przeciwkleszczowej, itp. Czy jesteście Państwo gotowi ponosić te wydatki?[/FONT] [FONT=ComicSansMS][/FONT] [FONT=ComicSansMS]15. Czy planują Państwo wydatki związane z zakupem akcesoriów dla psa (co[/FONT] [FONT=ComicSansMS]zamierzają Państwo kupić/co Państwo już mają w domu)?[/FONT] [FONT=ComicSansMS][/FONT] [FONT=ComicSansMS]16. Jaki jest Państwa stosunek do kastracji/sterylizacji zwierząt? Psy wydawane z[/FONT] [FONT=ComicSansMS]fundacji są wysterylizowane/wykastrowane, a w wypadku szczeniąt lub w przypadku[/FONT] [FONT=ComicSansMS]braku możliwości wykonania zabiegu podczas pobytu psa w Fundacji, nowi właściciele[/FONT] [FONT=ComicSansMS]podpisują zobowiązanie do wykonania tego zabiegu w określonym terminie. Jest to[/FONT] [FONT=ComicSansMS]później skrupulatnie sprawdzane.[/FONT] [FONT=ComicSansMS][/FONT] [FONT=ComicSansMS]17. Czy jesteście Państwo gotowi podpisać umowę adopcyjną, w której ważnym[/FONT] [FONT=ComicSansMS]punktem będzie deklaracja, że pies NIGDY nie trafi na ulicę ani do schroniska, a w[/FONT] [FONT=ComicSansMS]razie, gdybyście Państwo nie mogli go zatrzymać, oddacie go wyłącznie[/FONT] [FONT=ComicSansMS]przedstawicielowi wolontariatu?[/FONT] [FONT=ComicSansMS][/FONT] [FONT=ComicSansMS]18. Czym („czym” a nie „czy”) zamierzacie Państwo żywić psa? Czy będzie to sucha[/FONT] [FONT=ComicSansMS]karma, puszki, jedzenie gotowane (z czego będzie się składać)? Jaką kwotę możecie[/FONT] [FONT=ComicSansMS]Państwo przeznaczyć miesięcznie na jedzenie dla psa?[/FONT] [FONT=ComicSansMS][/FONT] [FONT=ComicSansMS]19. Czy pies będzie miał możliwość wychodzenia na zewnątrz bez opieki?[/FONT] [FONT=ComicSansMS][/FONT] [FONT=ComicSansMS]20. Czy zgodzą się Państwo na wizytę przedstawiciela wolontariatu w Państwa[/FONT] [FONT=ComicSansMS]domu po adopcji (to także punkt umowy)?[/FONT] [FONT=ComicSansMS][/FONT] [FONT=ComicSansMS]21. Ile czasu pies będzie spędzał w domu sam?[/FONT] [FONT=ComicSansMS][/FONT] [FONT=ComicSansMS]22. Czemu akurat teraz zdecydowali się Państwo na adopcję psa?[/FONT] [FONT=ComicSansMS][/FONT]
  19. O to bym się nie martwił. jestem pewny, że forum da radę to zorganizować. Nie raz już tak bywało. Rozmawiał ktoś z Tobą w sprawie wizyty przedadopcyjnej? Zgodzisz się wypełnić ankietę przedadopcyjną? [B]koosiek[/B] i [B]siekowa[/B] dowiecie się w czym jest problem?
  20. olciamiel na ile jesteś zdecydowana na adopcję Rudzika?
  21. [B]olciamiel[/B] witaj na dogo. W wirtualnym świecie gdzie pomoc zwierzętom i chęć dążenia do tego powinna być na pierwszym miejscu. Jeśli poznasz forum zrozumiesz, że nie zawsze tak jest. Nie zrażaj się tym. Przepraszam[B] Gonia13[/B], że wczoraj nie zajrzałem na nk. Dostałem u siebie w galerii wpis pod zdjęciem adopcyjnym w stylu: Kocham zwierzęta, ale chyba zablokuję profil bo za dużo płaczę. Powiem Wam uczciwie. Ścięło mnie na 24 godziny. Ale nie o tym chcę pisać. [B] Gonia13 [/B]od poczatku stara się by Rudzik znalazł dom. Jako jedyna nigdy nie straciła wiary, że się uda. Ta szansa właśnie się pojawiła. I co się dzieje. Pada propozycja by ewentualny dom pomógł w ogłaszaniu Rudzika. [COLOR=silver]Na marginesie [B]olociamiel[/B] nie wolno ujawniać treści prywatnych wiadomości przesyłanych na forum. Ta była spoza niego.[/COLOR] To chyba coś jest nie tak. I to bardzo nie tak. Chyba wszyscy chcemy aby psy znajdowały domy. Rudzik czeka na niego bardzo długo i ma naprawdę sporo ogłoszeń. Obudźmy się. Jest szansa na adopcję. Edit Już dawno zacząłem pisać tą wiadomość, ale padł mi net. Kto ma ankietę przedadopcyjną i może ją wysłać [B]olciamiel[/B] do wypełnienia? Czy możemy pomóc w transporcie? Czy[B] olciamiel [/B]będziesz potrzebować jakieś innej pomocy? Kto ma kontakt z Azylem i dlaczego taka odpowiedź? Umieściłem informację o sytuacji na nk. Dopiero jutro po północy mój net zacznie kręcić z normalną szybkością i będę mógł coś pomóc.
  22. Doszły wpłaty: agata51 - 20 zł ( 02.08 ) (10 zł deklaracji i 10 zł na transport ) marzenkap - 20 zł ( 04.08 ) viola005 - 25 zł ( 05.08 ) agrabcia - 10 zł ( 09.08 ) Cajus JB - 10 zł ( 10.08 ) agata51 - 10 zł ( 18.08 ) ania760 - 25 zł ( 24.08 ) AgusiaP - 10 zł ( 25.08 ) ludwa - 15 zł ( 30.08 ) jola_li - 30 zł ( 01.09 ) ( na transport ) [COLOR=Red]Razem doszło 165 zł [/COLOR] Wydatki Opłata za hotelik 420 zł ( 21.08 ) Za szczepienia 35 zł ( 21.08 ) [COLOR=Red]Razem wydatki 455 zł[/COLOR] Miałem kiepski okres i mogłem kogoś pominąć. Jak coś to pisać.
  23. [COLOR=Red]Na koncie było -59 zł[/COLOR] Doszły wpłaty: Ewa&Duffel - 10 zł ( 24.08 ) Secia - 20 zł ( 30.08 ) kama210 - 20 zł ( 30.08 ) za VIII i IX 2010 moni12 - 15 zł (30.08 ) Razem doszło 65 zł [COLOR=Red]Na koncie Amorka 6 zł[/COLOR] Odejmuję deklarację ilon_n 20 zł od transportu. [COLOR=Red]Do zapłacenia za transport pozostaje 60 zł [COLOR=Black] Jesteśmy do tyłu 54 zł i mamy do zapłacenia 04.09 112 zł dla Amorka na DT [/COLOR][/COLOR]
  24. Witaj Trevorku. To Twój miesiąc. Za dwa tygodnie minie rok odkąd poznaliśmy Twoją historię. Za niecałe trzy minie rok od Twojego odejścia. Twoja walka z bólem i cierpieniem, z ludzkim okrucieństwem, bezdusznością i brakiem poszanowania dla życia jest w nas ciągle żywa. Nie ma drugiej takiej psiej historii. Dzień i noc ktoś przy Tobie czuwał. Tam na miejscu i tu na wątku. Ani przez chwilę nie byłeś sam. Pokazałeś jak jeden pies potrafi zjednoczyć wielu ludzi we wspólnym wysiłku ratowania życia. Życia psa. Najwierniejszego przyjaciela człowieka. To ludzie skazali Ciebie na tak okrutny los. Pokazałeś nam Trevorze jak bezduszny potrafi być nasz gatunek. I boli podwójnie, że spotkało to Ciebie tam gdzie powinno się Tobie pomagać. To też ludzie Ciebie ratowali. Ludzie o Wielkich Sercach. Dla których liczyłeś się tylko Ty. Owi wspaniali ludzie nadal tu są i każdego dnia walczą o Twoich braci i siostry. Codziennie starają się by uratować kolejne niewinne życie. Tobie się nie udało. Odszedłeś. Biegasz razem z innymi po zielonych łąkach. Wolny, dumny i wspaniały. Chcę Tobie powiedzieć, że jesteśmy tu i będziemy. Dla Ciebie. Dla Wszystkich Innych. [COLOR=Silver]Przyjdę do Ciebie Trevorku w Twoim dniu.[/COLOR]
×
×
  • Create New...