-
Posts
2181 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Kika9004
-
BATMAN - ok. 3 letnia mieszanka Bullterriera z Amstaffem
Kika9004 replied to Karolcia_ko5's topic in Już w nowym domu
Co u pieska słychać?? :) -
[IMG]http://www.kupaniegryzie.pl/images/bannery/baner1.jpg[/IMG] [IMG]http://www.kupaniegryzie.pl/images/bannery/baner3.gif[/IMG] [IMG]http://www.kupaniegryzie.pl/images/bannery/baner4.jpg[/IMG] [IMG]http://www.kupaniegryzie.pl/images/bannery/baner5.jpg[/IMG] [IMG]http://www.kupaniegryzie.pl/images/bannery/baner6.jpg[/IMG] [url]http://www.kupaniegryzie.pl/naszebannery.html[/url] Można wstawiać :)
-
projekt hotelu- pytania czysto techniczne
Kika9004 replied to iskra_wroc's topic in Podróże i wypoczynek
Podaj link do postu!! -
Ale halti też karci w ten sam sposób. Pies wyrywa się i jego pysk zostaje "przekierowany" w bok co uniemożliwia ciągnięcie. Pies staje i zaczyna iść obok właściciela wiedząc, że gdy smycz napręży się znów trafi na problem. W ten sam sposób dobrze używana kolczatka: pies ciągnie, kolczatka wbija się w szyję, pies staje, wie że jak smycz napręży się zostanie ukarany ... czy to nie o to chodzi??
-
Ja jakoś bałabym się używać kolczatki ze strachu że mogę skrzywdzić psa nieumiejętnie używając jej. Ale fakt: [B]HALTI NIE ODUCZA PSA CIĄGNIĘCIA NA SMYCZY![/B] Gdy spacerujemy z moim psiurem na zwykłej smyczy, bez halti to ciągnie niemiłosiernie :shake:
-
Zgadzam się z [B]KaRa_[/B] powinni to puszczać w telewizji. Film piękny i powinno się takich tworzyć więcej i przekazywać ludziom, by widzieli co się dzieje ... Może macie więcej filmików tego typu??
-
[quote name='figaja']Halter czyli obrożę uzdową poleciła mi pewna trenerka na obozie szkoleniowym. Wydawało mi się, że to świetny, humanitarny sposób, aby psa nauczyć poprawnego chodzenia na smyczy. Nie od razu zdałam sobie sprawę, że ten ,,humanitarny'' sposób jest tylko pozornie humanitarny. Prawdę mówiąc, ktoś na forum owczarka belgijskiego zasiał wątpiwośc w mojej głowie. Halti to bardzo brutalny sposób wymuszania posłuszeństwa przy chodzeniu. Zakładając halti, karze się psa cały czas, kolczatka sprawia dyskomfort tylko wtedy, gdy ją się pociągnie. Moje zdanie na temat kolczatki wypowiedziałam w temacie ,,Kolczatka - za i przeciw'' lub tak jakoś brzmiącym. Wybrać kolczatkę i stosować ją poprawnie pomogli mi trenerzy. Oczywiście halti nie może zastepować kagańca. Po za tym z halti pies może się bardzo łatwo wyplątać w sytuacji najbardziej nieodpowiedniej np. przy jezdni. Potrzebne jest dodatkowe zabezpieczenie.[/quote] Jeśli chodzi o to co lepsze: halti, czy kolczatka. Za obydwoma sposobami kryją się za i przeciw. Osobiście używam halti, tylko nie tego zaciskowego, bo nie jest najlepsze dla mojego wrażliwego psa. Na początku oczywiście były problemy: ciąganie nosem po ziemi, próby zdjęcia sobie halti łapą. Szybko jednak moja psinka przyzwycziła się do tego i wie, że jak ma halti na pysku to nie wolno ciągnąć. Czasami owszem, zapomni się, jak każdy pies, ale od razu ciągnięcie odwraca jej łeb i uniemożliwia ciągnięcie. A jeśli chodzi o te wyplątanie się w niebezpiecznym miejscu, to mój pies już nie próbuje się wyplątać, choć ma ciut za duży halti i mógłby zrobić to z łatwością. A pozatym nawet jesli się nawet wyplącze to w halti jest pasek, który automatycznie przejmie role obroży, więc zagrożenia nie ma!! O, takie moje zdanie :p
-
Jak założyć stowarzyszenie dla zwierząt??
Kika9004 replied to Kika9004's topic in Fundacje i stowarzyszenia
[quote name='tabaluga1']Może to Ci pomoże: JAK ZAŁOŻYĆ STOWARZYSZENIE? Dzięki!! Już wchodzę i czytam :multi: -
Jak założyć stowarzyszenie dla zwierząt??
Kika9004 replied to Kika9004's topic in Fundacje i stowarzyszenia
[quote name='marta23t']a jesteś pełnoletnia?? większość spraw formalnych załatwisz tylko po okazaniu dowodu osobistego:oops:[/quote] Właśnie tu jest największy problem (trochę do pełnoletności mi brakuje:eviltong:), ale wykorzystałabym do mojego niecnego planu siostrę ^^ -
Prenumerata zamówiona !! :multi: a i prezent też mi się bardzo podoba :multi:
-
Co myślicie o prenumeracie w najnowszym MP? Chodzi o tą 18 miesięcy za 72 zł + prezenty: profesjonalny dysk frisbee, płyta DVD z kursem frisbee "Krok po kroku" oraz kwartalnik "Dog&Sport" ?????
-
[quote name='akira'] Ostatnio padła na mojego psa 700 zł i nawet nie marudziła mi :diabloti:[/quote] Gratuluję rodziców :lol: U mnie tak dobrze, by nie przeszło :placz: Do [B]robercino[/B] : o tym, że bierzesz psa na studia to niestety jeszcze za wcześnie ci myśleć. Ja też mam takie marzenie, jednak pewnie nie do spełnienia. Moja kundlica (mix bernardyna) na pewno nie czuła by się dobrze w małym mieszkanku (na większe na pewno nie będzie mie stać) itd. A Ty też dokładnie nie wiesz, gdzie będziesz mieszkać i czy wolno będzie Ci trzymać psa :lol: Nie chce zniechęcać do marzeń itd, ale trochę racjonalizmy zawsze się przydaje :lol: Pozdrawiam i gratuluję poważnej rozmowy z mamą :multi: Ech mi takich często brakuje w domciu :-(
-
U mnie jest podobna sytuacja, ale nie do końca identyczna :lol: Ja kupuje psu smycze, haltie, robię zabawki, robię WSZYSTKO przy psach sama, ale jeśli chodzi o weta to oczywiście mama nie żałuje tu pieniędzy i kiedy trzeba było natychmiast zamieść psa do weta to od razu w samochód mimo że mama zmęczona po pracy :lol: niestety po wizycie ja musiałam sprzątać samochód bo nasza Bary. strasznie linieje :shake:
-
Ja wysłałam przed chwilą może się uda:p :eviltong:
-
Dzięki :lol:
-
[url=http://www.allegro.pl/item715650759_as_kupozbieracz_czysty_ogrod_czytaj_opinie.html]!AS KUPOZBIERACZ - CZYSTY OGRÓD - czytaj opinie! (715650759) - Aukcje internetowe Allegro[/url] [url=http://www.allegro.pl/item715543847_wybieracz_psich_odchodow_kupozbieracz_najtaniej.html]WYBIERACZ PSICH ODCHODÓW KUPOZBIERACZ #NAJTANIEJ# (715543847) - Aukcje internetowe Allegro[/url] [url=http://www.allegro.pl/item714521871_kupozbieracz_ferplast_nippy_zbieracz_odchodow_24t.html]Kupozbieracz Ferplast Nippy zbieracz odchodów 24T (714521871) - Aukcje internetowe Allegro[/url] KTÓRY NAJLEPSZY??
-
Jest to sucha karma niezbyt dobrej jakości, ale to się zmieni :lol:. A jaki olej można podawać? Taki zwykły kuchenny???:crazyeye:
-
Koopomaniacy, do dzieła! Odpowiedzcie mi na pytanie: [url]http://www.dogomania.pl/forum/f31/jaka-koopka-byc-powinna-144360/#post12804992[/url]
-
Jeszcze jedno: Pierwsze co pomyślałam widząc koopkę w taki "suchym" stanie pomyślałam że to odwodnienie, ale pies ma cały czas dostęp do wody. (a pije strasznie dużo)
-
No więc tak. Trzeba odpowiedzieć na pytanie: Jaka koopka być powinna?. Chodzi o qpkę zdrowego, wypielęgnowanego, karmionego odpowiednią karmą psa! Moja kopa była dziś... Wróć! Nie moja, tylko mojego psa. Mam kundla mix bernardyna (żołądek bernardyni chyba bo strasznie wrażliwy). No więc kopa mojego psa była dzisiaj strasznie sucha, taki żwir troszkę (w środku oczywiście). Kolor w środeczku jasno brązowy, a na zewnątrz ciemnobrązowy. Często moja psina miewała biegunki, ale to chyba od robaczków. Jednakże rzadkie koopki były także po odrobaczeniu. Mam się czym martwić? Jeśli chodzi o zmnianę karmy, to TAK, zmnienię karmę jak przedyskutuję to z mamą, choć tym razem moja kaska pójdzie. ( przysięgam, aż mi się niedobrze zrobiło jak pisałam ten tekst :shake: ) JAKA KOOPKA BYĆ POWINNA?? NO WIĘC POMOCY!! ODPOWIEDZMY RAZEM NA POWYŻSZE PYTANIE !!
-
Na początku wątku ktoś napisał, że jak karmi psa to jeden psi kubek, a druga osoba, że jeden psi kubek rano, a drugi wieczorem. Co to za psi kubek? Miarka jakaś?? Jeśli tak, to gdzie takie coś można dostać???
-
Akcja kastracja - Przyjaciele Czterech Łap
Kika9004 replied to Justyna Klimek's topic in Sterylizacje
Mam pytanie, czy w związku z tą akcją można wnosić do fundacji o dofinansowania na sterylkę wiejskich psiaków?? -
[quote name='Bonsai']A ja uważam, że mówienie, że brakuje koszy na psie odchody to po prostu kolejna wymówka dla tych, którzy nie chcą sprzątać po swoim psie. To juz nie mój problem co się dzieje z odchodami mojego psa, gdy wrzucę je do najbliższego kosza - niech się tym przejmuje miasto. Ja sobie tym głowy nie zaprzątam. Poza tym jak wygląda większość koszy na psie odchody? Tak samo jak zwykły kosz, tylko są obarczone napisem "Kosz na psie odchody" itp. Naprawdę nieliczne mają klapę.[/quote] Ależ ja bardzo chętnie posprzątam po swoim psie, naprawdę! :lol: Właśnie szukam gdzie mogłabym kupić torebki i sprzęt do zbierania, bo chcę kupić jakiś bardziej odpowiedniejszy, a nie jakiś bubel, dlatego zaczęłam pisać na tym wątku. Ze swoim psem to chodzimy na spacery na wieś. Psy biegają gdzieś z kilometr przede mną, więc nawet nie wiedziałabym gdzie się załatwiły. Pozatym na wsi nie ma potrzeby sprzątania po psach, gdyż na spacerach to ostatnio zauważyłam, że tylko ja wychodzę. Kupić takie sprzęty potrzebuje bo pracuje w charakterze dogsittera i w mieście poczuwam się do obowiązku posprzątania po moim milusińskim. Także chcę za rok wyjechać z moją Baryłką, więc taki sprzęt też potrzebny będzie i warto go wcześniej przetestować :lol: Pozdrawiam
-
Dałam pieska na [url=http://www.moja-ostroleka.pl]Moja Ostrołęka - Lepsza strona miasta Ostrołęki[/url] - podałam Twój email więc pewnie przyjdzie ci powiadomienie :lol:
-
Jak tam piesek?? Jeszcze u Ciebie??