-
Posts
2181 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Kika9004
-
Jak założyć stowarzyszenie dla zwierząt??
Kika9004 replied to Kika9004's topic in Fundacje i stowarzyszenia
Hmm może na początek pomyślę o czymś mniejszym. Jakiś klub uczniowski tego typu? Jeśli by się udało to czemu nie do sądu? :lol: -
No właśnie z tym największy problem. Pozwolę dobie zacytować D. Sumińską: - "Nawet jeśli opiekun czworonoga zaopatrzy się w sprzęt do sprzątania, to przecież tego, co zebrał , do kieszeni nie schowa. Ma wrzucić do kosza na śmieci? Tylko tego brakuje. Psie odchody zawinięte w foliową torebkę, podgrzane promieniami wiosennego słoneczka? Chyba lepiej, że zostaną na trawniku..."
-
Witam. Nie wiem czy taki wątek już powstał, ale szukałam i nic nie znalazłam. Może źle szukałam, ale dla mnie to bardzo ważne i mam nadzieję że zdołacie mi pomóc. Chodzi o to, że moim marzeniem jest założenie w moim mieście Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt. Nie musi to być jakieś wielkie, prestiżowe. Chodzi o niewielkie zgrupowanie osób które chcą pomagać zwierzętom. Pewnie powiecie, żebym zrobiła coś w stylu kółka zainteresowań. Dobrze, ale z doświadczenia wiem, że wtedy nikt nie będzie się z nami liczył, a jeśli chcę coś zmienić to potrzebny jakiś status. Chciałabym działać jedynie na terenie miasta i okolic, ale na pewno nie odmówiła bym pomocy jeśli trzeba by było gdzieś dojechać. Chciałabym informować o akcjach, przeprowadzać takowe w moim mieście, zorganizować (może po dotacjach z Urzędu Miasta) możliwość wywieszenia bilbordu informujący np. o potrzebie zbieraniu kup po swoich psiakach, czy o potrzebnej sterylizacji, organizować wyjazdy wolontariuszy do pobliskiego schroniska, organizować zbiórki dla tych schroniskowych psiaków, itd. Mam wiele pomysłów i werwy by je wcielić w życie. Potrzeba mi jednak dania szansy na zorganizowanie takiej grupy. Niestety, jestem zielona z przepisów i tak dalej. Co takie Stowarzyszenie musiałoby spełniać. W ogóle co musiałabym najpierw zrobić by moje plany wcielić w życie. Jeśli nie napisałam tu czegoś ważnego to pytajcie. Odpowiem na pewno bo zamierzam tu często zaglądać. Proszę, posłużcie mi radą.
-
Jeśli chodzi o środek odrobaczający to dostaję od veta, a jego kompetencji co do leczenia zwierząt nie podważam :lol:
-
Acha i jeszcze jedno: więc można wrzucać do zwykłych koszy, czy nie ????????
-
Żarcie ma cały czas te same i jest rosyjska ruletka czy ma qpkę rzadką, czy twardą, ale ma straszne skłonności do robaków, cały czas dostaje tablety i robaki znikają, ale wracają jak bumerang :mad: :mad: :mad: (dziś była twarda ^^ )
-
No dobra ale te pomysły są dobre dla psów małych/średnich, a moja Sara (mix bernardyna) jak narobi to pół chodnika, a po za tym często robi bardziej rzadkie niż twarde, czasami to w ogóle rzadkie ... Co w tedy?
-
Dzięki za odpowiedzi :lol: Uff bo już zaczynałam powoli w to wierzyć :shake: głupie wiejskie przesądy :mad: A co do steryliki :) Ja bardzo chętnie, ale w obecnej sytuacji nie jestem w stanie wyciągnąć z portfela 400 zł na sterylkę :placz:
-
A ja chciałabym zapytać przy okazji tego czy pies musi czy nie :lol: Słyszałam (bardzo często) że jak suka nie będzie miała przynajmniej raz szczeniaków to może być "fiksnięta", to niby przez instynkt macierzyński? Prawda, czy głupota??
-
[quote name='***kas']Co do Cane Corso, nie jestem specjalistą i nie będę się wypowiadać, wiem, że to psy z mocna psychika, które wymagają tzw. twardej ręki w jedwabnej rękawiczce. Wymaga odpowiedzialnego i doświadczonego właściciela, który zapewni psu rozsądną socjalizację i odpowiednie szkolenie.[/quote] Twarda ręka w jedwabnej rękawiczce? - ŚWIĘTE SŁOWA :lol: Ale osobiście uważam, że to zdanie odnosi się do KAŻDEGO molosa ;)
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
[quote name='olek603']Witam ! Chciał bym kupić psa. Zastanawiają mnie rasy cane corso i owczarek nimiecki. Psa będę trzymał w domu i nie wiem która rasa będzie odpowiedniejsza. Z tego co czytałem owczarki niemieckie są posłuszne i łatwiej wytresować. O cane corso nic nie moglem znaleść. Proszę o pomoc ![/quote] Może najpierw dokładniej opisz swoje miejsce zamieszkania, czy pies rasy dużej to na pewno odpowiedni wybór. Także musisz napisać jakie masz doświadczenie z psami. A jedną z najważniejszych rzeczy przy wyborze psa dużej rasy jest zasobność portfela, czyli ile możesz wydać na karmę dla psów. Wiem coś o tym bo mam bernardyna i takie duże cudo, potrafi także dużo zmieścić w swoim żołądku. Zżera całe moje kieszonkowe :shake:. No i musisz przyzwyczaić się do dźwigania dziesięciokilogramowych worków z karmą, bo mi osobiście mniejszych nie opłaca się kupować ;). A ha i jeszcze jedno: jeśli chodzi o owczarka niemieckiego przed kupnem trzeba bardzo dokładnie sprawdzić pochodzenie, bo przez to że ta rasa taka jest popularna wytworzyło się strasznie dużo pseudohodowli!!
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
To już Twoja decyzja czy chcesz by rozwieszać, czy nie :) Na pewno trzeba by było napisać, że piesek jest z Wawy i tam trzeba by było dojechać, by go obejrzeć, ale spróbować zawsze można ...
-
[email][email protected][/email] - podeślij zdjęcia :lol: zgłoszę się do kogoś z dogo może ktoś ogłoszenia mi zrobi, bo sama nie mam do tego talentu, tylko podawać swoje dane do kontaktu, czy od razu do ciebie??
-
Ooo szkoda :shake: mogłabym poroznosić ogłoszenia po Ostrołęce, Łomży, Ostrowi Maz., Myszyńcu, ale pewnie Cię to nie urządza, bo to 100 km od Wawy, co?? ...
-
Także jestem ciekawa co z tego wynikneło :lol: piesek ma dom??
-
Dobra, ale teraz trzymajcie za mnie kciuki by mi się z tym hodowcą udało :lol: :grin: (jak się z nim spotkam to napiszę czy coś z tego wyszło :) )
-
[quote name='Kaya']Moim zdaniem Golden nie jest dobrym psem dla początkującej osoby, która jeszcze gubi się w tym wszystkim i nie ma dobrze opanowanych przejść :) Mówie to jako wł. Goldenki z którą bywałam na MP, dużo zależy też od tego jak pies się wystawia jaki ma temperament, no ale to oczywiście już druga sprawa ;) Ja poponuje na start, średnią rase, ale to jest moje zdanie co łatwiej mi jest na MP wystawić :) Najlepiej wypróbować wszystkie opcje ;)[/quote] Wielkie dzięki za podpowiedź :lol: Chciałam labradora, ale właściciel hodowli miał się do mnie odezwać i nie odezwał, zwyczajnie mnie olał. Więc temu panu dziękujemy :shake: niestety ale nie będę pchać się tam gdzie mnie nie chcą ;). Słyszałam że kawałek ode mnie jest jeszcze hodowla husky i tam postaram się podowiadywać :razz: Mam nadzieję, że tym razem wypali :lol:
-
A są zrobione ogłoszenia?? Mogłabym je poroznosić po terenie Ostrołęki, Łomży i Ostrowi Mazowieckiej :) niestety dopiero po 16-nastym, ale jeśli do tego czasu psinka nie znajdzie domu to jestem do dyspozycji jeśli chodzi o ogłoszenia :lol: (także jeśli chodzi o inne psy - jeśli będę potrzebna pisać na Priv) :multi:
-
Jasny brąz i czarna obwódka :loveu:
-
Musisz dopytać się hodowców i handlerów wystawiających tę rasę xD
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Film oglądałam :) bardzo fajny, moim zdaniem dobra obsada aktorska, ale jednak jak to film familijny - nastawiony na szeroką rozbieżność widzów przez co staje się (moje odczucia) filmem strasznie dziecinnym, choć z drugiej strony - przecież taki był zamysł :lol: wielki szacun dla osób które pracowały przy filmie - praca z takim tabunem psiaków na pewno nie była łatwa :lol:
-
[quote name='Daja_']Golden,też dobry wybór ;) No dobra,a co się będę,owszem myślałam o Flacie,myślałam także o NSDTR ,ale to chyba błędny wybór,ale w ogóle to zastanawiałam się nad Pudlem :eviltong: co o tym sądzicie?[/quote] jeśli chodzi o Flata, to tak jak pisałam, o NSDTR nie mam zielonego pojęcia :oops: ale zdaje mi się, że charakter w miarę podobny do reszty retiverów. A co do pudla :) mi osobiście strasznie podobają się te psiaki :) aktywność mniejsza niż reszta podawanych ras, ale umiejętnościami w agility nie odstępuje. Zdaje mi się tylko,że nie za bardzo mogą one przebywać z małymi dziećmi (o ile takowe są w twoim domu)... a cha i jeszcze jedno: (tu nie jestem pewna!!) nie wiem jakie uczesanie wymagane jest na wystawach, bo jeśli np. ostrzyżesz psa na fryzurę PUPPY CLIP to nie wiem, czy psu będzie dobrze w niej biegać na torze ( tam to chyba najlepsza fryzura "na szczeniaka" ) - jeśli o to chodzi to musisz kniecznie dowiedzieć się przed kupnem ;) Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru psiaka! :lol:
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
[quote name='Daja_']To może ja Się określę,i zobaczymy czy dobrze myślę.Bo mam określoną rasę dla siebie,ale nie powiem wam - jeśli ktoś poda rasę tego psa,to się ucieszę i nadal będę o nim myśleć,a jak nie,to potem wam podam :eviltong: Jakiego chce psa i co mu mogę zapewnić: pies średni bądź duży , aktywny (ale nie nadpobudliwy) ponieważ chce trenować z nim agility,szybko uczący się,idealny dla rodziny z dziećmi i innych zwierząt. poświęcałabym dla niego sporo czasu,na bieganiu,trenowaniu (wspomnianym agility),szkoleniu oraz zabawie. Również bym go wystawiała. nie wiem co jeszcze napisać,ktoś ma jakieś pomysły dla mnie? :cool3: ps.raczej psy o dłuższej sierści :P ;D[/quote] Hmmm a może golden? - jest to pies aktywny, fakt, ale zdaje mi się że potrzebuje mniej ruchu, niż właśnie border. - jest łatwy w wychowaniu, szybko się uczy - pies idealny dla rodziny z dziećmi, kocha je strasznie! \ - przyjazny dla innych zwierząt - nadaje się do agility - na wystawach także pięknie się prezentują xD - i nie ma krótkiej sierści :) [quote name='evl']Trochę mniej aktywne... Collie? Flat?[/quote] Jeśli chodzi o Flat coated retrievera to zdaje mi się (to tylko moje przemyślenia!!) że ma więcej temperamentu co golden, ale chyba lepiej od niego spisze się w agility :lol:
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with: