-
Posts
2181 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Kika9004
-
Także mam pytanko do doświadczonego handlera ;) : chciałabym zacząć swoją przygodę z handlingiem. Staram się ćwiczyć z moją psinką, by przynajmniej figury opanować, ale dość powoli nam to idzie... grunt, że do przodu :lol: ... ale dobra, bo nie o to chodzi: mam w okolicy dwie hodowle rasowych psów: labradorów i hovawartów. Nie pisałam jeszcze do nich czy by mi użyczyli psa do MP, bo nie wiem, czy start tam w ogóle wypali (najpierw sama muszę opanować parę rzeczy) i nie wiem która rasa byłaby lepsza na moją pierwszą wystawę ;) ... proszę o pomoc :)
-
Także dołączam się do życzeń :lol: Miłej zabawy ;)
-
[quote name='J.G']NA STADIONIE PRZY HALI MISTRZÓW ul.Chopina na przeciwko Reala obok komisariatu policji.[/quote] Ogromne dzięki :) Postaram się być :Dog_run:
-
[quote name='HuSkaCz']Ja Ci radzę, czytaj dużo o handlingu i JH, a po kilku występach "zajarzysz" o co w tym wszytskim chodzi ;)[/quote] I tak właśnie zaczęłam robić :lol: Są wakacje więc mam dużo czasu na naukę (ale to głupio brzmi ;/ nauka w wakacje :evil_lol: ) założyłam sobie zeszyt i tam spisuje jak na razie podstawy dotyczące handlingu i przeglądam sumiennie ważne dla mnie wątki na dogomani, oglądam filmiki na youtube i powoli ćwiczę z moją Bary :lol:
-
Fakt :shake: głupie pytanie ...
-
Tak o to i też ogromnie się cieszę ;) Możemy spokojnie wrócić do treningów :multi:
-
Dzięki :-D Zaczęłam dziś ćwiczyć z moją Baryłką :thumbs: było ciężko bo nie jest ona nawet przyzwyczajona do spacerów bez ciągnięcia smyczy :puppydog: ale smakołyki przekonały ją do tego by nie szarpać i wykonywać moje polecenia :p Na początek ćwiczyliśmy chodzenie po lini prostej stępem i kłusem, a później po okręgu ... cieżko było :niedowia: ale powoli, powoli myślę że się przyzwyczai :lol: ćwiczyliśmy krótko, powoli chcę zwiększać długość ćwiczeń
-
Zazwyczaj w której ręce trzyma się smycz z ringówką?? :Dog_run:
-
Stan suni się poprawił :) łupież zniknął ... a oleju nie kupiłam bo w aptece mieli tylko w kapsułkach, a moja Baryłka by tego nie zjadła:shake:, miałam nadzieję, że będzie to w płynnej konsystencji:-( ...
-
Zastanawiam się nad kupnem i nad handlingiem :p
-
A może jakieś przykłady ćwiczeń, hmm?? Chcę zacząć ćwiczyć z moim bezpapierowym burkiem, ale szczerze trzeba się przyznać, że nawet nie mam pojęcia od czego zacząć? Jakie ćwiczenia na początek, jakie później? Jak wykonywać je dobrze, jakich błędów unikać??
-
Jak wystawiać psiaka tej rasy?? Piszcie wszystko co wiecie :lol: rady, wskazówki mile widziane ;)
-
A gdzie dokładnie będzie ta wystawa?? Nie jestem z tego miasta ale mam tam rodzinę i może bym wpadła zobaczyć tylko potrzebny dokładny adres :oops:
-
projekt hotelu- pytania czysto techniczne
Kika9004 replied to iskra_wroc's topic in Podróże i wypoczynek
Ogromne dzięki :multi: Trochę przestraszyłam się jak przeczytałam wątek o tym jak właścicielka nie tyle oszukała tymczasową opiekunkę co nie dopowiedziała parę istotnych faktów. ;) Umowę trochę zmodyfikuję na własne potrzeby i będę pewniejsza jeśli chodzi o przyjmowanie takich zleceń :multi: a myślę, że klient też mile się zaskoczy widząc, że postępuję bardziej profesjonalnie :lol: Jeszcze raz wielkie dzięki :multi: -
projekt hotelu- pytania czysto techniczne
Kika9004 replied to iskra_wroc's topic in Podróże i wypoczynek
Czytałam gdzieś, że jakaś firma proponująca usługi petsittera podpisuje najpierw umowę, a może ktoś z was ma kontakt z taką firmą i mógłby "pożyczyć" umowę, zeskanować i wstawić na forum :lol: była bym dozgonnie wdzięczna ;) -
projekt hotelu- pytania czysto techniczne
Kika9004 replied to iskra_wroc's topic in Podróże i wypoczynek
[quote name='nalina']drzwiczki od zewnątrz byly osłoniete snopkiem słomy-dziwne rozwiązanie ale coz..[/quote] U mnie na wsi widziałam jak tak słomą w zimie zasłaniali kurom wyjście na wybieg :razz: jakiś tam sposób jest ;) ale myślę, że ten sposób z zapadnią może być dobry, albo po prostu zwykłe drzwiczki, wtedy można korygować ile psy spędzają czasu na zewnątrz. Latem mogły by być otwarte cały dzień, a zimą powiedzmy na godzinkę/pół ... -
Fajny pomysł ze zjazdami ^^ W tym roku termin nie pasuję troszkę, ale za rok może do was dołączę ?? :lol: Moja Baryłka na pewno by się ucieszyła :multi:
-
[quote name='Pysia']Dokładnie. A w oleju z wiesiołka kupowanym w aptece jest baaaardzo dużo ;)[/quote] Na pewno to kupię, wielkie dzięki! A jak to stosować, ile tego dla psa o wadze około 40 kg?
-
[quote name='puli'] Suplementowac pokarm. NNKT, cynkiem i biotyną[/quote] Dostaje Can-Vit z glukozaminą ...
-
Jak zrobić samodzielnie smycz i obrożę dla psa :)
Kika9004 replied to vege*'s topic in Obroże i smycze
[quote name='Kinia']Ja dzisiaj zrobiłam tą z MP:)[/quote] OOo i jak ci wyszła?? Może jakieś foto :lol: ? Chciałabym taką zrobić, jutro zamierzam udać się do sklepu po tą śmieszną włóczkę - użyłaś tej o której tam piszą, czy jakąś inną? :lol: -
[quote name='Koperek']Jeżeli momentalnie strasznie schudła, a z robalami sobie nie radzicie (czy jest to leczone za pośrednictwem dobrego weta??) to broń Cię Boże, żebyś ją kąpała! Wygląda na to, że ma bardzo osłabiony organizm, a w tym wypadku takich "atrakcji" psu się nie funduje. Najpierw trzeba zaleczyć przyczynę chudnięcia, a kąpiel zostawcie sobie na kiedy indziej.[/quote] Byłyśmy u weterynarza i na razie jest okres obserwacji jej. Uważam, że troszkę się poprawiło. Nie wygląda jakby miała osłabiony organizm, bo energii jej nie ubyło, ale dla bezpieczeństwa zrobię jak mówisz poczekam z kąpielą. Choć patrząc na pogodę i tak musiałabym z tym poczekać (kąpiemy w altanie :lol: - trzeba znaleźć jakąś duuuużą miskę/wannę:evil_lol:). A co zrobić z tym łupieżem?? Czekać?
-
[quote name='Grey']Witam! Pani napisze,jakie akcesoria do pielęgnacji psa Pani posiada? Szczegóły,później. Pozdrawiam.:lol:[/quote] Hmmm jak na razie tylko szczotkę i grzebień :oops:, ale zamierzam kupić nożyczki z zaokrąglonymi końcami... Wstyd się przyznać jednak jak na razie więcej nie używałam. Moje psy są psami kojcowymi i zawsze jakichś większych zabiegów im się nie robiło, jednak ostatnio stwierdziłam, że mojej Sarusi przyda się trochę powojowania z nożyczkami i szczotką :lol: a chciałabym by się dobrze prezentowała i zapewne będzie jej bardziej komfortowo, gdy straci trochę sierści...
-
Mam sukę bernardynkę i chciałabym ją ostrzyc na wiosnę, bo ostatnio była troszkę zaniedbana i zarosła :). Mogę ostrzyc ją pomiędzy palcami?? Można przyciąć jej długie włosy na łapach? Jakie zabiegi polecacie mi jeszcze dla niej?? :lol:
-
Mam roczną suczkę (mix bernardyna) i jakieś dwa tygodnie temu zauważyłam, że momentalnie strasznie schudła i na jej sierści pojawił się okropny łupież. Schudła prawdopodobnie dlatego że ma robaki (walczymy z tym!) czy z tego powodu mógł pojawić się także łupież? Sara właśnie traci szczenięcą sierść, jest psem kojcowym i niedługo całą moją gromadkę będę kąpać (kąpiemy gdzieś raz, dwa razy do roku). Powinnam kupić jej oddzielnie szampon przeciwłupieżowym, czy czekać az samo przejdzie i wykąpać w zwykłym???
-
[quote name='karjo2']No wlasnie sledy sa tak robione, ze obciazenie idzie na grzbiet, barki, pies swobodnie oddycha. Troche inaczej to wyglada u koni, gdzie jest wydatna klatka piersiowa i na niej sie opiera uprzaz. U psa podobny uklad nie bardzo sie sprawdza. Inne proporcje, inne wielkosci ;).[/quote] Ooo dzięki wielkie :lol: uratowałeś mojego psa przed nieprzyjemną pracą z zaprzęgiem na korzyść przyjemnej pracy :multi: he he