Jump to content
Dogomania

Kika9004

Members
  • Posts

    2181
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Kika9004

  1. Także mam pytanko do doświadczonego handlera ;) : chciałabym zacząć swoją przygodę z handlingiem. Staram się ćwiczyć z moją psinką, by przynajmniej figury opanować, ale dość powoli nam to idzie... grunt, że do przodu :lol: ... ale dobra, bo nie o to chodzi: mam w okolicy dwie hodowle rasowych psów: labradorów i hovawartów. Nie pisałam jeszcze do nich czy by mi użyczyli psa do MP, bo nie wiem, czy start tam w ogóle wypali (najpierw sama muszę opanować parę rzeczy) i nie wiem która rasa byłaby lepsza na moją pierwszą wystawę ;) ... proszę o pomoc :)
  2. Także dołączam się do życzeń :lol: Miłej zabawy ;)
  3. [quote name='J.G']NA STADIONIE PRZY HALI MISTRZÓW ul.Chopina na przeciwko Reala obok komisariatu policji.[/quote] Ogromne dzięki :) Postaram się być :Dog_run:
  4. [quote name='HuSkaCz']Ja Ci radzę, czytaj dużo o handlingu i JH, a po kilku występach "zajarzysz" o co w tym wszytskim chodzi ;)[/quote] I tak właśnie zaczęłam robić :lol: Są wakacje więc mam dużo czasu na naukę (ale to głupio brzmi ;/ nauka w wakacje :evil_lol: ) założyłam sobie zeszyt i tam spisuje jak na razie podstawy dotyczące handlingu i przeglądam sumiennie ważne dla mnie wątki na dogomani, oglądam filmiki na youtube i powoli ćwiczę z moją Bary :lol:
  5. Fakt :shake: głupie pytanie ...
  6. Tak o to i też ogromnie się cieszę ;) Możemy spokojnie wrócić do treningów :multi:
  7. Dzięki :-D Zaczęłam dziś ćwiczyć z moją Baryłką :thumbs: było ciężko bo nie jest ona nawet przyzwyczajona do spacerów bez ciągnięcia smyczy :puppydog: ale smakołyki przekonały ją do tego by nie szarpać i wykonywać moje polecenia :p Na początek ćwiczyliśmy chodzenie po lini prostej stępem i kłusem, a później po okręgu ... cieżko było :niedowia: ale powoli, powoli myślę że się przyzwyczai :lol: ćwiczyliśmy krótko, powoli chcę zwiększać długość ćwiczeń
  8. Zazwyczaj w której ręce trzyma się smycz z ringówką?? :Dog_run:
  9. Stan suni się poprawił :) łupież zniknął ... a oleju nie kupiłam bo w aptece mieli tylko w kapsułkach, a moja Baryłka by tego nie zjadła:shake:, miałam nadzieję, że będzie to w płynnej konsystencji:-( ...
  10. Zastanawiam się nad kupnem i nad handlingiem :p
  11. A może jakieś przykłady ćwiczeń, hmm?? Chcę zacząć ćwiczyć z moim bezpapierowym burkiem, ale szczerze trzeba się przyznać, że nawet nie mam pojęcia od czego zacząć? Jakie ćwiczenia na początek, jakie później? Jak wykonywać je dobrze, jakich błędów unikać??
  12. Jak wystawiać psiaka tej rasy?? Piszcie wszystko co wiecie :lol: rady, wskazówki mile widziane ;)
  13. A gdzie dokładnie będzie ta wystawa?? Nie jestem z tego miasta ale mam tam rodzinę i może bym wpadła zobaczyć tylko potrzebny dokładny adres :oops:
  14. Ogromne dzięki :multi: Trochę przestraszyłam się jak przeczytałam wątek o tym jak właścicielka nie tyle oszukała tymczasową opiekunkę co nie dopowiedziała parę istotnych faktów. ;) Umowę trochę zmodyfikuję na własne potrzeby i będę pewniejsza jeśli chodzi o przyjmowanie takich zleceń :multi: a myślę, że klient też mile się zaskoczy widząc, że postępuję bardziej profesjonalnie :lol: Jeszcze raz wielkie dzięki :multi:
  15. Czytałam gdzieś, że jakaś firma proponująca usługi petsittera podpisuje najpierw umowę, a może ktoś z was ma kontakt z taką firmą i mógłby "pożyczyć" umowę, zeskanować i wstawić na forum :lol: była bym dozgonnie wdzięczna ;)
  16. [quote name='nalina']drzwiczki od zewnątrz byly osłoniete snopkiem słomy-dziwne rozwiązanie ale coz..[/quote] U mnie na wsi widziałam jak tak słomą w zimie zasłaniali kurom wyjście na wybieg :razz: jakiś tam sposób jest ;) ale myślę, że ten sposób z zapadnią może być dobry, albo po prostu zwykłe drzwiczki, wtedy można korygować ile psy spędzają czasu na zewnątrz. Latem mogły by być otwarte cały dzień, a zimą powiedzmy na godzinkę/pół ...
  17. Fajny pomysł ze zjazdami ^^ W tym roku termin nie pasuję troszkę, ale za rok może do was dołączę ?? :lol: Moja Baryłka na pewno by się ucieszyła :multi:
  18. [quote name='Pysia']Dokładnie. A w oleju z wiesiołka kupowanym w aptece jest baaaardzo dużo ;)[/quote] Na pewno to kupię, wielkie dzięki! A jak to stosować, ile tego dla psa o wadze około 40 kg?
  19. [quote name='puli'] Suplementowac pokarm. NNKT, cynkiem i biotyną[/quote] Dostaje Can-Vit z glukozaminą ...
  20. [quote name='Kinia']Ja dzisiaj zrobiłam tą z MP:)[/quote] OOo i jak ci wyszła?? Może jakieś foto :lol: ? Chciałabym taką zrobić, jutro zamierzam udać się do sklepu po tą śmieszną włóczkę - użyłaś tej o której tam piszą, czy jakąś inną? :lol:
  21. [quote name='Koperek']Jeżeli momentalnie strasznie schudła, a z robalami sobie nie radzicie (czy jest to leczone za pośrednictwem dobrego weta??) to broń Cię Boże, żebyś ją kąpała! Wygląda na to, że ma bardzo osłabiony organizm, a w tym wypadku takich "atrakcji" psu się nie funduje. Najpierw trzeba zaleczyć przyczynę chudnięcia, a kąpiel zostawcie sobie na kiedy indziej.[/quote] Byłyśmy u weterynarza i na razie jest okres obserwacji jej. Uważam, że troszkę się poprawiło. Nie wygląda jakby miała osłabiony organizm, bo energii jej nie ubyło, ale dla bezpieczeństwa zrobię jak mówisz poczekam z kąpielą. Choć patrząc na pogodę i tak musiałabym z tym poczekać (kąpiemy w altanie :lol: - trzeba znaleźć jakąś duuuużą miskę/wannę:evil_lol:). A co zrobić z tym łupieżem?? Czekać?
  22. [quote name='Grey']Witam! Pani napisze,jakie akcesoria do pielęgnacji psa Pani posiada? Szczegóły,później. Pozdrawiam.:lol:[/quote] Hmmm jak na razie tylko szczotkę i grzebień :oops:, ale zamierzam kupić nożyczki z zaokrąglonymi końcami... Wstyd się przyznać jednak jak na razie więcej nie używałam. Moje psy są psami kojcowymi i zawsze jakichś większych zabiegów im się nie robiło, jednak ostatnio stwierdziłam, że mojej Sarusi przyda się trochę powojowania z nożyczkami i szczotką :lol: a chciałabym by się dobrze prezentowała i zapewne będzie jej bardziej komfortowo, gdy straci trochę sierści...
  23. Mam sukę bernardynkę i chciałabym ją ostrzyc na wiosnę, bo ostatnio była troszkę zaniedbana i zarosła :). Mogę ostrzyc ją pomiędzy palcami?? Można przyciąć jej długie włosy na łapach? Jakie zabiegi polecacie mi jeszcze dla niej?? :lol:
  24. Mam roczną suczkę (mix bernardyna) i jakieś dwa tygodnie temu zauważyłam, że momentalnie strasznie schudła i na jej sierści pojawił się okropny łupież. Schudła prawdopodobnie dlatego że ma robaki (walczymy z tym!) czy z tego powodu mógł pojawić się także łupież? Sara właśnie traci szczenięcą sierść, jest psem kojcowym i niedługo całą moją gromadkę będę kąpać (kąpiemy gdzieś raz, dwa razy do roku). Powinnam kupić jej oddzielnie szampon przeciwłupieżowym, czy czekać az samo przejdzie i wykąpać w zwykłym???
  25. [quote name='karjo2']No wlasnie sledy sa tak robione, ze obciazenie idzie na grzbiet, barki, pies swobodnie oddycha. Troche inaczej to wyglada u koni, gdzie jest wydatna klatka piersiowa i na niej sie opiera uprzaz. U psa podobny uklad nie bardzo sie sprawdza. Inne proporcje, inne wielkosci ;).[/quote] Ooo dzięki wielkie :lol: uratowałeś mojego psa przed nieprzyjemną pracą z zaprzęgiem na korzyść przyjemnej pracy :multi: he he
×
×
  • Create New...