-
Posts
5270 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by marlenka
-
Przytulisko Pani Ali Orzechowskiej prosi o pomoc!
marlenka replied to Marzenuś's topic in Już w nowym domu
[quote name='mtf zalesie']suka podrzucona ma martwice ,czy przezyje bedzie wiadomo w niedziele - pani ala szuka kliniki z rekawem ozonowym- czy wiecie o takiej w w-wie .radomiu lub kozienicach[/QUOTE] Ta klinika co w niej był Tuptus nie ma rekawa i nawet wet nie wie gdzie moga mieć . Szkoda suni :( -
Jak ja bym chciała żeby ten cud się zdarzył :cool3:
-
Przytulisko Pani Ali Orzechowskiej prosi o pomoc!
marlenka replied to Marzenuś's topic in Już w nowym domu
[quote name='mtf zalesie']suka podrzucona ma martwice ,czy przezyje bedzie wiadomo w niedziele - pani ala szuka kliniki z rekawem ozonowym- czy wiecie o takiej w w-wie .radomiu lub kozienicach[/QUOTE] O matko ja nawet nie iwem co to jest rękaw ozonowy :( może tam gdzie z Tuptusiem byłam mają tutaj jest do nich telefon [url]http://redwet.pl/o-nas/[/url] -
Przytulisko Pani Ali Orzechowskiej prosi o pomoc!
marlenka replied to Marzenuś's topic in Już w nowym domu
[quote name='Marzenuś']Kochani, nic nie obiecuję, muszę z TZ pogadać, bo ja nie wiem jakby by wyglądała nasza droga na wieś jeśli się pogoda nie zmieni.... Nie te opony. A to jest ok 70 km ode mnie. (kiedyś liczyliśmy a moja babcia mieszka kawałeczek dalej od p. Ali).[/QUOTE] Z tego co wiem ta Pani moze równiez pociągiem przyjechac . Nie oszukujmy się Warszawa nie jest na końcu swiata . Szczególnie w taką pogodę mało kto zaryzykuje wyprawę autem - ja tez sie nie pisze - ten sam problem co marzenuś mam , a czasu tez wolnego u mnie brak . Najpierw niech SBD sprawdzi warunki o resztę bedziemy sie martwic później . -
Przytulisko Pani Ali Orzechowskiej prosi o pomoc!
marlenka replied to Marzenuś's topic in Już w nowym domu
Marzenuś , ale co oni przedstawili i co dalej , dalej Ala ma psy . Moze warto napisac jak wspomniała Tula że poniewaz wójt nie reaguje na zgłaszane mu bezdomnie błąkające sie psy , sa one podrzucane na teren prywatnej osoby która za własne pieniadze musi te psy karmic , sterylizować i przede wszystkim ma ograniczone możliwości zajmowania się nimi . Że ludzie nie zgłaszają mu już tego problemu bo ich zbywa. Poniewaz nie reaguje na problem jakim sa bezdomne zwierzeta my nagłasniamy ten temat w mediach i zgłosimy jego "olewnictwo " do jego przelożonych -???nie iwem do kogo . Myślę jak to zrobic żeby Ali nie narobic problemów , wiecie zaraz jakies kontrole ( co z tego ze ma wszystko w porządku , ile ja to nerwów będzie kosztowało i pracy . No nie wiem jak to ugryźc . -
Wiwiś juz w nowym domku . Dziekuje za pomoc !!!
marlenka replied to marlenka's topic in Już w nowym domu
Rządzi w domu , koty gania , Nugata lubi ale na Baraka warczy i szczeka . Taka grzechotka . Cały czas grzechocze . JJe bardzo dużo . Lubi chodzić na krótkie spacery bo na dlugie narazie nie ma szans. -
"Mini Baraczki" - Brzdąc i Bumel mają już dom.
marlenka replied to Chandler's topic in Już w nowym domu
Zulugula , były wizyty nawet sa zdjęcia robione przez Donację . Nie iwem czy byla podpisana umowa ? -
Przytulisko Pani Ali Orzechowskiej prosi o pomoc!
marlenka replied to Marzenuś's topic in Już w nowym domu
Dziewczyny golf mi napisala zeby jej dać znac co w tym piśmie ma byc zawarte . Co chcemy od tego wójta . Czekam na jakies propozycje . -
Wielka akcja Krężel k/Chynowa-KOSZMAR PSOW POWRACA
marlenka replied to emilia2280's topic in Schroniska
[quote name='gameta']Marlenka, sęk w tym, że (prawdopodobnie) tych psów nikt nie szczepi a na pewno nie sterylizuje - wręcz przeciwnie, EB umyslnie mnoży psy, żeby szczeniaki na targu sprzedać. Dlaczego się piętnuje tych, co biorą od EB - bo pomagają bezpośrednio oprawcy w jego procederze, stając się współwinnymi losu psów, które przyjdą na miejsce tego zabranego przez nich... Pies jako pies nie różni się od tego z palucha (też żeś znalazła przykład) ani z żadnego innego schronu - chodzi zaś o zasadę, w myśl której, nie pomaga się zwyrodniałym ludziom. Realna pomoc będzie możliwa wtedy, gdy EB dostanie zakaz posiadania zwierząt i proceder się zakończy po odebraniu tego co ma... Mi też jest przykro, że psy u EB giną, ale jestem daleka od pomocy w tym przypadku. Pomoc tutaj oznacza wsparcie Emira np na rozprawie sadowej czy też dobrym słowem (i mówię to ja - sama nie wierzę ;))[/QUOTE] Słuchajcie jeśli by PLW wraz z wójtami , burmistrzami i innymi władzami dali jakąs ziemie i otworzyli schronisko ze swoich rejonów nie byłoby czegoś takiego . Wtedy gmina zlecając odłowienie psa wskazuje swoje własne schronisko gdzie są ludzie zatrudnieni i wolontariusze - wtedy nie byłoby takich prywatnych przytulisk i podrzucania psów do osób które sa "psiarami " :) Ale po co gmina Grabów , Stromiec, Kozienice ma dawać kasę na psy jak jest w okolicy ktoś kto te psy weźmie i wójt nawet grosza za to nie zapłaci . W kozienicach jest podobno mnóstwo psów bezdomnych i władza rozkłada rece nie ma gdzie ich zabrac , w Grabowie są psy wrzucane do Ali notorycznie wrzucane sa psy , które sa bezdomne - bo wójt przegania ludzi jesli chodzi o ludzkie sparawy o pisch nie chce słyszec ( Emir wie o sprawie nawet interweniował za co dziekuje ) co mamy zrobić wziac od Ali psa i rzywiazać go do Urzedu miasta i gminy ??? Jełsi by było schronisko każdy by chcetnie pomógł , mieszakńcy z karmą bo by nie było bezdomnych psów na ulicy , wolontariusze , pracownicy a przede wszystkim nie było by awantur. -
Wielka akcja Krężel k/Chynowa-KOSZMAR PSOW POWRACA
marlenka replied to emilia2280's topic in Schroniska
[quote name='gameta']Oczywiście, na tym polega dyskusja :) Ale ta osoba, która bierze psa na DT mogłaby przeceiż wziąć innego psa od innej osoby i też uratowałaby tym samym psie istnienie. Ile jest tu na dogo psów, które nie doczekają swej szansy na DT tylko zginą zagryzione w przepełnionym, legalnym schronie? Albo na zimnej izolatce po leczeniu, które nie ma szans powodzenia w warunkach schroniska? Czemu nie pomóc tym, o których wiemy, że nie zrobią przyczynku do kolejnego Krężla?[/QUOTE] Gameta a co ja robie??? Tylko jesli ktoś chce i ma możliwośc wziąc psa z Bożego to dlaczego kategorycznie mu zabraniać ???? Czym się rózni ten pies a pies z Palucha że co W Bożym jest od EB a pies z palucha nie ??? Dalczego piętnuje się tutaj ludzi którzy chca wybrać skad mają wziąc psa ??? Gdaybym chciała dawno już bym wzieła psa od EB ale widzisz co mi ise przyplątało tez biedne z ulicy . Wolę wziąc z ulicy bo ten napewno nie przeżyje , albo nie dostanie jeść . A i doczytała dokładnie - legalny przepłniony schron gdzie psy się zagruzaja jest ok , a prywatne przytulisko gdzie zagryzienia sa brdzo rzadkie ( i nie mówię tutaj o Bożym małym) już sa gorsze ??? I zabierajmy psy z palucha a zostawmy tam gdzie ludzie za własne pieniądze karmia , szczepią i sterylizują ??? O to chodzi ??? -
Wielka akcja Krężel k/Chynowa-KOSZMAR PSOW POWRACA
marlenka replied to emilia2280's topic in Schroniska
[quote name='UBOCZE']Czy masz jakiś pomysł, żeby ta się stało??? Bo póki co, to masz pomysł na szykowanie miejsc dla następnych ofiar...[/QUOTE] Tak - nowych psów , a nie nowych trupów . Jeśli się będe zgadzała na śmierć choć jednego psa to wcale się nie będze róznić od tych co te psy usmieracją własnoręcznie . Pomysłu narazie nie mam ale skoro ktos pisze ze może wziac jakiegoś psa a tu kategorycznie wszyscy krzycza - NIE !!!! To co to jest - pies nie jest rzecza , ale dowodem w sprawie moze być ??????? Zdecydujcie sie , naprawdę . Zresztą Wy wypowiadacie swoje zdanie ja swoje - mam prawo i to robię . -
Wielka akcja Krężel k/Chynowa-KOSZMAR PSOW POWRACA
marlenka replied to emilia2280's topic in Schroniska
[quote name='gameta']Marlenko, ja rozumiem twój punkt widzenia. Nie mniej wybieranie w tej chwili pojedynczych psów od EB daje jej po pierwsze kasę (bo albo je sprzedaje, albo ma miejsce dla kolejnego psa za kasę od hycla) a po drugie komfort - nie musi ich uśmiercić ani zawieźć na targ. Zabranie zaś wszystkich psów tylko zmultiplekuje doznania EB z adopcji pojedynczej - zaraz nazbiera kolejną setkę za kupę kasy od hycla - w to jej graj. A my nie bedziemy mieć gdzie wsadzić ani tych odebranych ani kolejnych do odbioru. Dlatego... tak, częśc musi zginąć dla lepszego losu kolejnych...[/QUOTE] A ja bym nie chcaiłą żeby zginął choćby jeden . Cel uświeca środki ??? Ja się z tym nie zgadzam . -
[quote name='sleepingbyday']o matko, jaka ja jestem piekna, prawie tak piękna jak zosia :-)[/QUOTE] No nie moge :evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol: kiedy masz urodziny - lusterko w prezencie gwarantowane:evil_lol:
-
[quote name='tripti']pewnie tak, tylko gdzie to powiesić w innym miejscu, żeby ludzie zauważyli:( jak tam głównie poruszają się samochodami... narazie żadnego nowego telefonu przynajmniej u mnie.[/QUOTE] Moze na drzewach koło przystanków na słupach ogłoszeniowych wiem ze ludzie je przegladają . Ale z przystanków napewno znikną .
-
Wielka akcja Krężel k/Chynowa-KOSZMAR PSOW POWRACA
marlenka replied to emilia2280's topic in Schroniska
[quote name='michal_sm']Ja powiem tak i tak źle i tak niedobrze.Kto che niech adoptuje na własną łapę bo racja też i w tym,że one cierpią ale i racja w tym,że odbieranie już było ,a psów znów przybywa.Ewka się bogaci bez jakichkolwiek kosztów ze swej strony.Nagromadzi znów.Ja jeszcze raz powiem schroniska jedynie pod opieką fundacji.Żadnych prywatnych.I niech jedna fundacja drugiej patrzy na ręce.Wiem ,że i w co poniektórych fundacjach są podobni do EB.[/QUOTE] Michał jak marzysz to oczy zamknij .... to jest nierealne . Ale tak byc powinno . -
[quote name='donacja']dziś(znaczy wczoraj) rano wyplakatowałam prawie wszystkie przystanki na trasie Tarczyn-Piaseczno. Jak wracałam wieczorem nie było ani jednego plakatu...Jestem mocno zirytowana. Komu one przeszkadzały???[/QUOTE] Donacja jesli to były te nowe przystanki to jest tam wyraźnie ( przynajmniej u mnie ) jest zakaz wieszania jakichklwiek ogłoszeń .
-
[quote name='gameta']Wiem, ale to szczera prawda. Jego szczekanie naprawdę mogło budzić mordercze instynkty... Też był przygarniętą znajdą z jakąś tam przeszłością i miał swojego hopla... Ale spędził u nas 14lat :)[/QUOTE] Wiem co to znaczy u mnie trzy jadaczki na podwórku i jak tamte ryja drą to i te w domu . Czasami myślę czy nie kupić im czegoś nasennego zeby choc jedną noc przespac bez stresu
-
Wielka akcja Krężel k/Chynowa-KOSZMAR PSOW POWRACA
marlenka replied to emilia2280's topic in Schroniska
[quote name='gameta']Ale masz świadomość, że normalne schrony nie sa z gumy, i przyjęcie dodatkowych psów wiąże się z eutanazją starych i nieadopcyjnych? Więc wyciągając teraz psy od EB automatycznie skazujemy na śmierć inne, które teraz żyją, bo mają swoje miejsce... Niestety, tak, te psy, które są teraz u EB muszą zaczekać aż szanowny sąd wyda zakaz posiadania zwierząt tej kobiecie - dopiero wtedy można odebrać to co będzie i mieć jako-taką pewność, że proceder się zakończył...[/QUOTE] Gameta a masz śiwadomości że tych psó bedzie przybywac .... i co wtedy z tymi starymi albo co długo siędzą i nie ma dla nich domu ani szans na niego bo kto weźmie psa od EB żeby się nie narażac na "lincz" i nie byc okrzykniętym współwinnym . Zobacz ktos wział psy z Bożego i już jest bee ktos wziął psy na dt tez jest niedobry . Jak tak to wszyscy pisza że szkoda szczeniaków bo zamarzają jak tak to zostawić jako dowód . Nie rozumiem tego , mnie obchodza psy , które tam są . -
[quote name='gameta']a stopery do uszu? Mój poprzedni pies był mega szczekacz, choć sznupem nie był. Wiecie jak się wszyscy ucieszyli gdy w wielk lat 12 ogłuchł? I taki głuchy przez kolejne trzy lata życia też był szczęśliwy - nic mu nie mogło snu zakółcić :)[/QUOTE] gameta okrutna jesteś :evil_lol:
-
Wielka akcja Krężel k/Chynowa-KOSZMAR PSOW POWRACA
marlenka replied to emilia2280's topic in Schroniska
[quote name='sleepingbyday']Kahoona, dobrze wiesz, jaki mechanizm zadziała u ludzi, jak sie będzie wymawiało nazwę psi anioł w kontekście tej sprawy. lekko mówiąc - nieładnie.... lekko mówiąc - poniżej pasa. zabieranie psów biedrzyckiej w taki partyzancki sposób to nie jest dobry pomysł. ludzie, naparwde nie chodzi o pomoc jednemu psu. sumionko uspokojone, taak, ale i miejsce dla kolejnych psów przygotowane takimi działaniami - nie tędy droga. dobrze dziewczyny mówia, krężel przykładem. owszem, sporo psów będzie cierpieć i nie przezyje. ale kojene pokolenia nie doświadcza u be traktowania per śmieci. przeciez to czysta matematyka. albo teraz "poświęcam" 50 i ratuje przyszłe setki, albo na odwrót. to jest takie samo działanie, jak aborcyjne sterylki czy usmiercanie ślepych miotów - przeciez tez zabijamy, ukryc się nie da. ale z jakiegos powodu, no nie?[/QUOTE] Chyba zartujesz ??? Poświecić 50 psów i ratować setki ?? Teraz tam jest 100 albo wiecej , a nie wiadomo ile bedzie za 2 miesiace albo wiecej . Wiadomo jak sądy działaja i sprawa może trwac i kilka miesiecy a nawet lat i wtedy się zrobi ze 100 -1000 i wtedy napiszemy zeby ratowac setki poświeciliśmy 500 psów ??? To jedzcie tam , spojrzyjcie tym psom w oczy i ...zostawicie je tam . Sory dla mnie to nie jest zdrowe podejście . -
Przytulisko Pani Ali Orzechowskiej prosi o pomoc!
marlenka replied to Marzenuś's topic in Już w nowym domu
Tula trzymaj się , ja już napisałam do golf ale im iwecej ludzi tym lepiej -
Wielka akcja Krężel k/Chynowa-KOSZMAR PSOW POWRACA
marlenka replied to emilia2280's topic in Schroniska
[quote name='michal_sm']No i co się dziwisz.Czy do schronisk nie trafiają zdrowe nawet poszczepione i nawet z rodowodami psy.Ewcia dała do adopcji wizytówkę.Co miałe dać wycieńczone pogryzine zwierzę?Słowa tej dziewczyny z jej puynktu widzenia są prawdziwe.Ona zobaczyła to co jej Ewcia pokazać chciała.[B]Ja widziałem tylko reportarze więc [/B]niech ta dziewczyna również je obejrzy i wtedy z czystym sumieniem niech powie,że wszystkie psy tam mają dobrze bo ja widziałem ,że cierpią.A jeśli ona jakimś pomogła to chwała jej za to myślę,że dobrze się nimi będzie zajmowała.[/QUOTE] No wlasnie