-
Posts
8278 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Kociabanda2
-
Przyszła wpłata: 09.03.2010 - Ma6da - 20zł DZIĘKUJEMY w imieniu Stefanka :)
-
Stop Okrucieństwu Wobec Zwierząt - Akcja Dogomaniaków - ZACZNIJMY DZIAŁAĆ!
Kociabanda2 replied to Anashar's topic in Akcje
[URL]http://www.gadu-gadu.pl/5446584329840331494/szok-chcial-spalic-szczeniaczki-w-piecu1[/URL] jakaś plaga... -
[quote name='mru']labek poszedł na giełdzie, pilnuje teraz stacji kontroli pojazdów jest już kaukaz, jest bardzo grzeczny rottek jeszcze musi mieć operację łapy pies z rzeki nie przeżył wyszedł z wyziębienia, ale "widocznie miał inne obrażenia" są faktycznie dwa nowe psy, owczarkowate - te z kry, wyłowili je strażacy beka czy mogłabyś zrobić nowym psom foty? ja nie dam rady w tym tygodniu podjechać...[/QUOTE] ... zatkało mnie normalnie jak przeczytałam ten ostatni post... Mru za wiele tych złych wiadomości :( Kurcze tam za dużo się dzieje w tej lecznicy. Jak mamy nadążyć?? :placz:
-
Żywiołowy temperament Stefanka ;) [video=youtube;wQqSeQ0_eok]http://www.youtube.com/watch?v=wQqSeQ0_eok[/video] Spacerek Jak nie trudno się domyślić wszystkie psiaki po tym spacerze były do wykąpania (błoto). Stefan bardzo grzecznie zniósł te zabiegi :) Tym razem mieliśmy matę do wanny i Stefan się już nie ślizgał. Złapał też trzy rzepy, ale poradziliśmy sobie z pomocą nożyczek. [video=youtube;A4IGB5qexOk]http://www.youtube.com/watch?v=A4IGB5qexOk[/video] [IMG]http://images40.fotosik.pl/265/6d6f042b41b4fcc0med.jpg[/IMG] [IMG]http://images35.fotosik.pl/124/58044b5f2f508c6dmed.jpg[/IMG] z sąsiadem Bulisiem [IMG]http://images37.fotosik.pl/265/c2eea490263e7cc1med.jpg[/IMG] a tak pięknie Stefan przybiega na wołanie :) [IMG]http://images44.fotosik.pl/270/de971a5005e0aa1cmed.jpg[/IMG]
-
hop hop! Jest tu kto? Zaglądajcie proszę do Stefanka... Rozmawiałam z Taubim :) Azyl jeśli dobrze zrozumiałam w tej chwili nie ma kompletnej historii choroby Stefanka, ale Taubi postara się ją skompletować :) Byłoby świetnie, bo to by dało obecnemu lekarzowi Stefana pełny wgląd co dotąd było robione, no i niektóre starsze wyniki badań mogą się przydać.
-
[quote name='Sol_1']Niedobre wieści:( My tez rozmawialismy z lekarzami w Bobrowcu i nikt ani słówkiem nie wspominał o tych kulkach tłuszczu. Wogóle mówili, że pies jest niemal zdrowy, potrzebne sa tylko badania kontrolne no i przez KILKA tygodni musi jeśc te karmę. Kilka tygodni to dawno minęło... Może Ania będzie miała więcej informacji. Co za pech z tą tarczycą. A ceny tej karmy to masakra. Miałam wrażenie, że w Bobrowcu traktują stefana troche na odwal się, bo wiadomo bezdomny. Może to było tylko takie złe wrażenie. Oby. Pozdrawiam i trzymajcie się kochani[/QUOTE] Z nami jak rozmawiali przy odbiorze Stefanka to kompletnie zbagatelizowali sprawę. Powiedzieli, żeby tylko dokończył resztę karmy urinary, którą nam oddali i że potem może jeść normalnie. Nie zalecali nawet badania kontrolnego. Dobrze, że jednak je zrobiliśmy (za radą Ankekoval, której się chyba wtedy włączyła czerwona lampka), bo się okazało, że ta flora bakteryjna jest za bogata, a teraz po dłuższym odstawieniu Royala wyszły kolejne problemy. Z zakwaszeniem nie ma tragedii, bo nie ma kamieni, ale jakbyśmy się zastosowali do zaleceń Pani doktor z Bobrowca (znaczy odstawili karmę bez badań i dalszej kontroli) to lada moment by pewnie były. Szkoda, że nie dali nam historii choroby jeśli wiedzieli, że Stefanek będzie wymagał dalszego leczenia, a nie tylko jedzenia przez kilka tygodni karmy urinary :/ Przecież on miał tam np. badania krwi i usg. Musimy te wyniki jakoś z nich wydusić (nie bardzo wiem od kogo), a na razie nigdzie się nie dodzwoniłam. Tarczycą na razie się nie martwcie, bo jeszcze tego na 100% nie wiemy. Wiemy tylko, że w moczu są te "kulki tłuszczu" których być nie powinno. Trzeba zrobić więcej badań, by ustalić skąd to się bierze :(
-
Ankekoval będziemy bardzo wdzięczni jeśli przelejesz nam te pieniążki, bo finanse Stefana szybko się kończą, a oprócz karmy trzeba będzie zrobić mu jeszcze badania krwi (ok.100zł) :Rose: W naszych prywatnych finansach też niestety kryzys, więc jest ciężko :( Odczyn moczu nie jest największym problemem, bo nie ma kamieni, ale profilaktycznie trzeba przejść na urinary zanim zaczną powstawać. No i niestety wygląda na to, że on na tej karmie to będzie musiał faktycznie być jeszcze dłuuugo :( Najgorzej, że on ma te kulki tłuszczu w moczu, bo to może oznaczać chorą tarczycę :( Czy w poprzednich badaniach już się to pojawiało??? Nam w Bobrowcu dali tylko książeczkę Stefana i powiedzieli, że miał przewlekłe zapalenie pęcherza. Nie mówili nic ani o kamieniach, ani o innych kłopotach z jego zdrowiem (o zębach też nie wspomnieli). Nie dali nam historii choroby i poprzednich wyników badań, a ja się też o to niestety nie upomniałam, bo nie przyszło mi do głowy, że to jeszcze będzie potrzebne. Ja do Bobrowca czy do Azylu po to wszystko nie pojadę, bo to daleka dla mnie wyprawa. Zadzwonię do Azylu. Może oni faktycznie mają kartotekę jego choroby z obu placówek. Może prześlą mi to mailem... Ankekoval, a wiadomo Ci coś by w jego wcześniejszych badaniach pojawiały się już te tłuszcze?
-
[B]Stefanowi skończyło się allegro.[/B] 750 wyświetleń i ani jednego zapytania :( [URL]http://allegro.pl/show_item.php?item=932619530[/URL] [B]Gos [/B]bardzo dziękujemy, że zrobiłaś mu to allegro i trzymałaś rękę na pulsie :) Czy są chętni zrobić mu nowe ogłoszenie na allegro?????? _______________________________________________ a ja mam złe wieści. Odebraliśmy wyniki badań Stefanka: [IMG]http://images36.fotosik.pl/157/5fdaa6efda8e70cbmed.jpg[/IMG] Zakwaszenie moczu się pogorszyło, ale kamieni nie ma, więc Stefan będzie musiał [B]profilaktycznie przejść na karmę Urinary[/B]. Pytałam Weta czy musi być Royal. Powiedział, że może być Royal (14kg za 272,44zł lub 7,5kg za 175,42zł), ale może być też Purina (14kg za 240,10zł). Ze względu na cenę myślę, że trzeba będzie wybrać Purinę. Flora bakteryjna się poprawiła i jest już ok :) Niestety jednak w moczu Stefanka wykryto [B]kulki tłuszczu[/B], których zdecydowanie nie powinno tam być :( Wet powiedział, że to może być chora tarczyca. Trzeba Stefankowi przebadać krew co zakosztuje nas około 100zł (jakiś hormon, choresterol, itd.) - na pierwszej stan finansów Stefanka Ponieważ stan zdrowia Stefanka jest bardziej skomplikowany niż się nam wydawało (zabierając go z lecznicy sądziliśmy, że ma zaleczone przewlekłe zapalenie pęcherza) dobrze by było gdybyśmy dostali [B]historię jego choroby[/B]. Wyniki dotychczasowych badań itp. Czy to możliwe? Czy jest na forum ktoś kto ma dostęp do tych wyników lub mógłby dokładnie i po kolei opisać historię choroby Stefanka????
-
malutki staruszek Niedźwiadek Grizli - za TM ['] :(
Kociabanda2 replied to _bubu_'s topic in Psy, które pożegnaliśmy....
niestety nie mogę pomóc finansowo, ale podniosę Niedźwiadka -
Mania-Majka zamieszkała w nowym domku na Bemowie
Kociabanda2 replied to esperanza's topic in Już w nowym domu
Trzymam kciuki za dobry domek dla Mani!!! Czy wiadomo już coś? -
Maltretowany/chory mix bernardyna z podhalanem - RATUNKU!
Kociabanda2 replied to morisowa's topic in Już w nowym domu
no właśnie co z nim? Znalazło się jakieś miejsce dla niego? -
[quote name='marlenka'] I wczoraj znowu dzwoniła Pani z Banacha ( czarne kwiatki ) sie kobieta uparła na psy okropnie , uważajcie na nią bo przez telefon opowiada różne fajne historie i wydaje się być super , ale rzeczywistość niestety jest inna.[/QUOTE] O czym mowa? Co to za kobieta?
-
Parkur! Radość na 4 łapach :) ma dom. oby szczęśliwy!
Kociabanda2 replied to mru's topic in Już w nowym domu
do góry!!! -
radosna Miki - super pies do sportu! ma dom! mieszka w Płocku!
Kociabanda2 replied to mru's topic in Już w nowym domu
Biedna Miki... Ona już długo tam czeka... :( -
[quote name='Piromanka']Z psami w Słomczynie o nie jest tak, że się komuś będzie chciało jechać raz jeszcze i oddawać psy doktorowi. Zanim przeprowadzilam sie do Warszawy, całe życie mieszkałam 1,5 km od giełdy. Każdej niedzieli, powtarzam KAŻDEJ niedzieli, po giełdzie i okolicznych wsiach błąkała się nowa wataha bezpańskich, porzuconych psów. Policzcie sobie ile jest niedziel w roku i ile to oznacza porzuconych psów.... A psy na wsiach - wiadomo - przeganiane, trute, zabijane.... Co się nie sprzeda na giełdzie, to fruuuu gdziekolwiek....[/QUOTE] Koszmar... :(
-
:klacz:GRATULUJĘ!!! Oboje z mężem oraz nasz Fąfelek (dziecko Krzyczek) jesteśmy Wam baaardzo wdzięczni za tak oddaną walkę oraz cierpliwość i nieustępliwość w dążeniu do celu!! DZIĘKUJEMY!!! Tyson, Psotka (nasze kotki) oraz Stefan (pies tymczasowicz) przyłączają się do gratulacji! ;) OGROMNE DZIĘKI!! :Rose::Rose::Rose::Rose::Rose::Rose:
-
[quote name='Ma6da']witam wszystkich przepraszam, że się nie odzywałam [/QUOTE] Litościwie darowujemy :D
-
[quote name='Ellig'] Jaka karma powinien jeść teraz Stefan?[/QUOTE] Karmę je normalną, bo zakwaszenie moczu miał w poprzednim badaniu normalne. Ponieważ jednak miał za dużo bakterii w tych siuśkach to brał antybiotyk. W sobotę zanieśliśmy nowe siuśki na badanie kontrolne. Dziś odbiorę wyniki badań i zobaczymy co tam dalej. Mam nadzieję, że Stefan już zdrowy :) [QUOTE] [IMG]http://www.dogomania.pl/images/misc/quote_icon.png[/IMG] Napisał [B]logowanie_nie_dziala_gos[/B] Do obserwujących dołączyły jeszcze 2 osoby. Może jeszcze ktoś zadzwoni.[/QUOTE] To Stefan ma w sumie czterech obserwatorów, jeśli dobrze zrozumiałam !? Dziwne, że nikt nie zadzwonił... :( !!
-
[quote name='logowanie_nie_dziala_gos']Allegro Stefana ma prawie 400 odsłon (zostały 2 dni) i dwóch obserwujących. Dzwonił ktoś?[/QUOTE] NIKT :( Ani jednego telefonu :(
-
Nagródki, gryzaki do czyszczenia zębów i zabezpieczenie na kleszcze: Maced mięsne kostki mix 300g x 2 - 18,78zł Purina Dental Fresh gryzaki dla psów Gental dental delikatna pielęgnacja 150g - 7,29zł Fiprex Spot On dla psów 3 x 2ml - 39,67zł (czyli 13,22 za 2ml) ______________________ [B]Część zakupów przypadająca na Stefana[/B]= 13,04zł + 13,22zł (kleszcze) = [B]26,26[/B]zł Kupione też już kostki i uszy. Zapłaciłam 32zł, z czego Stefana[B] 16[/B]zł. Za badanie moczu - [B]15[/B]zł puszki 1200g x16 = 87,30zł - z czego Stefanka [B]43,65[/B]zł
-
Stop Okrucieństwu Wobec Zwierząt - Akcja Dogomaniaków - ZACZNIJMY DZIAŁAĆ!
Kociabanda2 replied to Anashar's topic in Akcje
[U][COLOR=Black][/COLOR][/U]podobno w tvn24 mówili, że już aresztowano 29-letniego właściciela tej suni. Mam nadzieję, że zostanie jak najsurowiej ukarany :angryy: -
[quote name='Sol_1']Ludzie są ślepe, że nie chcą Stefnaka! Z drugiej strony ja wierzę, że jeśli przyszło czekać, to widocznie jest na co. Może Stefanek i właściwy domek mają sie odnaleźć za jakis czas. Może domek na dobre i złe dopiero znajdzie drogę do Stefanka. Możę domek potrzebuje Stefanka tak bardzo, jak Stefanek jego, tylko jeszcze na siebie nie trafili i dlatego potrzebny jest czas...? W życiu tego pieska wydarzyło sie tyle cudów, że domek będzie logiczna kontynuacją dobrej passy, zobaczycie ;) [/QUOTE] Mam nadzieję, że masz rację, ale martwi mnie to, że do tej pory jeszcze nikt nie zadzwonił :( Stefan jest u nas już miesiąc i chyba zaczyna się do nas przywiązywać. My zresztą do niego też. Czym dłużej to trwa tym trudniej będzie się rozstać, a on niestety nie może u nas zostać na stałe :(