Jump to content
Dogomania

Kociabanda2

Members
  • Posts

    8278
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Kociabanda2

  1. [quote name='Sol_1']Pytałam mamy, która jest lekarzem, ale nie od piesow, tylko od dwunoznych (i czasem od naszego jamniora) Mama mówi, że przy chorych nerkach bardzo ważna jest dieta i zdziwiła się, że wogóle stefek przestał jeśc karme leczniczą, tzn, że weci powiedzieli, że mozna ja odstawic. Nie wiem czy z psami jest tak samo, ale sądzę, że teraz Stefanek będzie musiał dłuuugo byc na Urinary, żeby mu sie stan zdrowia ustabilizował...[/QUOTE] No na to wygląda niestety. Nie wiem czemu w Bobrowcu uznali, że Stefan może zacząć jeść już normalną karmę. Wygląda na to, że trochę przedwcześnie. Jeśli zaś chodzi o naszego weta to on jak na razie nie dostał historii choroby, a my od pani doktor z Bobrowca wiedzieliśmy tylko o przewlekłym zapaleniu pęcherza. Nie wiedzieliśmy jednak o kamieniach, więc i nasz wet o tym nie wiedział. Pierwsze badanie natomiast (zaraz po skończeniu karmy urinary) pokazało jedynie bogatą florę bakteryjną. Zakwaszenie i reszta były ok. Dlatego wet uznał, że faktycznie nie ma potrzeby karmić go urinary i przepisał antybiotyk na bakterie. Najlepiej dla Stefana będzie jeśli uda się zdobyć historię choroby razem z wszystkimi wynikami dotychczas wykonanych badań. Niech to będzie u lekarza, który go leczy, bo teraz to tak jakbyśmy zaczynali wszystko od początku, a przecież on już wiele badań miał. Mam nadzieję, że Taubi nie będzie miał problemów ze skompletowaniem tego wszystkiego.
  2. [quote name='ankekoval']Koleżanka mi podpowiedziała -ta od której jutro powinien wyjsć przelew dla Stefana:) żeby powtórzyć to badanie moczu Stefana. Czasem jest to kwestia niesterylnego pojemnika w laboratorium lub jakiejś pomyłki... Powtórzmy to badanie moczu dla pewnosci-zobaczymy czy ten tłuszcz wyjdzie raz jeszcze. Ona tak miała ze swoim psem. Co myślisz???[/QUOTE] No my kupiliśmy sterylny pojemniczek i bezpośrednio do niego łapaliśmy ten mocz, więc tu chyba nie ma możliwości błędu. W laboratorium nie wiem. Jeśli chcecie powtórzymy to badanie tyle, że łapanie moczu wymaga pójścia na spacer razem (i ja i mąż). No i trzeba złapać poranny, więc nie widzę innej możliwości jak poczekanie z tym do weekendu. Chcieliśmy zrobić mu badanie krwi w niedzielę z rana, więc jeśli mamy powtarzać badanie moczu zanim zrobimy badanie krwi to musielibyśmy badać krew tydzien później. Nie wiem czy jest sens czekać z badaniem krwi i powtarzać ten mocz? Jak uważasz. My się możemy dostosować jednak uprzedzam, że badania poranne i naczczo są dla nas możliwe do wykonania tylko w niedzielę.
  3. [quote name='ankekoval']Kamila, czy mogę dać Twój numer konta mojemu koledze? , zebrali dla Stefana fajną sumę! czy wolisz żebym wzięła od niego gotówkę i przelała Tobie bezposrednio??[/QUOTE] Możesz podać :) DZIĘKI :)
  4. Tyle mi się dziś udało: [U][URL="http://www.alegratka.pl/"][/URL][/U][URL="http://www.ogloszenia.24polska.pl/"] [U][URL="http://www.alegratka.pl/"][COLOR=windowtext]www.alegratka.pl[/COLOR][/URL][/U] [U][URL="http://www.eoferty.com.pl/"][COLOR=windowtext]www.eoferty.com.pl[/COLOR][/URL][/U] [U][URL="http://www.kupsprzedaj.pl/"][COLOR=windowtext]www.kupsprzedaj.pl[/COLOR][/URL][/U] [U][URL="http://www.adopcje.org/"][COLOR=windowtext]www.adopcje.org[/COLOR][/URL][/U] [U][URL="http://www.ogloszenia.szukanie.pl/"][COLOR=windowtext]www.ogloszenia.szukanie.pl[/COLOR][/URL][/U] [U][URL="http://www.kupiepsa.pl/"][COLOR=windowtext]www.kupiepsa.pl[/COLOR][/URL][/U] [U][FONT=Arial][URL="http://www.dwukropek.pl/"][COLOR=windowtext]www.dwukropek.pl[/COLOR][/URL][/FONT][/U][U][/U] [U][URL="http://www.ogloszenia.24polska.pl/"][COLOR=windowtext]www.ogloszenia.24polska.pl[/COLOR][/URL][/U] [U][URL="http://www.polskastrefa.eu/"][COLOR=windowtext]www.polskastrefa.eu[/COLOR][/URL][/U] [U][URL="http://www.ofertka.pl/"][COLOR=windowtext]www.ofertka.pl[/COLOR][/URL][/U] [U][FONT=Arial][URL="http://www.ogloszenia.web-marketing.pl/"][COLOR=windowtext]www.ogloszenia.web-marketing.pl[/COLOR][/URL][/FONT][/U] [U][URL="http://www.drobny.com.pl/"][COLOR=windowtext]www.drobny.com.pl[/COLOR][/URL][/U] [/URL]
  5. Tyle mi się dziś udało: [U][URL="http://www.alegratka.pl/"][/URL][/U][URL="http://www.ogloszenia.24polska.pl/"] [U][URL="http://www.alegratka.pl/"][COLOR=windowtext]www.alegratka.pl[/COLOR][/URL][/U] [U][URL="http://www.eoferty.com.pl/"][COLOR=windowtext]www.eoferty.com.pl[/COLOR][/URL][/U] [U][URL="http://www.kupsprzedaj.pl/"][COLOR=windowtext]www.kupsprzedaj.pl[/COLOR][/URL][/U] [U][URL="http://www.adopcje.org/"][COLOR=windowtext]www.adopcje.org[/COLOR][/URL][/U] [U][URL="http://www.ogloszenia.szukanie.pl/"][COLOR=windowtext]www.ogloszenia.szukanie.pl[/COLOR][/URL][/U] [U][URL="http://www.kupiepsa.pl/"][COLOR=windowtext]www.kupiepsa.pl[/COLOR][/URL][/U] [U][FONT=Arial][URL="http://www.dwukropek.pl/"][COLOR=windowtext]www.dwukropek.pl[/COLOR][/URL][/FONT][/U][U][/U] [U][URL="http://www.ogloszenia.24polska.pl/"][COLOR=windowtext]www.ogloszenia.24polska.pl[/COLOR][/URL][/U] [U][URL="http://www.polskastrefa.eu/"][COLOR=windowtext]www.polskastrefa.eu[/COLOR][/URL][/U] [U][URL="http://www.ofertka.pl/"][COLOR=windowtext]www.ofertka.pl[/COLOR][/URL][/U] [U][FONT=Arial][URL="http://www.ogloszenia.web-marketing.pl/"][COLOR=windowtext]www.ogloszenia.web-marketing.pl[/COLOR][/URL][/FONT][/U] [U][URL="http://www.drobny.com.pl/"][COLOR=windowtext]www.drobny.com.pl[/COLOR][/URL][/U] [/URL]
  6. Paulina87 dzięki za tekst! Jest świetny. Mru może dasz do pierwszego postu? Podnoszę psiaki
  7. podłubię jej dziś trochę ogłoszeń. Nie wiem ile zdążę, ale już zaczęłam
  8. [quote name='mru']mała suczka... Diny nie ma, Iwy nie ma... chyba nie ma małej :([/QUOTE] a ta łaciata? nie napisali w jakim wieku ma być sunia.
  9. o! Super! fajnie byłoby wiedzieć czy jest mu dobrze:)
  10. Oby, pewnie nie bardzo jest jak to sprawdzić. Nie wiem kiedy dokładnie on poszedł do adopcji, ale wiem, że zdarzają się "zwroty" więc może na razie nie zdejmujmy jego ogłoszeń.
  11. Parkur wyadoptowany bezpośrednio z lecznicy. Ma już dom. Czy dobry nie wiemy, ale został zachipowany. Mam nadzieję, że będzie szczęśliwy.
  12. Ehh, no to głuptas nie nauczył się, że jadący samochód jest niebezpieczny. Nadal taki jest w tym temacie beztroski :roll: Z tym lękiem przed podniesioną ręką z kijem to może być wcześniejszy uraz. W końcu on ma już 3-4 lata, a na budowie spędził rok. Gdzieś żył przed budową. Cholera wie jakie ma doświadczenia z tamtego czasu. W mieszkaniu raczej nie mieszkał i zabawek nie zna, ale chyba miał jakiegoś opiekuna, bo bardzo szybko nauczył się np. komendy "siad". Za szybko. Myślę, że znał ją kiedyś i tylko trzeba było mu to odświeżyć. Jak pokaże mu się palcem miejsce, gdzie ma iść to kładzie się w tym miejscu i nie rusza się stamtąd, więc ktoś go musiał tego nauczyć, że nie wolno mu z tego miejsca zejść bez pozwolenia. Może jego lęk przed uniesionym kijem ma początek w tamtym okresie? Może miał kiedyś dom (bardziej chyba budę, bo co to za dom, gdzie pies nie ma ani jednej zabawki - on dopiero teraz się uczy do czego to służy).
  13. zapisuję sobie A jak się teraz te biedactwa mają?
  14. No tak. Faktycznie :( Miesza mi się trochę :/ A [B]mała suczka[/B]? : [I]Zaopiekuję się malutką suczką. Może być odchowana byle tylko tolerowała małe dzieci i inne psy. [/I] [IMG]http://s.ale.gratka.pl/g/n.gif[/IMG] [B]Osoba kontaktowa:[/B] Jarek [B]Miejscowość:[/B] bełchatów [B]Kod pocztowy:[/B] 97-400 [IMG]http://s.ale.gratka.pl/g/ico_telefon.gif[/IMG] [B]Telefon:[/B] 607408251 [IMG]http://s.ale.gratka.pl/g/ico_telefon.gif[/IMG] [B]Drugi telefon:[/B] 663112109 [IMG]http://s.ale.gratka.pl/g/ico_gg.gif[/IMG] [B]GG:[/B] [URL="gg:6999105"]6999105[/URL]
  15. Przy okazji robienia ogłoszeń trafiłam na coś takiego: [I]Witam, chciałabym niedrogo kupić lub przygarnąc pod swój dach labradora - psa - do mojej suczki. Musi miec od 6 miesięcy do roku i tolerowac inne psy oraz dzieci. Mam bardzo dobre warunki, pies będzie miał zarówno miłośc, dobre pożywienie jak i opiekę weterynaryjną. Tel 44 6172157 lub 697 335 104. [/I]Może to rozmnażacz, a może po prostu chce mieć dwa psy różnej płci. Nie wiem ile ma lat ten nasz labrador i czy się nadaje do dzieci, ale wklejam. Nie zaszkodzi sprawdzić.
  16. na razie poogłaszam Miki, bo dla niej mam przygotowane ogłoszenie i skompletowane zdjęcia.
  17. No patrz... Przez to, że się nie wyrabiam z czytaniem wątków totalnie niezorientowana jestem :/ Dobrze, że zapytałam zamiast klapać te ogłoszenia z marszu.
  18. Mru postaram się dziś poogłaszać jednego psiaka. Mam gotowe ogłoszenia dla Diny, Parkura i Miki (oraz Hena). Powiedz kto na dziś ma najmniej ogłoszeń? Od kogo najlepiej zacząć?
  19. Bossssz.... Straszne :( Ja się nie nadaję do tego świata. Nie mogę pojąć tego wszystkiego. Jak można zrobić coś takiego? Nie jestem w stanie pomóc Topikowi, ale będę zaglądać. Trzymam kciuki za Waszą wygraną Aniołki Topika :)
  20. Stefanek po drugiej kąpieli znowu gubi sporo włosów. Wczoraj bawiliśmy się w czesanie przeszło 30min :) Ależ on to uwielbia :loveu: Łapie mnie zębami za sweter i tak delikatnie kłapie ząbkami po swetrze. Iska mnie głuptasek :D Jak siadam na podłodze to zawsze się cieszy, bo wie, że zaraz szczotkowanie :loveu: Na spacerach po osiedlu coraz częściej jest spuszczany ze smyczy i ładnie przychodzi na wołanie. Trzeba jednak na niego uważać, bo on kompletnie nie uważa na samochody. Te co prawda jeżdżą bardzo powoli po osiedlowych wąskich uliczkach, no ale mimo wszystko musimy jeszcze popracować nad nauczeniem Stefana, by nie biegł w kierunku jadącego samochodu. Sporadycznie miewa takie pomysły :roll: Swoją drogą to trochę dziwne, bo przecież raz już był potrącony. Że też go to niczego nie nauczyło :shake: Tak więc uraz do samochodów mu jakoś nie został (lubi za to siknąć na samochód czego też staramy się go oduczyć - jej, to bardzo kłopotliwy dla nas zwyczaj :D), ma za to uraz do podniesionej ręki z kijem... Jak chcieliśmy porzucać Fąflowi patyczek okazało się, że przy Stefanie ta zabawa odpada. On na taki widok kuli się przestraszony :( Zachowuje się jakby myślał, że go tym kijkiem pobijemy :placz: [U]Czy te obrażenia, które miał wtedy na budowie to na pewno po potrąceniu samochodem??? [/U] No i jeszcze odnośnie zdrowia Stefanka... Karma Royal Urinary S/O już zamówiona. Będzie do odbioru w piątek. Na badanie krwi i oględziny idziemy w niedzielę rano, bo Stefan musi być naczczo. Przed niedzielą nie damy więc rady tego załatwić. Sprawę zębów musimy odłożyć na jakiś czas. Ten jego kieł wygląda kiepsko, ale chyba (mam nadzieję) nie sprawia mu on wielkiego bólu, bo Stefan je normalnie (swoją drogą staramy się go nieco odchudzić). Chętnie wcina też kości i uszy. Możliwe, że nauczył się jeść drugą stroną mordki. Jest jednak jeszcze coś. Jakiś czas temu (28.02) spotkaliśmy się z Mru i Pawłem na wspólny spacer z pieskami. Paweł doradził nam w kilku sprawach i pokazał jak uczyć Stafana i Fąfla posłuszeństwa ZA CO JESTEŚMY WAM OGROMNIE WDZIĘCZNI :loveu: Innymi słowy dokształciliśmy się trochę pod okiem fachowców :) Podczas tego spaceru zauważyliśmy (chyba Paweł to zauważył), że Stefan ma niewielki strupek przy uchu, który drapie. Paweł zajrzał do ucha, ale nie było tam nic niepokojącego zostawiliśmy więc ucho w spokoju. To było niespełna 2 tygodnie temu, a w ostatnich dniach Stefan coraz częściej drapał to ucho. Do tego Fąfel zaczął się tym uchem Stefanka interesować. Mimo protestów Stefana zajrzałam, więc wczoraj do tego ucha i okazuje się, że tam już nie ma tylko małego strupka. Ucho jest ciepłe, zaczerwienione w środku i całe w strupkach oraz jakiś nieczystościach :crazyeye: Coś się tam dzieje. Drugie ucho jest ok. Mam nadzieję, że on nie miał jakiegoś zaleczonego świerzba w uszach. W Bobrowcu mówili, że nie. Coś jednak z tym uchem dzieje się niedobrego i jeśli miał coś zaleczone to chyba właśnie się odnawia. Jak będziemy w niedzielę u Weta to pokażemy to ucho. Czy Wam w El-Wecie lub Bobrowcu mówili coś o jakiś problemach z uszami? Co to może być?
  21. [quote name='ankekoval']Podaję nr tel. do Elwetu z al. Niepodległosci 853 24 81 -tu Stefan był po wypadku przez ok tydzień. Tam była bardzo fajna Pani Doktor, która go prowadziła - niestety nie pamiętam nazwiska. [/QUOTE] Dzięki! Wczoraj rozmawiałam z Taubim i obiecał postarać się o komplet dokumentacji. On występuje w tej sprawie z pozycji Azylu, więc powinni mu bez problemu wszystko dać, ale jakby były problemy to przyda się numer do El-Wetu :)
  22. [quote name='Sol_1']Jaki wspaniały prezent - filmiki świetne. Jaki to jest kochany, mądry pies... Oczywiście że zaglądamy, nawet jesli nic nie piszemy :) [/QUOTE] Jest wspaniały! Gdybyśmy tylko mieli warunki i możliwości finansowe by go zatrzymać to nikomu byśmy go nie oddali! Niestety nie mamy takiej możliwości :( dlatego Stefanek musi znaleźć swój domek... [QUOTE]Martwię się, że nikt nie dzwoni. żeby chociaz parę osób... a tu cisza, NIC... chociaż w najczarniejszych wizjach własnie tego sie obawiałam, opierając się na przykładzei koleżanki, która jakiś czas temu znalazła rasowego yorka, odkarmiła, wyleczyła i bardzo chce znaleźć mu dom - bez skutku... Będzie dobrze. Będzie. A może... trochę odstrasza stwierdzenie, że w gre wchodzi tylko mazowieckie...? Ludzie sa mobilni, nawet jeśli ktos teraz mieszka np. w Warszawie, to za rok może byc juz gdzie indziej... oczywiście wiem, ze chcecie byc blisko Stefanka, kontaktowac się, wiem że to dla Was i dla nas tez ważne...[/QUOTE] Mnie też to bardzo martwi :( Nie spodziewam się, że od razu po pierwszym telefonie Stefan znajdzie dom, ale czemu u licha nikt nawet nie dzwoni popytać o niego???? :placz: Przecież to śliczny i fajny pies. Czemu przez tyle czasu i przy tak wielu ogłoszeniach nie zadzwoniła nawet jedna osoba??? :placz: W treści ogłoszenia nie ma informacji, że ten ktoś musi być z woj. mazowieckiego. Dominik (mój TZ) nie chce go oddawać nigdzie dalej i ja się z nim zgadzam, bo gdzieś dalej nie będziemy mieli możliwości ani sprawdzenia domku, ani późniejszych wizyt poadopcyjnych, ale w ogłoszeniu nic nie wspominam na temat lokalizacji DS. Na pewno więc nie to jest przyczyną. Przeczytajcie proszę jeszcze raz ogłoszenie. Może coś powinnam tam poprawić? Coś nie tak z z jego treścią? [CENTER][CENTER][B]Stefan. Pieszczoch uratowany z budowy szuka prawdziwego domu.[/B][/CENTER][/CENTER] [CENTER][CENTER][/CENTER][/CENTER] [CENTER][CENTER]Stefan to bardzo wesoły pies w bardzo niewesołej sytuacji.[/CENTER][/CENTER] [CENTER][CENTER]Przeszło rok temu na warszawskim Służewcu wytyczono kolejny plac budowy. Ogrodzono go płotem i umieszczono tam Stefana zapewniając mu tym samym bolesny los. Na placu budowy przez ten czas nie działo się nic i nawet nie było, kogo zapytać czy kiedykolwiek zacznie się dziać. Nikt nie przychodził do biednego Stefana i pies dawno już by umarł z głodu, gdyby nie dobrzy ludzie z pobliskich biurowców, którzy dokarmiali go przez płot. Osoby, które Stefana zamknęły i zostawiły samego na budowie nie zadbały nawet o budę czy miskę dla niego! To cud, że pies zimą nie zamarzł bez jakiekolwiek schronienia! Pomimo wielu prób skontaktowania się z kimkolwiek z placu budowy nikt nie chciał z nami rozmawiać o Stefanie, dając tym samym do zrozumienia, że los psa jest im obojętny. [/CENTER][/CENTER] [CENTER][CENTER] [/CENTER][/CENTER] [CENTER][CENTER]W końcu Stefan znalazł jakąś dziurę w płocie i zaczął wychodzić na ulicę, gdzie został potrącony przez samochód. I znów tylko dzięki dobrym ludziom z sąsiedztwa trafił na leczenie. Okazało się, że w wyniku wypadku nie stało mu się nic poważnego. Został wyleczony, wykastrowany i zaszczepiony. W końcu trafił do domu tymczasowego, gdzie czeka na swój własny prawdziwy domek i na ludzi, którzy go pokochają :) [/CENTER][/CENTER] [CENTER][CENTER] [/CENTER][/CENTER] [CENTER][CENTER][B]Stefan to świetny pies! Sięga mniej więcej do kolan, ma dość długą i bardzo bujną sierść o pięknym brązowo-rudym umaszczeniu. Ma około 3-4 lata i waży 22kg. [/B][/CENTER][/CENTER] [CENTER][CENTER][B]Jest bardzo przyjacielski, spokojny, cierpliwy i pogodny :) Szybko się uczy i jest posłuszny. Lubi szczotkowanie, głaskanie, przytulanie. Trochę ciągnie na smyczy. Potrafi trzymać czystość. Spokojnie wytrzymuje między spacerami. Toleruje zarówno inne psy (zwłaszcza te mniejsze i średnie) jak i koty. Jest bardzo zainteresowany każdym czworonogiem w zasięgu jego wzroku. Prawdopodobnie polubiłby także dzieci. [/B][/CENTER][/CENTER] [CENTER][CENTER][/CENTER][/CENTER] [CENTER][CENTER][B]Szukamy dla Stefana prawdziwego domu z prawdziwymi, kochającymi opiekunami![/B][/CENTER][/CENTER] [CENTER][CENTER]Warunkiem wydania psa jest wizyta przedadopcyjna i podpisanie umowy adopcyjnej.[/CENTER][/CENTER] [CENTER][CENTER] [/CENTER][/CENTER] [CENTER][CENTER] [/CENTER][/CENTER] [CENTER][CENTER]KONTAKT:[/CENTER][/CENTER] [CENTER][CENTER]Kamila [B]608 014 406[/B] Dominik [B]606 26 99 19[/B] [B][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/B][/CENTER][/CENTER] [CENTER][CENTER] [/CENTER][/CENTER] [CENTER][CENTER]Pieska można obejrzeć na żywo po wcześniejszym umówieniu się z nami :)[/CENTER] [CENTER] [/CENTER][/CENTER]
×
×
  • Create New...