Jump to content
Dogomania

Kociabanda2

Members
  • Posts

    8278
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Kociabanda2

  1. Witam :) Nasz Wet w niedzielę obejrzał stare wyniki Stefanka. Tak jak pisałam te kulki tłuszczu w moczu pojawiają się w każdym badaniu. Niestety wśród wcześniejszych badań kwi nie było hormonu, więc wczoraj Stefan miał pobraną krew na hormon. Wet mówi, że zarówno te kulki tłuszczu, jak i stan sieści Stefana, ciągłe ropienie oczu, nieładny stan skóry przy pysku, a nawet zapalenie ucha, które ma teraz Stefan - wszystko może towarzyszyć chorej tarczycy. Ostatecznie diagnoza ta potwierdzi się jednak najwcześniej w środę, gdy dostaniemy wyniki badania krwi. Póki co Stefanowi trzeba wyleczyć zapalenie ucha. Wet powiedział, że to go może bardzo boleć :( Mamy mu rano i wieczorem wpuszczać lek do ucha, co nie jest łatwe, bo Stefan nie bardzo daje się do tego ucha dotykać. Oprócz kosztów badania krwi i leku do ucha (razem 95zł) musieliśmy, więc zakupić jeszcze jakiś "namordnik" dla bezpieczeństwa (14zł). Zakładamy mu to na czas tych nieprzyjemnych zabiegów przy uchu. Jeśli chodzi o jego zęby Wet powiedział, że można z tym poczekać, bo Stefan je normalnie. Może, więc go to nie boli mimo, że bardzo kiepsko wygląda. Stefan miał wczoraj niezłą wycieczkę :) Najpierw Wet (kotki, pieski, króliczki i dzieci :) ) potem wyprawa do sklepu zoologicznego po "namordnik". Przemaszerował dumnie przez centrum handlowe (tylko tam był w niedzielę otwarty jakiś sklep zoologiczny), grzecznie przymierzał kagańce i inne "namordniki" oraz z wielkim zainteresowaniem oglądał papużki i świnki morskie :D
  2. Aniu historię choroby Stefanka załatwiał Taubi jako pracownik Azylu. Nie mogli znaleść USG, ale może już znaleźli? Na pewno tego nie wiem. Dziś widziałam się z Taubim. Dostałam przefaksowane wyniki badań krwi i moczu. Jest tego trochę. Reszta będzie do odbioru w El-Wecie, bo Bobrowiec przesłał co miał do El-Wetu. Wszystko będzie czekać w recepcji. Taubi załatwi tak, by wydali mi to na nazwisko :) Najważniejsze, że przed weekendem dostaliśmy te mocze i krwie ;) bo sporo to rozjaśnia sytuację: Teraz z całą pewnością wiem, że ostatnich badań moczu Stefana nie trzeba powtarzać. KULKI TŁUSZCZU WYSTĘPUJĄ JUŻ W POPRZEDNICH (starszych) JEGO BADANICH! Także nie jest to raczej błąd czy zanieczyszczenie próbki :( Ważne, że dzieki szybkiemu działaniu Taubiego, dostaliśmy też jego stare badania krwi. Pokażemy je naszemu Wetowi. Nie znam się na tym, więc sama tego nie strwierdzę, ale możliwe, że wśród tych starych badań krwi jest już to, które nasz Wet chciał wykonać. Okaże się w niedzielę. Po resztę badań itd. pojedziemy do El-Wetu w przyszłym tygodniu. Wtedy zobaczymy czy czegoś jeszcze brakuje czy nie. Uszko Stefana na pewno swędzi. Nie wiem czy też boli, ale to możliwe, bo nie chce by go dotykać, a Fąfel ciągle chce mu to ucho lizać. Jak będziemy w niedzielę u Weta to je obejrzy. [COLOR=Blue]Aniu podziękuj od nas bardzo Ani F. za uzbierane pieniążki :) Wszystkim Wam ogromnie dziękujemy!!!, bo sami nie podołalibyśmy finansowo. Taubi - dzięki za pomoc w kompletowaniu historii choroby Stefanka [/COLOR] :)
  3. [quote name='Sol_1']Hej!! Kamila - podam konto koleżance, która obiecała, że jak tylko będzie mogła, to coś przysle dla Stefanka, ok? :) [/QUOTE] Jasne :) Dzięki
  4. nie przeżyła. 29-letniego właściciela znaleziono, ale Policja zaczęła go szukać dopiero po tym jak sprawą zainteresowała się prasa. Właścicielowi postawiono zarzuty, a na zakończenie sprawy przyjdzie pewnie czekać latami Jak się miewa Topik?
  5. [quote name='Energy']A czy ktoś mi może wytłumaczyć dlaczego pies z przytuliska ma być sprzedawany na giełdzie??? To jest dla mnie niezrozumiała i delikatnie mówiąc, dziwna sytuacja.[/QUOTE] W skrócie - po pierwsze to nie do końca jest przytulisko. To tylko lecznica z kilkoma boksami. Po drugie psów z wypadków jest wiele, a miejsc mało. I wreszcie po trzecie: uznano, że lepiej psu znaleźć byle jaki dom poprzez giełdę niż oddać go w ręce hycla czy oddać do schroniska :( Takie są realia, taki wybór. Dlatego staramy się robić co w naszej mocy (patrz wątek ogólny - link na pierwszej stronie tego wątku), by znajdować dobre domy tym psom zanim zajdzie konieczność (przepełnienie w lecznicy) oddania ich komuś na giełdzie lub co gorsza zawezwanie hycla lub wywozu do gminnego schroniska. Nikomu z nas się to nie podoba, ale miejsce rozmnażać się nie chce, a psów wciąż przybywa. To walka z czasem. Mru staje na rzęsach i z pomocą wielu osób z dogo udało się wiele piesków wyadoptować :) Miki niestety nie ma szczęścia :( W lecznicy jest już długo. Ja nie pierwszy raz robię jej ogłoszenia. Nie mam pojęcia czemu nikt się nią jeszcze nie zainteresował, bo ona przecież śliczna jest. No i taka kochana :) Ogłaszajmy ją! Może tym razem jej się poszczęści i znajdzie domek?
  6. uśpić nie, ale może spróbować zasięgnąć pomocy behawiorysty, albo przynajmniej uważniej pilnować. Sorry, ale mi kota szkoda tak samo jak psa i uważam, że pies, który pozbawia życia innych zwierzaków to jednak nie jest bezproblemowy pies. Problem jest i nie każdy nad tym będzie w stanie zapanować. Była właścicielka Seda najwyraźniej nie umiała sobie z nim poradzić, a bagatelizowanie lub udawanie, że problemu nie ma, wcale Sedowi nie pomoże, bo kolejny właściciel też może sobie nie poradzić. Moim zdaniem tu potrzeba czegoś więcej niż tylko znalezienia nowego człowieka. Niewiele wiem o psach i nie wiem jak Sedowi pomóc. Może ktoś powinien z nim popracować, a może należy jakoś przygotować nowego właściciela? Przydałaby się opinia kogoś kompetentnego. Mru, a jak Paweł ocenia Seda?
  7. No ja bardzo żałuję, że niemożliwe jest uzyskiwanie wyroków śmierci w takich sprawach, ale i tak cieszę się, że dzięki Waszej wieloletniej walce Ci s^$%## zostali wreszcie osądzeni i skazani :) Życzę powodzenia, sił, zdrowia,mocnych nerwów i sukcesów w kolejnych toczących się postępowaniach :) POZDRAWIAM cały Emir:Rose:
  8. [B]Dziewczyny czy któraś z Was odbierała jakiekolwiek wyniki badań Stefanka??? [/B]Czy jesteście w posiadaniu, np. któregoś USG?????????????
  9. [COLOR=Blue][COLOR=Black]O jeeeeeza! Na konto Stefanka wpłynęło 351zł od[B] Anny F.[/B] ![/COLOR] DZIĘKUJEMY!!!![/COLOR]:) Najświeższe rozliczenie: [U][B]Wpłaty na Stefka (konto DT):[/B][/U] 02.02.2010 - Ankekoval - [B]300 [/B]zł 12.02.2010 - Ma6da - [B]20 [/B]zł 22.02.2010 - Sol_1 -[B] 140[/B]zł 22.02.2010 - Agnieszka Karolina W-wa - [B]30[/B]zł 09.03.2010 - Ma6da - [B]20[/B]zł 10.03.2010 - Ankekoval - [B]200[/B]zł 11.03.2010 - Anna F. - [B]351[/B]zł ____________ RAZEM: [B]1061[/B]zł [U][B] Wydatki[/B] Stefana:[/U] [U]LUTY '2010:[/U] - badanie moczu - [B]15[/B]zł - antybiotyk - [B]15,04[/B]zł - kości i uszy (smakołyki na czas naszego wyjścia do pracy) - [B]37[/B]zł - karma puszki (od 07.02.) - 7 puszek 1200g - [B]35,23[/B]zł - karma sucha + smakołyk na ząbki - łącznie 6kg karmy (zamówienie będzie lada chwila do odbioru) - [B]128,21[/B]zł ________________ RAZEM: [B]230,48 [/B]zł [U]MARZEC '2010: [/U] nagródki, czyszczenie zębów oraz zabezpieczenie na kleszcze - [B]26,26[/B]zł kostki i uszy - [B]16[/B]zł. badanie moczu - [B]15[/B]zł puszki 1200g x8 - [B]43,65[/B]zł sucha karma Royal Urinary S/O 14kg - [B]272,44[/B]zł badanie krwi + lekarstwo do ucha - [B]95[/B]zł "namordnik" - [B]14[/B]zł ________________ RAZEM: [B]482,35[/B]zł [COLOR=Red][U][B]Obecny stan finansów Stefanka to:[/B][/U][/COLOR] [B]+[/B]1061zł - wpłaty [B]-[/B]230,48zł - wydatki z lutego -482,35zł - wydatki z marca ___________ [COLOR=Blue][B]+ 348,17[/B][/COLOR]zł :)
  10. Filmiki gdzie tylko można to dodaję :)
  11. :( a dzwonił ktoś chociaż z ogłoszeń? Interesują się nim czy nic zupełnie?
  12. Taubi zdobył część historii choroby Stefanka :multi:Jutro po południu się z nim spotkam. [B]Dziewczyny czy któraś z Was odbierała jakiekolwiek wyniki badań Stefanka??? [/B]Czy jesteście w posiadaniu, np. któregoś USG??
  13. [quote name='Equus']O nie tylko nie to :( Już jej karmę kupiłam... To co mam nie przyjeżdżać?[/QUOTE] Myślę, że powinnaś pojechać. Miki na pewno ucieszy się z odwiedzin i karma jej się przyda. A jeśli, oby nie!, jeśli Miki nie wróci z giełdy to karma na pewno przyda się dla pozostałych psiaków.
  14. giełda jest co tydzień. Chyba w niedzielę i co tydzień Miki może trafić na giełdę (choć w tym tygodniu z tego co napisała Mru Miki jest pierwsza w kolejce). Do tej pory się udawało. Może w tym tygodniu też się uda, ale nie wiadomo. [B]Musimy robić jej ogłoszenia[/B]. Jak najszybciej szukać domu.
  15. bo była właścicielka (na jakimś forum) twierdzi, że zagryzł psa jej rodziców, kilka kotów i jeża. Swoją drogą ciekawe czy to prawda, a jeśli tak to czym Sed się kieruje. Czemu jedne psy/zwierzaki toleruje, a inne zagryza? No bo to, że pies ma swoje antypatie i na niektóre psy szczeka czy nawet się rzuca i trochę poturbuje to jednak nie to samo co zagryzienie. Może ja o psach wiem za mało, ale zastanawia mnie to trochę.
  16. i na deser... Sam Tyson! Sesja zdjęciowa zaraz po walce :D [IMG]http://images39.fotosik.pl/266/478a19ae610f54c3med.jpg[/IMG] [IMG]http://images38.fotosik.pl/267/31d07f87f4b77168med.jpg[/IMG]
  17. Zgadzam się z Wami, że Sed zasługuje na szansę na dom. Myślę, że warto o niego walczyć jak o każdego innego psa. Przesadzacie chyba jednak twierdząc, że z nim nie ma żadnego problemu. Nie możemy zapominać, że on nie tylko obszczekuje inne psy, jak piszecie. Sed niestety zagryzł jakiegoś psa, koty i jeża. Uważam, że to jest jednak pewien problem i nie każdy właściciel sobie z tym poradzi. Myślę, że trzeba mu szukać kogoś doświadczonego i naprawdę odpowiedzialnego, by nie doszło do kolejnej tragedii. Może warto by było trochę z nim popracować? Nie znam się na tym, ale może da się pracować nad takimi odruchami? Może da się je złagodzić? Jemu potrzeba kogoś kto będzie potrafił opanować go na tyle, by nie zagryzł żadnego zwierzaka. No, a na pewno nie każdy będzie to potrafił, co bardzo utrudnia szybkie znalezienie mu domku :( Chodzi mi o to, że tak samo jak jest mi żal z powodu losu Seda, było by mi żal zagryzionego psa jego potencjalnego sąsiada. Myślę, że nie można całkiem tego zbagatelizować i na pewno nie każdemu można Seda wydać do adopcji. Moim zdaniem ktoś kto podejmie się opieki nad nim powinien być co najmniej uprzedzony o odruchach Seda i wyczulony na ten problem.
  18. Specjalnie dla Cioteczek i Wujaszków Stefanka :): (jakość niestety nie najlepsza) [video=youtube;gaa01gkvkzU]http://www.youtube.com/watch?v=gaa01gkvkzU[/video] [video=youtube;xz1H35NIbJk]http://www.youtube.com/watch?v=xz1H35NIbJk[/video]
  19. no myślę, że badanie moczu tak czy inaczej trzeba będzie jeszcze nie raz zrobić, ale chyba nie ma sensu powtarzać go teraz. Wydaje mi się, że badanie kwi trzeba będzie jednak zrobić w najbliższą niedzielę, bo trzeba wykluczyć tę tarczycę. Niestety to dość drogie badanie. Mam nadzieję, że przed niedzielą będziemy mieli już historię choroby z El-Wetu i z Bobrowca. To by bardzo ułatwiło. A może chcesz byśmy się wstrzymali z robieniem mu badania krwi do czasu skompletowania dotychczas wykonanych badań???
  20. [B]Ankekoval[/B] wpłata 200zł już dotarła.[COLOR=Blue] DZIĘKUJEMY![/COLOR] :)
  21. [quote name='Sol_1']Stefanku, bardzo bardzo mocno cie wtulam rudzielcu :)[/QUOTE] Rudzielec śle wszystkim pozdrowienia :) [IMG]http://images41.fotosik.pl/266/e76ea5e3de825ba5med.jpg[/IMG] hehe :D Język długi jak u mrówkojada :) A Wy? Potraficie owinąć sobie nos językiem??? [IMG]http://images48.fotosik.pl/270/d35989522c7b8f32med.jpg[/IMG] Na zdjęciach, przy ostrym świetle flesza, jeszcze lepiej widać to jego zaczerwienione uszko [IMG]http://images35.fotosik.pl/125/29482167581522bamed.jpg[/IMG] [IMG]http://images43.fotosik.pl/270/5928790057b37b8amed.jpg[/IMG] [IMG]http://images44.fotosik.pl/270/fefc5aed2931a2dfmed.jpg[/IMG]
  22. Jestem. Dzięki za zaproszenie lilith27. Niestety nie bardzo mam jak pomóc :(
×
×
  • Create New...