-
Posts
35214 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by __Lara
-
[quote name='asiaf1']Wójt zobowiązała się zapłacić za łapanie zwierząt. Wg. prawa powinna tym złapanym zapewnić pobyt w schronisku, ale to koszt ok 3 tys. za psa. Chyba liczy na to, że ona zapłaci za łapankę a my weźmiemy je sobie na łeb i będzie miała problem z głowy. W przyszłym tygodniu Ania ma iść z kimś z organizacji zwierzęcej żeby pomógł jej w negocjacjach. Może uda się wynegocjować jakieś pieniądze na pobyt psów w hotelach. Zobaczymy. Z karmą i sterylkami nawet gdyby gmina nie chciała pomóc jakoś byśmy sobie poradzili ale koszty hotelu dla tylu psów nas zabiją.[/QUOTE] Kochana, to powołajcie się na przepisy - tak być nie może, że z naszych podatków władze są utrzymywane, a my mamy jeszcze dopłacać dodatkowo do czegoś, co leży w ich kompetencjach. Decyzję Pani wójt można zawsze zaskarżyć do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Niech to wszystko dzieje się z udokumentowaniem na papierze, bo to ważne.
-
[quote name='Lobaria']Raczej współczuję szczeniakowi... Szczegóły wizyty PA na wątku Czarka...[/QUOTE] To też ;) krótki może mieć żywot......
-
Cinek w DS, ale ZOSTAWIŁ DŁUGI! Ponad 900 zł DO SPŁACENIA! POMOCY!!!
__Lara replied to LadyS's topic in Już w nowym domu
Ale bazarków :) -
Chmielnik- bezdomna suczka z 3 szczeniakami.NA ULICY. Proszą o pomoc!
__Lara replied to Ania102's topic in Już w nowym domu
[quote name='Jaaga']Mnie tutaj tez jest trudno w to wszystko uwierzyć, ze tak może być. Jak już na jakims wątku kiedys pisałam, do nas zachodzi SM, oglądają psy i sprawdzają ich książeczki zdrowia, czy są ragularnie szczepione. Zainteresował ich nawet chory wygląd Oskara i jego kulawizna. musiałam tłumaczyć, że jest stary, z gwoździowana nogą, śrutem w miednicy i nieuleczalną chorobą. Na innym wątku o polskiej wsi 12 psów jest trzymanych w syfie na 30 cm łańcuchach bez schronienia i nikogo to nie interesuje. To nie jest więc tak, że sie nie da. Skoro da sie w wybranych miastach, to dałoby się wszędzie, gdyby tylko była inna mentalność ludzi. Skoro tak bezkarnie dzieje się w prawie całym województwie, to o czymś to świadczy U nas w schroniskach są regularnie kontrole, a tamtych gmin nikt nie sprawdza z pieniędzy wydawanych np. na hycla, który potem zabija złapane psy. jakim cudem ludzi nie obchodzi na co idą ich podatki, a poszczególnych szczebli władz, w jaki sposób sa wydawane i rozliczane publiczne pieniądze. U nas schroniska muszą rozliczać się przecież nawet z wagi zwłok, a kazde zgarnięte z drogi martwe zwierzę jest odnotowywane w specjalnym zeszycie. Jakim cudem nikogo nie interesuje, co się dzieje z wiekszością bezdomnych zwierząt w województwie?[/QUOTE] Właśnie nie potrafię tego pojąć, jak to wszystko funkcjonuje...Jak to możliwe, że normalnych ludzi często nachodzi się za drobną rzecz, a same władze nie są kontrolowane z zadań, które mają obowiązek realizować? Czy ludzi serio nie interesuje na co wydawane są ich pieniądze? Mnie szlag trafia jak idę do lekarza, muszę czekać nie wiem ile w kolejce, i jeszcze jakaś Pani z łaską mnie obsługuje, gdy z mojej wypłaty idzie co miesiąc z 300zł na ubezpieczenie zdrowotne! Przecież to jest kradzież w biały dzień! A potem lekarz bezczelnie potrafi zaproponować prywatną wizytę czy badanie! I to samo jest ze schroniskami, hyclami - ludzie, na to idą nasze podatki, ktoś na tym zarabia! Kontrolujmy tych ludzi, bo inaczej nigdy nic się nie zmieni.... Co ciekawe, lepsza sytuacja jest na Zachodzie Polski, nie wiem, tam jakoś ludzie chyba potrafią lepiej działać + inna mentalność, niestety.... -
Kieszonkowa Zoja kiedyś zabrana z piekła.Teraz po 2,5 roku traci DS
__Lara replied to obraczus87's topic in Już w nowym domu
[quote name='obraczus87']Jesli jest ktoś chętny poprowadzić dalej tę "sprawę" to chętnię przekażę namiary. Nawet pojechałabym tam zobaczyc co i jak... ale nie mam adresu...[/QUOTE] A Państwo by nie podali? Może zaproponować podjechanie i zrobienie samemu zdjęć? :cool3: -
Jamniki i jamnikowate w potrzebie z całej Polski !!!!!!
__Lara replied to danka1234's topic in Już w nowym domu
[quote name='keakea']Cholera, słuchajcie, Marco miał być wczoraj zabrany do specjalisty z tą łapą złamaną, pytam dziś na fb, jak tam łapa, i pada odpowiedź, że schronisko czeka na kasę z urzędu miasta i nic nie zrobi, dopóki kasa nie przyjdzie!!!! Pies już kilka dni cierpi!!!!! Nosz cholera jasna!!!! :([/QUOTE] Boże, straszne :( przecież jego to musi bardzo boleć :( -
Potrzebne $$$ na transport i STAŁE DEKLARACJE NA DT dla suczek!!!
__Lara replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
Zaglądam do psiaczków. -
[quote name='ewu']No ja też mam taki ideał z Pszczyny. Ma 7- miesięcy i już na sumieniu dwa morderstwa i jedno usiłowanie..... Zabił jeża, zeżarł sikorkę a przedwczoraj złapał srokę, która chyba uciekła bo nie było śladów zbrodni w pysku ani w ogrodzie....:cry::cry::cry: Poza tym ożera wszystko co mu wpadnie w łapki :facelick::facelick::facelick: Ale i tak go kocham nad życie:)[/QUOTE] Ciotko, to Ci się chyba ciężka sztuka trafiła :diabloti:
-
Młody, jamnikowaty Fago znalazł swój dom w Finlandii :)
__Lara replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
I ja zaglądam. Porobię trochę świeżych ogłoszeń na dniach. -
Ufo żyję w schronisku już 12 lat!! Szukamy DT/DS! Pomocy!
__Lara replied to Karolcia_ko5's topic in Już w nowym domu
[quote name='AtaO']Wow, ile ogłoszeń....Oby pojawił się domek....[/QUOTE] Też jestem pod wrażeniem :) -
Potrącony, poszyty staruszek Mecenas w DS :) Kica teraz jak zajączek!
__Lara replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
Ale słodziak :) Ciociu, jaka parówa :angryy::evil_lol:;) -
Piotruś i Pwełek/Tofik juz w domkach! WSZYSTKIM DZIĘKUJĘ ZA POMOC!!!
__Lara replied to BUDRYSEK's topic in Już w nowym domu
Dobrze, że to tylko 50zł. ASTRA, czyli to spotkanie dało Wam coś we wzajemnych relacjach z Toffim? -
[quote name='Ra_dunia']Wizyty trzeba koniecznie robić, choć i tak potem niestety się zdarza, że wizyta cacy a po tygodniu psiak wraca albo jest w zupełnie innych warunkach niż miał być... Ja ostatnio robiłam wizytę w super domku. Zarekomendowałam go szczerze, ale teraz cały czas się martwię czy aby niczego nie pominęłam... Jak ja się stresuję wizytami, chyba bardziej od tych wizytowanych :roll: Kaska dla Rudaska przelana.[/QUOTE] Zawsze istnieje takie ryzyko, wiem o czym mówisz cioteczko :/
-
Jamniki i jamnikowate w potrzebie z całej Polski !!!!!!
__Lara replied to danka1234's topic in Już w nowym domu
[quote name='*Gajowa*']W Radysach takie cudo jamnisiowate znalazłam [URL]http://www.schroniskodworakowscy.pl/ogloszenia.php?page=ad&id=77[/URL][/QUOTE] I kolejny...... -
Jamniki i jamnikowate w potrzebie z całej Polski !!!!!!
__Lara replied to danka1234's topic in Już w nowym domu
[quote name='keakea']no nie wierzę!!!!!!!!!!!!!! :( :( :( :([/QUOTE] Ja też, cuda..... -
Maleńka Bunia z wielkim guzem i zapaleniem płuc.Już po operacji w DT.
__Lara replied to ihabe's topic in Już w nowym domu
[quote name='ihabe']Bunia to taki mały pitbull,ma tyle werwy i woli bycia szczęśliwą:-) [B]Proszę pomóżcie wymyslic tekst do ogłoszeń Buni!!!! :-)[/B][/QUOTE] Ja pomogę, tylko później ;)