Jump to content
Dogomania

__Lara

Members
  • Posts

    35214
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by __Lara

  1. [quote name='asiaf1']Wójt zobowiązała się zapłacić za łapanie zwierząt. Wg. prawa powinna tym złapanym zapewnić pobyt w schronisku, ale to koszt ok 3 tys. za psa. Chyba liczy na to, że ona zapłaci za łapankę a my weźmiemy je sobie na łeb i będzie miała problem z głowy. W przyszłym tygodniu Ania ma iść z kimś z organizacji zwierzęcej żeby pomógł jej w negocjacjach. Może uda się wynegocjować jakieś pieniądze na pobyt psów w hotelach. Zobaczymy. Z karmą i sterylkami nawet gdyby gmina nie chciała pomóc jakoś byśmy sobie poradzili ale koszty hotelu dla tylu psów nas zabiją.[/QUOTE] Kochana, to powołajcie się na przepisy - tak być nie może, że z naszych podatków władze są utrzymywane, a my mamy jeszcze dopłacać dodatkowo do czegoś, co leży w ich kompetencjach. Decyzję Pani wójt można zawsze zaskarżyć do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Niech to wszystko dzieje się z udokumentowaniem na papierze, bo to ważne.
  2. [quote name='Lobaria']Raczej współczuję szczeniakowi... Szczegóły wizyty PA na wątku Czarka...[/QUOTE] To też ;) krótki może mieć żywot......
  3. [quote name='Jaaga']Mnie tutaj tez jest trudno w to wszystko uwierzyć, ze tak może być. Jak już na jakims wątku kiedys pisałam, do nas zachodzi SM, oglądają psy i sprawdzają ich książeczki zdrowia, czy są ragularnie szczepione. Zainteresował ich nawet chory wygląd Oskara i jego kulawizna. musiałam tłumaczyć, że jest stary, z gwoździowana nogą, śrutem w miednicy i nieuleczalną chorobą. Na innym wątku o polskiej wsi 12 psów jest trzymanych w syfie na 30 cm łańcuchach bez schronienia i nikogo to nie interesuje. To nie jest więc tak, że sie nie da. Skoro da sie w wybranych miastach, to dałoby się wszędzie, gdyby tylko była inna mentalność ludzi. Skoro tak bezkarnie dzieje się w prawie całym województwie, to o czymś to świadczy U nas w schroniskach są regularnie kontrole, a tamtych gmin nikt nie sprawdza z pieniędzy wydawanych np. na hycla, który potem zabija złapane psy. jakim cudem ludzi nie obchodzi na co idą ich podatki, a poszczególnych szczebli władz, w jaki sposób sa wydawane i rozliczane publiczne pieniądze. U nas schroniska muszą rozliczać się przecież nawet z wagi zwłok, a kazde zgarnięte z drogi martwe zwierzę jest odnotowywane w specjalnym zeszycie. Jakim cudem nikogo nie interesuje, co się dzieje z wiekszością bezdomnych zwierząt w województwie?[/QUOTE] Właśnie nie potrafię tego pojąć, jak to wszystko funkcjonuje...Jak to możliwe, że normalnych ludzi często nachodzi się za drobną rzecz, a same władze nie są kontrolowane z zadań, które mają obowiązek realizować? Czy ludzi serio nie interesuje na co wydawane są ich pieniądze? Mnie szlag trafia jak idę do lekarza, muszę czekać nie wiem ile w kolejce, i jeszcze jakaś Pani z łaską mnie obsługuje, gdy z mojej wypłaty idzie co miesiąc z 300zł na ubezpieczenie zdrowotne! Przecież to jest kradzież w biały dzień! A potem lekarz bezczelnie potrafi zaproponować prywatną wizytę czy badanie! I to samo jest ze schroniskami, hyclami - ludzie, na to idą nasze podatki, ktoś na tym zarabia! Kontrolujmy tych ludzi, bo inaczej nigdy nic się nie zmieni.... Co ciekawe, lepsza sytuacja jest na Zachodzie Polski, nie wiem, tam jakoś ludzie chyba potrafią lepiej działać + inna mentalność, niestety....
  4. [quote name='obraczus87']Jesli jest ktoś chętny poprowadzić dalej tę "sprawę" to chętnię przekażę namiary. Nawet pojechałabym tam zobaczyc co i jak... ale nie mam adresu...[/QUOTE] A Państwo by nie podali? Może zaproponować podjechanie i zrobienie samemu zdjęć? :cool3:
  5. [quote name='keakea']Cholera, słuchajcie, Marco miał być wczoraj zabrany do specjalisty z tą łapą złamaną, pytam dziś na fb, jak tam łapa, i pada odpowiedź, że schronisko czeka na kasę z urzędu miasta i nic nie zrobi, dopóki kasa nie przyjdzie!!!! Pies już kilka dni cierpi!!!!! Nosz cholera jasna!!!! :([/QUOTE] Boże, straszne :( przecież jego to musi bardzo boleć :(
  6. [quote name='ewu']No ja też mam taki ideał z Pszczyny. Ma 7- miesięcy i już na sumieniu dwa morderstwa i jedno usiłowanie..... Zabił jeża, zeżarł sikorkę a przedwczoraj złapał srokę, która chyba uciekła bo nie było śladów zbrodni w pysku ani w ogrodzie....:cry::cry::cry: Poza tym ożera wszystko co mu wpadnie w łapki :facelick::facelick::facelick: Ale i tak go kocham nad życie:)[/QUOTE] Ciotko, to Ci się chyba ciężka sztuka trafiła :diabloti:
  7. I ja zaglądam. Porobię trochę świeżych ogłoszeń na dniach.
  8. [quote name='AtaO']Wow, ile ogłoszeń....Oby pojawił się domek....[/QUOTE] Też jestem pod wrażeniem :)
  9. Ale słodziak :) Ciociu, jaka parówa :angryy::evil_lol:;)
  10. Dobrze, że to tylko 50zł. ASTRA, czyli to spotkanie dało Wam coś we wzajemnych relacjach z Toffim?
  11. [quote name='doris66']Słuchajcie, nie mam jak poczytać wątku, napiszcie co się stało ze zachorował, bo na pierwszych stronach nie jest napisane, ze jest chory.[/QUOTE] Jest, w 3 poście ;)
  12. [quote name='Ra_dunia']Wizyty trzeba koniecznie robić, choć i tak potem niestety się zdarza, że wizyta cacy a po tygodniu psiak wraca albo jest w zupełnie innych warunkach niż miał być... Ja ostatnio robiłam wizytę w super domku. Zarekomendowałam go szczerze, ale teraz cały czas się martwię czy aby niczego nie pominęłam... Jak ja się stresuję wizytami, chyba bardziej od tych wizytowanych :roll: Kaska dla Rudaska przelana.[/QUOTE] Zawsze istnieje takie ryzyko, wiem o czym mówisz cioteczko :/
  13. [quote name='asiuniab']zrobiłam małemu na dolnośląskie gumtree.pl i tablicę.pl, którą wyróżniłam, może a nuż....[/QUOTE] Dzięki kochana!
  14. [quote name='*Gajowa*']W Radysach takie cudo jamnisiowate znalazłam [URL]http://www.schroniskodworakowscy.pl/ogloszenia.php?page=ad&id=77[/URL][/QUOTE] I kolejny......
  15. Chciałabym go juz zobaczyć chociaż na jednym zdjęciu :)
  16. [quote name='keakea']no nie wierzę!!!!!!!!!!!!!! :( :( :( :([/QUOTE] Ja też, cuda.....
  17. Klaudus__, to może Pw porozsyłać? Jak znajdę chwilkę czasu to porozsyłam.
  18. [quote name='ihabe']Bunia to taki mały pitbull,ma tyle werwy i woli bycia szczęśliwą:-) [B]Proszę pomóżcie wymyslic tekst do ogłoszeń Buni!!!! :-)[/B][/QUOTE] Ja pomogę, tylko później ;)
×
×
  • Create New...