Jump to content
Dogomania

agaga21

Members
  • Posts

    19512
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by agaga21

  1. [quote name='eriss']Proszę, wręcz błagam Was o pomoc. Wczoraj w nocy dostałam informacje od wolontariuszki pracującej w schronisku: "W Gaju jest nowofunland i chcą go uśpić , wiesz kto może chcieć??" Oczywiście od razu zadzwoniłam wypytać o niego i jak to w ogóle jest możliwe:( Jest to 2 letni pies, spokojny, nie jest agresywny ani do ludzi ani do zwierząt. Boi się jadących rowerów. Prosiłam o zdjęcie, nie jestem znawcą rasy, ale brakowało mi sierści tzn długości. Dowiedziałam się, że była skłębiona i musieli obciąć. Chcą go uśpić, bo jest za duży i nie mają wolnego boksu dla niego. W głowie mi się to nie mieści, że takie procedery są jeszcze praktykowane! Co zrobić? Straszyć anonimowymi telefonami? Powiadomić telewizję? Błagam pomóżcie. Dowiedziałam się również od kuzynki, że jakaś jej znajoma zmuszona przeprowadzką do teściów musiała oddać również nowofunlanda do tego schronu, była w trakcie budowy domu i chciała psa odebrać po jakimś niedługim czasie, nie zdążyła psa uśpili... Nigdy bym nie zrobiła tak oczywiście jak ta znajoma, bo dla mnie pies to członek rodziny. Albo przeprowadzamy się razem, albo wcale! Lecz nie ja jestem od osądzania. Wziełabym tego psa do siebie, ale moj facet nie chcę drugiego, mówi że to zły moment itd... Nie pomógł ani płacz, ani krzyk. Postaram się tam przejechać, zrobić może więcej zdjęć. Liczy się każda chwila, macie pomysły co robić?? Przepraszam, że list jest chaotyczny i zapewne z błędami. Kurcze nie umiem dodać zdjęcia.[/QUOTE] [B]co to za bzdury?????[/B] znam to schronisko. [B]TAM NIE USYPIA SIĘ PSÓW![/B] chyba że są bardzo chore, cierpiące i leczenie nie wchodzi już w grę. dziewczyno, zanim zaczniesz siać panikę, najpierw sprawdź swoje informacje!
  2. no to fajnie, że już wiesz na czym stoicie. termoforek pod kołderkę jej wkładaj ;) niech wygrzewa chudą dupinkę.
  3. [quote name='magdabroy']Dziewczyny, ja mam pytanie z innej beczki. Brałyście tran w ciąży??[/QUOTE] ja nie. w ciąży bierze się kwas foliowy i witaminy dla kobiet w ciąży.
  4. [quote name='chita']hahaha, pierwsza i druga juz kiedys widzialam ale trzecia rownie atrakcyjna:evil_lol::evil_lol:, nawet w wiadomosciach o nim gadaja taki z niego szarlatan:diabloti:[/QUOTE] a widzisz, ja go wcześniej nie znałam. szok normalnie.
  5. [B]wymiękłam![/B] :crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye: :crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye: :crazyeye::crazyeye::crazyeye: [video=youtube;7GLVcu0ha1g]http://www.youtube.com/watch?v=7GLVcu0ha1g&feature=player_embedded[/video] polecam też 2 i 3 część :diabloti: [url]http://www.youtube.com/watch?v=SpDx5Z-oJYc&feature=related[/url] [url]http://www.youtube.com/watch?v=yyTV06iXY3Q&feature=related[/url]
  6. [quote name='Alby']Wiedz, że coś się dzieje... ??? !!! ??? Nic tylko do psychiatry panie plebanie, bo coś się z pana głową dzieje...[/QUOTE] przerażające!!!!!!!!
  7. [quote name='chita']no ja tez jakos za tlusciochami nie przepadam i tez nie mam wyjscia bo arina polamaniec wiec wagi musze pilnowac, teraz wazy 24,2 , enzo nasz sasiad corsiak wyglada masakrycznie jest zapasiony az zal:shake:[/QUOTE]z corsiakami jest ciut inaczej. one duże muszą być, choć nie do przesady. [quote name='ms_arwi']Etna na zdjeciach wyglada na duzo wieksza :) Zawsze myslalam, ze jest sporo wieksza od moich suniek, tymczasem Mia wazy chyba 30 kg (i dla niej to jest ok) ale Duszek... 28 kg ostatnio wazyla :oops: i niestety musiala przejsc na diete :roll: ale ona po sterylizacji chyba ma taka sklonnosc. Heh, jak nie urok to sraczka - jedna posikuje czasem, druga jest klopsem :roll:[/QUOTE]a bo etna jak ma zdjęcia z przodu robione to się wydaje taka wielka a to przez tą jej klatę. ta klata nie tylko jest z przodu szeroka ale cała klatka piersiowa aż do ostatnich żeber wygląda jakby była nadmuchana. przez to wygląda grubiej niż jest. natalia, twoja jedna sika a druga na diecie...u mnie jedna i druga sikają, jedna i druga smrodzi gruczołami(dziś myślałam, że lunę ukatrupię jak mi koc zasmrodziła!), dodatkowo lunie śmierdzi z pyska i w ogóle czasem ma taki dziwny zapach... morris już najmniej z nich wszystkich śmierdzi ale czasem też mu się zdarza:evil_lol::evil_lol: na moje nieszczęście mam nos jak pies i nawet najmniejszy smrodek momentalnie wyczuwam a te psie smrodki do najmniejszych nie należą...:roll:
  8. [quote name='malawaszka']no :lol: czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć co dziś jest za wyjątkowy dzień? jakieś święto kościelne czy coś? w jednej wsi jak przejeżdżałam to mało nie zemdlałam - wzdłuż caaałej drogi poustawiane znicze - wszystkie zapalone, takie same, no przez calutką wieś! o co chodzi??? :mdleje:[/QUOTE]no jak to, nie wiesz??? to tydzień+1 dzień do święta zmarłych. trzeba to świętować:razz::evil_lol:
  9. [quote name='agnieszka32']Danusiu - Małgosia wygląda wspaniale! Jak Ty to robisz, że wywołujesz takie cudowne uśmiechy na pyskach tych wszystkich bid :loveu::loveu::loveu:[/QUOTE] one po prostu wiedzą, że mama je kocha....
  10. [quote name='chita']to moja arina przy etnie to teraz grubas:evil_lol:[/QUOTE]eee, są większe grubasy niż twoja arina ;) ja z resztą aż za takimi chudzielcami nie przepadam(najbardziej lubię psy masywne ale nie obtłuszczone, tylko umięśnione) ale u etny sylwetka anorektyczki wskazana ze względów zdrowotnych niestety. poza tym ona jest naprawdę niziutka. pewnie gdyby nie jej wielgachna klatka piersiowa(kompletnie nie proporcjonalna i nie pasująca do reszty ciałka), to by ważyła przy swoim wzroście sporo mniej niż 20kg. a arinka ma fajną figurkę :) widać że sporo biega.
  11. [quote name='fonia123']trzymam kciuki za wyniki :)[/QUOTE]dzięki :) [quote name='malawaszka']:lol: hahaha trzymam :kciuki: za dobre wyniki! jak będą ok to pewnie propalin Wam potrzebny[/QUOTE]dzięki wielkie a propalin stosujemy już chyba z półtora tygodnia [quote name='bira']Jaka wrażliwa, delikatna dziewczynka:evil_lol: Trzymam kciuki za wyniki :-)[/QUOTE]dzięki :) etna nie lubi sprejów ani obcinaczek do pazurków. resztę dzielnie znosi. mam nadzieję, że wasze trzymanie kciuków pomoże i wyniki krwi będą super. dziś znów kontrolnie zważyłam etne u weta, wazy dokładnie tyle co poprzednio, czyli 22,5kg.
  12. kajusza, przeczytaj post wyżej. ja widzę taki problem, co będzie jeśli jednak suki się bardzo nie dogadaja i donka bedzie musiała jechać do fur. skąd wtedy wziąć brakujące deklaracje?
  13. no to już wszystko załatwione. mocz zbadany, krew pobrana, oddana do laboratorium, wyniki jutro. póki co badania moczu wyszły normalnie(wyniki zostały u weta, jutro je odbiorę razem z wynikami krwi). etna mało nie użarła weterynarza ale nie jak jej pobierał krew, tylko jak jej psiknął na łapkę odkażaczem:diabloti:
  14. [quote name='Rodzice Maciusia'] :) Dzięki za info na temat cążków/nożyczek :) Oosbiście używam tylko cążków, i ja i mąż, nożyczek nawet nie mamy w domu. A czy dla bejbiego są jakieś specjalne, ewentualnie mniejsze, czy też te same co dla nas będą ok? Pytam, bo mamy cążki w różnych wielkościach i nie wiem czy jeszcze dokupić jakieś z przeznaczeniem tylko dla malców.[/QUOTE] ja używałam dla dla niemowlaka nożyczek. to są specjalne z zaokrąglonymi końcami, by dziecka nie drapnąć. według mnie są lepsze niż cążki bo można łagodnie jednym cięciem obciąć pazurek tak, by nie miał kancików. są w komplecie z cążkami i nawet z pilniczkiem np z firmy canpol w każdym niemal markecie na półce dla dzieciaczków, kosztuje to dosłownie parę złotych więc nie ma się nad czym zastanawiać. weźmiesz komplet i wypróbujesz czym ci wygodniej.
  15. mam nadzieję, że długo, długo terenia będzie się cieszyć dobrym zdrówkiem :)
  16. [quote name='wilczy zew']ale to się może szybko zmienić [URL="http://smajliki.ru/smilie-101533671.html"][IMG]http://s.rimg.info/3ee826234b95aabaf485f77a034f701d.gif[/IMG][/URL][/QUOTE] to wtedy malawaszka będzie dodawać korektę do rozpiski:evil_lol:
  17. [quote name='malawaszka']hahaha niezliczona ilość sztuk 3 (w domu :lol: ) - czyli tyle co u Ciebie :D + jedna sztuka w kojcu - podobna zupełnie do niczego :D[/QUOTE] oj...ja myślałam że ich jest dużo więcej! z 5 małych sznupków co najmniej + niedźwiadek :) do tego jeszcze koty. to ja poproszę rozpiskę: imię, zdjęcie i status (czy to tymczas czy rezydent) i obiecuję zapamiętać już wtedy kto jest kto :)
  18. tak ci się tylko wydaje a od mojej ostatniej wizyty zapisanych jest całe 5 długaśnych stron. dodatkową trudność sprawiają twoje futra których masz niezliczoną ilość i z których większość wygląda identycznie:eviltong::eviltong: (tylko nie bij za to:evil_lol:) więc ja nadal nie wiem co się z czym je :oops: ;)
  19. ze 3 dni tu nie zaglądałam a czytania chyba na godzinę! i znów nie wiem o co chodzi, kto i z czym był u weta, kto nowy doszedł a kto znalazł domek....takie tu tempo:crazyeye::evil_lol:
  20. [url]http://img220.imageshack.us/img220/8065/aga5o.jpg[/url] piękny uśmiech :)
  21. i jak tam? udało się siuśki złapać? bo u nas się udało i sprawdziło się przy tym świetnie pudełko po litrowych lodach(ktoś mi podpowiedział, że się sprawdza i faktycznie )
  22. no i już wiem, że jeśli etna z nami pojedzie to do gamonia na część dnia przyjedzie ciocia a na drugą część karol urwie się z pracy. problem rozwiązany :)
  23. [quote name='ms_arwi']Pytam, bo mysle czy w tak kryzysowej (ostatnio co patrze na jakikolwiek watek to kryzysowa przez zblizajaca sie zime :-( ) sytuacji, moje lalki nie moglyby podzielic sie przestrzenia z Donka... edit: nie znosze zimy... [/QUOTE] jeśli jesteś takim "twardym" typem, którego psy słuchają, to może by się udało przy zachowaniu dużej ostrożności. tylko czy twoje dziewczynki wpuszczą obcą sukę na swój teren? i czy w razie czego mogłabyś izolować? jeśli tak to byłoby to najlepsze wyjście pewnie. ja też nienawidzę zimy... :(
×
×
  • Create New...