Jump to content
Dogomania

snuszak

Members
  • Posts

    7191
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by snuszak

  1. ja mogę jutro jechać do schronu jeśli ktoś się wybiera :)
  2. [quote name='holmina']ja po prostu juz nic nie wiem,a wnioski na postawie wpisow nasuwaja sie same jak na chwile?skoro to miejsce mialo byc przekazane chlopakowi?to chyba nie na chwile[/QUOTE] Fundacja Animalia odstąpiła swój domek tymczasowy w tej nagłej sytuacji, dlatego piszę że taki awaryjny
  3. można dodać, że szukamy nawet Dt na kilka dni w okolicach poznania do przetrzymania po sterylce, bo okolica średnio ciekawa, a noż ktoś znowu wyczuje interes...
  4. no sztompek witam, jesteś już na dogomanii to wpadłaś teraz już z nami zostaniesz! ja postaram się zmajstrować jakiś bazarek na maluszki, grosik do grosza ale zawsze! fajnie, że udało Ci się napisać do tych chętnych domków, jeszcze fajniej że są chętni do pomocy, martwię się tylko o finanse, czy podołamy... warto by też ten nowy domek Stokrotki wspomóc bo to jednak duży wydatek im się trafił zupełnie nieplanowany
  5. DT w Szamotułach z tego co wiem był alarmowy, na chwilę dlatego dalej potrzebny jest inny DT, i Ty nim masz być, coś się zmieniło?
  6. ok czyli wiemy jedno, mamy dwójkę przedstawicieli tej samej rasy, resztę fotek wstawi może później supergoga, bo ja nie mogę poobracać, chyba że Ty wstawisz caromina? przesłałam Tobie wszystkie, niech dogomaniacy zobaczą jaka sunia pozapadana, jaki los zgotował im właściciel...
  7. Przedstawiam Wam, uroczą parkę, która zapewne miała mniej uroczego właściciela, przez którego psy siedzą teraz w ciasnej klatce. Pierwszy raz parka do schroniska trafiła 1,5 roku temu, właściciel długo zwlekał z odebraniem psów, czekały jakieś 3 tygodnie. Teraz trafiły ponownie, nie sposób ich pomylić bo nie trafia się u nas by dwa haszczaki trafiały razem, do tego takie charakterystyczne. Oba posiadają stare zniszczone obroże na szyjkach, do tego Laos ma przy obroży jeszcze kawałek łańcucha, sierść matowa, nie wyczesana. Nevada ma sutki powyciągane po szczeniakach, boki pozapadane, obraz nędzy i rozpaczy. Tydzień temu wyglądała jeszcze jako tako, teraz mam wrażenie, że schudła jeszcze bardziej.... wykańcza się w schroniskowej klatce. Właściciela ani widu ani słychu - no i tu akurat chyba się cieszę, bo wesołego życia zadowolonego psa to one raczej nie miały. Może ponownie uciekły? Może już się nie nadają do pseudo, albo szczeniaki przestały być modne i schodzić na sielance? Tego nie wiadomo, mam nadzieję tylko, że psy uda się uratować. Psy będą w średnim wieku, pewnie koło 5/6 lat. Zastanawiam się też czy Laos nie jest za duży na huskiego, może to malamut? Kto pomoże? Na lewo Laos na prawo Nevada [IMG]http://i637.photobucket.com/albums/uu95/snuszkak/DSC02055.jpg[/IMG] [IMG]http://i637.photobucket.com/albums/uu95/snuszkak/DSC02052.jpg[/IMG] Nevada [IMG]http://i637.photobucket.com/albums/uu95/snuszkak/DSC02057.jpg[/IMG]
  8. huskiego i akity bo jest dużo mniejsza od akit, taka wysokości bardziej jak drobny husky z tym że taka krótka i krępa - cholercia wie co się tam do niej dołożyło :cool1: dzięki What May NN!
  9. grubiutka ale co się dziwić, właścicielom na spacery chodzić pewnie też się nie chciało.... była moda to i miała robić za modną ozdobę, teraz wakacje to ozdoba się znudziła
  10. Keks trafił parę dni temu do małego miejskiego przytuliska. Malutki rudy, przestraszony tym co go spotkało, a mimo to otwarty na człowieka. To młody psiaczek około roczny, skory do zabawy i tolerujący inne psiaki. Za około tydzień będzie gotowy do adopcji z kompletem szczepień, czipem i książeczką zdrowia, tylko czy ktoś pokocha małego kundelka w sezonie wakacyjnym?? DT lub DS dość pilnie poszukiwane, ze względu na przepełnienie i przenoszenie schroniska. [IMG]http://i637.photobucket.com/albums/uu95/snuszkak/DSC02043.jpg[/IMG]
  11. ja też :lol: Leoś z zachowania idealnie jak Kapsel, no i tym samym sposobem co z Kapslem problem obróżki przestał istnieć. Początkowo zapoznanie z obróżką zgodnie z radami od szkoleniowca, co prawda Leoś dalej uciekał na widok obróżki ale pewnie nie była już tak straszna. A została założona przez zabawę :diabloti: Z Kapsel przez zabawę w budzie, z Leosiem przez kraty. Dużo zabawy, tarmoszenia, głaskania, no i przewieszenie obróżki przez kraty, na wysokości głowy podczas zabawy. No i dałam mu spokój, nakarmiłam resztę, porobiłam fotki i wróciłam do zabawy, już nie zerkał z niepokojem na wisząca obróżką więc jedną brałam ją w rękę jedną delikatnie podczas zabawy no i tak głaskałam tarmosiłam tą wstrętną obróżka, aż normalne to było dla niego. Została założona i siedzi ;) Darowałam sobie dziś spacer, muszę na wyprowadzenie też mocniej zapiąc by w razie "w" się nie wymknął, no i osoba by mi była potrzebna gdyby nie chciał wejść do kojca, do smakołyków.... no i Leoś to taki wariat troche będzie z nudów notorycznie wywala michę z jedzeniem, zaczął też prace budowlane i zdarł z dachu budy pape i wydrapał styropian :mad:
  12. i jeszcze pozostałe fotki [IMG]http://i637.photobucket.com/albums/uu95/snuszkak/DSC02037.jpg[/IMG] [IMG]http://i637.photobucket.com/albums/uu95/snuszkak/DSC02034.jpg[/IMG] [IMG]http://i637.photobucket.com/albums/uu95/snuszkak/DSC02031.jpg[/IMG] nie wiem dlaczego wychodzą tak.... obrócone w programie na serwerze a tu tak....
  13. Dubbi do schroniska trafiła 2 tygodnie temu, młoda piękna, jednak właściciel nie zgłosił się by odebrać sunię. Ze względu na jej zaniedbaną sierść i brak wychowania można się domyślać, że zawadzała to i problemu ktoś się pozbył. Ma nie więcej niż rok, takie dziecko, ciągnące na smyczy, skaczące z radości na człowieka, urocze ale wymagające pracy. Dubbi wygląda jak owca, sierść zimowa taka puchata i zbita, można wyciągać garściami, co jej się nawet podoba ;) Domek stały, lub tymczasowy by sunię okiełznać potrzebny. Oto Dubbi [IMG]http://i637.photobucket.com/albums/uu95/snuszkak/DSC02028.jpg[/IMG] [IMG]http://i637.photobucket.com/albums/uu95/snuszkak/DSC02030.jpg[/IMG] [IMG]http://i637.photobucket.com/albums/uu95/snuszkak/DSC02032.jpg[/IMG]
  14. ale bije z niej blask - piękna!
  15. tak zgadzam się w 100% domek Stokrotki jest super, w schronie nie wiadomo co by z nią było.... Co do czarnej podpalanej - Lali też są 2 fajne domki chętne, poleciłam na tą chwilę napisać do tych Państwa informacje, że sunia jest chora, potrzebujemy dla niej miejsca i pomocy w leczeniu, zobaczymy czy któryś na taka pomoc pójdzie, pozostałe 2 chętne na nią domki z biegu odrzuciłam bo kiepskie ankiety
  16. piękna mała, obawiałam się przez telefon co to za mix będzie a tu piękna panna, super Ola, że mogła do Ciebie trafić
  17. czyli chyba z Fredowego tymczasu nici....
  18. mamy duży postęp Leoś jest w obroży :):) [IMG]http://i637.photobucket.com/albums/uu95/snuszkak/DSC02059.jpg[/IMG]
  19. zaglądam, widać że wakacje się zaczynają
  20. pomoc opiera się za zaufaniu i współpracy to tyle z mojej strony tu na dogo było już wiele afer, dziwnych historii ludzie też są dziwni przedziwni czasem ciężko uwierzyć jak mogą zapętlić, stąd moje zachowanie, czepianie się i wnikliwość, by przez chęć pomocy nie wpaść w jakaś dziwną akcję... wystarczy szczerze odpowiedzieć, nie unosić się od razu bo i po co, to ani suczce ani szczeniakom nie pomoże pomóc mogą co najwyżej zdjęcia aktualne, szczerze info o nowej mamie i jej dzieciach
  21. ale jak zdjęcie drugie mogliście zrobić? czyli dostęp do aparatu był... jak ja mam ufać osobie, która nie tylko posłużyła się zdjęciem nie właściwego psa ale jeszcze się do tego przez telefon nie przyznała? co jeśli chętna osoba na sukę by jechała po nią przez całą Polskę i zobaczyłaby innego psa? zresztą nie ważne... lepiej napisz ile jest szczeniaków, wrzuć aktualne zdjęcia
  22. łoł coraz większy puchatek się z niego robi, trzymam kciuki!
  23. a to z niej mała zołza, dobrze że u Ciebie nabierze wychowania :evil_lol:
  24. do tej pory jest wszystko super, za jednym wyjątkiem, Sonia zaciekle zaczęła Pana i siebie bronić przed innymi psami, musimy na to coś poradzić :)
×
×
  • Create New...