-
Posts
18804 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
3
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Maruda666
-
Ogromny,GUZ już po operacji ! Zbieramy na karmę i sterylizację!
Maruda666 replied to auraa's topic in Już w nowym domu
[quote name='enia']Ty leczysz się w NFZ, a suczka prywatnie.... a "tąką" przepuklinę gdybyś chciała operować to na własne życzenie, bo ona nie urosła w tydzień, a skoro jesteś człowiekiem a nie psem, to zapewne byś się do takiego stanu nie doprowadziła.. Bez wzw też operują, np. wyrostek..u człowieka rzecz jasna.[/QUOTE] Skoro leczy się prywatnie, tym bardziej wymagałabym aby ją odpowiednio przygotować i nie narażać dodatkowo na niepotrzebne powikłania. Przepuklina nie jest stanem nagłym zagrażającym bezpośrednio życiu, ostre zapalenie wyrostka tak. Enia, jak wszyscy tutaj też jestem za tym aby Niunię jak najszybciej operować, ale bzdurnych przepisów się nie przeskoczy, a ten czas można wykorzystać aby zabieg był jak najmniejszym dla niej obciążeniem. -
Ogromny,GUZ już po operacji ! Zbieramy na karmę i sterylizację!
Maruda666 replied to auraa's topic in Już w nowym domu
Gdyby tak ciąć na cito każdą przepuklinę, to pewnie połowa takich zabiegów kończyła by się zejściem z powodu sepsy. Sunia nie jest młoda, skoro bierze antybiotyk, to pewnie jest jakiś stan zapalny ( pewnie i zrosty skoro nosi to już tak długo). Jeżeli jest możliwość aby ją dokładnie do zabiegu przygotować i zwiększyć szansę przeżycia to dajmy lekarzom działać. Mała dostaje antybiotyk i pewnie w razie potrzeby i coś przeciwbólowego - przepuklina nie boli. Na pewno cierpiała będąc w lesie, ciągnąc guz i raniąc go o gałęzie. Dziewczyny mające z nią kontakt pisały, że guz już nie krwawi, mała ma apetyt i zaczyna merdać ogonkiem :) Bzdurnych przepisów o kwarantannie nie będę komentować, ale też gdzieś była już wzmianka, że zabieg pewnie odbędzie się wcześniej. A tak na marginesie - gdybym teraz chciała zoperować dajmy na to u siebie taką przepuklinę, to wpierw czeka mnie kilka miesięcy szczepień (wzw), leczenia zębów i dopiero wtedy zgłaszam się na planowany zabieg. -
Ogromny,GUZ już po operacji ! Zbieramy na karmę i sterylizację!
Maruda666 replied to auraa's topic in Już w nowym domu
Raczyna, nie obrażaj się na sunię, ona nie jest winna tego całego szumu. Dziewczyny, warto trochę ostudzić emocje - przeczytałam cały wątek i wynika z niego, że to nie służy małej ( telefon kogoś z fb, który spowodował nadanie oficjalnego biegu całej sprawie, a może szło się jednak dogadać inaczej? ). Nie wiemy czy sunia cierpi, z opisu jej zachowanie nie wynika aby tak było. Nie miałam przepukliny, ale znam sporo ludzi, którzy latami noszą o wiele większe twory - na pewno jest to dyskomfort, pewnie okresowo pobolewa, ale nieuwięźnięta przepuklina nie daje aż takich dolegliwości i nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla życia. Większym niebezpieczeństwem było by w takiej sytuacji i jej wieku ciąć bez przygotowanie, badań laboratoryjnych, obstawy antybiotykowej. Malutka, trzymam mocne kciuki za ciebie. A teraz można po mnie jeździć :evil_lol: P.s - Może warto dać jej jakieś imię ? -
Majk pojechał do nowego domu do Mikołowa. (trzymać kciuki)
Maruda666 replied to Diabełek's topic in Już w nowym domu
Zapisuję się u czarnuszka :) -
Afra potrącona przez samochód wróciła do właścicieli
Maruda666 replied to Mysza2's topic in Już w nowym domu
Dla Afry to że może jeszcze zostać , to chyba najlepsza opcja:) Bidula pewnie już pokochała Panią Gosię całym psim serduszkiem. -
I cisza u Księcia. A co z rozliczeniem bazarku??? - [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/236517-Kurzolepy-i-ksiazki-oraz-elegancja-skrzyneczka-na-psiaki[/url]
-
Poszło 120zł z bazarku - proszę o potwierdzenie jak dojdzie [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/238855-HELLRAISER-BARKERA-PIEKARA-YUMA-dvd-ciuszki-biżuteria-Sonik-i-Shango-5-02-godz-22-00[/url]
-
Stefcia/Sati ma nowy dom i nowe imię - została Wrocławianką
Maruda666 replied to Gabi79's topic in Już w nowym domu
Do góry śliczna :):) -
Z bazarku dla Oziego i Sonika nazbierało się 240 bez kilku złotych. 120 poszło już do Buni a 120 będzie dla małego - tylko proszę o konto :)
-
Afra potrącona przez samochód wróciła do właścicieli
Maruda666 replied to Mysza2's topic in Już w nowym domu
Śliczna ta mała:) Oby jakiś super domek jak najszybciej ją wypatrzył:) -
Afra potrącona przez samochód wróciła do właścicieli
Maruda666 replied to Mysza2's topic in Już w nowym domu
Melduję się u czarnuszka. Tylko tyle jednak mogę :( Sonka jakieś bazarzysko szykuje, to kawałeczek będzie też dla niego. -
[quote name='JaMnIŚ_Jogi']Niezła suma się uzbierała :lol: Chłopaki juz w swoich domkach, tego owczarkowatego "agresora" nie ma (gmina nie poczekała na nasza opinię, u psa byliśmy w sobotę, a w poniedziałek rano go wywieźli :shake:) Może część na Bunię, a resztę na maleńkiego, jamnikowatego psiaka, który trafił do Olkusza :-( , dziewczyny chcą go wyciągnąć i zbierają na hotelik, bo niestety żaden BDT się nie chce znaleźć :shake:, ale myślę, że reszta ciotek musi się wypowiedzieć. Jego wątek: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/238678-Potrzebny-pilnie-DT!!!!Zbieramy-deklaracje!!Podobny-do-jamnika-krótkołapek-w-Olkuszu[/URL] I wydarzenie na fb: [URL]http://www.facebook.com/events/338854222899639/[/URL][/QUOTE] To może po połowie na Bunię i małego??
-
Amor trafił do DS, teraz już za TM........
Maruda666 replied to IKA & SONIA's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Doczytałam wreszcie zaproszenie :) Nie dam rady już nic na stałe, ale 20zł jednorazowo podeślę. -
Połowa mojej zaległości - czyli 80zł poszło. Umknął mi gdzieś wątek a stałe zlecenie podstępnie się skończyło. Plama:) taki fajny jesteś. Gdzie ten twój dom?
-
Z bazarku dla całej trójki nazbierało się 235zł [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/238855-HELLRAISER-BARKERA-PIEKARA-YUMA-dvd-ciuszki-biżuteria-Sonik-i-Shango-5-02-godz-22-00[/URL] Jak to podzielić i gdzie posłać? - które jest w największej potrzebie na teraz? Doczytałam, że Ozi i Sonik już w domkach - czyli całość na Bunię? A co z tym agresywnym który też tam był?
-
Moje i nie moje śmietnikowe kocie biedy
Maruda666 replied to Maruda666's topic in Kotki już w nowych domach
Zaglądam do siebie :) Stan liczebny kotów się nie zmienił. W budce niestety ostatnio nikogo nie widuję, nie wiem, znalazły sobie lepsze lokum? Nasza Ciniutka choruje, niby tylko przeziębiona, ale w trakcie badania przy obglądzie jamy ustnej okazało się, że mała straciła praktycznie wszystkie zęby:-( - zostały jej trzy kły, jeden trzonowy z boku i kilka takich milimetrowych z przodu. I to musiało się stać jakoś tak ostatnio, bo chyba ze dwa tygodnie temu zdziwiło mnie, że tylko jeden górny kiełek jej z pyszczka wystaje. A i tego już nie ma, bo przy podawaniu tabletek, wystarczyło go lekko nacisnąć i zostałam z kłem w ręce :-( Mam jej podać kolejną wieczorną dawkę antybiotyku i aż się boję - rano wypadł jeden z przednich. Mała mimo to ma apetyt i od kilku dni czuje się dużo lepiej - zaczęła diablica walczyć przy tabletkach. -
Bongo łagodny 4 letni psiak w typie astka już w SWOIM DOMKU !!!!!!!
Maruda666 replied to Mysza2's topic in Już w nowym domu
Zaglądam do chłopaka:) Nie wymyślę nic nowego, jale napiszę, że on jest piękny :loveu: Albo konta nie dostałam, albo wykasowałam, w każdym bądź razie jeszcze nic nie posłałam, bo gdzie nie wiedziałam - ale mi głupio wyszło :evil_lol: Innymi słowy proszę o nr konta :) -
Bongo łagodny 4 letni psiak w typie astka już w SWOIM DOMKU !!!!!!!
Maruda666 replied to Mysza2's topic in Już w nowym domu
Też się wpraszam ;) prosto z wątku Zosieńki. Na mnie jak u Niny, wszystko nawet z lekka ,,fafluniastete" działa jak magnes :) ( no może Bongo z twarzy nie bardzo, ale ta sylwetka :) ) Niby obiecałam sobie, że już żadnych stałych, bo się zaczynam gubić, ale dyszkę dla przystojniaka wyskrobię ( tylko w razie czego proszę o porządny obsztorc ;) ). -
Zapraszam ponownie na bazarek [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/238855-HELLRAISER-BARKERA-PIEKARA-YUMA-dvd-ciuszki-biżuteria-Sonik-i-Shango-5-02-godz-22-00[/url] W tytule jest Sonik i Shango, ale myślę, że przeznaczymy to ogólnie na psiaki z tego miejsca w potrzebie.
-
Prawie bialuteńka Triszka pojechała do swojego DS!!! :D
Maruda666 replied to __Lara's topic in Już w nowym domu
Malutka, mocne kciuki :) -
Zenuś za TM - dług pozostał...
Maruda666 replied to Klaudus__'s topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Zaglądam co nowego u Zenka:) -
*LENA* juz w swoim Domu u Krakowianki.fr :) DZIĘKUJEMY!!!
Maruda666 replied to fizia's topic in Już w nowym domu
Zaglądam co jakiś czas , kiepska ta zima dla każdego:( Lenka, nie martw się, wiosna już się skrada :):)