-
Posts
18804 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
3
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Maruda666
-
Moje i nie moje śmietnikowe kocie biedy
Maruda666 replied to Maruda666's topic in Kotki już w nowych domach
A pod opieką TOZu kolejne dwa chore koci,eta - Magda zabrała ze schroniska trójkę. Po kilku dniach okazało się, że najstarsza ( chyba ze cztery miesiące ) jest chora - w wigilię niestety odeszła:( Okazało się, ze to panleukopenia - Magda walczy o życie pozostałych dwóch maluszków. -
Moje i nie moje śmietnikowe kocie biedy
Maruda666 replied to Maruda666's topic in Kotki już w nowych domach
Trzymajcie kciuki :) - może w tym tygodniu pójdą do domu następne koty od pani Krysi - domek we Wrocławiu czeka na matkę tych małych rudasków a pod Legnicą szykuje się miejsce dla dwóch burasków:):) Wtedy zostało by tam tylko 6 kotów i dwa boksery - to nie było by już źle:) Cztery z pięciu kotek już po sterylce :) -
Zapraszam na bazarek - [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/249727-Na-cztery-cele-czego-tu-nie-ma-%29-do-20-01-godz-22-00"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/249727-Na-cztery-cele-czego-tu-nie-ma-%29-do-20-01-godz-22-00[/URL] Jeżeli coś uda nam się utargować, kawałek będzie dla Miśka lub któregoś z jego kumpli :)
-
W imieniu AsiuniB i swoim zapraszam na bazarek - [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/249727-Na-cztery-cele-czego-tu-nie-ma-%29-do-20-01-godz-22-00"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/249727-Na-cztery-cele-czego-tu-nie-ma-%29-do-20-01-godz-22-00[/URL] Jak coś utargujemy to kawałek będzie dla Ramzesa:)
-
Nika , wrocławianka z konińskiego schroniska za Tęczowym Mostem
Maruda666 replied to NikaEla's topic in Już w nowym domu
Wszystkiego dobrego w nowym roku :):) -
Moje i nie moje śmietnikowe kocie biedy
Maruda666 replied to Maruda666's topic in Kotki już w nowych domach
Kociska dziękują :):) Ewuś, ten kaczor zmarznie ;) A teraz o kotach:) - Szeryf już w porządku, lata po kilka razy dziennie na dwór. Wizyty kontrolnej nie zaliczyliśmy, szkoda go było stresować, a na dodatek w czasie gdy miałyśmy jechać, zołza gdzieś się na dworze zaszyła. Tak to wystarczy wyjść i już się plącze pod nogami, wyje pod sklepem że za długo tam siedzę, a jak był potrzebny, togo wcięło :mad: Za kilka dni muszę się tylko umówić na kontrolne badanie krwi - mam nadzieję, że infekcja już poszła w czorty i wyniki będą dobre. Moje koty z każdym rokiem gorzej znoszą Sylwestra - jeszcze kilka lat temu cała zgraja mało co reagowała na wystrzały a z wiekiem robią się coraz bardziej strachliwe :( Cinka przesiedziała trzy godziny za drapakiem a Kropka nawet nie wiem gdzie:crazyeye: Szukaliśmy jej całą rodziną i nic, pojawiła się gdzieś około trzeciej, nie wiadomo skąd :evil_lol: Najlepiej radzi sobie Guć - chyba dlatego, że mało co słyszy ;) -
Moje i nie moje śmietnikowe kocie biedy
Maruda666 replied to Maruda666's topic in Kotki już w nowych domach
[FONT=comic sans ms][SIZE=4][COLOR=#008000][B]Wszystkiego dobrego w Nowym roku !!!! [/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][URL="http://smayliki.ru/smilie-846536391.html"][IMG]http://s13.rimg.info/a0ee8096797e8f996e3f940c1f11f2d6.gif[/IMG][/URL] [URL=http://smayliki.ru/smilie-850128903.html][IMG]http://s13.rimg.info/530568e1e667421dbb64a5669910e335.gif[/IMG][/URL] [URL="http://smayliki.ru/smilie-846536391.html"] [/URL][IMG]http://s13.rimg.info/a0ee8096797e8f996e3f940c1f11f2d6.gif[/IMG] -
Moje i nie moje śmietnikowe kocie biedy
Maruda666 replied to Maruda666's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='róża35']Marudko,moje koty nie są szczepione,ale jest kilka wirusów kk,wet powiedział,że nawet koty szczepione mogą zarazić sie kk,bo na którąś odmianę wirusa,nie pomoże szczepienie na kk.Co do oczów i nosków, miały czyste ,tylko śliniły się, nic nie jadły i nic nie piły,dużo spały i chowały się:(,bez szybkiej pomocy weta marnie by było:(Teraz jak dawniej rozrabiają:).Mój osiemnastoletni kocur,jakoś do tej pory nie zaraził się(odpukać:))chociaż też nie jest szczepiony.[/QUOTE] Szeryf wprawdzie jest szczepiony, ale tak jak piszesz, szczepienie nie zawsze pomoże. Kilka lat temu mimo szczepienia złapał chlamydiozę :cool3: Te wszystkie objawy pasują do niego jak ulał ( zaczęło się od tego, że cały czas spał, nie jadł, nie pił, wprawdzie nie chował się - ale to cały Szeryf - z odludka zrobił się w tym okresie kotem kanapowym ;) ) - wygląda na to, że przytrafił się Szerykowi uraz + jakaś kocia infekcja. Dziś paskuda jest już zupełnie na chodzie, nawet dwa razy zażyczył sobie wypuszczenia na dwór. I najważniejsze - co rusz podchodzi do jedzenia i ZACZĄŁ PIĆ :):) Nie kłułam go już dziś kroplówką, ale dalej leci antybiotyk, a jutro jedziemy do weta się pokazać :) I tym sposobem, mamy już po świętach :shocked!: -
Moje i nie moje śmietnikowe kocie biedy
Maruda666 replied to Maruda666's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='joanka40'] No coś Ty, to wcale nie jest prawda, a zresztą Szeryf, z tego co piszesz zdrowieje, więc jak dla mnie to wszystko jest dobrze. ........................... Musisz bacznie obserwować, co on ogląda w TV. Napatrzył się na Spider Menów, X- Menów, Hulka, Elastynę i Iniemamocnego, i za bardzo się wczuł skubaniec. Niech ogląda Żwirka i Muchomorka, to prędzej uśnie, niż ponownie wskoczy na drzewo.[/QUOTE] To Żwirek i Muchomorek jeszcze gdzieś leci :) ? Zdarzyło mi się kilka razy kupując żwirek w zaprzyjaźnionym sklepie z rozpędu zażyczyć sobie ,,żwirek i muchomorek 10l" :evil_lol: Bestia się ciut uspokoiła ;) - kolejne 100 ml poszło. On nie jest odwodniony, tak że ma dostawać tylko 200 dziennie - więc dzienną normę mamy :) -
Moje i nie moje śmietnikowe kocie biedy
Maruda666 replied to Maruda666's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='róża35']Moje koty miały niedawno koci katar :śliniły się pianą,czerwone dziąsła,nic nie jadły ,nie piły leczone u weta kroplówkami i antybiotykami i jeszcze innymi pastylkami ,zaraziły się od kotki ,którą wzięliśmy z fundacji ,miała być zdrowa,ale było inaczej,poiłam je też strzykawką,teraz wszystko ok.[/QUOTE] Szeryf miał kontakt z kociętami które u nas były - może to uraz + to? Róża, a Twoje są szczepione? I czy prócz tego ślinienie nie miały innych objawów KK - Szeryf oczy, nos ma czyściutki :-o -
Czarny Kocie :) dużo, dużo zdrowia. A jak z tym srebrem? Chyba warto spróbować. Wszelkie zabiegi w pyszczku są trudne - tam nie ma prawie wcale zapasów śluzówki, nie da się nic naciągnąć:( Guć przetokę miał też szytą dwa razy, bo się rozlazło. Pogodnych , zdrowych Świąt :) [URL="http://animated-images.su/photo/animacija/novyj_god_i_rozhdestvo/23"][IMG]http://animated-images.su/_ph/23/2/329687733.gif[/IMG][/URL]
-
Moje i nie moje śmietnikowe kocie biedy
Maruda666 replied to Maruda666's topic in Kotki już w nowych domach
Asiu, on ma bardzo przekrwione, uszkodzone dziąsła w okolicy tych malutkich przednich ząbków - wet określił to jako nadżerki - stąd też myśl o mocznicy. Ale to może być w związku z urazem ( o ile zleciał na twarz :cool1:) Głębiej jest czysto. Ta cuchnąca wydzielina z mordki, to jakby ropa pomieszana ze spienioną śliną - to pewnie w związku z tymi dziąsłami. To pewnie też jest przyczyną jego problemów z jedzeniem. Do tego ma stare uszkodzenie języka ( na końcu języka ma nie to co poniektórzy :evil_lol: tylko bliznę - chyba kiedyś musiał sobie gdzieś przeciąć na jakiejś puszce albo przygryźć ;) ). Szeryf z rana cały happy, nawet zaliczył spacer na dworze. Tylko pić nadal nie chce, ale więcej już dziś zjadł :) Kroplówki zleciało tylko 100ml, bo bestia się w nim odezwała :diabloti: Wieczorem spróbuję znowu ;) Jeżeli to prawda, że jaka wigilia i święta, taki cały rok, to mam p.... :angryy: -
Zdrowych, pogodnych świąt :) Dla Lucindy specjalne życzenia - bogatego urobku w kuwecie ;) [URL=http://animated-images.su/photo/animacija/novyj_god_i_rozhdestvo/23][IMG]http://animated-images.su/_ph/23/2/329687733.gif[/IMG][/URL]
-
Moje i nie moje śmietnikowe kocie biedy
Maruda666 replied to Maruda666's topic in Kotki już w nowych domach
Co do Szeryfa, to jego zachowanie najbardziej pasuje mi do upadku z drzewa na pyszczycho - te problemy z chodzeniem i wyraźne kłopoty z jedzeniem. Prędkości 100 km najwyraźniej nie osiągnął ;) W poniedziałek poszła krew do badania - wet obawiał się mocznicy :(. Koło drugiej odebrałam wyniki - mocznicy na szczęście nie ma :) Szeryf już dobrze kica, ale nadal ma problemy z jedzeniem i od wczoraj nic nie pije :( Do południa jest w lepszej formie, wieczorami słabszy, mordka ośliniona, cuchnąca , w ciągu tygodnia zjechał 1/2 kg. Póki co leci antybiotyk, malutki steryd i nadal kroplówki. Jak nie będzie lepiej, to czeka nas diagnostyka w kierunku zapalenia trzustki lub FIPa :( Ale jestem dobrej myśli i cały czas mam nadzieję, że to tylko skutek urazu. -
Moje i nie moje śmietnikowe kocie biedy
Maruda666 replied to Maruda666's topic in Kotki już w nowych domach
Zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt :):) [URL=http://animated-images.su/photo/animashki_na_telefon/s_novym_godom/82][IMG]http://animated-images.su/_ph/82/2/619507656.gif[/IMG][/URL] -
Specjalnie dla Lusindy:) - oby jak najszybciej też tak potrafiła:):) [URL=http://animated-images.su/photo/animacija/novyj_god_i_rozhdestvo/23][IMG]http://animated-images.su/_ph/23/2/77582744.gif[/IMG][/URL]
-
Moje i nie moje śmietnikowe kocie biedy
Maruda666 replied to Maruda666's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='ewa gonzales'][IMG]http://www.animaatjes.nl/plaatjes/k/kerst_dollz/animaatjes-kerst_dollz-87478.gif[/IMG]Szeryfuniu :thumbs::calus:to to bol stokroć straszny .:-(..... Marudko może Szreyfowal na calem osiedlu i lapal bandziooritos kotkos,,?? bidunio, jada ku Wam sanie z zyczonkami pozdrowionkami ogromnymi:x-mas: :x-mas:[/QUOTE] Ewuś, podejrzewam, że on łapał, ale ptaki ;) -
Moje i nie moje śmietnikowe kocie biedy
Maruda666 replied to Maruda666's topic in Kotki już w nowych domach
Z tą bandą to nie da się nudzić ;) - Szeryf od kilku dni jest jakiś nie taki - nie awanturuje się, nie wychodzi na dwór, cały czas śpi. Od wczoraj jest jeszcze gorzej - wygląda jakby nie był w stanie wskoczyć na zlew, krzesło. Dopiero dziś u weta zobaczyłam, że tylne pazury ma zdarte do żywego:( Wet stawia na uraz. Dumałam, dumałam i wychodzi mi, że głupia pała spadła z drzewa ( Szeryf, nie wet). Na szczęście po wizycie trochę się ożywił, zaczął jeść i pić. Obserwujemy i czekamy ;) -
Moje i nie moje śmietnikowe kocie biedy
Maruda666 replied to Maruda666's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='Nikaragua']już nawet nie pamiętam co tam dla mnie masz ;) czyli nie potrzebuję :)[/QUOTE] Ramka i wieszaczki na ręczniki ;)