Jump to content
Dogomania

Lionees

Members
  • Posts

    9780
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Lionees

  1. Wetem nie jestem z zawodu,ale ponad 25 lat pomagałam bezdomnym,poranionym,pobitym bezdomniakom i jakoś udało mi sie każdego wyleczyć,a w tamtych czasach nie było tylu wetów co teraz i człowiek zdany był na siebie:).Teraz jestem stałym gościem u wetki ze względu na swoje starowinki,także coś tam kumam,jeżeli chodzi o leczenie staruszków i rozpoznawanie objawów choroby u takich właśnie psiaków.Dlatego tez podstawą jest zabrac Fifiego do weta,porządnie go przebadac i podać leki.W tytule napisz proszę,że zbieramy na weta i leki dla umierajacego psa...lub coś w tym stylu.
  2. Oj Ketunia,jestes szalona,ale oczywiście pozytywnie:loveu: 100zł,to koszt gruntownego badania krwi.Będzie wiadomo jak wygląda cała morfologia,jak sprawuje sie trzustka,wątroba i pozostałe narządy.Serduszko od biedy można zbadac osłuchowo,dobry wet pozna,czy są szmery lub nierówna praca serca.EKG nie jest niezbędne,bo to tez koszt około +/-60zł.Ja bym od razu zaaplikowała steryd na stawy + leki p/bólowe.Po 2-3 dniach steryd bym odstawiła i zaaplikowała metotreksad.Tak leczy się psiaki ze stanami zwyrodnieniowymi stawów,a u Fifiego na taki stan mi wygląda
  3. Jeżeli Fifi ma problemy z chodzeniem,to na bank go boli:-(.To są pewnie sprawy zwyrodnieniowe,a w tym wypadku zawsze występuje ból.Leki p/zapalne i p/bólowe Fifi powinien dostać jak najszybciej
  4. No właśnie,jakoś nie ma szczęścia nasz Miętusek:-(Przez tą wetkę mam już zajęte miejsce przeznaczone dla Miętuska,a jakoś nikt nie dzwoni i nie pisze w sprawie moich pozostałych tymczasów:shake:Mało ludzi chce stare,chore psy,a ja tez nie mogę nabrać psiaków ponad swoje możliwości:-(Jedna osoba bierze psiaki i upycha je po kątach,byle kasa szła,a przeciez nie o to chodzi,zeby nabrac i nie móc zapewnić im właściwych warunków i opieki...
  5. Lukuś,Syla ode mnie adoptuje 12-letniego niewidomego Edzia i 15-letnią ratlereczkę Majusię:)
  6. Nie wiem Goniu,nie doczytałam czy z karmą,czy bez.Fakt,że tak,czy siak,to jeszcze sporo brakuje:-(
  7. [quote name='Romka']BIedna Balbina !Wiem co czuje kobieta odchudzająca się![/QUOTE] Ja też wiem,oj wiem:-( Kryzys pomału mija,Balbisia wciąga swoją karmę jak odkurzacz,nie jest już taka smutna i ponura,chociaż do radości z początku pobytu jeszcze Jej brakuje:sad:.No ale myślę,że będzie coraz lepiej,organizm przestawia się już na takie a nie inne jedzenie,żołądek sie obkurcza i efekty niedługo będą widoczne;)
  8. U Moruska stara bida-dobrze,że nie ma nowej:) Apetyt mu dopisuje,z Opalikiem już jest zgoda,ale jednak śpią na oddzielnych posłankach.Morusio dużo chodzi,szczeka sobie jak usłyszy jak inny psiak szczeknie;),na dworku obwąchuje każdy krzaczek:).W środe prawdopodobnie będę miała nowe fotki.Ketunia Kochanie zrób małemu allegro na razie z tych fotek co są.Może w srodę będą ładniejsze,to podmienisz.Może nasz chłopaczek znajdzie domek,bo juz 5 miesiąc sobie u mnie drepcze;).
  9. A żyje,żyje i to całkiem nieźle:) Jest bardzo,bardzo grzeczny,kochaniutki,przytulaśny,cieszy sie jak go głaszczę,albo mówię do Niego,nawet jak wpadnie na mnie to powącha,że to ja i sie cieszy:).Kochana mordusia:loveu:.W środę będę miała świeże fotki Królewicza:)
  10. [quote name='Madallena']zuziaM odpisala: [url]http://www.dogomania.pl/threads/138597-HOTELIK-dla-staruszkow-i-psiakow-niepelnosprawnych-u-zuziaM?p=14464296#post14464296[/url] Kikou tez bylaby swietnym rozwiazaniem ... napisalam na jej watku informacje z zapytaniem.[/QUOTE] U Kikou byłby w domku,czyli rozwiązanie najlepsze z możliwych:) U Zuzi byłby w budzie.Ja mogą wziąc na hotelik Yogusia też po weekendzie majowym,wprawdzie nie do domu,ale do pomieszczenia,w którym będzie mój nowy hotelik [url]http://www.dogomania.pl/threads/181230-Hotelik-Renata5?p=14242234[/url] Także decydujcie
  11. Czyli co...350zł/miesiąc + karma i inne leki?Do tego dojdzie badanie krwi,pewnie raz na miesiąc,żeby sprawdzać poziom mocznika...Deklaracji od groma potrzeba:-(
  12. Jestem Elmirko,Cześć Dziewczynki:)Niestety na razie nie mogę pomóc:-(.Mam w tej chwili 10 psiaków,w tym 8 stare,chore i niektóre do tego ślepaczki.Do Syla jadą w maju 2 staruszki,ale i tak zostanie mi 8 psiaków,chyba,że jakiegoś jeszcze wyadoptuję.Ale wiecie,jak idą adopcje starych,chorych psów:shake:.Od razu mówię,że będą tu spore koszta.Mój Antoś pod koniec życia miał podobne objawy,nie trzymał moczu,tylne nóżki odmawiały posłuszeństwa,był słabiutki:-(.Leczenie było drogie.Dostawał karsivan(około 60zł/miesiąc),codziennie zastrzyki na stawy+p/bólowe(15zł/zastrzyk),a wcześniej tabletki na stawy(50zł/miesiąc).Jeżeli Fifi miałby chore serduszko,to w najlepszym wypadku dostawałby furosemid(4zł/miesiąc),a w najgorszym wypadku vetmedin(100zł/miesiąc).Na dzień dobry badanie krwi(80-100zł).Także koszty są potężne:sad:.Dojdzie też koszt pampersów,bo gdy psiak popuszcza mocz,to niestety trzeba go wsadzić w pieluszki(30zł/miesiąc)No chyba,że zostawimy malucha bez leków i będzie odchodził w bólu,bo ból będzie na pewno....Sądząc po opisie objawów niestety trzeba będzie podjąć takie leczenie i prawdopodobnie będzie to leczenie dożywotnie.Obym się myliła,ale niestety tak to wyglądało u Antoniuszka ,teraz w podobny sposób leczę mojego starutkiego Niniusia...
  13. [quote name='Madallena']ale fajosko ze przyszlas :D[/QUOTE] Ja tu byłam już od pierwszych postów:razz:,tylko nic nie pisałam
  14. [quote name='lika1771']A nasza Renatka nie ma miejsca[/QUOTE] Jeżeli ja jestem Wasza;),to miejsca nie mam:-(,a jeżeli to nie o mnie chodzi,to nie wiem,czy tamta ma miejsce:roll: [B]Madallena[/B] napisała mi na pw CHO DO NAS:D.No to JU JESTEM:mdrmed: Ja tu byłam od samego początku i też byłam za imieniem YOGI;),śledzę chyba wszystkie watki staruszków,a ślepaczków to już w szczególności,ale nie zawsze piszę,no bo pomóc już nie mogę:-(
  15. Powtórz szybko...no i cóż że ze Szwecji:mdrmed: Stare,ale dobre:p
  16. [quote name='Akrum'][B]Deklaracje na hotelik[/B]: razem:280zł Potrzebujemy jeszcze 120zł!! Brakuje jeszcze 120 zł. pomóżcie!!![/QUOTE] Hotelik będzie kosztował 400zł? Kurcze,to sporo,przecież Kubuś nie jest chyba dużym psiakiem?
  17. [quote name='anita_happy']POZDROWIENIA LAMPPUSZONIE ze SZWECJI.....zaraz ja Ci BANEROS machniom:P Anita,Ty chyba nie w Szwecji jestes,tylko w Hiszpanii,albo w Rosji,bo jakoś tak po ichszemu gadasz:D
  18. [quote name='zuzlikowa']Hej kochana...Robinkowi nowa cioteczka się przyda...tak się cieszę,że jesteś... Robinku,zobacz,następna cioteczka do nas dołączyła...wróci Marysia i ucieszy się także!!! Nie tylko Marysia ucieszy się z nowej cioteczki,wszystkie się cieszymy:):loveu:
  19. [quote name='togaa']Cichutko tutaj....Kto go wypatrzy...??? tak mało zaglądających...[/QUOTE] Oj tak,mało nas...na palcach można policzyć:-(
  20. Dla Ciebie Kochany Antoniuszku:-( http://wirtualnyznicz.pl/zapal.html?pid=6154
  21. [quote name='asiaf1']Wiem co czujesz,tak strasznie ciężko jest po śmierci Przyjaciela,dziś mija 7 miesięcy odkąd nie ma mojego Hakera a ja płaczę każdego dnia:-( :-( :-( Mojego starutkiego,niewidomego Antosia nie ma niespełna 2 miesiące(zmarł 18 lutego:-(),a boli jakby to było wczoraj:-(.Brygidko współczuje,bardzo współczuję:-( Dla Juraska:-( http://wirtualnyznicz.pl/zapal.html?pid=587061
  22. Kikou ma tez między innymi u siebie tego 20-letniego bidusia.Żeby nie kikou,to już dawno Promyś by nie zył.Dba o niego jak o najdroższy skarb:) http://www.dogomania.pl/threads/131116-A-leputki-i-gA-uchutki-Promyk-w-dt
  23. [quote name='obraczus87']Wątki wątkami. :) na watku wszystko może być ładnie i pięknie............ Dziewczynki a pytałyście u Kikou?? :) Jessu,zapomniałam o Kikou-walcie do niej jak w dym:)
×
×
  • Create New...