Jump to content
Dogomania

Abrakadabra

Members
  • Posts

    4341
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Abrakadabra

  1. DIF - będę "u Ciebie" częstym gościem!
  2. [quote name='EVA2406']Znajdzie się dla wszystkich, chudych i grubych, małych i dużych ;). Dla wszystkich o dobrych serduszkach, a mam nadzieję, że tylko tacy na dogo i miau występują ;)[/quote] Nic dodać - nic ująć :happy1:
  3. [quote name='Margo05']No to umawiamy się na 29.11. na wycieczkę :evil_lol:[/quote] :multi: :multi: :multi: Jedziemy na wycieczkę, jedziemy na wycieczkę :multi:! A o której ? Bo mi się przypomniało, że od 12.00 do 13.00 mam szkolenie mojego psa na Bemowie :oops:. Ale po 13-tej już mogę!!! Nie gniewacie się?:oops:
  4. [quote name='bumboos']Witam ponownie Ok godziny 8 rano maly byl dzis slabiutki. Gdy podjechalem po niego przed 9 wchodze a maly juz przy misce, po najedzeniu zaczal biegac po domu. Ostatecznie nie pojechalismy do weterynarza - przez caly dzien z nim bylo wszystko ok. Jak to mozliwe ze o 8 nie mial sily sie podniesc na nogi - o godzinie 9 maly biegal radosnie po domu. Wiem ze moze wydac wam sie to malo prawdopodobne jednak nie mam nic na celu by koloryzowac czy wyolbrzymiac. Dzis dostal kolejna porcje tabletki na odrobaczanie ogolnie wszystko jak by nic sie nie stalo. Jesli ktos wie o co w tym moze chodzic to prosze o rady. Pozdrawiam Wojtek[/quote] Czy piesek miał robaki (widoczne) po pierwszym odrobaczeniu? Co on je? Jedną karmę/ rodzaj mięsa? No i co z badaniami krwi? Jak się czuje teraz?
  5. [quote name='Margo05']Kropa, choinka, nie wiem czy to na zachód :cool3: jak się jedzie od Wawy, przejeżdża prze Radzymin, to potem po prawej stronie, ileś km. Ale nie pamiętam :oops: Podpytam :lol: Zbiórki jako tako nie robimy, bo nie bardzo jest gdzie składować. Zazwyczaj ktoś ma coś u siebie, a ewentualnie dogadujemy się z transportem. Jaką markę karmy? Nie wiem. Ważne, aby sucha była no i raczej nie ta "biedronkowa", bo to kolorowane coś jest, a nie karma. Pies zje, ale zdrowe dla niego to nie jest i efekty wyłażą później, różnego rodzaju niewydolnościami i nie tylko. Abra, jaką Ty karmę wiozłaś do Pani Joli?[/quote] Ja zawiozłam Royal'a - ale akurat miałam "pod ręką" ;). A do pani Joli mogę Was zawieźć w przyszły weekend, ponieważ w ten będę pilnie siedzieć w szkole.
  6. [quote name='EVA2406']Aaaa, to już wiem, że kicia ma na imię Mela, bo właśnie o to chciałam zapytać. A więc tak, Mela już u mnie w domeczku. Jest to cudna, bardzo ufna, przytulaśna i mrucząca koteczka. Przed chwilą z apetytem zjadła kolacyjkę. Muszę przyznać, że jak na biednego, wyrzuconego z domu kota, Mela jest bardzo bogata ;). Abrakadabra zapłaciła z jej pieniążków za badania i zostało jeszcze na sterylkę :lol:. Oczywiście te pieniążki to od :loveu: Cekinki. Cekinko :loveu:, jesteś wspaniałą osobą, która daje wiarę w młodych ludzi. Abrakadabra :loveu:, dziękuję za pomoc. Miło było Cię poznać. Tak więc czekamy na wyniki, które będą jutro i jak wszystko będzie ok to w środę zabieg. Wetka pobierająca krew zwróciła tylko uwagę na to, żeby podczas zabiegu podawać kici płyny, bo ma gęstą krew. Co będzie z transportem do Malagos zobaczymy później. Ja w tym tygodniu będę bez samochodu, bo dzisiaj miałam kolizję. Pewien młody człowiek rozwalił moje autko :angryy:[/quote] Oczywiście pieniążki były od [B][COLOR=red]Cekinki[/COLOR][/B], która jest [U][COLOR=red]cudowną młodą osóbką [/COLOR][/U]:lol:! Zasponsorowała badania i sterylkę! No i oczywiście po raz kolejny była pełna detrminacji w znalezieniu rozwiązania dla porzuconego stworzonka! Buziaki [B][COLOR=red]Cekinka![/COLOR][/B] :loveu: [B][COLOR=red]Eva [/COLOR]-[/B] mnie również było bardzo miło :lol: ! Musimy pomóc [B][COLOR=red]Malagos[/COLOR][/B] w znalezieniu DS.
  7. [quote name='Cekinka13*']No właśnie? Ile potrzeba kasy?[/quote] [COLOR=red][B]Eva! [/B][/COLOR][COLOR=black]To Ty cioteczko "organizujesz" sterylkę. Co z kosztami?[/COLOR]
  8. [quote name='malagos']a koszty? ile kosztuje sterylizacia i badania? Jakiego rzędu jest to kwota? Skad weźmiemy pieniadze? Macie jakiegos pomysła? :oops:[/quote] No właśnie? [B][COLOR=red]Malagos[/COLOR][/B] - dobre pytanie.
  9. [quote name='Cekinka13*']Sąsiadka wraca codziennie o 16, ja w czwartki też jestem w domu od 16.[/quote] Czyli muszę być po 16-tej...:lol: [COLOR=red][B]Eva [/B][/COLOR][COLOR=black]- w takim razie konkretny dzień (sroda lub czwartek) uzależnimy chyba od Twojej wetki. Ja się dostosuję :lol:.[/COLOR] A gdzie dokładnie jest to lecznica?
  10. [quote name='Cekinka13*']Niestety ja będę w domu dopiero od 16.[/quote] A ta pani, u której jest kicia?
  11. [quote name='EVA2406']Abrakadabra, w czwartek o której możesz być z kicią? Na którą mogę umawiać badania? Przed czy po południu?[/quote] Ok. 15-tej? Zresztą zadzwonię do Ciebie ;)
  12. [quote name='Margo05']Może ktoś zechce pomóc? Potrzebne są legowiska, smycze, obroże, zabawki dla psów. Mogą być używane. Ja mam dwie smyczki, które przekażę Pani Joli.[/quote] Byłam dziś u pani Joli. Zawiozłam jej worek suchej karmy. Świetna kobieta!!! Kurcze... zapomniałam zapytać o inne potrzeby. Margo? A mogą być jakieś koce? Takich porządnych (czytaj: mocnych) smyczy dla większych psów nie mam..., ale kupię.
  13. Pudelki mają bardzo gęstą sierść, z tendencja do "filcowania", więc trzeba pamiętać o regularnej pielęgnacji. U mnie bardzo dobrze sprawdzał się grzebień z obrotowymi zębami, kóry rozczesuje sierść przy samej skórze i metalowa szczotka z zagiętymi zębami. Po kąpieli najlepiej wysuszyć psa za pomocą suszarki (oczywiście chłodnym powietrzem) i jednocześnie rozczesywać włoski podczas suszenia. Rozczesywanie wilgotnej sierści zapobiega zbijaniu się jej w kłęby i filcowaniu. Moją ulubioną firma jest Hery (szampon i odżywka dla psów długowłosych). Pamięaj o regularnym czyszczeniu uszu. Najlepiej usuwać "puch", który rośnie w środku małżowiny - po prostu wyrywając go delikatnie palcami :) Odradzam wycinanie nożyczkami. Jakiego koloru jest twój piesek? Jeśli białego - będzie miał problemy z brązowymi zaciekami pod oczami. W sklepach zooologicznych są specjalne preparaty w płynie, które niwelują te przebarwienia. Nie pamiętam jakiej firmy, ale każdy sprzedawca powinien Ci wskazać odpowiedni preparat. Ząbki po prostu szczotkuj pastą dla psów i małą szczoteczką.
  14. [quote name='Gienia']Zasowajcie do weta,maluch powinien dostac kroplowke, GLUKOZE w innym wypadku moze niedoczekac rana.[/quote] Ja też NATYCHMIAST pojechałabym do lecznicy. [U][B]Robili badania krwi? [/B][/U] A z drugiej strony - skoro masz go od tygodnia, a ma 8 tygodni - to troszkę za wcześnie był odstawiony od mamy....
  15. [quote name='rufusowa']to pies czy suka? w tej budzie :(ciemny czy juz cos wiadomo na temat suni koczującej na klatce?[/quote] Sunia była widziana przedwczoraj przez sąsiadkę z góry. Stała na klatce, ale dosłownie kilka minut. Prawdopodobnie do właścicielki dotarły jakiej przecieki odnośnie próby jej namierzenia w związku z zaniedbaniem psiaka i na razie jej pilnuje. Ciekawe tylko jak długo? W każdym razie jestem w stałym kontakcie z sąsiadką - jeśli tylko zauważy sunię - natychmiast ma do mnie zadzwonić. A ja zawiadomię Ciemnego.
  16. [quote name='ajlii']Byłam dziś w odwiedzinach u Julki :))) Sunia radosna, zadowolona. Cieszyła się do nas strasznie. Widać że lubi też opiekującą się nią weterynarz :) Wyraźnie dobrze jej w szpitalu... Bardzo ją chwalą - że jest taka miła, grzeczna, sympatyczna... Dostaje leki na zatrzymanie laktacji i antybiotyki. Conajmniej do weekendu pozostanie w lecznicy, chyba że zrobią się zwłóknienia (tak podobno bywa przy takich stanie zapalnym) - to wtedy dłużej. Nie wiadomo jeszcze co z raną na głowie - możliwe że to zgrubienie odpadnie, albo zostanie blizna. Apetyt ma baaaardzo duży - muszą jej wydzielać porcje, bo inaczej zjada wszystko łapczywie i wymiotuje... [IMG]http://sps.forall.pl/files/thumbs/t_julka_1_270.jpg[/IMG] [IMG]http://sps.forall.pl/files/thumbs/t_julka_2_132.jpg[/IMG] [IMG]http://sps.forall.pl/files/thumbs/t_julka_3_169.jpg[/IMG] [IMG]http://sps.forall.pl/files/thumbs/t_julka_5_158.jpg[/IMG] [IMG]http://sps.forall.pl/files/thumbs/t_julka_6_879.jpg[/IMG] [IMG]http://sps.forall.pl/files/thumbs/t_julka_7_750.jpg[/IMG] [IMG]http://sps.forall.pl/files/thumbs/t_julka_8_143.jpg[/IMG][/quote] A co potem? Trzeba szukać jej domu....
  17. [quote name='Kora']Nie wiem jak to napisac, bo czuje sie jak po walnieciu palka, sunia odeszla! Jak zwykle na koniec dnia naszykowalam jedzonko i ide na szpital.....:placz: Widzialam ja jeszcze 12 w niedziele nastepnego dnia po operacji zjadla, a cztery dni po tym 16 odeszla. Prawdopodobnie zator lub nie wydolnosc krazenia. Ona zasnela:placz: Tak bardzo mi przykro! Jak to? :placz::placz::placz: Nie mogę w to uwierzyć :-(:-(:-(! Malutka, kochana, słodziutka Nadziejka :placz:....
  18. [quote name='magda222']Nowe allegro suńki: WARSZAWA! Mała sunia bez łapki czeka na Ciebie! (463424503) - Aukcje internetowe Allegro Pogrubione,podświetlone,wyróżnione.Musi się w końcu udać... Przydałyby się jakieś nowe fotki. Madzia! DziękiI Kora? Kiedy mogę pojechać Na Paluch i zrobić jej zdjęcia? Jak wypadła druga operacja?
  19. [quote name='Isadora7']Postaraj się o zdjęcia jak najszybciej. Bez tego nie można z niczym ruszyć.[/quote] Halo! Ajlii! Wiem, że miałaś zajęcia. Co z sunią???
  20. [quote name='ajlii']Nie miałam ze sobą aparatu, a nie chciałam zwlekać z dowiezieniem jej do lecznicy. Jak pojadę do niej w odwiedziny, to zrobię fotki.[/quote] Ajlii - tak jak obiecałam, będę śledzić wątek i jakoś pomagać. Też czekam na zdjęcia.
  21. :loveu: Pokazuje kiełki???:crazyeye: No coś Ty, Kora ... Nie wierzę :lol:. Ona i "kiełki"??? Toż to SŁODZIAK!
  22. [quote name='rufusowa']ja sie tylko boje ze ona na własną reke sie suni pozbedzie porzucając gdzies....albo wywożąc na wies :shake: Kasiu dzieki wielkie za reakcję..ta sunia wielu z nas nie daje spokoju i mam nadzieje ze uda nam sie szybko znalezc jej porzadny domek[/quote] Zainteresowanie właścicielki długo nie trwało... Dzisiaj sunia wałęsała się po okolicy. Ja jestem niestety poza Warszawą aż do piątku. Pojade tam z Kasią w sobotę - tak jak obiecałam.
  23. Dziękujemy Ana:loveu: Kochana jesteś, że go wzięłaś!!! Jest wspaniałym psem! Może i Nadziejce się tak poszczęści :lol:.?????
  24. [quote name='betka-sp']cholera...trudno rozporządzać psem który gdzieś biega po osiedlu i włąsciwie ma i nie ma właściciela :angryy: normalnie sie gotuję..........co robić??/ zeby było jak należy...... żeby baba nie obudziła sie za pół roku , że jej psa skradziono.... Kasiu...w tobie cała chyba nadzieja żeby baba zrzekła sie suńki..... :placz:[/quote] Wysłałam e-maila do Kasi...
×
×
  • Create New...