-
Posts
4341 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Abrakadabra
-
[quote name='Soema']Co do komentarza, można wysłać maila tylko poprzez własne konto na allegro :roll: mogę wysłać, o co dokładnie go spytać? Jaki pies, czy to hodowla, warunki i co jeszcze?[/quote] Jakiego psa kupił? (Rasa) W jakim wieku? W jakim stanie? Jakie warunki panowały w domu? Co to znaczy "syf" i coś tam jeszcze... I o co chodzi z tą książeczką zdrowia? W/g osoby dodającej ten komentarz szczepienia były spreparowane. (Rozumiem, że wszelkie wpisy o odrobaczeniach i szczepieniach były fikcją ). Na jakiej podstawie ta osoba wysnuła takie podejrzenia? Wydaje jej się, czy jakoś to sprawdziła? Skoro autor komentarza jest tak zdegustowany panującymi warunkami - dlaczego zdecydował się na zakup pieska? Nie nakręcajmy się - po prostu trzeba wszystko sprawdzić. Szkoda maluszka, ale dobrze, że to nie suczka. Mogłaby stanowić niezły kąsek dla pseudohodowców. :mad: Za całkiem "atrakcyjną" cenę. Wydaje mi się, że najsensowniejszą opcją jest wizyta jakiejś osoby, mieszkającej w pobliżu. Ktoś, kto mieszka niedaleko mógłby umówić się z tą kobietą osobiście, przyjrzeć się warunkom, które tam panują i miałybyśmy najbardziej klarowną sytuację.
-
[quote name='Brysio']dziewczyny czy ktoras z Was mogłaby zadzwonic to tej kobiety? tylko kurcze to dt... bo co z tego jesli go kupimy jak nie bedziemy miały co z nim zrobic[/quote] Właśnie skończyłam rozmawiać z właścicielką (hodowczynią). W tej chwili piesek ma już 2,5 m-ca. Pani twierdzi, że diagnoza wet. wykazała uszkodzenie rogówki. Ale nie potrafi odpowiedzieć na pytanie czy jest to wada wrodzona - czy nabyta. Podobno wet przepisał jakieś kropelki, ale nie widzi szans na polepszenie... Dziwne. Jakoś mgliście mi to tłumaczyła. Jak na osobę, która była z wizytą u weterynarza - jest jakoś mało zorientowana. Oczywiście psinka jest po 3 odrobaczeniach i 2 szczepieniach ... W domu jest jeszcze młodsza o m-c suczka (chyba z innego miotu). Ułomność pieskowi w niczym nie przeszkadza, jest wesołym urwisem. To wszystko, co napisałam powyżej - usłyszałam od tej pani. Powiedziałam, że jestem z W-wy. I, że jeszcze się zastanowię... Pani zaproponowała, że jej córka w przyszły weekend, jadąc do Lublina przez Warszawę może mi pieska podrzucić... Wnioskuję, że nie ma zbyt dużego zainteresowania tym pieskiem, ale może się mylę. Umówiłyśmy się, że przemyślę sprawę do wtorku. Ja nie mogę przyjąć psinki do siebie, ale mogę spróbować wytargować trochę niższą cenę. Może znajdzie się jakiś DT,DS . Ps. Kto mi podpowie jak znaleźć komentarz, o którym ktoś pisał powyżej, i jak skontaktować się z jego autorem?
-
[quote name='gagata']Jak by nie było,rodzina, zwłaszcza fajna, jest najważniejsza....Narazie Margo dostała bana od niej ,ale przecież nie dożywotnio.....Wszędzie potrzebny jest złoty środek..;)[/quote] Gagatka, masz rację. To nie jest takie proste. Każdą taką sytuację trzeba rozpatrywć indywidualnie. Ideałem byłoby życie zgodnie z własnymi pasjami, zainteresowaniami i przekonaniami. Niekiedy się nie da... Ale czasami się udaje - naprawdę!
-
A ja na "czarne kwiatki".
-
[quote name='Erazm']Jestesmy w Poznaniu. Super domek!!!!!!!!!!!!!!! Wszystko plus fotki później:eviltong:[/quote] Ciotka! Dawaj, dawaj ..!!! Już się nie mogę doczekać !
-
[quote name='Margo05']Witajcie po długiej nieobecności :) Niestety, ta nieobecność przedłuży się jeszcze na bardzo długo. Z przyczyn osobistych muszę zrezygnować z mojej działalności na dogo, a także jakiejkolwiek innej, absorbującej czas. Przepraszam. Nie oznacza to jednak, że zrywam wszystkie kontakty, nie. Oczywiście jak najbardziej będzie mi miło, jeśli nie zapomnicie o mnie :) Na gg mnie nie będzie, ale pocztę będę odbierać, telefony również :) Było mi bardzo miło Was wszystkich poznać i spędzić z Wami tyle czasu :) Dziękuję :) Wiele się od Was nauczyłam i inaczej spojrzałam na świat. Tylko zgubiłam nieco siebie. Więc trzymajcie kciuki, abym się odnalazła :) Pozdrawiam Was wszystkich bardzo gorąco :loveu:[/quote] Moniś...:buzi:. Jestem z Tobą...
-
:multi::multi::multi::multi::multi:
-
[quote name='Saphira']W osięcinach Wójt dał pieniadze na sterylkę i karmę dla bezdomniaków, które dziewczyny zbierają. Gmina jest biedna i nie stać ich na podpisanie umowy ze schroniskiem więc wsparli prywatną osobę zbierającą bezdomniaki.[/quote] A ja w piątek "namierzyłam" w okolicach Sochaczewa panią, która też przygarnia takie bezdomne biedy (bądź jest nimi "obdarowywana" :-(). Uzbierało się ok.100... Jak jej pomóc? Bo ona cały swój wolny czas poświęca tym psiakom. Nawet nie ma czasu zajmować się adopcjami...
-
[quote name='gagata']Biała ....pewnie z braku pomysłu na imię.....Miała chyba być Abra - Dorotka na pewno się zgodzi.............[/quote] Ja jej się "nie zgodzę" :mad:....
-
Pixi i Dixi,maluchy juz przy swoich rodzinach
Abrakadabra replied to Erazm's topic in Już w nowym domu
[quote name='Jasmina81']Jesteśmy w Szczecinie :) Mała kupiła wszystkich :evil_lol: I bardzo niepedagogicznie jest potajemnie dokarmiana pod stołem ;)Całą podróż przespała. A w domu poluje na kapcie, kwiatki i robi salta próbując wskoczyć na stół ;) Obszczekała swoje odbicie w lustrze i teraz na wszelki wypadek, przechodzi tamtędy doopką do odbicia ;) A co ją bedzie obcy pies w jej własnym domu straszył ;) No i przybiega na imię :cool3: Fotki na jasmina81.fotosik.pl Na zdjęciach z moją Siostrą :)[/quote] Obejrzałam... obejrzałam:lol: Jaka szczęśliwa na tych zdjęciach:loveu: -
Beza Psotka- Tasza i Śpiący Miś- Haruś- w domkach
Abrakadabra replied to Erazm's topic in Już w nowym domu
[quote name='Erazm']Beza Psotka, jak również Śpiący Miś wybierają się zamieszkać w Bogatyni:roll: Tam jeszcze nie byłam:evil_lol::evil_lol::evil_lol: Na razie jesteśmy umówieni we Wrocławiu, ale chyba pojedziemy na miejsce, tak mnie coś świerzbi;)[/quote] Mówisz i masz :cool3:... Też w życiu nie byłam w Bogatyni :laugh2_2: -
[quote name='Erazm']Nic...........[/quote] To dam jej buzi na "dobranoc" ....:sleep2:
-
[quote name='EVA2406']Bardzo się cieszę, dorosła, czy szczeniaczek? A telefony niech dzwonią tylko niech będą to te właściwe ;).[/quote] Cioteczki- wpadnijcie kiedyś na: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/7-miesieczna-mix-podhalana-goldenki-128407/[/URL] lub [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/pixi-dixi-po-terierku-walijskim-malenkiej-matce-128381/[/URL] ew. [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/malenstwo-czy-astka-szuka-domu-128377/[/URL] To psiaki, które są u p.Joli. Młodziutkie, śliczne i słodziutkie. Erazm porobiła ogłoszenia i cudowne zdjęcia (jak to Erazm.. :cool3:)- pomóżmy p.Joli je wyadoptować...
-
[quote name='iwa77']Oto nasza urocza i słodziutka babciunia ! Oszacowano jej wiek na ok. 15 - 16 lat. W schronie jest dopiero od 06.01.2008 - została znaleziona. Nie wiem czy była popielata czy tez czarna za młodu i osiwiała teraz , ale jest przepięknie srebrzysta :p Wygląda poza tym , jakby nie tak dawno ktoś ją strzygł.... Jak na razie jest bardzo przestraszona , cały czas leży zagrzebana w skrzyneczce w sianku i dużo śpi Pudelka jest na kwarantannie do 20.01.2008 ale przy takich starowinkach, robi się odstępstwa i możemy ją wydać w każdej chwili na DT/DS warunkowo. Jest bardzo grzeczniutka , łagodna , spokojna i cichutka jak na babcię przystało! Schronisko to nie miejsce dla takiej delikatnej starowinki .... Pomóżcie proszę ![/quote] Iwa, a może porobić jakieś ogłoszenia w okolicach miejsca, w którym ją znaleziono? Ona na pewno była niedawno strzyżona. Może po prostu się zagubiła biedulinka i jakiś zrozpaczony właściciel jej szuka :-(.
-
Pixi i Dixi,maluchy juz przy swoich rodzinach
Abrakadabra replied to Erazm's topic in Już w nowym domu
[quote name='Jasmina81']Jadę jako pasażerka, więc wezmę Małą na kolana. Będzie chyba mniej stresujące niż w kontenerku.[/quote] Całuski dla Jasminy :kiss_2::kiss_2::kiss_2:! Czy siostrzyczce też się uda? -
Beza Psotka- Tasza i Śpiący Miś- Haruś- w domkach
Abrakadabra replied to Erazm's topic in Już w nowym domu
[quote name='Erazm']Zastrzeliłaś mnie:boom:myśłałam, ze to ja jestem tylko z tych wariatów(?), nie wychylamm się, bo będę miała gości specjalnej troski (dosłownie), a nie wzielam kalendarza i nie pamietam kiedy przyjeżdżają, a mają zostać parę dni...Nie mam sumienia tak Cię wykorzystywać, jeździłam za Wrocek i wiem jaki to hektar:roll:[/quote] Czyli czekamy jeszcze chwilkę, a malutka się przypomina! -
[quote name='Erazm']I nadal cisza u małej, nie wiem czy te mrozy ludzi odstraszają od pojęcia decyzji, czy tez co innego...Mała jest doskonała w każdym calu[/quote] Jest jakich odzew :cool3: ?
-
Beza Psotka- Tasza i Śpiący Miś- Haruś- w domkach
Abrakadabra replied to Erazm's topic in Już w nowym domu
[quote name='Erazm']Zawsze mogę zaproponować, aby przyjechali do Warszawy, ale jak widziałam, to nie ma bezpośredniego połączenia, a psiak by się zamęczył gdyby taka podróz trwała niewiadomo ile, a przesiadki przy tych temperaturach... Rany, chyba zupełnie zwariowałam...A gdyby umówic się w połowie drogi, gdzie mieliby bezpośrednie połączenie:roll: nie wiem sama co o tym myśleć[/quote] Jeśli ds będzie sprawdzony i pewny - mogę dojechać do Wrocka. -
Beza Psotka- Tasza i Śpiący Miś- Haruś- w domkach
Abrakadabra replied to Erazm's topic in Już w nowym domu
[quote name='Erazm']Jest, a nawet dwa domki zainteresowane małą, jeden w Bogatyni, mają świetne referencje od miejscowej działaczki TOZ( jeszcze p. Jola ją prześwietla:evil_lol:) i wolentariuszki w schronie, ale ta odległość przeraża... Drugi też daleko i jeszcze niesprwadzony:shake:, ale uparci poczekają, jeśli nie mała to może inna bida znajdzie miejsce[/quote] Erazm - odległość to najmniejszy problemik ;). Grunt, żeby domek był z prawdziwego zdarzenia. -
Puchaty piesek Norek szuka domku stałego.W-wa
Abrakadabra replied to anetek100's topic in Już w nowym domu
[quote name='epe']Dziewczyny- ciotki warszawskie! Proszę- czy ktoś mógłby sprawdzić,czy ten maluszek jeszcze tam jest?:placz: [B]Okolice Karolkowej i Kasprzaka![/B] [B]Jakaś kończąca się budowa tam była! Lub jest![/B][/quote] Ja jutro tam podjadę. Dziś już nie dam rady. To po przeciwnej stronie miasta... -
[quote name='Erazm']Dzieńdobry piękna damo:loveu::loveu::loveu::loveu:[/quote] Dobry wieczór...
-
[quote name='Erazm']Niby ma obserwatorów, ale zaliczyła tylko nieciekawego maila:shake:[/quote] Co to znaczy "nieciekawego"?
-
Beza Psotka- Tasza i Śpiący Miś- Haruś- w domkach
Abrakadabra replied to Erazm's topic in Już w nowym domu
[quote name='Isadora7'][B]zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzamiziać, zzzzzzzzamiziać, zzzzzzzamiziać[/B]:evil_lol::evil_lol:[/quote] Pixi i Dixi.. A pośrodku? Nie wiadomo co ? słodka kruszynka.. -
Mały piesek przymarzł do ziemi w pobliżu bloku Zielonka
Abrakadabra replied to paros's topic in Już w nowym domu
[quote name='Poker']słabo się robi,ja nie ogę spać , ciągle myślę o tych bezdomniakach:-([/quote] Cierpimy na tą samą chorobę :placz: