Jump to content
Dogomania

Onaa

Members
  • Posts

    26985
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    38

Everything posted by Onaa

  1. No tak , to już późno w nocy jest to po mnie widać :). Czyli Negra domek już znalazła ? To wspaniale.
  2. To znaczy że psiak żyje, bo już się przestraszyłam, bo kilka stron wcześniej wieści o nim były niedobre. Był jeszcze taki drugi szczeniaczek. Też podobno w niezbyt dobrym stanie. Rozumiem, że pieski te są w schronisku w Ostródzie, bo coś wcześniej pisało, że w lecznicy. Albo ja już coś źle doczytałam. Akurat znalazłam się na końcu wątku. No i poźno już jest.
  3. Rozumiem że jak się jakiś chętny domek na sunie zgłosi to go sprawdzacie, prawda ? Tak tylko pytam, bo przecież wszystkim zależy żeby Macedonia trafiła do super domku :).
  4. Kudłaty ślepaczku trzymaj się dzielnie. Już niedługo twoja niedola zamieni się w lepszy los.
  5. [quote name='Klaudus__'][I]Ze schroniska??[/I] [I]Czyli nie sprawdzony...[/I] [I]Pewnie na łańcuchu wyląduje...:roll:[/I][/quote] Klaudus, nawet tak nie pisz :placz:. To byłoby okropne, zbyt okropne. Dla nas, dla Miodzika.
  6. Bubu, a czy coś wiadomo o domku który przygarnął Miodzika ??? Ja się zaangażowałam w los Miodzika i chciałabym wiedzieć że jest mu dobrze, że jest kochany i szczęśliwy w nowym domku.
  7. Jakie śliczne czarnuszki kudłate, czy one mają swój wątek ? A malawaszka już o nich wie ?
  8. [B]BRYŚ ma już dom, mam nadzieję że taki na jaki zasługuje czyli bardzo go kochający :loveu:.[/B] Jeśli możecie teraz skierować swoją dobrę energię (b.ładne określenie Leyla :)) na pomoc któremuś z psiaków to bardzo proszę zaglądnijcie na wątek (one nadal potrzebują pomocy) [B][COLOR=green]Kajetanka:[/COLOR][/B] [IMG]http://img25.imageshack.us/img25/9062/psiak.jpg[/IMG] [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/malutka-niewidoma-kruszynka-kajetanek-szuka-domu-136016/[/URL] albo na wątek [B][COLOR=green]Ślepcia:[/COLOR][/B] [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/8420830a608026cb.html"][IMG]http://images44.fotosik.pl/140/8420830a608026cb.jpg[/IMG][/URL]. [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/stary-slepy-wiec-do-schroniska-zbieramy-na-hotel-139293/[/URL]. Dziękuję.
  9. Morisowa, nikt nikogo nie chce obrażać. Na dogomanii jest wątek jaka jest sytuacja w schronisku. Niektóre zdjęcia były straszne. Mam nadzieję, że Bryś dobrze trafił, ale nie wiem czy będzie można się coś dowiedzieć. I zobaczyć zdjęcia z nowego domu. Jak widać niepotrzebnie tylko założyłam Mu wątek. Dom sam się znalazł. Tyle wspaniałych osób tu się zgromadziło chcących pomóc Brysiowi i za to Wam wszystkim bardzo dziękuję :Rose::Rose::Rose:. Poczekamy jeszcze, może dowiemy się czegoś więcej o nowym domku.
  10. Tak kiedyś chyba Brail wyglądał :-(. Najważniejsze, że Feluś ma pomoc i dobre osoby przy sobie. A dostaje coś przciwbólowego ?
  11. Jejku, cały obolały psiak, oczko na wierzchu cierpiące, a on jeszcze nie chciał się zesikać do koszyczka, to biedak słodki :-(.
  12. Wiem że by się pzrydały jakieś fotki Bambusia, ale nie mam aparatu, musze sie kogoś prosić.
  13. Tak rzadko ktoś do ciebie teraz zagląda biedaku. Agata, masz na myśli hotelik u mariamc ?
  14. Biedny Djejek, jak on sobie tam biedulek daje radę w schronisku ? Był go ktoś tam wymiziać ?
  15. Nie wiem czy nie trzeba będzie Bumcia dać do hoteliku, może jak Marcelek znajdzie ds.
  16. Tylko że Airedale terier to ma taką bardziej kręconą sierść. Ale faktycznie kolor , to podpalanie podobne jak u aierka.
  17. Z okolic Wwy tylko jeden hotelik u Gajowej mi odp. ale zajęte. Hotelik u mariamc dopiero od sierpnia. Hotelik w Brodnicy zarezerwowane, ale miejsce może dopiero od lipca. Może do hoteliku przy lecznicy w Radomsku, tylko tam drożej. A potem ewentualnie psiaka dać do dogomaniackiego hoteliku. Mam mętlik w głowie. A Bryś taki nieszczęśliwy był jak się go do tej klatki wpychało :(.
  18. Jaka ładna i smutna sunieczka :(. [IMG]http://www.zdjecia.adopcje.org/adopcje/sup3/29106.jpg[/IMG] A na tym ostatnim zdjęciu to jak skazaniec, bez nadziei :(.
  19. [B]Oto warunki w jakich żyje BRYŚ.[/B] Psiak ma klatkę ( nie boks) 1,5 na 1,5 (ale duża jak na takiego psa jak Bryś, prawda ?). Nie ma tam nawet podestu, leży w wodzie i własnych odchodach :-(. Ma futro, które trzeba jakoś pielegnować żeby nie miał odparzeń i ran na skórze, ale schroniskowy fryzjer w ogóle się nim nie zainteresował. To tylko dzięki dobrej osobie psiak został ostrzyżony i teraz może przynajmniej się lepiej poruszać. Bryś jest już starszy, często głodny, w ciasnej, zimnej i mokrej klatce, [B]jak myślicie ile jeszcze wytrzyma? [/B] [B]Kiedy go złamią schroniskowe warunki?[/B] [B][COLOR=green]A przecież jest kochanym łagodnym psiakiem, nie zasłużył na takie życie, na takie ostatnie lata swojego psiego życia :(.[/COLOR][/B] Bardzo, bardzo żal mi psiaka.
  20. Może Rokitek potrzebuje trochę więcej spokoju, czasu żeby się przyzwyczaić do życia z ludźmi, bycia z człowiekiem ale nie za blisko a czułości i bliskości (która jak widać zagraża obecnie Państwu) na później albo w mniejszych ilościach. Może poczuł się zagrożony ? W sytuacjach kiedy czuje się zagrożony to trzeba go jedzeniem zachęcić żeby był miły. Oj niepokojące to wieści. A już myślałam że przynajmniej Rokitkowi się udało.
  21. Na zdjęciach Bryś wygląda na zadowolonego, ale to są krótkie chwile z wolontariuszami, raz w tygodniu. [B]A jak wyglądają jego pozostałe dni i godziny w schronisku ?[/B] [B]Kiepsko.[/B] [I]Oto co się dowiedziałam od osoby, która go odwiedzała w schronisku:[/I] "W tej chwili Bryś jest sam w małej klatce dość mokrej z maleńką budą, z jednej strony to dobrze, że nie trafil do klatki z np. 5-8 innymi psami, które mogłyby mu dokuczać, a tam pogryzienia są na porządku dziennym i nikt z pracowników sie tym nie przejmuje. Kolejny problem to fatalne uzębienie, Bryś po prostu nie radzi sobie z sucha karmą i tak naprawdę dojada tylko w weekendu gdy wolontariusze przywiozą mu gotowane jedzenie. Można przenieść go do gastryki ale tam pies byłby zamknięty przez cały czas i nie byłoby mozliwości zająć się nim i wyprowadzić choćby na krótki spacer." Zasmuciło mnie to bardzo :-(. Czy tak ma wyglądać do końca jego życie ???
  22. Oj przepraszam że Was przestraszyłam. Może to dramatycznie zabrzmiało, ale ja naprawdę nie zdawałam sobie sprawy w jakich ciężkich warunkach żyje w schronie biedny Bryś i jak tam mu ciężko.
×
×
  • Create New...