-
Posts
5821 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by bonsai_88
-
Z czesaniem psa jestem za pan brat [w końcu mam kudłatą w domu ;)], a CTR się trymuje czy tylko obcina? No i pies golony nie będzie - po to wymogłam rodowód, żeby na wystawy jeździć :P...
-
Nykea a mogłabyś mi powiedzieć jak wygląda pielęgnacja sierści takiego psiaka? Rodzicom się ostatnio zamarzył CTR, więc obiecałam się dowiedzieć jak najwięcej...
-
Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy?
bonsai_88 replied to Gosia>>>'s topic in Wszystko o psach
Cóż jak dla mnie to co piszę Abrakadabra trzeba czytać przez bardzo ironiczne okulary ;). -
Najdziwniejsze komentarze dotyczace waszych psów :) [2]
bonsai_88 replied to dog_master's topic in Wszystko o psach
Na wykładach jest częściej od większości ludzi z roku, więc nie tak źle z jej wykształceniem ;)... Wystarczy, że kiedyś dziekan się śmiał, że trzeba Birmusi indeks założyć :P. -
Najdziwniejsze komentarze dotyczace waszych psów :) [2]
bonsai_88 replied to dog_master's topic in Wszystko o psach
Obecnie mam wakacje, więc raczej się na uczelni nie pokazuję ;)... A z zabieraniem jej na zajęcia bywa różnie - dużo zależy od tego w jakiej sali są [jeżeli w sali ma być jakikolwiek preparat chemiczny to odpada, tak samo jeżeli chodzimy i wykonujemy jakies doświadczenia], tak więc Birma jak już to jeździ głównie na wykłady.... chociaż ona pewnie do dzisiaj nie może mi darować, że na anatomię jej nie zabierałam :D. -
Kiria a musisz mnieć psa tak szybko ;)? Na twoim miejscu najpierw pognębiłabym właścicieli haszczaków na żywo [najlepiej na jakiś wystawach - wtedy masz pewność, że rozmawiasz o huskych, a nie o psach o podobnym wyglądzie, a innym charakterze], później wybrała hodowlę i dopiero brała psa :). Dla mnie miesiac-dwa na wybranie konkretnej rasy i kupno psa to strasznie mało czasu... No, ale od własnych rodziców słyszę, że jestem normalna inaczej bo już ich z wyborem ścigam [chcą psa za 2-3 lata].
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Najdziwniejsze komentarze dotyczace waszych psów :) [2]
bonsai_88 replied to dog_master's topic in Wszystko o psach
[quote name='Martens']To jeszcze nic - ja studiuję zootechnikę, w skrócie hodowlę zwierząt, psów rasowych również, i chyba co 3 osoba na moim roku ma psa z pseudo i nie widzi w tym nic złego. To jest dopiero rozpacz.[/QUOTE] Martens a gdzie studiujesz? U mnie na roku wiedza o zasadach genetyki, dziedziczenia cech itp. [a więc wiedza zootechnikom potrzebna!] była na poziomie zerowym... Nie raz podczas rozmowy z nimi zastanawiałam się komu lepiej palnąć w łep - im, za głupotę, czy może sobie z rozpaczy. Niby nie każdy musi się znalć na psach, ale mimo wszystko jestem zdania, że ludzie utrzymujący się ze zwierząt [miałam na roku zarówno hodowców bydła, drobiu jak i trzody chlewnej] powinni wiedzieć na czym polega różnica między rasą, a zwierzęciem rasopodobnym. Swoją drogą kiedyś była wielka wojna na roku, bo profesorowie pozwalali mi prychodzić z Birmą na zajęcia [ba, nawet specjalnie zapraszali], a jedna dziewczyna jak przyszła z psem to została wyproszona... Jakiąś tego, że Birma grzecznie kładła się pod stołem i kompletnie nie przeszkadzała cały wykład [a w przerwach zabawiała profesorów sztuczkami - główny powód zapraszania :P], a tamto maleństwo darło paszczękę i po prostu przeszkadzała to już nikt z roku nie pomyślał... -
[quote name='Unbelievable']ooo to co ja mam? maskotkę? chomika? :diabloti: kocham takich ludzi :loveu: zero wiedzy, doświadczenia i inteligencji, za to jakie mądrości życiowe można czerpać :loveu: :evil_lol:[/QUOTE] Jak to co masz? Gekona ;)
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Dawno mnie tutj nie było... Karmel wyrósł na przepięknego psa :)
-
Nosek, dziecko drogie... Zwróć łaskawię uwagę na fakt, że do trochę starszych i trochę mądrzejszych od siebie piszesz. Sporo ludzi stąd ma naprawdę olbrzymią wiedzę o psach i o różnicach między rasami.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Najdziwniejsze komentarze dotyczace waszych psów :) [2]
bonsai_88 replied to dog_master's topic in Wszystko o psach
Puchu z pomyłek rasowych - kiedyś rozmawiałam ze znajomymi o psach, jakie nam się podobają... Jak powiedziałam, że chciałabym mieć Cao de Aqua [portugalski pies wodny] to usłyszałam... "Też chciałbym mieć tą rasę... to te bojowe, do walk,prawda?" :D. -
Evel jeżeli tylko sobie podeschł na powietrzu to nie powinno być problemów :). Co innego jakby np. leżał w folii w lodówce parę dni i się zaśmierdł
-
Pogratulujcie maleńkiej w moim imieniu :). Aż mi się "moja" Bianeczka przypomniała - również była bardzo przerażona człowiekiem jak do mnie trafiła, w ciągu pół roku stała się wesoły, odważnym [jak pani jest obok ;)] psiakiem...
-
Szatańska galeria - czyli popaprane championy z przeklętych rewirów
bonsai_88 replied to Vectra's topic in Foto Blogi
[quote name='zaba14']Pamiętam moje przemyślenia, gdy miałam jeszcze Mikiego, starego psiaka który upadał na zdrowiu i czytając historie takich samych psów jak on, które trafiały do schroniska zawsze nasówało mi się myśl, że ja wolałabym uśpić niż pozwolić aby inne psy go gryzły a on nie wiedziałby dlaczego znalazł się w takiej sytuacji :/[/QUOTE] Wbrew pozorom czasami uśpienie jest bardziej humanitarne... sama parę lat temu miałam podobny dylemat. Do dzisiaj uparcie twierdzę, że uśpienie Itusia to najlepsze, co mogłam dla niego zrobić. -
Najdziwniejsze komentarze dotyczace waszych psów :) [2]
bonsai_88 replied to dog_master's topic in Wszystko o psach
Paulina ja tam jestem zdania, że jeśli jakiś treser chwali się swoimi metodami na dużą skalę, to powinien mieć w miarę jasną, prostą i czytelną metodę.... Niestety, Millan tego nie ma. Uwierz mi, że można bardzo dużo nauczyć się od dobrego szkoleniowca, nawet jeśli się danej osoby nigdy w życiu na oczy nie widziało. Wiem to ze swojego własnego doświadczenia - moją sukę [kiedyś to był bardzo trudny pies] pomogła mi wyprowadzić na prostą pani Mrzewińska, której nigdy w życiu na oczy nie widziałam... Do tego niektóre informacje, znalezione w necie/wyczytane w książkach i z kudłatego potwora zrobił się złoty pies :). Swoje narowy będzie miała zawsze, ale są to sprawy mało uciążliwe, które mi nie przeszkadzają w życiu codziennym. A żeby wrócić do tematu.... Wczoraj byłam z Birmą pobiegać - początek/koniec trasy zawsze idziemy [kudłata na smyczy], ponieważ wiele ludzi w tamtej okolicy z psami przechodzi. W pewnym momencie mijamy bardzo sympatycznego pana z bokserem. Pan doskonale wie, że kudłata jego psa nie lubi, więc odsunął się na 2 stronę uliczki. Nagle Birmie coś odbiło i rozdarła paszczękę na boksia, skąd wywiązała się "rozmowa": [Ja] Wariatka! [Birma - wzrokiem] Że niby kto? [J] Ty, no przecież nie ja. Ja jestem normalna! [B - wzrokiem] Ty i normalna? [J] Oczywiście, że jestem normalna! Całkowicie i absolutnie normalna... no, może tylko od czasu do czasu gadam z psami... I w tym momencie zauważyłam wzrok mijanego pana z boksiem.... Naprawdę, są momenty, kiedy aż słów brakuje, żeby opisać cudzą minę ;). -
Najdziwniejsze komentarze dotyczace waszych psów :) [2]
bonsai_88 replied to dog_master's topic in Wszystko o psach
Paulina jakby to tak ładnie powiedzieć... Nie, nie dam rady się o nim ładnie wypowiedzieć. Znajomi wiedzą, że lepiej o nim nie rozmawiać, bo nagle z podobno miłej, spokojnej, cierpliwej i sympatycznej osoby wyłania się wściekła harpia. Znam byki, które spokojniej reagują na czerwoną płachtę niż ja w danym momencie ;). -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
bonsai_88 replied to evel's topic in Foto Blogi
Mam dla ciebie dobrą wiadomość - zauważyłam po ludziach w mojej okolicy, że jak jest jakiś dobrze ułożony, grzeczny i ogólnie wychowany psiak, to niektórzy też zaczynają się starać żeby nie byc gorszym :). Ja, klnąca 3 lata temu na połowę psów z okolicy, obecnie mam tylko jedną [swoją drogą przesympatyczną] zmorkę osiedlową - 9-miesięcznego, puszczanego luzem spanielka... Uparcie go łapię i odprowadzam ze strażą miejską, a właściciele psiaka już spluwają na mój widok. Cóż, na samym początku im powiedziałam, że uparta jestem i nie odpuszczę, słowa dotrzymać zamierzam. -
Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy?
bonsai_88 replied to Gosia>>>'s topic in Wszystko o psach
Z Birmą o ciągnięciu pogadamy dopiero, jak sobie samej w końcu do tyłka nakopię i jej nowe szelki kupię ;). Ze starych jej się wyrosło jakiś czas temu... -
Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy?
bonsai_88 replied to Gosia>>>'s topic in Wszystko o psach
Z doświadczenia wiem, że łatwiej było mi wybiegać kudłatą, jak w domu był jeszcze jakiś inny pies - wtedy psy szalały na spacerze razem... teraz muszę jej psa zastępować, więc codziennie biegamy [i tu jestem z niej dumna - na rozkaz umie mi biec idealnie przy nodze, dostosowując się do mojego dość zmiennego tempa :)] -
Najdziwniejsze komentarze dotyczace waszych psów :) [2]
bonsai_88 replied to dog_master's topic in Wszystko o psach
Birma by się chętnie przestała kamuflować, ale pańcia wymagała kompromisu - jak chce być wredna, to niech sobie będzie... pod warunkiem, że będzie też usłuchana i będę w stanie nad nią zapanować :P. Co prawda później wychodzą takie drobne kwiatki jak ugryzienie gościa, od którego kupujemy dom - kudłata została na chwilę pod opieką mojego ojca, bo ja wsiadłam na sekundę do samochodu, żeby go przeparkować... skubana nawet się nie podniosła [profilaktycznie kazałam jej zawarować - rozkazu nie złamała, franca jedna], a ojciec chodzi wściekły. Nasz pierwszy psiak jego słuchał się idealnie i biedak nie może przeżyć faktu, iż kudłata jego rozkazy ma dośc głęboko pod ogonkiem. Na szczęście [jeszcze] właściciel domu pretensji nie miał o rozwalone spodnie i siniak na nodze. -
Najdziwniejsze komentarze dotyczace waszych psów :) [2]
bonsai_88 replied to dog_master's topic in Wszystko o psach
Ja teżuwielbiam komentarze o tym, jaka kudłata jest łagodna w momencie, kiedy sadzam ją z brzegu ścieżki przepuścić innych leśnych spacerowiczów ;)... a łagodna jest na 100%, bo przecież taki śliczny i grzeczny piesek nie może być wredną, zdradziecką, próbującą gryźć znienacka mendą :P. -
Pies z hodowli - czy można oddać go do hodowcy ??
bonsai_88 replied to _ChiQuiTa_'s topic in Hodowla
Hmm... rozumiem fakt, że czasami z przyczyn niezależnych od siebie hodowca nie może wziąć do siebie z powrotem dorosłego psa - życie się zmienia, nawet jeżeli jest się odpowiedzialnym człowiekiem to nie na wszystko ma się wpływ. Jednak w takim wypadku hodowca powinien pomóc znaleźć nowy dom dla zwierzaka w takim stopniu, w jakim tylko jest w stanie... -
Ponadzmysłowe postrzeganie u psów - czyli historie o duchach...
bonsai_88 replied to Behemot's topic in Wszystko o psach
Hmmmm.... moja słyszy nawet zanim zdążę pomyśleś jej imię w głowie, pod warunkiemże już sięgam po nagrodę ;). A na poważnie to zdarza mi się coś tam przekazać do pustego łebka. Mogę sobie siedzieć czymś zajęta i absolutnie nie zwracać uwagi na kudłatą, która grzecznie śpi. Wystarczy jednak, że tylko pomyślę o pójściu na spacer i wariatka już się cieszy :P. -
Najdziwniejsze komentarze dotyczace waszych psów :) [2]
bonsai_88 replied to dog_master's topic in Wszystko o psach
Znajomy mnie odwiedził i zainteresował się kudłatą... miło i sympatycznie było, ale po pytaniu "[B]Czy ta owca gryzie?[/B]" wymiękłam :D. Miałam mu ochotę powiedzieć, że ostatnio woli kopnąć z kopytka ;). -
Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy?
bonsai_88 replied to Gosia>>>'s topic in Wszystko o psach
Arwilla oj, mogłam się wyżyć... mogłam... chociaż i tak najbardziej mnie cieszy, że właściciel był chyba z gatunku ludzi co to "nie pomyślą" i mój opieprz mu oczy otworzył. Pozostaje mi tylko mieć nadzieję, że oczy mu otworzyłam skutecznie i nie będzie więcej zostawiał psa tak idiotycznie pod sklepem...