Jump to content
Dogomania

mru

Members
  • Posts

    17663
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by mru

  1. ooo, już wpisuję :) DZIĘKUJEMY!
  2. tez tak słyszałam :) i czekam :)
  3. Heniu, co Ty tam sam całymi dniami porabiasz biedaku!!??
  4. no właśnie, to podopwiem UBOCZOM, że mogą takie coś kupić :) bo te plastikowe są takie bardzo tymczasowe (aha, one są na wcisk!)
  5. jasne, że wypadałoby zadzwonić tylko wiem, że Ty widzisz Idola codziennie i czytam co piszesz codziennie i nie chce już nękać pani E telefonami, bo o co zapytam? :) skoro wszystko wiem ;) fajnie, że UBOCZE wpadnie do Idolka :):):) UBOCZE mnie pytał, co kupić :) szczerze nie wiem, może adresówkę by się przydało? Ewa, mówiłaś, że zamówisz, ale kurcze wydałaś bardzo dużo już na Idola! chociaż nie wiem, bo adresówkę ma plastikową, może wystarczy mu to? sama nie wiem :) on wszystko ma tylko te leki, badania i karma... :(
  6. matko boska, Florianku......... :(:(:(:(:(
  7. bede go meczyła :) którego marca ukazuje sie MojPies? ;)
  8. taubi powiedział, że spróbuje te wpłaty zebrać w całość :) i mi podesłać
  9. no wlasnie, głupi wrzód a jednak... ależ to chore :P
  10. no ok, tylko zostaliśmy poproszeni o wsparcie dla DT więc weźmy pod uwagę, to co napisała mala_czarna o tym kurczaku zarówno w diecie nerkowej jak i wątrobowej duże ilości białka nie są wskazane
  11. właśnie ja chce dobrze, Talcott.
  12. oh! właśnie szukałam info o tym mięsie... kurcze... a może Idol lubiłby marchewkę gotowaną? ziemniaki? czy on musi byc tak wybredny :P niesttey tak w necie niewiele można znaleźć: "Choroby nerek. Podaje się dietę o niskiej zawartości białka oraz o odpowiednim składzie mineralnym. Ważne jest, aby pies miał stały dostęp do wody (nie wolno jej ograniczać)."
  13. tak, to są emocje niestety. jestem realistką. a teraz idę robić bannerek, bo z gadania nic nie będzie :)
  14. Ewa - dlaczego słowo "romnażanie" tak Was ubodło? Przecież to jest rozmnażanie :) mnie nie interesuje czy pies ma rodowód czy nie. Ale to nie jest ważne tu... chciałam tylko powiedzieć, że hodowcy często nie posiadają żadnej wiedzy. Każdy ma inny pogląd na hodowle. Każdy ma inny pogląd na "ratowanie zwierząt" - szczególnie tylko kotów i psow, a reszta może umierać... być kotletami, kanapami, fotelami i butami. ja mam taki i trudno no :) z resztą nie o tym tu. oczywiście pisanie czegoś takiego na forum miłośników zwierząt to fanatyzm :( przykre nie chciałam obrazić Pani Eulalii...!!! teraz jest oczywiście "możesz szukać innego domu" teraz już Idol nie jest Idolem tylko mogę mu czegoś szukać, bo ośmieliłam się wątpić w działania DT (w trosce o Idola, ale jednak) - za który z resztą bardzo dziękuję i za każdym razem podkreślam, że jestem bardzo wdzięczna. nie, nie chce szukać innego domu dla Idola. wiem, że jemu jest tam dobrze. dlatego zajmę się bannerkiem szukaniem pomocy finansowej.
  15. ide robić bannerek w końcu :) i będę rozsyłać wątek, pomożecie? :)
  16. nie obcesowo - realistycznie. "rozmnażanie psów", i mean bycie hodowcą. znam hodowców. nie jednego niestety, poznałam ich kilku i niestety to nie są specjaliści.
  17. dlaczego? pies nie pokaże w stadzie,że się źle czuje :) będzie udawał, że jest ok. ja jestem BARDZO WDZIĘCZNA Pani Eulalii, że się nim nie zaopiekowała, nie zrozumcie mnie źle. ja się nie znam na dietetyce, wiem tylko że mam wątrobowca w domu i bardzo pilnuję jego diety, bo mój wątrobowiec inaczej mdleje i ma ataki padaczki. każdy gram białka za duzo to dla niego zagrożenie :( tyle wiem. dlatego pytam o dietetyka. wiem, że kurczak jest niby neutralny i bezpieczny i że on go dużo nie je
  18. no ale ja sie nie mieszam, bede te rozliczenia dodawać na pierwszą stronę już.
  19. ja niestety uważam, że ani sggw to nie wyznacznik ani niestety pani Eulalia. na wszystko trzeba mieć świeże spojrzenie i otwartą głowę - są weci, którzy mają wiedzę nabytą 40 lat temu a sa i tacy, którzy jeżdżą na konferencje naukowe systematycznie i swoją wiedzę wiążą z doświadczeniem - tym dobrym i tym złym. tak samo można wiele lat się czymś zajmować i nie mieć o tym pojęcia niestety bycie hodowcą nie jest żadnym wyznacznikiem niczego, przepraszam. czasem wydaje nam się, że robimy coś dobrze, ale po prostu nie wiemy, że robimy źle. tak samo nie zgadzam się z popularnymi poglądami nt. diety ludzi :P że rosołek jest pożywny a mięsko coś tam dużo bialka, bez którego umrzemy ;) ja nie umieram. w mojej naturze jest powątpywanie i niestety najczęściej okazuje się, że słusznie. ja nie mówię, że Pani E. jest zła czy coś! po prostu... jestem bardzo ostrożna. Mam inne spojrzenie na wszystko. ale ok, jeśli mu nie szkodzi to dobrze. :) ja mu nie żałuję przecież. :) niech się cieszy chłopak!
  20. dlatego pytam o dietetyka mam dobrego weta, który o dietetyce ma tez pojęcie przyjmuje na Sadybie, tylko taka konsultacja to około 80 zł.
  21. on 2 kapsułki dziennie bierze :)
  22. kurcze a czy on musi jeść te piersi? czy to dla niego zdrowe? w sumie powinien jeść specjalną karmę głównie... :roll: nie żebym mu żałowała, bo sama nie tknę ani tego ani tego :P ale wiecie... dieta wątrobowa: http://www.dogomania.pl/threads/105088-Dieta-wAE-trobowa?p=10125212&viewfull=1#post10125212 niby kurczak chudy dopuszczalny tu o nerkowcach, ale niewiele: http://www.dogomania.pl/threads/60521-Dieta-dla-psa-chorego-na-nerki ja w ogóle tym poradom dogo nie ufam :P ale post Charly jest wiarygodny (sama mam wątrobowca) a wet co mówił o diecie? i co mówił o kurczaku itd.? może trzeba iść do dietetyka?
  23. eh, nakićkało się :/ okazuje się, że Moris ma więcej lat niż nam powiedziano! nie ma 2 lat! może mieć nawet 7... :/ to niby nic, bo przecież każdy pies kiedyś będzie miał 7 lat, ale niebezpiecznie jest dawać ludziom takiego psa... szczególnie jeśli myślą oni, że pies ma 2 lata... bałam się o Morusa bardzo, bo wiecie, różnie bywa... Moris ma też początki zaćmy (o tym w ogóle w lecznicy nie wspomnieli... ja też przyznam nie widziałam :roll:) oraz podobno reumatyzm. tylko nie wiem co dokłądnie to znaczy. może ogólny stan jego stawów pozostawia wiele do życzenia... na szczęście Ania i jej mama chyba pokochały Morusa z tymi jego wadami nawet bez jajek :P mogę tylko przeprosić za ten wiek :roll: nigdy nie odmładzam psów ani Kostek ani Star czy Mroczka nie zostały odmłodzone i mają super domy i świadomych właścicieli, którzy właśnie takie psy chcieli. uważam, że odmładzanie jest bez sensu... bo może źle się skończyć dla psa :roll: nigdy nie robię tak, że "oszukam, może się zakochają" - bo ludzie potrafią się zakochać a potem wywalić psa i już... demi ma podejść do Ani w przyszłym tygodniu :) więc będzie więcej info z pierwszej ręki :p z tego, co wiem na dziś to: wet jakoś bardzo oszukał p. Anię i jej mamę, bo powiedział, że "pies ze schroniska może przez 2 miesiące być bez powodu agresywny"... :roll: cóż, czemu agresywny? i czemu akurat 2 miesiące? nie wiem :roll: wiem, że Moris zaakceptował kolegę nowego i biega z nim po ogrodzie ;) wiem, że Moris patrzy w telewizor jak biegną w nim konie i patrzy na kalendarz z koniem :D hihi śmieszny!
  24. ile Miś ma fanów, strasznie fajnie :) bo on to pewnie myśli, że jest sam w tej starości... a nieprawda!
×
×
  • Create New...