Jump to content
Dogomania

mru

Members
  • Posts

    17663
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by mru

  1. robie wlasnie!!! :)
  2. dziekuje figa! dałam o nim info na ten wątek psiaka z Piaseczna oni są tak podobni :( i w takiej samej sytuacji! matko :(
  3. u nas w lecznicy, rzut beretem od tej w Piasecznie jest taki sam stary ślepy kochany misiek :( Grafit. podobnie jak Waszemu psiakowi, [B]naszemu też grożą morbitalem [/B]:( Grafit jest w depresji, jest nieadopcyjny, taki tylko do uśpienia... psow jest sporo, ciągle przybywa... a Grafit zajmuje miejsce :( [CENTER][URL="http://www.dogomania.pl/threads/179267-Nie-mA-wcie-mu-A-e-nie-jest-kaukazem-stary-A-lepy-Grafit-do-uA-pienia?p=14033881"][SIZE=5][B]Nie mówcie mu, że nie jest kaukazem... stary ślepy Grafit [IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/icon_frown.gif[/IMG] do uśpienia... [/B][/SIZE][/URL] [IMG]http://i249.photobucket.com/albums/gg232/mrufczak/Anda/Grafit/20012010550.jpg[/IMG] [/CENTER] proszę, zajrzyjcie szukamy nawet DT dla niego - wspomożemy!
  4. no on jest tak podobny, ze w pierwszej chwili pomyslalam, ze to Grafit ;) wrzucę...
  5. bo to przez kopiowanie :) i wklejanie, gdzies sie połamał juz dobry jest :)
  6. założyłam wątek Grafitowi: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/179267-Nie-mA-wcie-mu-A-e-nie-jest-kaukazem-stary-A-lepy-Grafit-do-uA-pienia?p=14033881"][SIZE=5][B]Nie mówcie mu, że nie jest kaukazem... stary ślepy Grafit [IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/icon_frown.gif[/IMG] do uśpienia... [/B][/SIZE][/URL] zapraszam, wejdźcie prosze, musimy coś wymyslić!
  7. wątek Grafita: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/179267-Nie-mA-wcie-mu-A-e-nie-jest-kaukazem-stary-A-lepy-Grafit-do-uA-pienia?p=14033881"][SIZE=5][B]Nie mówcie mu, że nie jest kaukazem... stary ślepy Grafit :( do uśpienia... [/B][/SIZE][/URL] zapraszam!
  8. jeszcze trochę naszego ślicznego... [CENTER][IMG]http://i249.photobucket.com/albums/gg232/mrufczak/Anda/Grafit/23012010569.jpg[/IMG] [/CENTER] [CENTER][IMG]http://i249.photobucket.com/albums/gg232/mrufczak/Anda/Grafit/23012010570.jpg[/IMG][/CENTER]
  9. [B][CENTER][SIZE=4]23 czerwca Grafit odnaleziony:D bardo dziękuję wszystkim za zaangażowanie i pomoc! 22 czerwca [COLOR=Red] zaginął Grafit![/COLOR][/SIZE] [CENTER][CENTER] w miejscowości [SIZE=3][B]Sękowo k. Nowego Tomyśla[/B][/SIZE] [URL="http://i892.photobucket.com/albums/ac127/psy_piaseczno/Grafit/Sekowo.jpg"][SIZE=4](MAPA)[/SIZE][/URL] zaginął stary ślepy pies – [B]Grafit[/B]. [/CENTER] [/CENTER] [CENTER][CENTER]Pies miał na sobie [SIZE=3]czarne szelki.[/SIZE] [B]Jeśli ktoś go widział - prosimy o sygnał![/B] [/CENTER] [/CENTER] [SIZE=4][B]ZA POMOC W ZNALEZIENIU PSA [COLOR=red]NAGRODA![/COLOR][/B][/SIZE] [CENTER][CENTER][SIZE=4][B][COLOR=black]602 304 704 ; [/COLOR][/B][/SIZE][B][SIZE=4]608 550 584[/SIZE] ;[COLOR=black] 509 075 051 ; 604 129 008[/COLOR][/B][/CENTER] [/CENTER] [SIZE=3][COLOR=Red]PLAKAT do pobrania:[/COLOR][/SIZE] [URL]http://www.sendspace.pl/file/e3188cd380b79a3ae4229aa[/URL] *** Nie mówcie Mu, że nie jest kaukazem bo Grafit chciałby być psem niezwykłym może wtedy ktoś by Go pokochał... nie dlatego, że jest taki groźny - bo to chodząca łagodność... jednak smutek przesłonił mu teraz świat.[/CENTER] [/B] [CENTER][IMG]http://i892.photobucket.com/albums/ac127/psy_piaseczno/Grafit/Obraz341.jpg[/IMG][/CENTER] [CENTER][IMG]http://i892.photobucket.com/albums/ac127/psy_piaseczno/Grafit/DSC00176.jpg[/IMG][/CENTER] Czy można być w większej depresji? Pewnie można... wpłaty: Ale to Grafit leży teraz zwinięty w kłębek w swoim małym, ciasnym boksie. Odmawia jedzenia, czasem popłakuje cichutko. Jeśli podejdziemy blisko krat usłyszymy jego smutek... Co z Nim będzie? Może zostanie uśpiony, bo nie rokuje... Pies w depresji, niepotrzebny balast, zbędny jak porzucona zabawka... [CENTER] [IMG]http://i892.photobucket.com/albums/ac127/psy_piaseczno/Grafit/20012010550.jpg[/IMG] [/CENTER] [CENTER][B]Cześć, jestem Grafit i mam depresję[/B], bo trafiłem na ulicę, a jestem już ślepy. Złapał mnie jakiś pan doktor i trzyma w małym boksie, no ale przynajmniej mam tu swój kocyk. W sumie cały czas na tym kocu leżę zwinięty w kulkę i udaję kaukaza. Jak ktoś do mnie podchodzi to albo go olewam, albo jęczę żałośnie, bo mnie wkurza. Bo ja mam depresję i nie chcę z nikim gadać. Jest tu taka, co daje jeść, to jak ona mi daje jeść to ja wywalam miskę. W nosie mam jedzenie. Mam depresję. I mówią mi, że skoro nie jem to "nie wiadomo, co ze mną będzie" i "czy to jest sens". W nosie to mam. Ludzkie gadanie nie ma sensu. Przyszło ostatnio takich dwoje i że to niby "oni zobaczą tego kaukaza". No to jęczałem, żeby poszli. A oni otworzyli boks... To wstałem, wyszedłem, wzięli mnie na smycz... Jakoś się rozweseliłem, bo fajnie było. Mroźno na dworze, tak rześko i słońce było i oni mnie miziali - podobało mi się, mimo, że zaraz mnie odprowadzili znów na kocyk. Ale miałem tak dobry humor po tym spacerze, że zjadłem obiad. A oni się śmiali, że kaukaz kaukazem, a mi nogi to mi nie urosły. Bo ja taki konus jestem, znaczy na długość to jak taki owczarek, ale tak na wysokość to nie i przez to zawsze na podwórku się ze mnie śmiali... Ale co no, już kilka dobrych lat tak żyję i można. Ta młoda mówi, że [B]w sumie to możnaby mnie zabrać do psiego hotelu[/B], gdzie miałbym większy boks i spacery z człowiekiem i gdzie puszczany byłbym luzem po terenie! [B]Tylko ona kasy nie ma, a jak by była kasa to podobno będę bezpieczny i będzie mi dobrze i może nawet ktoś mnie polubi i zabierze do domu.[/B] Z kocykiem, bo bez koca się nie ruszę. No i w tym hotelu czy w domu bym już jadł i w ogóle bardzo bym się cieszył w sumie. [/CENTER] [CENTER]jeśli chcesz i możesz mi pomóc - napisz do magdy! [B][email protected][/B][/CENTER] [CENTER][IMG]http://i892.photobucket.com/albums/ac127/psy_piaseczno/Grafit/20012010556-1.jpg[/IMG] [IMG]http://i892.photobucket.com/albums/ac127/psy_piaseczno/Grafit/20012010558.jpg[/IMG][/CENTER] [CENTER][SIZE=4][B]A może ktoś z Was chciałby dać mi dom?[/B][/SIZE] ja jestem w sumie nieduży i niewymagający nie widzę, ale przywyknę do nowego miejsca bardzo szybko [SIZE=4]jeśli jesteście zainteresowani,[B] napiszcie do magdy lub zadzwońcie[/B]! ja nie mam komórki, ale przekazałem jej, co ma mówić! [SIZE=3]allegro Grafitka:[/SIZE] [B][SIZE=3]http://www.allegro.pl/item895237103_nie_mow_mu_ze_nie_jest_kaukazem.html[/SIZE][/B] [SIZE=3]wątek psiaków z lecznicy:[/SIZE][/SIZE][SIZE=3] [B][URL="http://www.dogomania.pl/threads/175602-bezdomne-psiaki-z-lecznicy-pod-WarszawAE-potrzebne-OGA-OSZENIA"]bezdomne psiaki z lecznicy pod Warszawą - potrzebne OGŁOSZENIA... [/URL][/B][/SIZE] [/CENTER] [CENTER][URL="http://tiny.pl/hmkzw"][IMG]http://i249.photobucket.com/albums/gg232/mrufczak/Anda/Grafit/grafit1-2-1-1.png[/IMG][/URL] * [URL="http://tiny.pl/hmkzw"][IMG]http://i249.photobucket.com/albums/gg232/mrufczak/Anda/Grafit/grafit1-2-1-1-2-1.png[/IMG][/URL] * [URL="http://tiny.pl/hmkzw"][IMG]http://i249.photobucket.com/albums/gg232/mrufczak/Anda/Grafit/grafit1-2-1-1-1-1.png[/IMG][/URL][/CENTER] KONTAKT W SPRAWIE GRAFITA: [B]604 129 008 [/B]Magda [B]509 075 051[/B] Paweł lub [B][email protected] [/B][B][B] [CENTER][SIZE=4] o Grafim... :) [/SIZE]1. Wiek? [COLOR=SeaGreen][B]W książeczce ma wpisane - rok urodzenia 2000 [/B] [/COLOR] 2. Kastrowany - [COLOR=Green][B]TAK ( ale w książeczce nie ma o tym wzmianki ) [/B][B]W książeczce ma: 03.02.2010 szczepienie Nobivac, naklejka naklejona na: parwowiroza, nosówka, zakaźne zapalenie wątroby,leptospiroza,kaszel psi.[/B][/COLOR] [COLOR=Green][B]Odrobaczenie, odpchlenie - Dehinel 18,19,20/01/2010 Zaczipowany. [/B][/COLOR] 3. Jaki jest jego stan zdrowia? - [B]Nie widzi [COLOR=DarkOrchid](zupełnie), specjalistycznych badań nie miał, ale na razie nie ma oznak żadnych chorób[/COLOR][/B] [COLOR=Green][B] Tak jest jak napisano wyżej [/B][/COLOR] 4. Czy coś wiadomo o jego przeszłości? Ile był w schronie, jak do niego trafił? [B](W schronisku leżał zwinięty w kłębek w swoim małym, ciasnym boksie. Odmawiał jedzenia, czasem popłakiwał cichutko. Depresja. Jest w DT[/B].[B]) [/B] [COLOR=Green][B]Ja myślę, że on miał dom - na smyczy chodzi idealnie, bardzo czyściutki ( poza futrem i kudłami, choć za bardzo nie kłaczy ) i doskonale wie do czego służy tapczan :evil_lol:. W chwili obecnej na pewno nie jest w depresji, ale jak wychodzę, to popłakuje a czasem poszczekuje. [/B][/COLOR] 5. Stosunek do innych zwierzaków (psy, sunie, koty)? - [B]Sądzisz Bambino, że dom bez psów, ewentualnie ze starszą, niedominującą sunią? Kot mógłby być, czy nie masz pewności??? [COLOR=DarkOrchid]moim zdaniem bez lub ze spokojnym psem lub suką. żeby go nie zaczepiano :P [COLOR=Green]Wiecie, tu cholerka nie wiem, to się zmienia codziennie. Ja dla spokoju psa myślałabym o domu bez jakichkolwiek psów, ale za parę dni (daj Boże) może uznam że się świetnie dogaduje z suńkami. Na pewno nie lubi jak jakikolwiek pies/sunia bardzo blisko koło niego przechodzą. Ale to też tylko w domu, na dworze to zupełny luz, nic mu nie przeszkadza. Poza tym jeśli zostawałby sam w domu na dłużej ( praca, szkoła itp), to też może beczeć że jest sam. [/COLOR] [/COLOR] [/B] 6. Charakter? [B]- [/B][B]Jest bardzo przytulaśny, kochany i raczej usłuchany.[/B] [B] [COLOR=DarkOrchid]to łagodność do ludzi, był trochę dominujący (bo nie znał pieszczot) - ale to się zmieniło, teraz jest bardzo kochany. także o dominacji do ludzi nie ma co pisać.[/COLOR][/B] [COLOR=Green][B]Jeśli chodzi o ludzi, to za kilka głasków pójdzie za człowiekiem na koniec świata. A tak poważnie, to jest usłuchany, choć chce być blisko człowieka, więc sytuacja żeby został w ostatnim pokoju jak jestem w kuchni jest praktycznie niemożliwa. Bardzo, bardzo przytulaśny[/B][/COLOR] 7. Jak chodzi na smyczy? Jak znosi jazdę autem? [COLOR=Green][B]Smycz - bardzo dobrze Auto chyba dobrze ( nie miałam jeszcze go w samochodzie, ale jak otwarłam bagażnik, to prawie mi sie w niego władował, więc chyba samochód mu się dobrze kojarzy ? ) [/B][/COLOR] 8. Szczekliwy, niszczy, może zostawać sam w domu, sygnalizuje potrzebę wyjścia? [COLOR=Green][B]Sam może spokojnie zostawać, nic nie niszczy będąc zamknięty, możliwe że będzie płakał że jest sam, lub trochę poszczeka Szczekliwy trochę jest, Kurcze czy sygnalizuje to ja nie wiem, wychodzimy 3 razy o w miarę równych porach. W każdym razie nie zdarzyło mu niczego zrobić (ani siku ani koo) w domu,[/B][/COLOR] 9. Coś innego, co jeszcze Ci przyjdzie do głowy. [B]- ???[/B] [COLOR=Green][B]Człowiek i jeszcze raz człowiek[/B][/COLOR]! 10. Do jakiego domu może trafić?/ Do jakiego nie powinien absolutnie? - [B]Po schodach - żaden problem, ale najlepiej dla niego to góra 2 piętro. Dom raczej bez psów - no chyba, że jakaś starsza sunia. Mieliśmy kontakt z 0,5 roczną sunią, która chciała się bawić i Grafit raczej nie był zadowolony. Na koty w ogóle nie reaguje, na psy na spacerze też.[/B] [B]Coś jeszcze???[/B] [COLOR=DarkOrchid][B]najważniejsze że właśnie nie za wysoko i do spokojnego psa (niekoniecznie starego czy suni)[/B][/COLOR] [COLOR=Green][B]Jeśli chodzi o psy, to powiedziałabym, że dla bezpieczeństwa Grafita ( tzn, żeby ktoś kto ma już psa i nie chce kłótni w domu nie wywalił go po kilku dniach ) lepszy byłby dom bez zwierząt, żeby miał ludzia tylko dla siebie. Na spacerze na psy nie reaguje zupełnie. Z kotami to mieliśmy tylko sytuację w piwnicy, gdzie moja sąsiadka je karmi i w ogóle nie był nimi zainteresowany. W domu jakby były to niestety nie umiem powiedzieć. [/B][/COLOR] 11. Dane kontaktowe do tekstu. - [B] Magda 604 129 008 [COLOR=DarkOrchid]Paweł 509 075 051[/COLOR] [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] [COLOR=Green]dane DT - Kasia 602 304 704, [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] Pies jest w Grodzisku Wielkopolskim[/COLOR][/B] [SIZE=4][B]DnB NORD 54 1370 1109 0000 1706 4838 7310 FUNDACJA MIĘDZYNARODOWY RUCH NA RZECZ ZWIERZĄT VIVA! ul. Kopernika 6 m. 8 00-367 Warszawa dopisek "Grafit"[/B][/SIZE] [LEFT][B][B][SIZE=2]wpłaty na Grafitka:[/SIZE][/B][/B] [SIZE=2] 2010-02-04 100,00 PLN BARTŁOMIEJ M WARSZAWA[/SIZE] [SIZE=2] 2010-02-04 25,00 PLN BEATA G WARSZAWA[/SIZE] [SIZE=2] 2010-02-17 200,00 PLN ZBIGNIEW G. KOZIEGŁOWY[/SIZE] [COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]2010-04-01 50,00 PLN JAN AUGUSTYN D. SZCZECIN[/FONT][/COLOR] [/LEFT] [/CENTER] [/B][/B][B] bardzo dziękujemy!!! [/B]
  10. najgorsze jest to, że tam nie ma juz miejsc :( i kto pójdzie na pierwszy ogień? Misiek nie, bo wiedzą ze go zabieramy ale taki Grafit?
  11. o matko... i nie doczekała tej wiosny z bannerku... :( rany...
  12. to, jak on się uśmiecha, kiedy zobaczy człowieka i że ten człowiek się nim interesuje... to jest bezcenne :) matko, jak on wył w tym boksie, jak go pierwszy raz zobaczyłam!
  13. brakuje tylko 40 zł. stałych deklaracji na Misia!
  14. nie tak ciągle niestety :( ale czasem tak :p [SIZE=4][B]kochani![/B][/SIZE] jeśli wszyscy się zgodzą to podłączę tu pod wątek Misia także starszuka - Grafita (z tego samego przytuliska!) Grafitkiem nikt się nie interesuje, miał szansę na jeden domek, bardzo fajny, ale niestety pani na działce ma konie, kucyki i lamy ;) i Grafit ze swoją ślepotą mógłby źle skończyć... dlatego uznaliśmy, że ten domek odpada :( nikt nie pyta o Grafita, mimo ponad 1200 wejść na allegro :roll: boję się o niego, bo już 2 tygodnie temu rozważano jego uśpienie, pies jest bardzo biedny i nie ma szans na dom będąc tam w lecznicy rozmawiałam juz z zuziaM :) powiedziała, że trzeba zabierać Grafita i że będzie na dniach miejsce dla obu naszych starszych panów :) wasze dotychczasowe deklaracje oczywiście będą deklaracjami na Misia :) Miś ma jednak tyle wpłat, że nie mam serca wyprawiać go w drogę do zuziM samego, bez Grafita :eviltong: przecież podzielą się, prawda? o ile Wy wszyscy się zgodzicie. do osób spoza dogo porozsyłam maile :)
  15. kochana mordeczka... :):):) tak, on zdecydowanie był taki domowy, kontaktowy jest przez to ktoś go naprawdę lubił tylko... no właśnie nie wiem co :( nie uciekł na bank, znaleziono go bardzo wyczerpanego leżącego na śniegu :( pewnie szukał domu, szukał i się zmęczył ktoś, ko go porzucił mógł go wywieźć daleko od domu no a z jednym oczkiem i w takim wieku nie sposób dom swój odnaleźć :( dobrze, że przeżył te mrozy tam... i że już mu zimno nie będzie :)
  16. tak naprawdę najbardziej martwię się o Grafita właśnie...:roll: o matko, Grafit ma 1200 wyświetleń trzeba pisać, że[B] on szuka też DT, które byśmy wspierali finansowo[/B]! mam jeszcze pewien pomysł... no i o Wilanka, ale z innego powodu :/ co nie znaczy, że mniej.
  17. dodałam na pierwszą wyciąg z konta małgosi bardzo dziękujemy za tę pomoc :( to bardzo duzo... jestescie naprawde kochani :( Oskarka już nie ma i strasznie to nierealne...
  18. troszeczkę Grafita [CENTER][IMG]http://i249.photobucket.com/albums/gg232/mrufczak/Anda/Grafit/Obraz340.jpg[/IMG] [IMG]http://i249.photobucket.com/albums/gg232/mrufczak/Anda/Grafit/Obraz341.jpg[/IMG] [IMG]http://i249.photobucket.com/albums/gg232/mrufczak/Anda/Grafit/Obraz353.jpg[/IMG] [IMG]http://i249.photobucket.com/albums/gg232/mrufczak/Anda/Grafit/Obraz354.jpg[/IMG] [IMG]http://i249.photobucket.com/albums/gg232/mrufczak/Anda/Grafit/Obraz344.jpg[/IMG] [/CENTER]
  19. tak, Nova już może spokojnie cieszyć się domkiem :) strasznie fajnie! ma czym!
  20. tak, doszło wszystko :) dzięki!!! czekam tylko na Madallene, żeby mi podała nr konta swojej sąsiadki :) i dopełnią się formalności!
  21. wieści o Novie :):):) [QUOTE]Oza jest przecudowną grzeczną sunią i nas uwielbia. I jaka odważna, w zasadzie niczego się nie boi, co chyba jest typowe dla małych psów - będzie psem "obronnym". Najchętniej każdego człowieka by oszczekała. I nie może doczekać się wiosny. Zapoznanie Ozy z działką poza Warszawą wypadło pozytywnie (w załączeniu kilka fotek), ale powrót do domu spędziła zawinięta w koc, tak zmarzła. Bardzo ładnie bawi się z pieskami, ale na razie mało jest takich spotkań, każdy wychodzi tylko na chwilę. PS Przez te dwa tygodnie obcowania z nią i obserwowania jej zachowania doszliśmy do wniosku, że Oza chyba jest jeszcze bardzo młoda - chyba nie ma jeszcze 1 roku, co jest ok. Pozdrowienia dla Pani Magdy, u której była tymczasowo i która się nią opiekowała. Przez pierwszy tydzień Oza tęskniła za nią i za pieskami, z którymi mieszkała - jak widzi pieski z daleka to popiskuje. [/QUOTE] i foty :loveu::loveu::loveu: [CENTER][IMG]http://i249.photobucket.com/albums/gg232/mrufczak/Anda/Nova/SSL22050.jpg[/IMG] [IMG]http://i249.photobucket.com/albums/gg232/mrufczak/Anda/Nova/SSL22052.jpg[/IMG] [IMG]http://i249.photobucket.com/albums/gg232/mrufczak/Anda/Nova/SSL22054.jpg[/IMG] [IMG]http://i249.photobucket.com/albums/gg232/mrufczak/Anda/Nova/SSL22056.jpg[/IMG] [/CENTER]
  22. ale oni wszyscy ze mną śpią :) spoko, to nie dzieje się każdej nocy a czasem jest tak, że rozstawiam ich po katach - ty śpisz w tym kącie, ty w tamtym - i jest spokój ;)
×
×
  • Create New...