Jump to content
Dogomania

ariss

Members
  • Posts

    8824
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by ariss

  1. [quote name='monita']Przywitam się tylko i powiem, że czekam na kolejne zdjęcia ;)[/quote] Foty będą jutro,chyba że będzie lało to ewentualnie w domu klikne:lol:
  2. [quote name='Ewa_17']Twoja psiunia jest przesliczna :loveu: mam kilka pytan dotyczacych sznaucera jesli mozna (a w kwestii sznaucerkow i terierkow jestem totalnym laikiem :oops:), a wiec: 1. Czy sznaucery lnieja, a jesli tak to czy intensywnie? 2. Jak czesto strzyzesz swoja panne? 3. Jaki charakter ma sznaucer, czy przyjaznie reaguje na obce psy? 4. Jaki stosunek maja do dzieci? 5. Czy maja sklonnosc do ucieczek i wloczengostwa na spacerach? 6. A ostatecznie, jaka jest cena sznaucera sredniego z rodowodem? z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam :lol:[/quote] Witamy serdecznie i dziękujemy za miłe słowo:lol: Chętnie odpowiem na Twoje pytania,ale widze,że cioteczki już bardzo ładnie Cię uświadomiły, więc nasze odpowiedzi pewnie będą się pokrywać;) 1. Sznaucer nie linieje, jeśli jest regularnie trymowany!!! 2. Ja robie jak Doginka podstrzygam tylko dopkę i szyjkę oraz uszka.Pożądne trymowanie to 3 razy w roku,ale jak wspomniała Karolina Gassula ma bardzo szybko odrastającą sierść,więc ja ją trymuje co 3-4 dni,tylko się nie przerażaj bo mam taki trymer który można by nazwać "solidniejszym grzebieniem"(jakby ktoś chciał to moge dokładniej wytłumaczyć) i wygląda to jak zwykłe szczotkowanie:lol:więc nic strasznego!Sznaucera można również strzyc w całości ale ja tego nie polecam bo sierść staje się mięka no i jak dla mnie gorzej to wygląda.Jak pies ma być nie wystawowy to już metoda pozbawiania włosa należy do właściciela! 3.Sznucer to pies o dużym temperamencie, wesoły, bystry, ciekawski, energiczny i pewny siebie,wrażliwy, mocno przywiązuje się do właściciela,czujny stróż,aktywny i bardzo wytrzymały, trudno go zmęczyć.Te psy powinny być nieufne wobec obcych,ale Gassula prawie do wszystkich się cieszy,z wiekiem to podobno mija i pies staje się poprostu obojętny.A co do psów to wszystko zależy od właściciela,jeśli pies jest dobrze zsocjalizowany to nie będzie problemu z innymi psami natomiast jeśli będzie miał mały kontkt z innymi ogoniastymi to mogą być problemy jak w każdej innej rasie.Ogólnie mówiąc przyjazny, lubi wspólne zabawy i nie wszczyna bójek; 4. Psy tej rasy mają doskonały kontakt z dziećmi.Gassula jak widzi dzieci to aż ją skręca z radości:lol:Sznaucery są wyrozumiałe, spontaniczne i zawsze chętne do psot;) 5. Zdarza im się pobiec za obcym kotem lub ptakami.Gassi biega za ptakami,ale tylko wtedy gdy są one blisko nas.Sznupy lubią się oddalić,aby zbadać teren wońcu to psy stróżujące,zle zawsze muszą mieć nas w zasięgu oka. Pies wyszkolony(wystarczy psie przedszkole albo praca na własną rękę)będzie bardzo karny i nawet jakby chciał za czymś pobiec to na komende zawróci. 6. Cena psa zależy od hodowli.Ja bardzo długo zbierałam inforamcję na temat polskich hodowli sznaucerów średnich czarnych i uważam,że wybrałam najlepszą.Pod względem każdym!!!! cena to 1.800zł.Niektóre hodowle są tańsze,ale ja bym się na żadną inną nie zdecydowała.Jeśli już to bym sprowadzała psa z zagrnicy.Ale to oczywiście indywidualny wybór;) Mam nadzieję,że choć trochę pomogłam:lol:
  3. [quote name='AnkaG']Ale Raperek jest kudłaty. Mógłby jeszcze jakiegoś sznupka obdzielić tym futerkiem. :loveu:[/quote] moja paskuda niestety też tak szybko zarasta:-(. Ale pewna znawczyni sznaucerów(średnich p&s) powiedziała mi że z takiej sierści należy się tylko cieszyć,więc nie pozostaje mi nic innego:lol:
  4. teraz to jak najbardziej dzień dobry:lol: Fotki tego arystokraty poproszę;)
  5. no widzisz,czyli wszystko jest możliwe:lol:. Mini czy olbrzym,co za różnica i tak duchem są tak samo WIELKIE:cool3:
  6. [quote name='eria']ja nie tęsknię za słońcem odbijającym się w śniegu bo oślepia. Potem ide w pole z zamkniętymi oczami, bo tak razi, a w tym czasie Kreon może kogoś zamordować:diabloti:[/quote] Każdy chciałby coś innego;) Zamówiłam już kubraczek:multi::multi::multi:
  7. i jak poszło na tym egzaminie?;) hahhaha,teraz pewnie śpisz po tak wczesnej pobudce-no chyba że nasze kciuki pomogły i oblewacie gdzieś sukces:evil_lol:
  8. a jaki sznupek by Cię interesował?olbrzym,mini czy średniak no i jak maść? Niewżne kiedy się spełnia swoje marzenia ważne, że w ogle zostają spełnione;)
  9. [B]Witam:lol:[/B]
  10. jakie tu piękne maluszki...a co do sznaucera to nie widze przeszkód,prędzej czy później ale zawsze możesz go mieć:lol:
  11. [B]Dobranocka[/B]
  12. [b]dobranocka[/b]
  13. [URL]http://images34.fotosik.pl/69/2f18060f3112219b.jpg[/URL] Ta jest świetna:loveu:
  14. no wiedziałam,że nas w konia zrobisz:mad:
  15. [quote name='Doginka'][IMG]http://e-psy.pl/images/smiles/thumbsup.gif[/IMG] na pewno się przydadzą - gorzej ze mną, bo nie wiem jak się obódzę w środku nocy:shake:[/quote] to nie idz spać!!!!!!!!a co raz się żyje:evil_lol:
  16. A ja przyszłam miłej nocki życzeć:lol:
  17. chwile mnie u was nie było i tyle nadrabiania;) Figurki takie no ładne:evil_lol: Dirki jak widać musiała poprawić bo niedoskonałości były:evil_lol:
  18. [B]furciaczek: [/B]no dobra,kość jej dałam z dedykacją od Ciebie;) [B]Doginka: [/B]a ja tęsknie za slońcem które odbija się w śniegu,ale zaraz po białych świętach może być wiosna;)
  19. witam się i trzymam kciuki za koleżanke,może coś to pomoże;)
  20. [B]natija:[/B] ok postaram się pamiętać;) [B]ATLANTYDA:[/B] Gasska wita swoją łapą:evil_lol: [B]weszka: [/B]no wreszcie się pojawiłaś,bo już tęsknić zaczynałyśmy:lol: [B]BBeta: [/B]dziękujemy w imieniu kolegi:cool3:
  21. on jest taki dostojny:loveu:
  22. [quote name='Rinuś'][I][B]Nie doczytałam :evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/B][/I] [I][B]no te krople wyglądają jakby były dorobione,ale nie wiem :evil_lol: za to ślicznie to wygląda :loveu:[/B][/I][/quote] no właśnie:mad: Ja to nie wiem,ale jak nie zapomne to się dowiem:evil_lol:
×
×
  • Create New...