-
Posts
11678 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
3
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by AlfaLS
-
Zajrzyjcie jaki Rocki jest szczęśliwy w swoim własnym domu :D
AlfaLS replied to magda222's topic in Już w nowym domu
Jagusko, bardzo, bardzo Ci dziękuję za tą deklarację. Na razie czekam na fotki tego psiaka bo chciałabym go chociaż zacząć jakoś ogłaszać, Nie mogę przestać o nim myśleć... -
Koty w potrzebie, które stanęły na mojej drodze...
AlfaLS replied to Ferox's topic in Kotki już w nowych domach
Foty cudo! Widać jak bardzo Feniks jest wdzięczny za udzieloną pomoc. Cudo kociak i w dodatku taki dzielny! -
Zajrzyjcie jaki Rocki jest szczęśliwy w swoim własnym domu :D
AlfaLS replied to magda222's topic in Już w nowym domu
Z tego co wiem są dalej zainteresowani :) . Czekają na wyjazd do domu rodziny z Zakopanego i będą bardziej intensywnie "zaprzyjaźniać" Rokusia z Juniorem. Choć i teraz, mam wrażenie, nie zasypują gruszek w popiele. Tylko to Grażynka wie wszystko na bieżąco... Może nam coś napisze? -
Koty w potrzebie, które stanęły na mojej drodze...
AlfaLS replied to Ferox's topic in Kotki już w nowych domach
Czekamy na wieści...... -
Renal w kapsułkach to chyba ten o którym ja też piszę... Moja sunia ma teraz 17 lat i z moją wetką ustaliłyśmy, że nie ważna jest tylko długość życia ale i jego jakość. Moja Meggi ma 12 lat schronu za sobą, 4 lata w hoteliku więc coś jej się od życia nareszcie należy. A to coś to nie niesmaczna karma renal. Więc staram się żeby wilk był syty i owca cała czyli kombinujemy np. tak: jak gotowany kurczak to mieszany raz z ryżem a raz z suchym renalem, jak puszka renala to mieszana z suchą karmą dla seniorów. Czasem tylko karma dla seniorów. Plus oczywiście tablety... I na razie nam się to sprawdza, wyniki sie poprawiają a sunia szczęśliwa i chętnia zajada to co dostaje :) .
-
Wychodzi na to, że w tej chwili moja sunia ma podobne wyniki do Bartusia. I nam wetka zmieniła Rubenal na Renal-vet. Rubenal zbija kreatyninę a Renal-vet zmniejsza / podobno dobrze/ mocznik. Jest o niebo łatwiejszy w podawaniu bo to są takie kapsułki z których wyciska się zawartość albo do pyska od razu albo np. do karmy. Nie ma problemu bo psiaki naprawdę to chętnie jedzą. Na wątrobę / też ma podwyższony wskaźnik/ ma dalej dostawać Essenciale Forte. I jeszcze jedna - niebagatelna sprawa - nie wiem ile waży Bartuś ale moja sunia, ok. 14 kg dostawała 1 tabl. Rubenalu dziennie, teraz 1 Renal-vet dziennie a kosztowo to różnica jest: Rubenal 140 zł. za 60 tab. a Renal-vet 45 zł. za 60 kapsułek... Moim zdaniem jak kreatynina ok to Rubenalu bym nie dawała...
-
Moja sunia dostawała przez kilka miesięcy Rubenal na obniżenie kreatyniny i rzeczywiście jej ją obniżył. W tej chwili jest w granicach normy. To ziołowe dośc duże tablety i musiałam nieźle kombinować zeby chciała je połykać. W tej chwili, na szczeście, pozwolono nam odstawić Rubenal i bzie dostawała Renal-Vet. A te normy to dla kreatyniny 1umol/l=0,0113 mg/dl. Moi weci robią rozszerzone wyniki w labolatoriach niemieckich i musiałąm się nauczyć tych przeliczników...
-
Koty w potrzebie, które stanęły na mojej drodze...
AlfaLS replied to Ferox's topic in Kotki już w nowych domach
Śliczne panienki :D . -
Zajrzyjcie jaki Rocki jest szczęśliwy w swoim własnym domu :D
AlfaLS replied to magda222's topic in Już w nowym domu
Ale to chyba nie przeszkadza ^_^ . Ja zrozumiałam, ze tam nie ma żadnego głosowania a za głosowanie służą wpłaty na podane konto z zaznaczeniem na którego psiaka... Mam nadzieję, ze dobrze zrozumiałam bo chciałabym jutro choć 10 zł. na Rokusia wpłacić. Jeszcze tylko nie doczytałam do kiedy te wybory -
Zajrzyjcie jaki Rocki jest szczęśliwy w swoim własnym domu :D
AlfaLS replied to magda222's topic in Już w nowym domu
Kochani wielbiciele i wielbicielki Rokiego może pomożemy mu wygrać wybory? I to na prezydenta? Na FB są ogłoszone przez fundację w której Rokuś jest wybory https://www.facebook.com/events/468305039986808/ Z tego co się zorientowałam głosować może każdy choć trochę to kosztuje. Ale przecież nasz Rokuś jest bezcenny to bedziemy mu żałować? Co o tym myślicie? Szczególnie że, dodam, Rokuś ma szcześliwy numerek 7... -
Koty w potrzebie, które stanęły na mojej drodze...
AlfaLS replied to Ferox's topic in Kotki już w nowych domach
Ok, trzymamy podwójnie! -
Koty w potrzebie, które stanęły na mojej drodze...
AlfaLS replied to Ferox's topic in Kotki już w nowych domach
Właśnie, co u kociaków? -
Zajrzyjcie jaki Rocki jest szczęśliwy w swoim własnym domu :D
AlfaLS replied to magda222's topic in Już w nowym domu
Ja też bardzo, bardzo mocno zaciskam kciuki za Rokiego! A przy okazji mam ogromną prośbę do Grażynki, bywającej w schronisku :) . Grażynko kochana na stronie tyskiego schroniska znalazłam taką największą psią bidę z wszystkich psich bid http://schronisko.tychy.pl/wyswietl,adopcja,szczegoly,102.html Mogłabyś mu zrobić jakieś fotki? On ma na stronie tylko jedno zdjęcie, w dodatku niezbyt fajne. Mogłabyś się o nim coś więcej dowiedzieć? Chciałabym mu zrobić jakieś ogłoszenia, dać szansę... On ma prawie 16 lat, prawie 8 siedzi w schronie. Tak bardzo mi go szkoda... Pomożesz mnie i jemu??? Bardzo proszę :) , -
Wylysiała jamnisia z guzem, boi sie ludzi. Pilnie wyciągamy ze schronu:(
AlfaLS replied to ana666's topic in Już w nowym domu
Figuniu kochana, tylko Ty znasz warunki jakie Cię otaczają i ograniczają. My możemy sobie tylko pisać ale wszelkie decyzje i tak spadają na Ciebie. I tylko czasem ja tak zwyczajnie po ludzku, nie rozumiem dlaczego tacy dobrzy, cudowni ludzie jak np. Ty ze względu na trudności, których nie sposób pokonać muszą cierpieć i ich serce musi płacić taką wysoka cenę za dobroć... Trzymam kciuki za spotkanie Loni z ewent. nowym domkiem :) . -
Wylysiała jamnisia z guzem, boi sie ludzi. Pilnie wyciągamy ze schronu:(
AlfaLS replied to ana666's topic in Już w nowym domu
Szczególnie po tym ostatnim zdaniu Figuni pytanie Poker jest bardzo, bardzo zasadne. Ja rozumiem, że psiaki są ważne, ba, czasem najważniejsze ale czasem są takie sytuacje, że nasze, ludzkie uczucia też muszą się liczyć... Może Figuniu porozmawiaj z córką? W ubiegłym roku już nawet zgodziła się na przyjazd Loni... Ta sunia to bardzo starsza psia pani, długo już "zawracać głowy" nie będzie. Jest jeszcze czas na spokojne załatwienie paszportu, szczepień itp. Bo, że obie się kochacie - to jasne jak słońce. Nawet posikiwania się przecież skończyły... -
ANTEK - staruszek w hotelu - szukamy stałego domku!!!
AlfaLS replied to Figafiga's topic in Już w nowym domu
Jakie fajne fotki. Pozdrawiam Antosia i Cioteczki łowickie. -
Zajrzyjcie jaki Rocki jest szczęśliwy w swoim własnym domu :D
AlfaLS replied to magda222's topic in Już w nowym domu
Spotkanie się odbyło. Podobno była fajnie. Rozmawiałąm z Grażynką tylko dosłownie na kilka zdań ale wiem, że Roki się spodobał. Jescze tylko muszą się dotrzeć kontakty z jamnikiem Juniorem - o ile dobrze zapamiętałam imię - i są duże szanse na ... Mam nadzieję, ze jutro Grażynka napisze coś więcej bo jak nie to zadzwonię do niej i ją przycisnę o jakieś szczegóły . -
Zajrzyjcie jaki Rocki jest szczęśliwy w swoim własnym domu :D
AlfaLS replied to magda222's topic in Już w nowym domu
Roki kradnij serca całej rodzince!!!!!!! -
Koty w potrzebie, które stanęły na mojej drodze...
AlfaLS replied to Ferox's topic in Kotki już w nowych domach
Super wiadomości! -
Zajrzyjcie jaki Rocki jest szczęśliwy w swoim własnym domu :D
AlfaLS replied to magda222's topic in Już w nowym domu
Mogę się tylko podpisać pod wyborem fotek :). -
Zajrzyjcie jaki Rocki jest szczęśliwy w swoim własnym domu :D
AlfaLS replied to magda222's topic in Już w nowym domu
Ale pięknie poproszę o pomoc bo ja to nie bardzo obiektywna w stosunku do Rokiego jestem :D . -
Koty w potrzebie, które stanęły na mojej drodze...
AlfaLS replied to Ferox's topic in Kotki już w nowych domach
Ja też zaciskam! -
Zajrzyjcie jaki Rocki jest szczęśliwy w swoim własnym domu :D
AlfaLS replied to magda222's topic in Już w nowym domu
Kochani wracam do życia i "naszych" tyszaków. Jutro zadzwonię do Grażynki zeby napisała ogłoszenia dla Rokusia. Teraz chyba ona najlepiej go zna więc niech pisze, a co :) . Myślę, że też do niej damy kontakt w ogłoszeniach. A do obecnych tu dobrych dusz pięknie się uśmiecham o wybór tak jakoś 6-8 najpiękniejszych fotek naszego Rokusia. Tak żeby wszyscy od razu się w nim zakochali :D .